Terdot viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Išsamus aprašymas

Terdot viruso pašalinimas

Kas yra Terdot virusas?

Terdot virusas – trojanas, vagiantis žmonių socialinių tinklų prisijungimo duomenis

Terdot viruso atvaizdas

Terdot yra bankinis trojanas, kuris pirmą kartą buvo pastebėtas 2016 metų viduryje. Jis yra laikomas vienu iš Zeus viruso atmainų, kadangi šių dviejų virusų kodai yra beveik identiški.

Nors Zeus trojanas savo veiklą baigė 2011 metais, kai jo kūrėjai viešai išplatino jo kodą, 2017 metų lapkritį kompiuterių ekspertai pastebėjo atnaujintą jo versiją. Plačiausiai ši versija buvo platinama melagingų el. laiškų pagalba. Nuo tada ši pavojinga programa siekia pavogti žmonių socialinių paskyrų duomenis. Bankinių duomenų vagystės iki šiol pastebėtos nebuvo.

Terdot virusas yra sukurtas naudojant specialią techniką, kuri angliškai yra vadinama „man-in-the-middle“. Jos pagalba sukčiai seka savo aukas ir vėliau pasisavina jų Facebook, Twitter, YouTube ir Google Plus anketų informaciją. To pasekoje, šis trojanas gali rašyti savo aukų vardu ir skelbti būtent jam reikalingą informaciją (nuorodas, nuotraukas ir pan.) Beje, virusas taip pat gali užgrobti el. pašto paskyras, tokias kaip Yahoo, Gmail, ir Microsoft live.com.

Vis dėlto, įdomiausias faktas yra tai, jog Terdot trojanas nesiekia užgrobti Rusijos didžiausios socialinės platformos – VKontakte. Tai jau sukėlė tam tikrų įtarimų, spėjančių, kad šio trojano kūrėjai yra kilę iš Rytų Europos.

Šis virusas gali automatiškai atsinaujinti, taigi hakeriai gali nuolat jį tobulinti. Beje, jie taip pat gali paskirti jam naujas užduotis, pvz. į sistemą įrašyti pavojingų failų. Jeigu turite bent menkiausią įtarimą, kad Terdot gali būti jūsų kompiuteryje, nieko nelaukite ir patikrinkite jį su patikima antivirusine programa. Tam mes rekomenduojame FortectIntego, kuri taip pat perrašys šio viruso sunaikintus failus ir sistemos komponentus.

Terdot virusas gali sekti jūsų naršyklę

Kad pasiektų savo tikslą – pavogtų socialinių paskyrų informaciją – Terdot virusas pakeičia naršyklės nustatymus ir įrašo specialų kodą. Šiuo metu yra žinoma, kad virusas gali užgrobti tik Mozilla Firefox ir Internet Explorer naršykles.

To pasekoje šis trojanas pradeda peradresuoti savo auką į jam reikiamą proxy serverį ir taip savo kūrėjams suteikia galimybę stebėti vartotojo veiklą Internete. Ši veikla padeda hakeriams keisti svetainėse pateikiamą informaciją ir kaupti prisijungimo duomenis. Visa sukaupta informacija yra įkeliama į „Command and Control“ serverį.

Terdot trojanas gali atlikti eilę skirtingų sistemos pakeitimų ir jums nepastebint instaliuoti pavojingus komponentus. Dėl to jūs turėtumėte protingai įvertinti savo kompiuterio apsaugos lygį ir pasirūpinti Terdot pašalinimu. Beje, nepamirškite kuo greičiau pasikeisti savo prisijungimo duomenų, t.y. slaptažodžių ir kitos informacijos.

Terdot kompiuteryjeTerdot virusas savo veiklą pradėjo kaip bankinis trojanas, tačiau pastaruoju metu jis buvo pastebėtas pasisavinant socialinių tinklų prisijungimo duomenis.

Plitimo metodas

Šis virusas paprastai plinta melagingų el. laiškų pagalba. Anot kompiuterių ekspertų, šių laiškų kiekis gali būti itin didelis, kadangi jie yra skleidžiami įrankio, kuris angliškai yra vadinamas „Sundown Exploit Kit“ pagalba.

Jeigu auka spusteli ant melagingame laiške esančio PDF failo, jis ar ji pradeda viruso instaliacinį procesą. Galiausiai, virusas sistemoje atlieka jam reikalingus nustatymų pakeitimus.

Elektroniniai laiškai, kurie platina Terdot virusą, paprastai naudoja gerai visiems žinomus vardus, pavyzdžiui financinių organizacijų ir bankų pavadinimus, vyriausybinių institucijų vardus ir pan. Jūs galite susidurti su šiais pavadimais: PCFinancial, BMO, Desjardins, Royal Bank, Banque Nationale, Scotiabank, Toronto Dominion Bank, CIBC ir Tangerine Bank.

Terdot pašalinimas iš sistemos

Šis duomenis pasisavinti siekiantis Trojanas yra itin pavojingas, todėl nėra nieko keisto, kad ir jo pašalinimas yra sudėtingas. Kaip jau žinote, jis gali pakeisti sistemos nustatymus ir taip tik dar labiau pasunkinti savo pašalinimą iš kompiuterio. Dėl to mes rekomenduojame naudoti tik automatinį pašalinimo būdą.

Šiuo atveju jums reikėtų įsirašyti vieną iš šių programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Atsisiuntę vieną iš jų, nepamirškite atsisiųsti naujausių atnaujinimų ir paleiskite sistemos tikrinimą. Jeigu Terdot virusas blokuoja visas šias programas, sekite žemiau pateiktas instrukcijas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Terdot viruso pašalinimas

Rankinis Terdot pašalinimas saugiajame režime

Jeigu Terdot trojanas blokuoja jūsų antivirusinę programą, perkraukite savo kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą. Tai padaryti galite šių instrukcijų pagalba:

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Terdot naudojant System Restore

Jei Safe Mode nepadėjo, išbandykite System Restore būdą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Terdot pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Terdot sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Terdot prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis