Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

RSA-4096 Ransomware šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

RSA-4096 virusas – pavojinga programa galinti paversti jūsų failus beverčiais

RSA-4096 virusas

RSA-4096 virusas yra pavojinga kompiuterinė infekcija, kuri naudoja specialų šifravimo algoritmą, kad paverstų jūsų failus nenaudojamais. Šis išpirkos reikalaujantis virusas (angl. ransomware) užblokuoja aukos kompiuteryje esančius failus ir reikalauja kompiuterio vartotoją sumokėti nustatyto dydžio išpirką.

Jei viruso paliktose žinutėse buvo paminėtas RSA-4096 pavadinimas, tai – ženklas, jog jūsų kompiuterį užkrėtė TeslaCrypt virusas arba panaši kompiuterinė infekcija. Verta paminėti, jog TeslaCrypt yra vienas iš pavojingiausių kompiuterinių virusų pasaulyje, o šį šifravimo algoritmą taiko vos kelios kenksmingos programos. Vis dėlto, 2016 metais virusas buvo sustabdytas, todėl šiuo metu Internete plinta tik RSA-4096 šifrą naudojantys virusai.

RSA-4096 virusas, vos patekęs į sistemą, užšifruoja aukos kompiuteryje rastus failus, tokius kaip audio ir video įrašai, nuotraukos, dokumentai, bei kiti svarbūs failai. Ši kenkėjiška programa sukurta taip, jog aptiktų tik jai reikalingus failų plėtinius ir juos užkoduotų. Kaip bebūtų gaila, žinutė, kurią jums siunčia šis virusas, nėra pokštas. Po to, kai ransomware tipo virusas patenka į kompiuterį, išgelbėti failus yra įmanoma tik vienu būdu – bandant juos atstatyti naudojant atsargines jų kopijas (angl. backups). Priešingu atveju RSA-4096 algoritmu užšifruotų failų atkurti neįmanoma.

Baigęs failų šifravimą, RSA-4096 virusas sukuria dviejų tipų raktus (skaičių kombinacijas) – privatų ir viešą. Vis dėlto, šie raktai yra pašalinami iš kompiuterio ir išsaugomi hakeriams priklausančiame serveryje. Virusas taip pat kompiuteryje palieka eilę pranešimų, kurių tikslas yra informuoti auką kas nutiko jos/jo failams bei ką daryti norint juos atgauti. Dažniausiai aukos savo kompiuteryje randa tokius su šiuo virusu susijusius failus:

 • RECOVER[bet kokie simboliai].txt,
 • Howto_Restore_FILES.txt;
 • How_Recover+[bet kokie simboliai].txt.
 • Šiuos failus galima rasti ir .png arba .html formatu.

Klausimai apie RSA-4096 Ransomware

RSA-4096 šifrasRSA-4096 šifras yra būdas, naudojamas kompiuterinių nusikaltėlių užšifruoti aukos failus.

Pagrindinis šio viruso tikslas – pasisavinti aukos pinigus

Nė nereikia sakyti, jog toks netikėtas failų praradimas išgąsdina kompiuterio vartotoją. Akivaizdu, jog kompiuteriuose vartotojai laiko įvairią svarbią informaciją – pradedant šeimos nuotraukų albumais, baigiant svarbiais darbo dokumentais. Kibernetinių sukčių tikslas – pasinaudoti vartotojo išgąsčiu ir priversti jį sumokėti nurodytą išpirką. Anksčiau minėtose viruso žinutėse vartotojui pranešama, jog failus iššifruoti pavyks tik nusipirkus iššifravimo raktą.

Nusikaltėliai ironiškai teigia, jog vartotojas turi du pasirinkimus – arba laukti stebuklo ir vėliau mokėti dvigubai didesnę pinigų sumą, arba nedelsiant sumokėti išpirką ir atgauti failus. Jie reikalauja pervesti maždaug 450 eurų per Bitcoin mokėjimo sistemą, tačiau skirtingos šio viruso versijos gali reikalauti ir kitokios sumos. Anonimiškumui užtikrinti, sukčiai įsako naudotis Tor proxy serverių tinklu.

