Kaip atkurti pirminius Safari nustatymus?

Jeigu virusas pakeitė jūsų „Safari“ naršyklės nustatymus arba jeigu jūs norite panaikinti ankstesnius šios naršyklės nustatymus ir pritaikyti naujus, jums reikia iš naujo nustatyti šią naršyklę. Ankstesnės Mac OS X versijos šią procedūrą leido atlikti „Reset Safari…“ funkcijos pagalba.

Deja, bet šios funkcijos neliko Yosemite, El Capitan, Sierra ir kitose Mac OS X operacinės sistemos versijose. Šių operacinių sistemų vartotojai, susidūrę su „Safari“ naršyklės problemomis, sprendimo dažniausiai ieško Internete.

Safari nustatymų atnaujinimasSafari nustatymų atnaujinimas yra pagrindinis būdas pašalinti nepageidaujamus naršyklės priedus ir kitas problemas.

Vis dėlto, nėra jokios garantijos, kad jūs nesusidursite su nepatikima informacija, kuri sukels tik dar daugiau problemų jūsų kompiuteryje. Kad padėtume jums to išvengti, šiame puslapyje nusprendėme aprašyti visus įmanomus būdus, padedančius vartotojams lengviausiai atstatyti pirminius „Safari“ nustatymus.

Dėmesio! „Safari“ nustatymų panaikinimo proceso metu jūs pašalinsite naršyklės priedus, slapukus, informaciją apie kompiuterio buvimo vietą, naršymo istoriją, išsaugotus slaptažodžius, prisijugimo vardą ir panašius duomenis. Jeigu nenorite prarasti visos šios informacijos, prieš atlikdami „Safari“ naršyklės nustatymą savo kompiuteryje, išsaugokite atsargines jos kopijas.

1 būdas. Pašalinkite „Safari“ naršymo istoriją

Vienas iš lengviausių būdų išspręsti su „Safari“ naršykle susijusias problemas yra pašalinti iš jos naršymo istoriją.

Jei tai jums nepadės ipašalinti naršyklės sulėtėjimo ir kitų problemų, atlikite ir kitus šiame gide nurodytus „Safari“ atstatymo būdus. Šiam metodui atlikite šiuos žingsnius:

  1. Paleiskite „Safari“ naršyklę;
  2. Viršuje esančioje įrankių juostoje spustelėkite „Safari meniu“;
  3. Vos tik pasirodys išplėstinis meniu, pasirinkite Clear History… (liet. „Išvalyti istoriją…“); 1 būdas. 1 žingsnis„Safari meniu“ juostoje suraskite „Clear History...“ (liet. „Išvalyti istoriją...“)
  4. Pasirinkite norimą laiko tarpą ir spustelėkite Clear History (liet. „Išvalyti istoriją“). 1 būdas. 2 žingsnisNustatykite norimą periodą ir spustelėkite „Clear History“ arba, lietuviškai, „Išvalyti istoriją“

2 būdas. Ištrinkite atsargines svetainių kopijas (angl. web caches)

Jei naršymo istorijos pašalinimas iš „Safari naršyklės nepadėjo jums išspręsti su ja susijusių problemų, toliau pašalinkite atsarginres svetainių kopijas. Tai padaryti galite šių žingsnių pagalba:

  1. Atidarykite „Safari“ naršyklę;
  2. Spustelėkite „Safari“ meniu ir pasirinkite Preferences… (liet. „Nustatymai“); 2 būdas. 1 žingsnis„Safari“ meniu juostoje pasirinkite „Preferences...“ (liet. „Nustatymai“)
  3. Kai pasirodys „Nustatymų“ langas, eikite į Advanced (liet. „Išplėstinis“) kortelę ir pažymėkite varnelę ties Show Develop in menu bar (liet. „Rodyti išplėstinį meniu meniu juostoje“); 2 būdas. 2 žingsnis„Nustatymų“ lange eikite į Advanced kortelę ir pažymėkite varnelę ties „Show Develop in menu bar“, kad pamatytumėte išplėstinį meniu meniu juostoje
  4. Kai Develop kortelė pasirodys jūsų viršutinėje meniu juostoje, spustelėkite ją ir pasirinkite Empty Caches (liet. „Išvalyti atsargines kopijas“). Greitesnis būdas pasiekti šį rezultatą yra vienu kartu spustelėti „Option“ +Command + E mygtukus.
    . 2 būdas. 3 žingsnisSpustelėkite „Develop“ kortelę ir pasirinkite „Empty Caches“ (liet. „Išvalyti atsargines kopijas“)

3 būdas. Pašalinkite nepageidaujamus naršyklės priedus iš „Safari“ naršyklė

„Safari“ naršyklės veikimo pablogėjimas nėra neįprastas reiškinys – kompiuterių vartotojai nuolat kreipiasi į mus pasakodami apie su ja susijusias problemas. Dažniausiai jie prisimena, jog pablogėjimas pasireiškė į sistemą atsisiuntus naują naršyklės priedą ar paieškos svetainę, kuri teigė galinti pagerinti jų naršymą Internete.

Perspėjame, jog tokios programos gali priklausyti įtartinoms kompanijoms, siekiančioms kaupti informaciją apie savo vartotojus ar priversti juos apsilankyti nesaugiose svetainėse. Dėl to jūs visada privalote patikrinti programą prieš atsisiųsdamas/a ją į savo kompiuterį.

Jei pirmas ir antras būdai jums nepadėjo sutvarkyti „Safari“ naršyklės, taip pat rekomenduojame pašalinti pavojingus naršyklės priedus iš sistemos. Tam naudokite šiuos žingsnius:

  1. Atidarytame „Safari“ meniu lange eikite į Preferences… (liet. „Nustatymai“);
  2. Naujame lange pasirinkite Extensions (liet. „Plėtiniai“) kortelę ir atsargiai patikrinkite naršyklės priedų sąrašą; Pašalinkite tuos, kurie jums atrodo nepažįstami ar įtartini. Jų pašalinimui spustelėkite Uninstall (liet. „Išinstaliuoti“) mygtuką. 3 būdas. 1 žingsnisNueikite į Safari naršyklės nustatymus ir pasirinkite „Extensions“ (liet. „Plėtiniai“). Iš čia pašalinkite visus nepažįstamus ar įtartinus naršyklės priedus
  3. Kai užbaigsite naršyklės plėtinių tikrinimo procesą, eikite į Security (liet. „Sauga“) kortelę ir nužymėkite varnelę nuo Internet plug-ins: Allow Plug-ins (liet. „Leisti naršyklės plėtinius“) pasirinkimo. Jūs taip pat galite apriboti naršyklės priedų veikimą pasirinkdami Plug-in Settings… (liet. „Naršyklės priedų nustatymai…“) funkciją; 3 būdas. 2 žingsnisNueikite į „Security“ (liet. „Sauga“) kortelę ir nužymėkite varnelę nuo „Internet plug-ins: Allow Plug-ins“ (liet. „Leisti naršyklės plėtinius“) parinkties
  4. Perkraukite „Safari“ naršyklę ir užbaikite jos nustatymo procesą.

4 būdas. Pirminių „Safari“ nustatymų atkūrimas rankiniu būdu

Jeigu prieš tai aprašyti žingsniai jums nepadėjo išvalyti „Safari“ naršyklės ir susigrąžinti pradinių jos nustatymų, išbandykite šį būdą:

  1. Viršutinėje meniu juostoje pasirinkite Go kortelę;
  2. Laikykite įspaudę Option mygtuką savo klaviatūroje tol, kol pasirodys Library funkcija. Spustelėkite ją; 4 būdas. 1 žingsnisKompiuterio meniu juostoje suraskite „Go“ kortelę. Laikykite įspaudę Option mygtuką savo klaviatūroje tol, kol pasirodys „Library“ funkcija ir ją pasirinkite
  3. Naujai pasirodžiusiame lange suraskite „Safari“ aplanką ir nutempkite jį (pelės pagalba) tiesiai ant darbalaukio ar į panašią vietą; 4 būdas. 2 žingsnisSuraskite „Safari“ aplanką ir tempkite jį ant kompiuterio darbalaukio. Toliau iš „Library“ aplanko pašalinkite reikiamus failus
  4. Vėl nueikite į Library aplanką ir pašalinkite žemiau įvardytus failus, esančius nurodytuose aplankuose:
  • Saved Application State aplanke suraskite com.apple.Safari.savedState aplanką ir jį pašalinkite;
  • Caches aplanke suraskite visus com.apple.Safari aplankus ir juos ištrinkite;
  • Cookies aplanke suraskite failą, pavadinimu com.apple.Safari.SafeBrowsing.binarycookies. Jį taip pat nusiųskite jį į šiukšliadėžę;
  • Preferences alanke ištrinkite visus failus, susijusius su com.apple.Safari.

Rankinio metodo ir sistemoje esančių įrankių kombinacija turėtų padėti jums atstatyti pirminius „Safari“ naršyklės nustatymus. Šis procesas taip pat padės eliminuoti daugumą su šia naršykle susijusių problemų.

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Olivija Moreli yra naujienų redaktorė portale Virusai.lt. Ji analizuoja ir rašo apie kompiuterių apsaugą, naujausias virusų tendencijas, saugumo spragas, duomenų vagystes ir daugelį kitų temų.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink