Hakeriai atnaujino Cryptolocker viruso platinimą. Laukiama naujos užkrėstų kompiuterių bangos.

A new wave of Cryptolocker has just showed up!Anot naujausios informacijos, žmonės greitu laiku gali susidurti su naujomis Cryptolocker viruso [Cryptolocker virus] atmainomis. Perspėjame, kad šiuo metu didžiausia rizika užsikrėsti šiuo virusu arba kitais jo variantais yra jeigu jūs gyvenate Australijoje ir Europoje. Kadangi Lietuva yra viename iš šių regionų, pasistenkite būti itin atsargūs kai atidarinėjate nepažįstamų asmenų jums siųstus laiškus arba kai spaudžiate ant netikėtai ant jūsų kompiuterio ekrano pasirodžiusios reklamos.

Yra žinoma, kad didžioji dalis antivirusinių programų gamintojų jau atnaujino savo programas, kad šios galėtų atpažinti ir naujausias Cryptolocker versijas. Nepaisant to, jūs vis tiek turėtumėte vengti el. laiškų, kurie siūlo atsisiųsti jums „ypač svarbius“ priedus. Be to, niekuomet nespauskite ant pranešimo, kuris siūlo jums parsisiųsti tam tikrų programų atnaujinimus (dažniausiai tai būna Java, Flash Player, FLV Player ir panašios programos). Jeigu toks pranešimas privertė jus sunerimti, geriau apsilankykite oficialioje programos svetainėje ir atsisiųskite saugius atnaujinimus.

Kokios yra naujausios Cryptolocker versijos?

Pirma iš jų yra vadinama Los Pollos Hermanos virusas. Nesvarbu, kaip keistai skamba šio viruso pavadinimas, atrodo, kad tai yra ypač sudėtinga Cryptolocker viruso versija, kuri yra platinama tik Australijoje. Užkrėtęs kompiuterį, šis virusas užšifruoja visus aukos failus ir, mainais už jų atblokavimą, reikalauja sumokėti 450 Australijos dolerių mokestį (tai yra daug didesnė pinigų suma lyginant su tomis pinigų sumomis, kurių reikalavo pirmosios Cryptolocker versijos). Beje, pasirodo, kad tai dar nėra pabaiga – nesulaukę šio mokesčio, hakeriai toliau gali pradėti reikalauti 1000 dolerių išpirkos.

Kitas virusas, kuris seka Cryptolocker pėdomis, yra žinomas kaip BitCryptor. Jis buvo pastebėtas tik prieš kelias savaites, tačiau, remiantis naujausiais pranešimais, jau spėjo užkrėsti kelis šimtus kompiuterių. Šis virusas plinta Europoje, taigi turėtumėte atkreipti į jį dėmesį. Pagrindinis jo skirtumas nuo prieš tai platintų ransomware kategorijai priskiriamų virusų yra tai, kad jis gali ne tik užšifruoti jums brangius failus. Jis taip pat gali užblokuoti iš anksto nustatymus procesus. Žinoma, didžioji šių procesų dalis priklauso būtent antivirusinėms programoms, pvz.: mbam, spyhunter, roguekiller ir pan., todėl šio viruso pašalinimas gali tapti rimta užduotimi. Šiuo metu, BitCryptor prašo sumokėti 216 eurų baudą…

Norėdami išvengti problemų, turėtumėte pagalvoti apie atsargines jums svarbių failų kopijas. Jeigu dar neturite pasidarę savo nuotraukų, muzikos failų ar kitų svarbių failų kopijų, turėtumėte perskaityti šį strapsnį. Jei jūsų failai jau buvo užšifruoti, išbandykite šias programas: R-Studio, Photorec, Kaspesky Ransomware Decryptor.

Galiausiai, nepamirškite įdiegti patikimos antivirusinės programos į savo kompiuterį, kuri jums galėtų padėti išvengti šių virusų. Būtent šiam atvejui rekomenduojame dvi skirtingas programas: FortectIntego ir Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jake Doevan yra vienas iš Virusai.lt naujienų redaktorių. Vos tik baigęs komunikacijos ir žurnalistikos studijas, jis susidomėjo IT industrija.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink