„Signal“ testuoja funkciją, leidžiančią paslėpti savo telefono numerį

„Signal“ vartotojo vardas turėtų tapti pagrindiniu susisiekimo būdu

„Signal“ vartotojo vardo funkcijos testavimas

Šiuo metu „Signal“ viešai bando naudotojo vardo funkciją, kuri leistų vartotojams bendrauti nesidalinant savo mobiliojo telefono numeriais. Apie tai pranešė „Signal“ inžinerijos viceprezidentas Jimas O'Leary, kuris pabrėžė, jog ši funkcija vis dar yra išankstinės beta versijos stadijoje. Naudotojai buvo perspėti, jog šiame etape gali nutikti įvairių nesklandumų, įskaitant galimą programos užstrigimą ir pranešimų problemas, o oficialus, tinkamai veikiantis variantas numatomas 2024 metų pradžioje[1].

Naudotojų vardų funkcija išsprendžia privatumo problemą, nes leidžia vartotojams nesidalyti savo telefono numeriais – jautriu asmens identifikatoriumi. Nors „Signal“ vis tiek reikės telefono numerio, kad būtų galima nustatyti paskyrą, tačiau naudotojo vardo funkcija leis susisiekti su kitais asmenimis neatskleidžiant savo telefono numerio.

Naujoji funkcija taip pat apima galimybę nustatyti vartotojo vardą kaip pagrindinį susisiekimo būdą, numatant, kad telefono numerių bendrinimas per vartotojo profilius būtų neleistinas. „Signal“ jau kurį laiką kūrė šią privatumo funkciją, o pirmieji požymiai datuojami dar 2019 metais[2].

Pirmąsias naujienas apie šią funkciją paskelbė kibernetinio saugumo specialistas, mokslų daktaras Lukaszas Olejnikas. Jis „Twitter“/„X“ socialiniame tinkle rašė[3]:

„„Signal“ išbando vartotojo vardo funkciją. Tai reikštų, kad jums nereikės nurodyti savo telefono numerio žmonėms, su kuriais norite susisiekti. Galėsite nustatyti savo telefono numerį kaip privatų ir juo nesidalyti.“

Vietoj telefono numerio galima naudoti QR kodus arba nuorodas

Šios „Signal“ funkcijos testavimas apima kitą aplinką, atskirą nuo stabilios programos versijos egzempliorių, kur vartotojai gali išbandyti naujas funkcijas. Norint išmėginti naująją funkciją, reikia įdiegti bandomąją versiją ir užsiregistruoti su nauja paskyra, kurią galima sukurti naudojant tą patį telefono numerį, kuris jau naudojamas pagrindinėje programoje.

„Signal“ pateikė naudotojams gaires, kaip išbandyti tokias funkcijas, kaip vartotojo vardų kūrimas, bendrinimas naudojant QR kodą arba nuorodą ir telefono numerių aptikimo nustatymų valdymas. „Signal“ inžinerijos viceprezidentas Jimas O'Leary paaiškino, kad yra gan lengva įjungti beta versiją[4]:

„Užsiregistravę ir paleidę programą, eikite į „Nustatymai“, „Profilis ir nustatymai“, „Privatumas“, „Telefono numeris“, kad sužinotumėte apie naujas šių versijų funkcijas. Išbandykite, kaip sukurti naudotojo vardus, bendrinti naudotojo vardo nuorodas, keisti telefono numerio bendrinimo nustatymus ir kviesti žmones į grupes pagal vartotojo vardą ir telefono numerį.“

Tačiau šios versijos yra ankstyvojo etapo dalis. Vartotojai gali kasdien gauti papildomus atnaujinimus, tad svarbu pabrėžti, jog naudojant beta versiją teks susidurti su nepastovumu.

„Signal“ naudotojų vardų funkcijos įvedimas sutampa su kitų panašių paslaugų, pvz., „WhatsApp“[5], privatumo patobulinimais. Tačiau „Signal“ buvo atviresnis apie savo planus, palyginti su konkurentais. Naudotojo vardo funkcija, padidindama privatumą, taip pat gali sukelti pavojų, įskaitant galimą apsimetinėjimą tam tikru naudotoju. Ši keblus klausimas atspindi kur kas platesnį pramonės iššūkį, mėginant suderinti vartotojų privatumą su platformos vientisumu ir saugumu.

Vartotojų dalyvavimas „Signal“ išankstiniame beta versijos testavime

„Signal“ skatina naudotojus dalyvauti išankstiniame beta versijos testavimo etape, kuris pasiekiamas įvairiose platformose, įskaitant „Android“, „Desktop“ ir „iOS“. Tiesa, šių bandomųjų versijų diegimo paprastumas skiriasi, tačiau kiekvienai platformai pateikiamos išsamios instrukcijos.

„Signal“ bendruomenės forume siūlomi ištekliai, skirti vartotojams įdiegti „MacOS“ ir „Windows“ darbalaukio diegimo programas, o „Linux“ vartotojai gali pasiekti beta versiją naudodami „Desktop Alpha apt“ saugyklą. Nors „iOS“ sistemoje „App Store“ nėra šios versijos, vartotojai gali susikurti savo „iOS Signal-Staging“ programą naudodami pateiktą šaltinio kodą.

„Signal“ kūrimo komanda pabrėžė, jog labai svarbu suprasti išankstinio beta versijos testavimo pobūdį. Naudojant šią versiją gali būti neišsaugomi duomenys, o naudotojams gali tekti iš naujo įdiegti programą, kad išspręstų iškilusias problemas.

Atsargiai diegiant ir bendruomenėje išbandant naujas funkcijas, „Signal“ atkreipia dėmesį į skaitmeninio ryšio privatumo poreikį ir kartu sprendžia iššūkius, kylančius diegiant naujas funkcijas. Galimybė padidinti vartotojų privatumą naudojant naudotojų vardus yra suderinta su aiškiu paaiškinimu apie esamus funkcijos apribojimus ir platesnį jos kūrimo kontekstą.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Gabrielė E. Hall yra entuziastinga virusų tyrėja, kuri dirba Virusai.lt portale beveik dešimtmetį.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Failai
Programos
Palygink