Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

Alpha Crypt viruso šalinimas

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kaip veikia Alpha Crypt virusas?

Alpha Crypt yra pavojingas „ransomware” kategorijos kompiuterinis virusas. Tačiau ar žinote, kaip veikia tokie kompiuteriniai virusai? Šie virusai yra sukurti taip, jog patektų į vartotojo kompiuterį apgaulingu būdu, neleistų vartotojui juo laisvai naudotis, bei užkoduotų failus, esančius kompiuteryje. Tuomet toks virusas reikalauja vartotojo sumokėti tam tikrą sumą pinigų (išpirką) mainais už specialų failų iššifravimo kodą. Įdomu tai, jog Alpha Crypt virusas gali užkoduoti failus ne tik aukos kompiuteryje, tačiau ir įrenginiuose, prijungtuose prie užkrėsto kompiuterio, pavyzdžiui, išoriniuose kietuosiuose diskuose arba USB atminties raktuose. Tai reiškia, jog Alpha Crypt viruso dėka jūsų asmeniniai arba darbo dokumentai, audio bei video failai bus užkoduoti ir taps beverčiais – jūs nebegalėsite šių failų atidaryti ar jais naudotis. Kaip ir minėjome, Alpha Crypt reikalauja sumokėti atitinkamą pinigų sumą mainais už galimybę atgauti failus. Šiuo metu Alpha Crypt virusas reikalauja sumokėti 1.5 BTC (Bitcoin sistemos valiuta), o tai apytiksliai prilygsta 415 JAV doleriams. Nors gali pasirodyti, jog tai – vienintelė išeitis atgauti jums svarbius duomenis, neverta pasikliauti kibernetiniais sukčiais. Nėra jokių garantijų, jog šie nusikaltėliai padės jums atkurti failus – jiems terūpi iš jūsų išvilioti pinigus. Be to, žmonės, kurie sumoka nurodytą sumą, iš tiesų tik paskatina tokius nusikaltėlius tęsti savo veiklą bei kurti ir platinti „ransomware” virusus aktyviau.

Alpha Crypt virusas

Jei šis virusas pateko į jūsų kompiuterį, siūlome nedelsiant įdiegti antivirusinę programą, galinčią sunaikinti šį virusą bei ištrinti visus jo komponentus. Siūlome naudoti ReimageIntego antivirusinę programą. Primename, jog antivirusinės programos negali atkurti prarastų failų, tačiau jūs galite pabandyti atkurti savo failus šių programų pagalba: R-Studio, Photorec or Kaspersky Ransomware iššifravimo programa.

Kaip Alpha Crypt gali patekti į mano kompiuterį?

Visai kaip TeslaCrypt virusas, Alpha Crypt dažniausiai platinamas per apgaulingus reklaminius pranešimus, kurie gali iššokti jūsų kompiuterio ekrane apsilankius nepatikimose interneto svetainėse. Būkite atsargūs ir venkite spausti ant net ir mažiausią įtarimą keliančių reklamų ar nuorodų – kibernetiniai sukčiai naudoja pažangias technologijas ir sugeba įterpti kenksmingus kodus net ir į saugias interneto svetaines. Tačiau dažniausiai šis virusas atsiunčiamas kompiuterio vartotojui elektroniniu paštu. Kibernetiniai sukčiai dažniausiai apsimeta siunčią atąskaitas, svarbius dokumentus ar pranešimus apie laiku nesumokėtus mokesčius, o tokie laiškai gana lengvai įtikina vartotoją parsisiųsti ir atverti laiško priedus. Venkite laiškų, kuriuos jums atsiuntė nežinomi asmenys, o taip pat visų laiškų, kurie nukeliauja į „Spam” kategoriją.

Antrame šio straipsnio puslapyje rasite šio viruso šalinimo instrukcijas.

Kaip pašalinti Alpha Crypt virusą?

Jei pastebėjote, jog Alpha Crypt pateko į jūsų kompiuterį bei užkodavo jūsų asmeninius failus, turėtumėte nedelsiant pašalinti šį virusą iš savo kompiuterio. Tai padaryti galite dviem būdais.

Kompiuterių saugumo ekspertai rekomenduoja pašalinti Alpha Crypt virusą, o taip pat ir apsaugoti nuo panašių virusų atakų su SpyHunter antivirusine programa. Taip pat svarbu apsaugoti savo failus, todėl rekomenduojame sukurti atsargines svarbiausiųjų failų kopijas ir saugoti jas išoriniuose atminties įrenginiuose. Plačiau apie failų kopijų kūrimą skaitykite čia: Kodėl yra svarbu turėti atsargines failų kopijas ir kaip galima jas pasidaryti? Žemiau galite rasti instrukcijas, kaip šalinti Alpha Crypt rankiniu būdu, tačiau šį viruso šalinimo metodą rekomenduojame taikyti tik patyrusiems kompiuterių vartotojams.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Alpha Crypt viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Alpha Crypt naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Alpha Crypt šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Alpha Crypt pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Alpha Crypt naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Alpha Crypt pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Alpha Crypt sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Alpha Crypt prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-alpha-crypt-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Alpha Crypt virus