Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Spora viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Rgp 2017

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Pagrindinis Spora viruso taikinys – Rusijos kompiuterių vartotojai

Spora ransomware virus

Atsižvelgiant į viruso aktyvumą, galima spėti, kad greitu metu Spora virusas taps nemažiau svarbiu kompiuteriniu užkratu nei Locky ar Cerber programos-vagys. Šiuo metu užkratas jau spėjo pelnyti „rafinuočiausių bei sudėtingiausių virusų“ titulą. Pirmą kartą virtualioje erdvėje virusas buvo aptiktas sausio 10 dieną.

 Šis užkratas, o tiksliau duomenis užšifruojantis trojanas, renkantis taikinį, labiau teikia pirmenybę Rusijos kompiuterių vartotojams. Jis yra vis dar aktyvus virtualiojoje erdvėje, tad svarbu apsaugoti kompiuterį kuo patikimiau. Virusas pritraukė IT ekspertų dėmesį ne tik platinimo būdu bet ir duomenų šifravimo technika. Kitaip nei daugelis programų-vagių, Spora virusas naudoja RSA ir AES algoritmų kombinaciją.

Jam nebūtina turėti interneto ryšį, kad pradėtų duomenų užšifravimo procedūrą. Be minėtos algoritmų kombinacijos, viruso kūrėjai pasitelkia ir Windows operacinės sistemos šifravimo paslaugą. Proceso eigoje yra sukuriamas mišrus 1024 bitų RSA rakto derinys.

Klausimai apie Spora ransomware virus

Be to, kiekvienam užšifruotam failui yra sukuriamas unikalus AES 256 bitų kodas. Unikalus derinys yra patalpinamas į .KEY failą. Įdomu, tai kad virusas neprideda jokių failo plėtinių prie užkoduotų failų kaip įprasta kitiems žinomiems virusams-vagims. Laimei, Spora kol kas užkoduoja tik 23 failo plėtinius. Deja, tarp jų patenka dažniausiai naudojami dokumentų tipai: 

.backup, .xlsx, .docx, .rtf, .dwg, .cdr, .cd, .mdb, .1cd, .odt, .pdf, .psd, .dbf, .doc, .sqlite, .accdb, .jpg, .jpeg, .tiff, .zip, .rar, .7z, .xls.

Spora ransomware virusSpora virusas

Pasibaigus šifravimo procesui, vartotojams yra nurodoma sekti instrukcijas, pateiktas išpirkos pranešime. Įėjus į pagrindinį viruso mokėjimo tinklalapį – spora[.]bz – pateikiami tolesni reikalavimai. Matyti, kad Spora užkratas siūlo net kelis duomenų atgavimo būdus. Jei domina tik viruso šalinimas – 18,68 EUR yar mokėtina suma.

Už failų atkūrimą įsilaužėliai reikalauja 28,02 eurų. Sumokėjus 46,71 eurus, bus pasiūlyta ilgalaikė apsauga nuo panašių virusų, užšifruojančių failus. Na, o jei domina pilnas paketas, teks sumokėti 73,80 EUR. Sausio 17 dieną viruso kūrėjai atnaujino svetainę: dabar yra pateikiama papildoma pagalba užsikrėtusiems vartotojams. Taip pat atsirado galimybė susisiekti su virtualiaisiais nusikaltėliais per susirašinėjimo platformą.

Tinklalapyje matosi jau atlikti pavedimai. Tikėtina, kad šie skaičiai yra sufalsifikuoti tam, kad paskatintų vartotojus sumokėti išpirką. Vartotojams, ketinantiems įsigyti atitinkamą paslaugų paketą, siūloma atsiųsti .KEY failą su svarbia technine informacija, padėsiančia sugeneruoti iššifravimo kodą.

Pirmoji Spora viruso versija taikėsi tik į rusiškai kalbančius vartotojus, tačiau pastarosios versijos jau pradėjo plisti visoje Europoje bei kitose šalyse. Tikėtina, kad virusas taip pat taikysis užkrėsti didesnes kompanijas bei korporacijas.

Nerekomenduotina mokėti išpirkos ar siųstis jokių programų iš minėto tinklalapio, nes taip galite tik labiau pažeisti operacinę sistemą. Vietoj to, įsidiekite antišnipinėjimo programą, pvz. Reimage Reimage Cleaner Intego, ir pradėkite Spora viruso šalinimo procedūrą.

Kokiu būdu virusas pateko į kompiuterį?

Atsižvelgiant į aukščiau aptartas viruso technines specifikacijas, sunku nepastebėti aiškių panašumų į Cerber virusą. Jei sekate naujienas IT srityje, prisiminsite, kad pastarasis užkratas panašiu būdu pradėjo plisti visame pasaulyje. Iš pradžių, buvo įsilaužta tik į rusiškai-kalbančių vartotojų kompiuterius. Netrukus Cerber virusas išplito visame pasaulyje.

Didžiausias virusų kiekis plito per užkrėstus e.pašto laiško priedus. PDF faile buvo paslėptas HTA failas su VBScript aktyvuojančiu elementu. HTA vykdomoji rinkmena inicijuodavo JavaScipt .js failo bei kitų viruso elementų atsisiuntimą.

Atvėrus failą bei suaktyvinus komandą, iškyla papildomas klaidos pranešimas. Pastarasis atliko dėmesio išblaškymo funkciją, kol virusas netrukdomai šifruoja dokumentus. Panašu, kad Spora virusas veikia tokiu pačiu būdu. Be to, naujausi tyrimai rodo, kad programos-vagies autoriai taip pat pasitelkia RIG-V saugumo spragų ieškančią programą. Pastaroji dažnai yra paslepiama populiariose failų dalinimosi svetainėse.

Naivu tikėtis, kad patikimose svetainėse tokių virusų negali būti. Taip pat reikėtų saugotis apgaulingų svetainių, kurios imituoja oficialių įstaigų tinklalapius. Dažnai jose prašoma pateikti mokėjimo kortelės prisijungimo duomenis.

Spora viruso šalinimo vedlys

Antišnipinėjimo programos pagalba galite sėkmingai pašalinti virusą. Rekomenduotina naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes programas. Jūsų patogumui Programų skyrelyje surasti populiariausių antivirusinių bei antišnipinėjimo programų apžvalgas. Verta žinoti, kad virusas gali užblokuoti minėtas programos.

Tam, kad pašalintume užkratą, perkraukite įrenginį ir įeikite į saugos rėžimą. Informaciją kaip tai padaryti rasite žemiau pateiktas instrukcijas. Po jų taip pat pateikiame kelis duomenų atkūrimo būdus.

Jei galite atverti Užduočių valdiklį CTRL+ALT+ESC pagalba, užblokuokite visas įtratinas komandas. Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ir rinkitės „Baigti komandą“ (angl. „End task“).

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Spora viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Spora naudojant Safe Mode with Networking

Programos-vagys pasižymi sudėtinga konstrukcija. Dėl to nėra paprasta pašalinti virusą. Be to, patekęs į sistemą, užkratas pakeičia sisteminius failus bei konfiguruoja nustatymus, įgalinančius spartesnį veikimo būdą. Jis taip pat gali įrašyti paplidomas kenksmingas programas. Tam, kad užtikrintumėte visišką viruso pašalinimą, be antivirusinės programos rekomenduotina naudoti ir antišnipinėjimo programinę įrangą. Jei negalite jų atidaryti, vykdykite šiuos žingsnius:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Spora šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Spora pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Spora naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Spora pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Spora sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Spora. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Platesnė informacija apie failų atkūrimo metodus yra pateikiama žemiau:

Jei Spora užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro

Data Recovery Pro programa gali padėti atgauti užkoduotus failus, tad nepraleiskite progos ja pasinaudoti:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Spora viruso;
 • Atkurkite juos.

Atkurkite duomenis su ShadowExplorer

Jei dabartinės duomenų versijos dingo ar buvo pažeistos, ShadowExplorer padeda surasti automatiškai išsaugotas jų kopijas. Šis vedlys padės greitai perprasti programos naudojimo ypatumus.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Spora prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-spora-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Spora ransomware virus