„TikTok“ platformoje plinta netikros Elono Musko kriptovaliutų dovanojimo akcijos

Pastebima vis auganti „TikTok“ kriptovaliutų sukčių banga

Netikros Elono Musko kriptovaliutų dovanojimo akcijosKibernetiniai nusikaltėliai išnaudoja „TikTok“ populiarumą savo naudai

Atrodo, jog sukčių, bandančių pasinaudoti didžiule „TikTok“ vartotojų baze, kūrybiškumas auga kartu su platformos populiarumu. Nors tokius socialinius tinklus kaip „Instagram“ ir „Twitter“ jau seniai kamuoja įvairios su pinigais susijusios apgavystės, „TikTok“ šiuo metu susiduria su apgaulingais bitkoinų dovanojimais[1]. Šios apgaulės į savo spąstus įvilioja naivius žmones, kurie patiki saldžiais pažadais, kad nedidelė investicija per kelias sekundes taps didžiuliu turtu.

Kibernetiniai nusikaltėliai apsimetinėja Elonu Musku

Kibernetiniai nusikaltėliai jau seniai renkasi apsimetinėjimą gerai žinomais asmenimis, kad apgautų kuo daugiau žmonių, o kriptovaliutų sfera nėra išimtis. Sukčiai organizuoja netikras bitkoinų dovanojimo akcijas skirtinguose socialinių tinklų kanaluose, o apsimetinėjimas Elonu Musku ir su juo susijusiomis „Tesla“ bei „SpaceX“ įmonėmis dabar yra ypač populiarus pasirinkimas. Šiomis apgaulingomis strategijomis siekiama priversti žmones manyti, kad jie dalyvauja tikroje dovanojimo loterijoje, kurią sukūrė sėkmingas verslininkas.

Sukčiai laikosi įvairiapusiškos taktikos, sukurdami šimtus svetainių, kurios apsimeta kriptovaliutų keityklomis ar vietomis, kuriose dalinamos dovanos. Norėdami gauti „nemokamą“ kriptovaliutą, klientai raginami susikurti paskyras šiose netikrose svetainėse. Deja, žadėta kriptovaliuta niekada neatsiranda. Vietoj to, sukčiai vagia vartotojų įdėtus indėlius, aukas palikdami tuščiomis kišenėmis.

Nors atrodo keista, kad tiek daug žmonių gali susižavėti sukčių paspęstais spąstais, tačiau kasdien atsiranda daugybė interneto vartotojų, kurie patiki saldžiais pažadais. Tokie sukčiavimo būdai praeityje jau yra sugebėję sėkmingai pavogti milijonų dolerių vertės kriptovaliutų iš patiklių socialinių tinklų vartotojų. Dėl sparčiai augančio „TikTok“ populiarumo šie sukčiai atrado idealią aplinką dar labiau plėtoti savo verslą.

Kaip „TikTok“ kriptovaliutų sukčiai geba apgauti vartotojus ir pavogti jų turtą

Praktiškai kiekvieną dieną pasirodo nauji vaizdo įrašai, todėl šie netikri kriptovaliutų pasiūlymai „TikTok“ platformoje yra nuolat kartojami ir niekur nepranyksta. Paprastai šiuose klipuose Elonas Muskas rodomas kaip duodantis interviu didžiuosiuose naujienų kanaluose, reklamuojant naujausią kriptovaliutų dovanojimo akciją. Kai kuriuose vaizdo įrašuose naudojama tiesioginė strategija, nukreipianti žiūrovus, kaip patekti į tam tikrą svetainę ir įvesti kupono kodą, kad gautų „nemokamus“ bitkoinus.

Šias gudrias schemas sugalvoję sukčiai strategiškai pasirenka svetainių domenus, kurie labai panašūs į teisėtus, todėl tampa dar lengviau apgauti patiklius vartotojus. Pavyzdžiui, naudojami tokie domenai kaip bitoxies[.]com, moonexio[.]com, altgetxio[.]com ir cratopex[.]com. Vartotojai yra viliojami prisiregistruoti su nauja paskyra ir įvesti siūlomą specialų kodą, kad galėtų dalyvauti šiose apgaulingose dovanojimo akcijose. Jiems žadama, kad po to į savo naujai sukurtas pinigines jie gaus bitkoinų.

Tačiau apgaulė tęsiasi ir po registracijos. Apgaulinga svetainė žada, jog įneš bitkoinus į vartotojų pinigines, kai jie įves kodą. Pavyzdžiui, apgaulinga svetainė gali žadėti, kad į jūsų sąskaitą įneš 0,34 bitkoinų arba beveik 9000 JAV dolerių. Tačiau čia prasideda gudrus kabliukas – vartotojai pirmiausia turi suaktyvinti savo sąskaitas, įnešdami 0,005 bitkoinų, o tai yra maždaug 132 JAV dolerių. Tik tokiu būdu naudotojai gali užbaigti procedūrą ir atsiimti žadamus nemokamus bitkoinus. Tačiau kadangi vartotojai mainais niekada negauna jokių reklamuotų bitkoinų, sukčiai uždirba pinigus iš šios pradinės „aktyvinimo“ operacijos. Be to, vartotojų prašoma „Pažink savo klientą“ (KYC) informacijos, kurią kibernetiniai nusikaltėliai gali panaudoti siekdami patekti į kitas autentiškas „Bitcoin“ paskyras.

Mažai tikėtina, kad tokie sukčiavimo būdai greitai išnyks iš socialinių tinklų, kadangi jie atneša sukčiams didelius turtus. Net JAV Federalinė prekybos komisija (FTC) paskelbė įspėjimą, teigdama, kad nuo 2020 m. spalio mėnesio dėl sukčiavimo kriptovaliutų investavimu jau buvo prarasta 80 milijonų dolerių[2]. „Better Business Bureau“[3] taip pat paskelbė įspėjimą apie „Gitcoin“ sukčiavimo kampaniją „TikTok“ platformoje.

Atsižvelgiant į naujausius įvykius, vartotojai turi elgtis labai atsargiai ir įtariai, kai susiduria su kriptovaliutų dovanojimo akcijomis. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai matomi vaizdo įrašai su Elonu Musku, „Tesla“, „SpaceX“, „Ark Invest“, „Gemini“ ir kitomis gerai žinomomis kompanijomis. Kad ir kaip gražiai atrodo tokios reklamos, galiausiai jos palieka naudotojus be nieko, o registravimosi metu atsiųsti bitkoinai būna pavagiami.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Gabrielė E. Hall yra entuziastinga virusų tyrėja, kuri dirba Virusai.lt portale beveik dešimtmetį.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Failai
Programos
Palygink