Kaip atkurti numatytuosius Internet Explorer nustatymus?

parašė Alice Woods - -

„Internet Explorer“ naršyklės nustatymų atkūrimas į pradinius dažniausiai yra naudojamas dėl keleto svarbių priežasčių. Pirmiausia, nors šios naršyklės populiarumas jau pradėjo blėsti, ji vis dar yra adware tipo programų, naršyklės užgrobėjų (angl. browser hijackers) ir kitų virusų akiratyje. Kai viena iš tokių nepageidaujamų programų užgrobia IE naršyklę, ji į ją įrašo eilę papildomų komponentų, galinčių padėti jai išvengti pašalinimo iš sistemos. Tam į pagalbą yra pasitelkiami įvairūs naršyklės priedai bei kiti komponentai, kurie dažniausiai lieka nepastebėti ir sukelia pasikartojančias problemas. Infekcijos simptomai paprastai pasireiškia IE pradžios puslapio pasikeitimais, naujų naršyklės priedų pasirodymu, peradresavimais į nepageidaujamas svetaines, iššokančių reklamų skaičiaus padidėjimu bei kitomis su„Internet Explorer“ naršykle susijusiomis problemomis.

Vis dėlto, tai nėra vienintelė priežastis, kodėl jums gali tekti iš naujo nustatyti numatytuosius „Internet Explorer“ naršyklės nustatymus. Tai gali būti reikalinga ir siekiant pašalinti naršyklės stabilumo problemas, įvairius sulėtėjimus, bei panašius trikdžius. Jei tokie simptomai jums yra pažįstami, atkurti pradinius „Internet Explorer“ nustatymus yra būtina. Vis dėlto, turime jus perspėti, jog šis procesas pakeis jūsų pradžios tinklapį, numatytąjį paieškos puslapį, anksčiau išsaugotus skirtukus, naršyklės plėtinius ir kitą informaciją.

Jei IE numatytųjų naršyklės nustatymų atkūrimas į pradinius jums yra aktualus, žemiau rasite penkis skirtingus metodus, kurie jums padės tai padaryti. Instrukcijos yra pateiktos naujausiai, IE 11, naršyklės versijai, todėl, jeigu naudojate senesnę versiją, nustatymų atkūrimo procesas gali skirtis.

1 metodas. Atkurkite „Internet Explorer“ nustatymus „Reset Settings“ funkcijos pagalba

1. Paleiskite „Internet Explorer“ naršyklę ir spustelėkite Meniu (veržliarakčio) ikonėlę. Jeigu nematote šio meniu mygtuko, spustelėkite Alt klavišą.

2. Pasirinkite Internet Options (liet. Interneto parinktys).

Method 1. Step 2

3. Eikite į Advanced (liet. Išplėstinės parinktys) kortelę.

Method 1. Step 3

4. Kai atsidursite Advanced kortelėje, spustelėkite Reset (liet. Nustatyti nustatymus iš naujo) mygtuką. Jeigu naudojate ankstesnę IE versiją, pvz. Internet Explorer 6, spustelėkite ant Restore Default mygtuko.

Method 1. Step 4

5. Atsidariusiame Reset Internet Explorer Settings lange pažymėkite Delete personal settings (liet. Ištrinti asmeninius nustatymus) parinktį. Tuomet paspasukite Reset.

Dėmesio: Pažymėdami Delete personal settings parinktį jūs ištrinsite savo naršymo istoriją, paieškos tiekėjus, pradžios puslapius, ir kitas funkcijas.

Method 1. Step 5

6. Kai „Internet Explorer“ baigs jūsų prieš tai naudotų nustatymų pašalinimą, spustelėkite Close arba Uždaryti. Tada pasirinkte OK.

Method 1. Step 6

2 metodas. IE nustatymų atkūrimas naudojant „inetcpl.cpl“ komandą

1. Uždarykite „Internet Explorer“ naršyklę.

2. Spustelėkite Start (liet. Pradžios) mygtuką ir, paieškos laukelio pagalba, suraskite Run parinktį.

Method 2. Step 1

3. Kai pamatysite Run programos langą, į jos paieškos laukelį įveskite inetcpl.cpl ir spustelėkite OK.

Method 2. Step 2

4. Turetumėte pamatyti Internet Properties (liet. Interneto parinktys) langą. Jame eikite į Advanced kortelę ir pasirinkite Reset mygtuką.

Method 2. Step 3

5. Kai atsidursite Reset Internet Explorer Settings (liet. Iš naujo nustatyti Internet Explorer nustatymus) langelyje, pažymėkite Delete Personal Settings (liet. Pašalinti asmeninius nustatymus) ir spustelėkite Reset mygtuką.

Method 2. Step 4

6. Palaukite kol IE pabaigs savo užduotį. Tada spustelėkite Close mygtuką ir pradėkite naujai naudoti savo naršyklę.

Method 2. Step 5

3 metodas. Atkurkite IE nustatymus naudodami „System File Checker“ funkciją

1. Nueikite į Command Prompt (Admin):

Windows 10:

1. Spustelėkite Win+X -> Command Prompt (Admin) (Iliustracija kairėje).

2. Įrašykite cmd į meniu paieškos laukelį. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant Command Prompt parinkties ir spustelėkite Run as Administrator (Iliustracija dešinėje).

Method 3. Step 1

Windows 8/8.1: Pasirinkite Apps -> Windows System -> Command Prompt.

Windows 7, Vista, or XP: Spustelėkite Start / Start button -> All Programs -> Accessories -> Command Prompt.

2. Kai tik pasirodys User Account Control langas, spustelėkite Yes, kad leistumėte Windows Command Processor funkcijai atlikti pakeitimus jūsų kompiuteryje.

3. Komandos eilutėje įrašykite “SFC /SCANNOW” (be kabučių) ir spustelėkite Enter.

Method 3. Step 2

4. Palaukite kol programa suras visas problemas jūsų kompiuteryje. Šiame sąraše jūs taip pat turėtumėte pamatyti ir „Internet Explorer“.

4 metodas. Iš naujo nustatykite IE pašalindami naudotojo profilio funkciją

Dėmesio: Šis metodas reikalauja specialų žinių, susijusių su registro įrašais bei jų modifikavimu. Bet kokia klaida gali sukelti rimtų problemų, taigi pasistenkite atidžiai sekti kiekvieną žemiau pateiktą žingsnį. Mes taip pat rekomenduojame išsisaugoti atsarginę registro kopiją prieš pradedant jo pakeitimus. Tai jums padės išvengti problemų:

1. Atidarykite Registry Editor (liet. Registro redaktorių). Tam į paieškos laukelį įrašykite Run ir spustelėkite ant jo.

Method 4. Step 1

2. Įrašykite regedit ir spustelėkite Enter. Kai pasirodys User Account Control langas, pasirinkite Yes, kad leistumėte jam atlikti pakeitimus jūsų kompiuteryje.

Method 4. Step 2

3. Kai pasirodys registro redaktoriaus langas, suraskite ir ištrinkite šį registro įrašą:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer]

Pasirodžius Confirm Key Delete langui, spustelėkite Yes, kad visiškai ištrintumėte šį įrašą.

Method 4. Step 3

4. Toliau ištrinkite viską, kas yra susiję su „Internet Explorer“ naršykle. Šiuos failus surasite Application Data (arba AppData) ir Local Settings aplankuose.

Method 4. Step 4

5 metodas. Perinstaliuokite „Internet Explorer“ naršyklę

Jeigu nė vienas iš prieš tai nurodytų metodų jums nepadėjo, pabandykite išinstaliuoti ir vėl atsisiųsti IE naršyklę:

1. Eikite į Control Panel (liet. Valdymo skydas), ir spustelėkite ant Uninstall a Program (arba Add/Remove Programs) parinkties.

Method 5. Step 1

2. Kairėje ekrano pusėje spustelėkite Turn Windows features on or off dialogo langą.

Method 5. Step 2

3. Kai tik pasirodys Windows Features langas, suraskite ir nužymėkite Internet Explorer parinktį.

Method 5. Step 3

4. To pasekoje jūs pamatysite įspėjimą, sakantį jog išjungdami „Internet Explorer“ jūs galite neigiamai paveikti savo kompiuterio nustatymus. Spustelėkite Yes ir OK, kad išreiktumėte savo norą išinstaliuoti IE naršyklę. Palaukite kol Windows užbaigs pakeitimus bei perkraukite kompiuterį, jei to bus iš jūsų pareikalauta.

Method 5. Step 4

5. Perkrovę kompiuterį jūs turėtumėte jame nerasti „Internet Explorer“naršyklės.

Norėdami instaliuoti IE, naudokite vieną iš šių metodų:

1 metodas 
1. Eikite į valdymo skydą (angl. Control Panel) -> Uninstall a Program (arba Add/Remove Programs).

Method 5. Option 1. Step 1

2. Vėl spustelėkite Turn Windows features on or off parinktį.

Method 5. Option 1. Step 2

3. Pateiktame sąraše pažymėkite „Internet Explorer“ ir spustelėkite OK. Palaukite kol Windows užbaigs sistemos pakeitimus. Jums taip pat gali reikėti perkrauti savo kompiuterį.

Method 5. Option 1. Step 3

4. Po kompiuterio perkrovimo jūs ir vėl turėtumėte surasti „Internet Explorer“ naršyklę.

2 metodas.
Atsisiųskite „Internet Explorer“ naršyklę tiesiai iš oficialios programos svetainės.

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Alice Woods yra Virusai.lt portalo naujienų redaktorė, kuri ne vienerius metus dalinasi savo žiniomis ir tyrimų rezultatais su tinklalapio lankytojais. Jos tyrinėjimų lauke - patys įvairiausi kibernetiniai pavojai, pavyzdžiui, duomenis užkoduojantys virusai ar apgaulingi techninės pagalbos pranešimai.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/how-to-reset-internet-explorer
Skaityti kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie How to reset Internet Explorer?

Failai
Programos
Palygink
Pamėk Mus Facebook'e