Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

RSA-4096 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

RSA-4096 virusui paveikus jūsų kompiuterį, pasekmės gali būti siaubingos. Ką turėtumėte žinoti apie šį virusą?

Jei nesenai kompiuteryje radote keistas žinutes, kurios jums praneša, jog jūsų failai buvo užšifruoti RSA-4096 šifravimo algoritmu, vadinasi, į jūsų kompiuterį nepastebimai prasiskverbė itin pavojingas kompiuterinis virusas, dar vadinamas programa-vagimi arba tiesiog išpirkos reikalaujančiu virusu (angl. ransomware). Toks virusas paverčia aukos kompiuteryje esančius failus įkaitais, ir reikalauja kompiuterio vartotoją sumokėti nustatyto dydžio išpirką. Jei viruso paliktose žinutėse buvo paminėtas RSA-4096 raktas, tai – ženklas, jog jūsų kompiuterį paveikė būtent TeslaCrypt virusas. Verta paminėti, jog TeslaCrypt yra vienas iš pavojingiausių kompiuterinių virusų pasaulyje, o šį šifravimo algoritmą taiko vos kelios kenksmingos programos.

RSA-4096 virusas užšifruoja aukos kompiuteryje rastas audio rinkmenas, video įrašus, nuotraukas, dokumentus, bei kitus svarbius failus. Ši kenkėjiška programa sukurta taip, jog aptiktų tam tikrus failų plėtinius ir užkoduotų tik atitinkamus failus. Kaip bebūtų gaila, žinutė, kurią jums siunčia šis virusas, nėra pokštas. Po to, kai TeslaCrypt virusas patenka į kompiuterį, išgelbėti failų praktiškai neįmanoma. Jie užšifruojami sudėtingu RSA-4096 algoritmu naudojant kelis raktus, o jų neturint, failų atkurti neįmanoma. Deja, baigus kenkėjiškus failų sugadinimo procesus, RSA-4096 virusas pašalina šiuos raktus iš kompiuterio ir išsaugo juos savo serveryje. Virusas kompiuteryje palieka daug žinučių, pranešančių, kas nutiko vartotojo failams bei ką daryti norint juos atgauti. Dažniausiai aukos savo kompiuteryje randa štai tokias rinkmenas:

 • RECOVER[bet kokie simboliai].txt,
 • Howto_Restore_FILES.txt;
 • How_Recover+[bet kokie simboliai].txt.
 • Šiuos failus galima rasti ir .png arba .html formatu.

RSA-4096 virus

Koks šio viruso tikslas?

Nė nereikia sakyti, jog toks netikėtas failų praradimas išgąsdina kompiuterio vartotoją. Akivaizdu, jog kompiuteriuose vartotojai laiko įvairią svarbią informaciją – pradedant šeimos nuotraukų albumais, baigiant svarbiais darbo dokumentais. Kibernetinių sukčių tikslas – pasinaudoti vartotojo išgąsčiu ir priversti jį sumokėti nurodytą išpirką. Anksčiau minėtose viruso žinutėse vartotojui pranešama, jog failus iššifruoti pavyks tik nusipirkus iššifravimo raktą. Nusikaltėliai ironiškai teigia, jog vartotojas turi du pasirinkimus – arba laukti stebuklo ir vėliau mokėti dvigubai didesnę pinigų sumą, arba nedelsiant sumokėti išpirką ir atgauti failus. Jie reikalauja pervesti maždaug 450 eurų per Bitcoin mokėjimo sistemą, tačiau skirtingos šio viruso versijos gali reikalauti ir kitokios sumos. Anonimiškumui užtikrinti, sukčiai įsako naudotis Tor proxy serverių tinklu.

Klausimai apie RSA-4096 Ransomware

Nusikaltėliai ragina išpirką sumokėti nedelsiant, antraip reikalaujama išpirkos suma padvigubės. Deja, ne paslaptis, jog kibernetiniai sukčiai dažnai tiesiog pasinaudoja aukų pervestais pinigais ir nevykdo duotų pažadų. Todėl jei nenorite prarasti ir failų, ir pinigų, verčiau jiems nemokėkite. Jei jiems sumokėsite, paskatinsite juos toliau vykdyti kenkėjišką veiklą ir toliau tobulinti virusus.

Mes rekomenduojame nedelsiant pašalinti RSA-4096 virusą su Reimage antivirusine programa. Be to, nors RSA-4096 algoritmas yra itin sudėtingas, ir nors kompiuterių ekspertai dar nerado visiškai veiksmingo būdo atkurti TeslaCrypt užšifruotus failus, vilties yra – ekspertai jau sukūrė keletą dešifravimo programų. Nuorodas, kur galite jas parsisiųsti, pateikiame antrame straipsnio puslapyje.

Kaip plinta RSA-4096 virusas?

Šį virusą nusikaltėliai platina per apgaulingas internetines svetaines arba tiesiog atsiunčia kenksmingą programą elektroniniu paštu. Nuo šio viruso nukentėję vartotojai praneša, jog grasinančias žinutes jie gavo praėjus vos kelioms minutėms nuo kenksmingo failo parsisiuntimo. Atkreipkite dėmesį, jog sukčiai failus užkoduojančias programas platina el.paštu, pristatydami kenksmingą failą kaip neva saugų dokumentą, pavyzdžiui, ataskaitą, sąskaitą-faktūrą, CV, ir panašiai. Neleiskite smalsumui jūsų pražudyti ir niekuomet neatverkite laiškų priedų, kuriuos siunčia jums nepažįstamas siuntėjas. Paprastai atpažinti apgaulingus laiškus lengva – laiške galite pamatyti daugybę gramatinių klaidų. Jei jums kyla nors menkiausia abejonė dėl laiško patikimumo, neatverkite siunčiamų priedų bei nespauskite ant laiške pateikiamų nuorodų. Taip pat rekomenduojame nespausti ant įkyrių iššokančiųjų reklamų, pasirodančių jums naršant internete. Įprastai, tokios įkyrios reklamos siekia nukreipti vartotojus į neaiškios reputacijos puslapius.

Ar įmanoma ištrinti RSA-4096 virusą patiems?

RSA-4096 virusą pašalinti rankiniu būdu įmanoma, deja, tam reikia turėti pakankamai žinių apie kompiuterinius virusus. Jei nesate IT ekspertas, mes nerekomenduojame net bandyti šalinti šio viruso savarankiškai. Suklydę galite ištrinti ne tuos, bei sistemai reikalingus failus ir taip pakenkti savo kompiuteriui. Teisingiausias pasirinkimas RSA-4096 virusui šalinti – pasitelkti antivirusinę programą ir leisti jai surasti bei sunaikinti visus virusui priklausančius komponentus. Mes siūlome rinktis Reimage antivirusinę programą.

Svarbu. Prieš bandydami atkurti pažeistus failus, jūs privalote visiškai pašalinti RSA-4096 virusą iš kompiuterio sistemos. Tik tuomet galite bandyti atkurti duomenis. Jei svarbių duomenų kopijas saugojote išoriniame atminties įrenginyje, neprijungtame prie kompiuterio, tiesiog prijunkite jį prie kompiuterio ir perkelkite duomenis. Jei kopijos jūs neturėjote, pabandykite atkurti savo failus šių programų pagalba: RSA-4096 iššifravimo programa arba TeslaCrypt iššifravimo programa.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą RSA-4096 virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
RSA-4096 virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis RSA-4096 Ransomware pašalinimas:

Kaip ištrinti RSA-4096 Ransomware naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: RSA-4096 Ransomware šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite RSA-4096 Ransomware pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti RSA-4096 Ransomware naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš RSA-4096 Ransomware pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog RSA-4096 Ransomware sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip RSA-4096 Ransomware prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis