Sudėtingumo skalė:  
  (80/100)

Terdot viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Išsamus aprašymas

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Malware

Terdot virusas – trojanas, vagiantis žmonių socialinių tinklų prisijungimo duomenis

Terdot viruso atvaizdas

Terdot yra bankinis trojanas, kuris pirmą kartą buvo pastebėtas 2016 metų viduryje. Jis yra laikomas vienu iš Zeus viruso atmainų, kadangi šių dviejų virusų kodai yra beveik identiški.

Nors Zeus trojanas savo veiklą baigė 2011 metais, kai jo kūrėjai viešai išplatino jo kodą, 2017 metų lapkritį kompiuterių ekspertai pastebėjo atnaujintą jo versiją. Plačiausiai ši versija buvo platinama melagingų el. laiškų pagalba. Nuo tada ši pavojinga programa siekia pavogti žmonių socialinių paskyrų duomenis. Bankinių duomenų vagystės iki šiol pastebėtos nebuvo.

Terdot virusas yra sukurtas naudojant specialią techniką, kuri angliškai yra vadinama „man-in-the-middle“. Jos pagalba sukčiai seka savo aukas ir vėliau pasisavina jų Facebook, Twitter, YouTube ir Google Plus anketų informaciją. To pasekoje, šis trojanas gali rašyti savo aukų vardu ir skelbti būtent jam reikalingą informaciją (nuorodas, nuotraukas ir pan.) Beje, virusas taip pat gali užgrobti el. pašto paskyras, tokias kaip Yahoo, Gmail, ir Microsoft live.com.

Vis dėlto, įdomiausias faktas yra tai, jog Terdot trojanas nesiekia užgrobti Rusijos didžiausios socialinės platformos – VKontakte. Tai jau sukėlė tam tikrų įtarimų, spėjančių, kad šio trojano kūrėjai yra kilę iš Rytų Europos.

Šis virusas gali automatiškai atsinaujinti, taigi hakeriai gali nuolat jį tobulinti. Beje, jie taip pat gali paskirti jam naujas užduotis, pvz. į sistemą įrašyti pavojingų failų. Jeigu turite bent menkiausią įtarimą, kad Terdot gali būti jūsų kompiuteryje, nieko nelaukite ir patikrinkite jį su patikima antivirusine programa. Tam mes rekomenduojame Reimage, kuri taip pat perrašys šio viruso sunaikintus failus ir sistemos komponentus.

Terdot virusas gali sekti jūsų naršyklę

Kad pasiektų savo tikslą – pavogtų socialinių paskyrų informaciją – Terdot virusas pakeičia naršyklės nustatymus ir įrašo specialų kodą. Šiuo metu yra žinoma, kad virusas gali užgrobti tik Mozilla Firefox ir Internet Explorer naršykles.

To pasekoje šis trojanas pradeda peradresuoti savo auką į jam reikiamą proxy serverį ir taip savo kūrėjams suteikia galimybę stebėti vartotojo veiklą Internete. Ši veikla padeda hakeriams keisti svetainėse pateikiamą informaciją ir kaupti prisijungimo duomenis. Visa sukaupta informacija yra įkeliama į „Command and Control“ serverį. 

Terdot trojanas gali atlikti eilę skirtingų sistemos pakeitimų ir jums nepastebint instaliuoti pavojingus komponentus. Dėl to jūs turėtumėte protingai įvertinti savo kompiuterio apsaugos lygį ir pasirūpinti Terdot pašalinimu. Beje, nepamirškite kuo greičiau pasikeisti savo prisijungimo duomenų, t.y. slaptažodžių ir kitos informacijos.

Terdot kompiuteryje
Terdot virusas savo veiklą pradėjo kaip bankinis trojanas, tačiau pastaruoju metu jis buvo pastebėtas pasisavinant socialinių tinklų prisijungimo duomenis.

Plitimo metodas

Šis virusas paprastai plinta melagingų el. laiškų pagalba. Anot kompiuterių ekspertų, šių laiškų kiekis gali būti itin didelis, kadangi jie yra skleidžiami įrankio, kuris angliškai yra vadinamas „Sundown Exploit Kit“ pagalba. 

Jeigu auka spusteli ant melagingame laiške esančio PDF failo, jis ar ji pradeda viruso instaliacinį procesą. Galiausiai, virusas sistemoje atlieka jam reikalingus nustatymų pakeitimus. 

Elektroniniai laiškai, kurie platina Terdot virusą, paprastai naudoja gerai visiems žinomus vardus, pavyzdžiui financinių organizacijų ir bankų pavadinimus, vyriausybinių institucijų vardus ir pan. Jūs galite susidurti su šiais pavadimais: PCFinancial, BMO, Desjardins, Royal Bank, Banque Nationale, Scotiabank, Toronto Dominion Bank, CIBC ir Tangerine Bank.

Terdot pašalinimas iš sistemos

Šis duomenis pasisavinti siekiantis Trojanas yra itin pavojingas, todėl nėra nieko keisto, kad ir jo pašalinimas yra sudėtingas. Kaip jau žinote, jis gali pakeisti sistemos nustatymus ir taip tik dar labiau pasunkinti savo pašalinimą iš kompiuterio. Dėl to mes rekomenduojame naudoti tik automatinį pašalinimo būdą. 

Šiuo atveju jums reikėtų įsirašyti vieną iš šių programų: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Atsisiuntę vieną iš jų, nepamirškite atsisiųsti naujausių atnaujinimų ir paleiskite sistemos tikrinimą. Jeigu Terdot virusas blokuoja visas šias programas, sekite žemiau pateiktas instrukcijas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Terdot viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Terdot naudojant Safe Mode with Networking

Jeigu Terdot trojanas blokuoja jūsų antivirusinę programą, perkraukite savo kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą. Tai padaryti galite šių instrukcijų pagalba:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Terdot šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Terdot pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Terdot naudojant System Restore

Jei Safe Mode nepadėjo, išbandykite System Restore būdą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Terdot pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Terdot sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Terdot prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-terdot-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Terdot virus