Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

Crypt0L0cker viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - 2017 atnaujinimas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Ar Crypt0L0cker virusas vis dar aktyvus?

Crypt0L0cker virusas – tai dar viena kenkėjiška išpirkos reikalaujanti programa (angl. ransomware), kuri gali visiškai sugadinti jūsų kompiuteryje esančius failus. Tai – nauja TorrentLocker viruso versija, prisidengianti liūdnai pagarsėjusio CryptoLocker viruso vardu. Kaip matote, jų pavadinimai skiriasi tik tuo, jog Crypt0L0cker pavadinime O raidės pakeistos nuliais. Šis pavojingas virusas plinta apgaulingais elektroniniais laiškais Trojos arklio pavidalu – kenksmingos programos vykdomasis failas jus gali pasiekti užmaskuotas oficialaus dokumento pavidalu. Pavyzdžiui, jūs galite el. paštu gauti laišką su prisegtu dokumentu, neva pranešančiu apie greičio viršijimą, arba tiesiog sąskaita-faktūra. Deja, atvėrus tokį failą į jūsų kompiuterį bus įrašytas Crypt0L0cker virusas. Šio viruso tikslas – pasinaudojus aukos patiklumu patekti į kompiuterį, o tuomet užšifruoti kompiuteryje esančius failus. Crypt0L0cker patikrina visus sistemoje esančius aplankus ir užššifruoja juose esančius failus, pavyzdžiui, audio, video failus, nuotraukas bei dokumentus. Deja, užšifruotų failų atverti nebeįmanoma.

Crypt0L0cker virusCrypt0L0cker virusas

Kas nutinka vėliau?

Kuomet failai užšifruojami, Crypt0L0cker ransomware virusas kompiuteryje sukuria .txt bei .html formato DECRYPT_INSTRUCTIONS (liet. Iššifravimo instrukcijos) failus bei palieka juos visuose aplankuose, kuriuose yra užkoduotų failų. Šiuose dokumentuose parašyta, jog aukos asmeniniai failai buvo užšifruoti, ir vienintelis būdas juos atkurti – sumokėti atitinkamo dydžio išpirką. Sukčiai reikalauja pinigus pervesti Bitcoin valiuta, beje, suma, kurios jie reikalauja – 2.2 Bitcoin (maždaug 874.89 eurų). Deja, tikimybė, jog sukčiai jums padės atkurti failus yra išties nedidelė. Pastebėjome, jog nuo šio viruso nukentėję žmonės interneto forumuose aktyviai ieško informacijos, kaip atkurti Crypt0L0cker užkoduotus failus. Panašu, jog net sumokėjus išpirką sukčiai nesuteikia iššifravimo rakto, todėl nerekomenduojame pervesti jiems tokios didelės sumos pinigų. Kompiuterių ekspertai bando perprasti Crypt0L0cker šifravimo algoritmą bei sukurti programą, galinčią atkurti pažeistus failus, deja, kol kas tokios programos nepavyko sukurti. Bet kokiu atveju, siūlome nedelsiant pašalinti šią kenkėjišką programą iš savo kompiuterio. Jei neturite atsarginių failų kopijų, atkurti failų jums nepavyks. Pašalinti Crypt0L0cker galite su Reimage Reimage Cleaner Intego antivirusine programa.

Kokiu būdu Crypt0L0cker patenka į kompiuterį?

Nuo šio viruso nukentėję kompiuterių vartotojai praneša, jog šis virusas pasiekė juos elektroniniu paštu. Kaip ir minėjome, kenksmingas failas atkeliauja užmaskuotas sąskaitos-faktūros ar panašaus dokumento pavidalu. Gavę el. laišką iš nežinomo siuntėjo, patikrinkite, ar siuntėjo el.pašto adresas neatrodo įtariai, be to, atkreipkite dėmesį į laiške esančią informaciją. Jei siuntėjo žinutėje matote daugybę gramatinių klaidų, greičiausiai tai – apgaulingas laiškas. Kilus įtarimų dėl siuntėjo patikimumo, neatverkite jokių nuorodų, pateiktų siunčiamoje žinutėje, bei neatverkite prisegtų failų! Be to, šį virusą galite netikėtai parsisiųsti paspaudę ant kenksmingų internetinių reklamų. Netikėkite įkyriomis reklamomis, tvirtinančiomis, jog jūs esate „išrinktasis” lankytojas arba jog jūs, nė nedalyvavę jokioje internetinėje loterijoje, laimėjote iPad ar iPhone.

Jei jūs negalite atverti savo failų ir radote minėtąjį DECRYPT_INSTRUCTIONS failą savo kompiuteryje, vadinasi, Crypt0L0cker virusas jau įvykdė savo misiją ir užšifravo jūsų failus. Privalote nedelsiant pašalinti jį iš kompiuterio. Jei nežinote, kaip tai padaryti, sekite antrame puslapyje pateiktas šalinimo instrukcijas.

Kaip pašalinti Crypt0L0cker ir atkurti sugadintus failus?

Deja, šiuo metu tėra vienintelis būdas atkurti Crypt0L0cker paveiktus duomenis. Kompiuterių saugumo ekspertai nuolat ragina vartotojus saugoti svarbiausius failus atminties laikmenose. Svarbu tokių laikmenų nelaikyti prijungtų prie kompiuterio, nes kompiuteriniai virusai sugeba jas pasiekti ir užšifruoti jose saugomus failus. Jei saugojote atsargines failų kopijas tokioje laikmenoje, prijunkite ją prie kompiuterio ir perkelkite duomenis. Jei failų kopijų jūs neturite, galite pabandyti iššifruoti failus šių programų pagalba – R-Studio, Photorec arba Kaspersky Lab ransomware decryptor.

SVARBU. Prieš atkuriant failus, privalote pašalinti Crypt0L0cker kenkėjišką programą ir visus jai priklausančius failus iš kompiuterio. Galite naudotis instrukcijomis, pateiktomis žemiau, tačiau vis dėlto nerekomenduojame šalinti šio viruso rankiniu būdu, ypač, jei nesate patyręs kompiuterio vartotojas. Jūs galite lengvai ištrinti Crypt0L0cker antivirusinės programos pagalba.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Crypt0L0cker virusas ekrano nuotrauka
Crypt0L0cker virusas ekrano nuotraukaCrypt0L0cker virusas ekrano nuotrauka
Crypt0L0cker virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Crypt0L0cker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Crypt0L0cker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Crypt0L0cker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Crypt0L0cker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Crypt0L0cker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Crypt0L0cker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Crypt0L0cker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Crypt0L0cker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-crypt0l0cker-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Crypt0L0cker virus