Nusikaltėliai ragina išpirką sumokėti nedelsiant, antraip reikalaujama išpirkos suma padvigubės. Deja, ne paslaptis, jog kibernetiniai sukčiai dažnai tiesiog pasinaudoja aukų pervestais pinigais ir nevykdo duotų pažadų. Todėl jei nenorite prarasti ir failų, ir pinigų, verčiau jiems nemokėkite. Jei jiems sumokėsite, paskatinsite juos toliau vykdyti kenkėjišką veiklą ir toliau tobulinti virusus.

Mes rekomenduojame nedelsiant pašalinti RSA-4096 virusą su ReimageIntego antivirusine programa. Be to, nors RSA-4096 algoritmas yra itin sudėtingas, ir nors kompiuterių ekspertai dar nerado visiškai veiksmingo būdo atkurti TeslaCrypt užšifruotus failus, vilties yra – ekspertai jau sukūrė keletą dešifravimo programų. Nuorodas, kur galite jas parsisiųsti, pateikiame antrame straipsnio puslapyje.

RSA-4096 viruso pranešimas

Viruso plinimui naudojami būdai

Šį virusą nusikaltėliai platina per apgaulingas internetines svetaines arba tiesiog atsiunčia kenksmingą programą elektroniniu paštu. Nuo šio viruso nukentėję vartotojai praneša, jog grasinančias žinutes jie gavo praėjus vos kelioms minutėms nuo kenksmingo failo parsisiuntimo. Atkreipkite dėmesį, jog sukčiai failus užkoduojančias programas platina el.paštu, pristatydami kenksmingą failą kaip neva saugų dokumentą, pavyzdžiui, ataskaitą, sąskaitą-faktūrą, CV, ir panašiai.

Neleiskite smalsumui jūsų pražudyti ir niekuomet neatverkite laiškų priedų, kuriuos siunčia jums nepažįstamas siuntėjas. Paprastai atpažinti apgaulingus laiškus lengva – laiške galite pamatyti daugybę gramatinių klaidų. Jei jums kyla nors menkiausia abejonė dėl laiško patikimumo, neatverkite siunčiamų priedų bei nespauskite ant laiške pateikiamų nuorodų.

Taip pat rekomenduojame nespausti ant įkyrių iššokančiųjų reklamų, pasirodančių jums naršant internete. Įprastai, tokios įkyrios reklamos siekia nukreipti vartotojus į neaiškios reputacijos puslapius.

RSA-4096 viruso pašalinimas

RSA-4096 virusą pašalinti rankiniu būdu įmanoma, deja, tam reikia turėti pakankamai žinių apie kompiuterinius virusus. Jei nesate IT ekspertas, mes nerekomenduojame net bandyti šalinti šio viruso savarankiškai. Suklydę galite ištrinti ne tuos, bei sistemai reikalingus failus ir taip pakenkti savo kompiuteriui. Teisingiausias pasirinkimas RSA-4096 virusui šalinti – pasitelkti antivirusinę programą ir leisti jai surasti bei sunaikinti visus virusui priklausančius komponentus. Mes siūlome rinktis ReimageIntego antivirusinę programą.

Svarbu. Prieš bandydami atkurti pažeistus failus, jūs privalote visiškai pašalinti RSA-4096 virusą iš kompiuterio sistemos. Tik tuomet galite bandyti atkurti duomenis. Jei svarbių duomenų kopijas saugojote išoriniame atminties įrenginyje, neprijungtame prie kompiuterio, tiesiog prijunkite jį prie kompiuterio ir perkelkite duomenis. Jei kopijos jūs neturėjote, pabandykite atkurti savo failus šių programų pagalba: RSA-4096 iššifravimo programa arba TeslaCrypt iššifravimo programa.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis RSA-4096 Ransomware pašalinimas:

Kaip ištrinti RSA-4096 Ransomware naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: RSA-4096 Ransomware šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite RSA-4096 Ransomware pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti RSA-4096 Ransomware naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš RSA-4096 Ransomware pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog RSA-4096 Ransomware sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip RSA-4096 Ransomware prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-rsa-4096-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis