Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Troldesh viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kaip gali pakenkti Troldesh virusas?

Prieš kurį laiką atsiradusęs, Troldesh virusas ir toliau kelia grėsmę kompiuterių vartotojams. Šio viruso pavojingumas nesumažėjo, kadangi jis yra nuolatos atnaujinamas. Kaip ir kiti ransomware tipo virusai, Troldesh gali užkoduoti įvairius kompiuteryje esančius vaizdo, garso, video, tekstinius ir kitus failus. Virusą pastebėti nėra sunku – užkrėsto kompiuterio darbalaukio paveikslėlis yra pakeičiamas į išpirkos žinutę. Paskutiniais duomenimis, už failų atkodavimui skirtą raktą nusikaltėliai prašo nuo 250 iki 278 dolerių. Jeigu Troldesh virusas užkrėtė jūsų kompiuterį, jokiu būdu nebandykite susisiekti su šiais nusikaltėliaisi ir mokėkite jų reikalaujamų pinigų. Sumokėta išpirka negarantuoja, kad jums pavyks susigrąžinti užgrobtus failus. Verčiau susikoncentruokite į tai, kaip pašalinti Troldesh virusą iš kompiuterio.

Vos tik Troldesh virusas baigia failų užkadavimą, jis kompiuteryje palieka README.txt failą. Jame programišiai informuoja savo auką apie esamą situaciją ir apreikalauja sumokėti išpirką už specialų failų iššifravimo kodą. Ši žinutė parašyta anglų ir rusų kalbomis, todėl daroma prielaida, kad būtent anglakalbės ir rusakalbės šalys yra šio viruso kūrėjų taikinyje. Išpirkos sumokėjimas neretai atrodo lengviausias kelias pašalinti ransomware virusą iš kompiuterio, tačiau to daryti neverta! Tikėtina, kad duomenų jums atgauti nepavyks, o pervesta išpirka taps eiline parama tolimesniems hakerių nusikaltimams.

Po paskutinio atnaujinimo, Troldesh virusas, prie užšifruotų duomenų, palieka šiuos failų plėtinius:

 • .da_vinci_code
 • .magic_software_syndicate
 • .green_ray
 • .ecovector
 • .xtbl.

Be to, panašiai kaip Virus Encoder ir Shade, jis naudoja AES kodavimui skirtą šifrą, kuris pradeda veikti vos tik virusas patenka į reikiamą sistemą. Siekdami užmaskuoti gautus mokėjimus, Troldesh viruso kūrėjai naudoja TOR naršyklę. Aukai susisiekus elektroniniu paštu, programišiai iš karto nurodo išpirkos sumą. Yra žinoma atvejų, kad susisiekę su hakeriais, nukentėję asmenys sugebėjo nusiderėti reikalaujamą sumą dolerių, tačiau vertėtų nesusižavėti net ir pačia didžiausia nuolaida. Rekomenduojame nieko nelaukti ir kuo skubiau pašalinti Troldesh virusą iš kompiuterio.

troldesh pranesimo pavyzdys

Viruso plitimo būdai

Troldesh virusas gali patekti į kompiuterį per spamą. Kibernetinio saugumo ekspertai nuolatos primena apie klaidinančius elektroninius laiškus, kurių siuntėjai prisistato kaip vyriausybės ar kitų svarbių institucijų atstovai. Programišių naudojamos technikos taip stipriai ištobulėjo, kad jie savo kenksmingus failus platina ne tik el. laiškų pagalba, bet ir per melagingas el. svetainių versijas. Tokios svetainės nežymiai skiriasi nuo oficalių svetainių, todėl apsigauti nėra sunku. Taigi, jeigu gavote elektroninį laišką, kuriame informuojama apie gautą svarbią žinutę, prašoma skubiai prisijungti prie sistemos ar peržiūrėti banko išrašus, nesiimkite jokių skubotų veiksmų. Jeigu įtariate, kad laiškas gali būti apgavystė, neatidarinėkite jokių laiške esančių priedų ir nespaudinėkite juose pateiktų nuorodų.

Troldesh virusas taip pat gali patekti į kompiuterį paspaudus ant įtartinos reklamos. Paprastai po reklamomis, kuriose žadami nuostabūs prizai, piniginiai laimėjimai ir panašūs dalykai, slepiasi virusai. Anot paskutinės informacijos Troldesh virusas į kompiuterį dažniausiai patenka kaip Trojan-Ransom.Win32.Shade. Norėdami apsaugoti savo sistemą, pasistenkite kuo skubiau įsirašyti antivirusinę programą ir reguliariai ją atnaujinkite. Be to, nepamiškite išsisaugoti jums svarbių failų atsarginių kopijų. Jas laikykite išoriniame diske, kurio negalės pasiekti toks virusas.

Kaip pašalinti Troldesh virusą?

Jeigu Troldesh virusas pakeitė jūsų darbalaukio foną į grėsmingą išpirkos prašantį pranešimą, nuskenuokite savo kompiuterį su patikima antivirusine programa ir kuo skubiau pašalinkite iš sistemos užkrėstus failus. Tam galite naudoti ReimageIntego ir SpyHunter 5Combo Cleaner. Jei virusas blokuoja šias programas, atlikite žemiau pateiktas instrukcijas ir užbaikite Troldesh pašalinimą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Troldesh viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Troldesh naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Troldesh šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Troldesh pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Troldesh naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Troldesh pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Troldesh sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Troldesh prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-troldesh-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Troldesh virus