Sudėtingumo skalė:  
  (20/100)

Tech Support Scam viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas) - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Adware

Techninės pagalbos virusas – netikras pranešimas, kurio tikslas yra išgąsdinti vartotojus ir priversti juos susisiekti su netikrais kompiuterių ekspertais

Tech Support Scam virus

Technologijoms kasdien tobulėjant, mes vis daugiau įsitraukiame į virtualiąją erdvę. Deja, tačiau nusikaltėliai randa būdų, kaip iš to pasipelnyti. Tūkstančiai žmonių visame pasaulyje kasdien tampa apgaulingų telefoninių skambučių aukomis, o dabar, sukčiai gali jus pasiekti ir kompiuterio pagalba.

Tech Support (liet. kompiuterių techninės pagalbos) virusai yra naujas būdas priversti jus atiduoti pinigus už visiškai nereikalingas paslaugas ar produktus. Šių virusų kūrėjai pasitelkia abi minėtas technologijas ir, naudodami socialinės inžinerijos triukus, pelnosi iš nieko neįtariančių vartotojų.

Techninės pagalbos virusai dažniausiai manipuliuoja jautriausia tema kompiuterių vartotojams – kompiuterių saugumu. Apgavikai sukuria netikras kompanijas arba veikia prisidengdami jau egzistuojančių patikimų kompanijų, tokiu kaip Microsoft, vardu.

Vartotojams bandoma įpiršti nereikalingas paslaugas ar produktus, kurie dažniausiai nė neegzistuoja arba yra beverčiai. Tad pamatę pranešimus, jog jūsų kompiuteris užkrėstas virusu arba jūsų sistemoje įvyko netikėta klaida, nesiimkite skubotų veiksmų ir atidžiai įvertinkite tokių pranešimų pagrįstumą. Greičiausiai, jums tereikės pašalinti Techninės pagalbos virusą, t.y. surasti ir iš kompiuterio ištrinti su juo susijusius pavojingus komponentus.

Tech Support Scam virusTechninės pagalbos virusas

Techninės pagalbos virusų veikimo principas

Kaip jau minėjome, Tech Support virusai naudoja mobiliąsias ir kompiuterių technologijas, tačiau pirmiausia viskas prasideda nuo kompiuterio infekcijos. Šie virusai veikia principu, panašiu į reklaminius virusus (angl. adware), t.y. jie tyliai patenka į sistemą kaip papildomi programų priedai. Tai padarę jie kaip mat ima generuoti apgavikiškus pranešimus.

Tokie pranešimai gali pasirodyti bet kurioje jūsų lankomoje svetainėje, todėl neįmanoma nustatyti kurių puslapių jums reikia vengti. Žinoma, svarbu laikytis atokiau nuo nežinomų ar įtartinų svetainių, tačiau atminkite, jog Techninės pagalbos pranešimas gali pasirodyti ir jūsų mėgstamame žinių portale, nes jis yra generuojamas jūsų kompiuteryje esančio viruso dėka.

Konkrečiai apibrėžti, kokia informacija pateikiama tokiuose pranešimuose yra gana sunku, kadangi Internete gausu virusų, kurie gali apgaudinėti vartotojus įvairiausiais būdais. Dažniausiai programišiai, apsimesdami Windows Helpdesk, Windows Service Center ar Microsoft kompanijos atstovais gali siūlyti įsigyti nuotolines techninės pagalbos paslaugas, padėsiančias išspręsti kompiuterio saugumo problemas, tariamai aptiktas jūsų kompiuteryje.

Susisiekti su šiais “atstovais” siūloma nurodytu telefonu, tačiau iš tiesų, paskambinę vartotojai pakliūna į sukčių pinkles. Jei jūs atsidūrėte panašioje situacijoje ir jums kilo bent menkiausių įtarimų – nedelsdami nutraukite pokalbį ir patikrinkite kompiuterį dėl virusų.

Tech Support Scam virus

Virusų atpažinimas

Pagrindinis už Techninės pagalbos virusų besislepiančių programišių tikslas – gauti kuo didesnį pelną. Taigi, dažniausiai apgavikai itin įkyriai siūlo įsigyti tam tikras paslaugas ar primygtinai reikalauja suteikti nuotolinę prieigą prie jūsų kompiuterio.

Gavę kompiuterio kontrolę programišiai dažniausiai imituoja sistemos skenavimą ir pateikia daugybę problemų. Tuo pat metu, sistemoje gali būti slapta įrašomos papildomos kenkėjiškos programos, kuriomis manipuliuojama kaip svaria priežastimi įsigyti siūlomą techninės pagalbos paslaugų paketą.

Metodai padėsiantys jums išvengti Techninės pagalbos virusų 

Tech Support virusais užsikrečiama kaip ir daugeliu kitų potencialiai pavojingų programų. Dažniausiai jie atkeliauja kartu su nemokamomis aplikacijomis ir, patekę į kompiuterį, slapta vykdo kenkėjiškus procesus.

Kad užkirstumėte tam kelią, turėtumėte skirti daugiau dėmesio naujų programų įrašymui kompiuteryje. Visuomet rinkites Advanced režimą ir programiniame pakete pastebėję papildomas įtartinas programas, jas atšaukite.

Taip pat, būkite atsargūs naršydami internete. Nesilankykite nežinomuose tinklapiuose ir venkite įtartinų nuorodų ar reklamų. Tai gali jums padėti išvengti nepageidaujamų programų kompiuteryje. Nepamirškite, jog lygiai taip pat svarbu yra apsaugoti sistemą atitinkama antivirusine įranga.

Tech Support Scam virus

Užsikrėtėte Tech Support virusu? Infekcijos pašalinimo būdai

Svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte atminti, jei kada nors užsikrėstumėte su Techninės pagalbos apgavyste susijusiu virusu, yra kontakto su apgavikais vengimas. Taip pat, nedarykite skubotų bankinių pavedimų ir neleiskite sukčiams prisijungti prie jūsų kompiuterio nuotoliniu būdu.

Jei sukčiai jau spėjo prisijungti prie jūsų kompiuterio, nelaukdami nutraukite ryšį uždarydami nuotolinės prieigos programą arba perkraudami kompiuterį. Atlikę minėtus veiksmus būtinai nuskenuokite sistemą patikima antivirusine įranga.

Kitas žingsnis – slaptažodžių pakeitimas. Sukurkite naujus ir stiprius prisijungimo kodus savo socialiniams tinklams, elektroniui paštui, elektroninės bankininkystės sistemoms ir kitoms prisijungimo duomenų reikalaujančioms platformoms.

Jei apgavikams jau spėjote pateikti savo banko kortelės informaciją, nedelsdami praneškite apie įvykį atsakingai kompanijai ar banko filialui ir laukite tolesnių nurodymų. Jei sukčiams atskleidėte savo asmeninę informaciją, vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą, jūs rizikuojate tapti tapatybės vagystės auka. Tokiu atveju galite kreiptis į Lietuvos vartotojus ginančias institucijas.

Norint išvengti panašių grėsmių ateityje, svarbu panaikinti virusą iš kompiuterio kaip įmanoma greičiau. Tam patariame naudoti patikimą ir profesionalią programinę įrangą. Niekada negali žinoti, ar kartu su Techninės pagalbos virusu į jūsų kompiuterį nepateko papildomų grėsmių.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Techninės pagalbos virusas ekrano nuotrauka
Techninės pagalbos virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Tech Support Scam viruso pašalinimas:

Ištrinkite Tech Support Scam iš Windows sistemų

Atminkite, jog Tech Support virusai gali slėptis po įvairiausiais pavadinimais, todėl svarbu atidžiai peržvelgti visas programas. Nežinomų ar įtartinų programų patikimumą visuomet galite patikrinti internete.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Tech Support Scam ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Tech Support Scam ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Tech Support Scam iš Mac OS X sistemos

Nors Tech Support virusai dažniausiai kėsinasi į Windows operacinės sistemos vartotojus, jūsų Mac OS X taip pat nėra apsaugotas. Ieškokite įtartinų programų “Applications” kataloge.

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Tech Support Scam bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Tech Support Scam iš Internet Explorer (IE)

Tech Support virusai dažniausiai veikia adware-tipo programos. Kad galėtų generuoti reklamas, tokios programos įrašo naršyklės plėtinius, tad norint virusą panaikinti svarbu rasti šiuos kenkėjiškus komponentus ir juos ištrinti.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Tech Support Scam ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Tech Support Scam šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Tech Support Scam iš Mozilla Firefox (FF)

Tech Support virusai gali savo apgaulingus pranešimus į jūsų naršyklę įdiegti kenkėjiškų plėtinių pagalba. Tam kad virusą sustabdytumėte turite šiuos plėtinius panaikinti.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Tech Support Scam ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Tech Support Scam šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Tech Support Scam iš Google Chrome

Apgaulingiems pranešimams generuoti Tech Support virusas naudoja naršyklės plėtinius, kuriuos privalote panaikinti, norėdami šio viruso atsikratyti. Atkreipkite dėmesį ar naršyklės plėtinių sąrašas nepasipildė naujomis, nematytomis aplikacijomis ir patikrinkite jų patikimumą internete.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Tech Support Scam ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Tech Support Scam pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Tech Support Scam iš Safari

Nors dažniausiai Tech Support virusai aptinkami Windows operacinėse sistemose, MAC OS X Safari naršyklės taip pat gali lengvai atsidurti viruso taikinyje. Reguliariai patikrinkite Safari naršyklės plėtinių sąrašą ir pastebėję įtartinas programas jas nedelsdami panaikinkite.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Tech Support Scam bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Tech Support Scam pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Tech Support Scam registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-tech-support-scam-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Tech Support Scam virus