Mirties priežastis: kenkėjiškos programos

Kompiuterių virusai yra grėsmingesni nei jūs tikėjotės

Mirties priežastis - kenkėjiškos programos

Tikriausiai nė karto nesusimąstėte, kad kompiuterinis virusas galėtų sukelti mirtį. Kad ir kaip neįprastai tai skambėtų, atrodo, jog tai gali būti tiesa. Internetui tapus visuotiniu reiškiniu, virusų aukų skaičius nuolat auga.

Paskutiniuoju metu žmonės yra nuolat apsupti Internetą palaikančių įrenginių, tokių kaip žaslai, įšmaniosios namų apsaugos sistemos ar išmanieji laikrodžiai. Be to, nemokamą Wi-Fi tinklą galima surasti tik išėjus iš namų – parke, autobusų stotyje, jūsų mėgstamoje kavinėje ar ligoninėje. Deja, tokios galimybės gali lengvai sukelti priklausomybę ir ženkliai padidinti virtualių atakų tikimybę.

Išvalykite kompiuterį nuo virusų su Reimage

WannaCry ir Locky virusų pavyzdžiai atskleidė kiek pažeidžiamos gali būti ligoninės. Pastarieji įvykiai ne tik privertė jų darbuotojus evakuoti pacientus, bet ir atšaukti suplanuotas operacijas. Vis dėl to, kompiuterių ekspertai jau įspėjo žmones apie naujausių virusų sugebėjimus sukelti lėktuvų katastrofas bei panašias nelaimes. Taigi, duomenų saugumas ir jūsų privatumas naršant Internete tampa greit gali tapti antraeile problema.

Virusų sukeltos nelaimės nėra tik filmų siužetai

Daugiau kaip prieš metus, rumunas, vardu Marcel Dactu, nužudė savo sūnų ir nusižudė pats po to, kai savo kompiuterio ekrane pamatė gąsdinantį įspėjimą, kuriame buvo teigiama, jog teisėsaugos atstovai užtiko jį besilankantį pornografinėje interneto svetainėje, todėl dabar, jis turi sumokėti 70,000 lei, t.y.: apie 18,000 eurų išpirką, jeigu nenori patekti į kalėjimą. Vyras pasirinko kardinaliausią kelią išvengti tokios “bausmės”.

Prieš atimdamas gyvybę sau ir savo sūnui, jis parašė atsisveikinimo laišką, kuriame paaiškino, jog negali sėsti į kalėjimą 11-kai metų ir palikti sūnaus kentėti vieno. Ko Marcel nežinojo taip tragiškai baigdamas gyvenimą, yra tai, jog šis pranešimas yra tik vienas iš būdų, kuriuos virusų kūrėjai pasitelkia norėdami generuoti neteisėtą pelną.

Gaila, tačiau tai ne vienintelė su virusais susijusi mirtis. Yra dešimtys panašių atvejų atskleidžiančių internetinių sukčių apsukrumą kuriant kenkėjiškas programas. Vos patekę į aukos kompiuterį šie virusai ima generuoti gąsdinančius pranešimus, tariamai susijusius su valdančiosiomis ar kitomis svarbiomis institucijomis, kurių nevalia ignoruoti.

Deja, bet dauguma kompiuterių vartotojų neturi pakankamų įgūdžių padedančių atskirti tikrus pranešimus nuo kriminalinio pasaulio atstovų sukurtų melagingų žinučių. Todėl nėra nuostabu, kad jautresni žmonės, pamatę savo kompiuteryje tokius pranešimus, gali pakelti prieš save ranką ar tiesiog mirti iš išgąsčio.

Lengvatikiai kompiuterių vartotojai – pagrindinės sukčių aukos

Būtent taip atsitiko Corrie Santayanai (vardas pakeistas). Blue Screen of Death arba “mėlinasis ekranas” yra socialinės inžinerijos technika, naudojama tam tikro turinio (pranešimu, reklamjuosčių ir iššokančių reklamų) rodymui internete. Patyrę vartotojai gali lengvai atskirti netikrus pranešimus ir juos ignoruoti, tačiau kiti žmonės gali patikėti netikrais pranešimais ir vykdyti juose pateikiamus nurodymus.

Corrie buvo vienas tų žmonių. Jis nusprendė, jog pranešimas teigiantis jog jo operacinės sistemos padėtis kritinė yra tikras, ir susisiekė su Microsoft specialistais apsimetančiais sukčiais pranešime nurodytu numeriu. Sukčiai liepė Corrie įsigyti specialų techninės pagalbos paketą, kainuojantį 1000 JAV dolerių.

Žinoma, nieko nelaukęs vyras pervedė sukčiams šią nemenką sumą už iš tiesų neegzistuojantį programinės įrangos paketą. Užteko poros valandų šiai apgaulei išaiškėti. Netrukus po to, kai sūnus paaiškino jog Corrie tapo internetinių sukčių auka, vyras mirė nuo širdies priepuolio.

Ekspertų patarimai padėsiantys jums išvengti tragiškų pasekmių

Saugumo ekspertai įspėja, jog yra šimtai įvairių būdų, kuriais sukčiai stengiasi išgauti iš jūsų naudos. Šie nusikaltėliai ne tik bando išvilioti iš žmonių pinigus, bet netgi gali sukelti rimtų sveikatos problemų ar net pražudyti.

Tad, jei norite apsaugoti save ir savo artimuosius (tėvus, vaikus ir kitus šeimos narius) nuo panašių situacijų, turėtumėte užtikrinti savo kompiuterio saugumą. Atminkite, jog tik patikima antivirusinė sistema gali aptikti kenkėjiškas iššokančias reklamas, melagingus pranešimus ar užkrėstus failus, ir užkirsti jiems kelią į jūsų kompiuterį.

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Alice Woods yra Virusai.lt portalo naujienų redaktorė, kuri ne vienerius metus dalinasi savo žiniomis ir tyrimų rezultatais su tinklalapio lankytojais. Jos tyrinėjimų lauke - patys įvairiausi kibernetiniai pavojai, pavyzdžiui, duomenis užkoduojantys virusai ar apgaulingi techninės pagalbos pranešimai.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink