CryptoDefense šalinimas

CryptoDefense pašalinimas

Kas yra CryptoDefense?

CryptoDefense (taip pat žinomas kaip HOW_DECRYPT.txt) yra labai pavojingas virusas, kuri priklauso ‘ransomware’ kategorijai. Svarbiausias dalykas, kurį būtina paminėti kalbant apie šį virusą, yra tai, kad jis gali užšifruoti visus tekstinius failus, vaizdo įrašus, dokumentus ir panašius duomenis. Ekspertų nuomone, CryptoDefense vis dar negali užkrėsti Mac, bet jis gali tikrai lengvai pasikėsinti į visas Windows versijas, įskaitant Windows XP, Windows Vista, Windows 8, ir t.t. Panašiai į ankstesnius šiai kategorijai priskiriamus virusus, šis variantas taip pat rodo didžiulį įspėjimą, kuris ir praneša, kad visi failai buvo užšifruoti CryptoDefense programinės įrangos. Be to, jis prašo aukos sumokėti tam tikrą pinigų sumą jeigu jis/ji nori gauti asmeninį raktą, kuris ir atblokuos užšifruotus failus. Žinoma, ši paslauga nėra nemokama – sukčiai reikalauja sumokėti 500 dolerių arba tokią pat sumą bitcoin elektroninių pinigų. Nesumokėjus šios baudos, vėliau iš aukos reikalaujama dar daugiau pinigų.

Kaip CryptoDefense gali užkrėsti mano kompiuterį?

Deja, vis dar nėra metodo iššifruoti failus, kurie buvo užšifruoti CryptoDefense ir panašių virusų, tokių kaip Cryptolocker [Cryptolocker] ir CTB Locker [CTB locker]. Todėl yra labai svarbu suprasti kaip galima išvengti šio ransomware kategorijai priskiriamo viruso. Svarbiausia šioje situacijoje yra ignoruoti visus nepažįstamus laiškus, kurie paprastai praneša apie neegzistuojančius pirkinius, išmokas ir panašius dalykus galėtų priversti žmones spustelėti ant užkrėstų nuorodos. Be to, šis virusas taip pat gali pasirodyti jūsų kompiuteryje kartu su padirbtais Flash Player ir Java atnaujinimais, todėl ignoruokite visus netikėtus perspėjimus, kurie siūlo parsisiųsti juos nemokamai. Kai tik CryptoDefense virusas patenka į sistemą, jis užkoduoja failus ir pradeda rodyti šį pranešimą:

All files including videos, photos and documents on your computer are encrypted by CryptoDefense Software.

Encryption was produced using a unique public key RSA-2048 generated for this computer. To decrypt files you need to obtain the private key.

The single copy of the private key, which will allow you to decrypt the files, located on a secret server on the Internet;
the server will destroy the key after a month. After that, nobody and never will be able to restore files.

(…)

Kaip pašalinti CryptoDefense virusą?

Kaip jau minėjome, kompiuterių specialistai vis dar nesuranda metodo kaip jie galėtų atstatyti CryptoDefense viruso užblokuotus failus. Vienintelis būdas užkirsti kelią šio viruso patekimui į kompiuterį ir tam jums reikia įrašyti patikimą antivirusinę programa. Mes tam rekomenduojame naudoti FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Norėdami pabandyti atblokuoti sistemą, galite pabandyti atlikti šiuos veiksmus:

  1. Iš naujo paleiskite užkrėstą kompiuterį.
  2. Spauskite Start -> Run ir įveskite https://www.2-spyware.com/download/hunter.exe (jei esate užblokuotas, paspauskite alt + tab ir vėl bandykite vesti šį adresą)
  3. Įspėjame, kad virusas vėl gali pradėti rodyti savo perspėjima. Šiuo atveju, paspauskite Alt + Tab ir „R“ tiek kartų kiek reikia.
  4. Parsisiųskite antivirusinę ir paleiskite ją. Pašalinkite jos aptiktus pavojingus failus.

Tačiau jei tai nepadeda atkurti ryšio prie svarbių dokumentų, tai veikia tik siekiant atblokuoti kompiuterį…

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis