Saugiausia interneto naršyklė 2024

Išsirinkti pačią saugiausią interneto naršyklę dar niekada nebuvo taip svarbu kaip 2024

The Most Secure Browser of 2021

Saugumaus ir privatumas internete buvo viena svarbiausių IT srities temų 2023 metais ir išliko tokia pat aktuali iki šiol. Kibernetinių nusikaltimų, duomenų vagysčių ir šnipinėjimo atvejų skaičius auga nesustodamas ir reikalauja imtis vis daugiau apsaugos priemonių. Atsižvelgdami į tai, kad naršyklė yra nepakeičiamas įrankis, leidžiantis naršyti internete, Virusai.lt komanda nusprendė apžvelgti ir pateikti pačių patikimiausių naršyklių sąrašą.

Vartotojai gali rinktis iš gausybės populiarių ir mažiau žinomų interneto naršyklių, kurios žada pagerinti naršymo kokybę, užtikrinti privatumą, pateikti personalizuotus paieškos rezultatus ir gausybę kitų naudingų funkcijų. Tačiau saugumas yra pati svarbiausia savybė, kurios turėtumėte ieškoti rinkdamiesi interneto naršyklę 2024 metams, ypač dėl to, kad tokie gerai žinomi puslapiai kaip Facebook, Quora ir Mariott dažnai nukenčiau nuo internetinių nusikaltėlių pasikėsinimų.

Jeigu ieškote naujos priemonės saugiam naršymui internete, atidžiai peržiūrėkite žemiau pateiktą sąrašą, kuris jums padės išsirinkti patikimiausią 2024 metų naršyklę.

Google Chrome užtikrina aukštą saugumo lygį, tačiau kelia dvejonių dėl vartotojų privatumo

Google Chrome iliustracija

Google Chrome interneto naršyklė išleista 2008 metais ir greitai tapo pačiu populiariausiu naršymo įrankiu, tokiu išliko ir iki šiol. Remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, 2019-ųjų rugsėjį ši Chrome naršyklė valdė apie 70% rinkos, kai 2018 metais – 62.4%. Nekyla abejonių, kad funkcionalumas ir saugumo užtikrinimas tapo Google Chrome sėkmės priežastimi. Taip pat, ši naršymo aplikacija įvedė daug atnaujinimų, tokių kaip naujų spalvų paletė, nematyti priedai ir apvalios formos.

Chrome užtikrina vartotojus, kad aplikacija gali būti laikoma pačiu saugiausiu naršymo įrankiu būtent dėl šių funkcijų:

  • ,,Safe Browsing“ parinktis, kuri įspėja apie galimus pavojus ir infekcijas atidarant potencialiai pavojingus puslapius;
  • Priedų filtravimas norint apsaugoti kompiuterį nuo automatinio virusų įrašymo;
  • Automatiniai atnaujinimai, kurie leižia automatiškai įrašyti visus atnaujinimus ir pašalinti apsaugos problemas;
  • Lengvu būdu tvarkyti trumpinius ir gauti atsakymus tiesiai į naršyklės trumpinių juostą;
  • Unikalūs slaptažodžiai yra sugeneruojami ir išsaugomi naršyklėje automatiškai.

Naršyklė taip pat turi “Incognito” būseną, kurie leidžia naršyti internete apsaugant savo privatumą. Vis dėlto kompanijos Google gebėjimas sekti kiekvieną vartotojų žingsnį kelia nerimą. Tad nepaisant to, kad Chrome laikoma viena saugiausių naršyklių, vartotojų duomenų rinkimas yra didžiausias jos trūkumas.

Firefox Quantum siūlo saugesnį naršymą nei anksčiau

Mozilla Firefox nuotrauka

Mozilla Firefox yra viena didžiausių Chrome naršyklės konkurenčių. Kompanija išleido naują naršyklės versiją, pavadintą Quantum, 2017 metų lapkritį ir palikto tą patį variantą 2018 metais. Naujoji Firefox versija, žinoma kaip Firefox Quantum, žada užtikrinti dar didensį saugumą ir privatumą naršant internete. Naudodamiesi šia naršyklė jūs:

  • būsite apsaugoti nuo bandymų įsilaužti ir užgrobti jūsų interneto naršyklę,
  • neleisite tinkalalapiams rinkti informacijos apie jus ir jūsų naršymo įpročius,
  • galėsite konfigūruoti naršyklės nustatytus taip, kad nustatytumėte jums tinkantį saugumo ir privatumo lygį;
  • galėsite naudotis sistema, kuri siūlo reklamas, susijusias su vartotojų pageidavimais;
  • turėsit galimybę naudotis parinktmi, kuri neleidžia sekti jūsų veiklos;
  • būsite įspėto, jeigu jūsų elektroninio pašto adresas yra susijęs su kokia nors internetinių nusikaltėlių veikla.

Naujoji Firefox taip pat panaikino buvusias saugumo spragas, kurios leido kibernetiniams nusikaltėliams surengti atakas. Kitas naršyklės privatumas – užtikrinti maksimalų privatumą prisijungiant prie Tor anonimiškumą garantuojančio tinklo. Tačiau norėdami pasinaudoti šia galimybe, turėsite įdiegti Tor įskiepį.

Opera siūlo naudotis nemokamomis VPN paslaugomis

Opera nuotrauka

Interneto naršyklė Opera taip pat laikoma viena saugiausių interneto naršyklių. Nuo 2016-ųjų ji turi integruotą reklamų blokavimo programą, kurią kiekvienas vartotojas gali įgalinti savarankiškai ir konfigūruoti jos nustatymus.

Tuo tarpu 2015, Opera įsigijo Šiaurės Amerikos internetinio saugumo sprendimus teikiančią kompaniją SurfEasy. Tuomet vartotojams buvo pasiūlyta naudotis integruotu VPN įrankiu. Palyginus su populiariais VPN paslaugų tiekėjais, Opera siūlo VPN lokacijas tik keliose šalyse – Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Nyderlanduose, Vokietijoje ir Singapūre. Tačiau ši paslauga yra nemokama ir tai yra didžiausias naršyklės pliusas.

Opera internetinė naršyklė taip pat turi dar daugiau apsaugos parinkčių:

  • Siūlo aktualią informaciją apie naršomus tinklalapius;
  • Įspėja apie potencialiai pavojingus internetinius puslapius;
  • Siūlo parinktį, leidžiančią užblokuoti įvairias įkyrias reklamas ir net kriptovaliutos kasimo aplikacijas.

Taigi, Opera gali užtiktinti saugumą naršant internete užblokuodama reklamas, kurios gali būti užkrėstos, bei leisdama anonimišai lankytis įvairiuose interneto puslapiuose. Vis dėlto, šis naršymo įrankis renka informaciją apie vartotojus ir gali dalintis su “patikimais partneriais” – tai pagrindinis naršyklės trūkmas.

Microsoft Edge taip pat pretenduoja tapti viena saugiausių interneto naršyklių

Microsoft Edge nuotrauka

Microsoft Edge buvo pristatyta kaip pagrindinė naršyklė kartu su Windows 10 versija. Micorsoft kompanija taip pat pristato Edge kaip kur kas saugesnę interneto naršyklę nei Google Chrome. Visai neseniai, naršyklės kūrėjai paskelbė apie kodą, kuriuo bus bandoma atkurti naršymo aplikaciją siekiant pagerinti naršymo kokybę. Tačiau, internete verda daugybė diskusijų ir spekuliaciją, ar Edge tik tai nebus toks pats populiarus kaip Chrome, nes naudojamas yra identiškas kodas abejoms naršyklėms.

Microsoft Edge taip pat pateikia automatinius atnaujinimus kartu su Windows sistemos atnaujinimais. Tačiau vartotojai, kurie išjungė atomatinius atnaujinimus negali gauti ir svarbių naršyklės atnaujinimų, kurie užtikrintų saugesnį naršymą internete. Kalbant apie privatumo apsaugojimą, Edge taip pat turi “Do Not Track” funkciją, tačiau daugelis tinklalapių ją tiesiog ignoruoja.

Tačiau vartotojams taip pat siūloma rinktis “InPrivate” naršymo rėžimą, kuris užkertą kelią duomenų, naršymo istorijos, slapukų ir kitų komponentų rinkimui. Nepaisant to, kad Edge renka duomenis apie vartotojus, jos pranašumas yra tas, kad ji nenaudoja surinktos informacijos komerciniais tikslais. Tad šiuo aspektu ji pranoksta Google Chrome.

Prie viso to, yra daugybė nuomonių, remiančių Microsoft Edge kaip saugiausią interneto naršymo priemonę. Pavyzdžiui, Security Council of Certificate Authorities neseniai pavadino Edge kaip pačią saugiausią ir greičiausią naršyklę visoje rinkoje. Remiantis kompanijos išvadomis, 2024 metais didelę problemą kels kenksmingi tinklalapiai, kuriuos lengva sumaišyti su originaliais.

Testo metu, paaiškėjo, kad Microsoft Edge naršyklė užblokuoja daugiausiai potencialiai pavojingų puslapių. Tokie rezultatai buvo pasiekti naudojantis šiomis funkcijomis:

  • Windows Defender SmartScreen technologija, kuri leidžia patikimiau nustatyti kenksmingus puslapius negu Chrome ar Firefox;
  • Atfiltravimo technologija, kuris leidžia atskirti įjungtas programas norint išvengti aplikacijų gedimų ir trigdžių;
  • Slaptažodžio surinkimo sistema, kuri bendradarbiauja su Windows 10 slaptažodžių apsaugos sistema.

Safari suteikia galimybę modifikuoti saugaus naršymo nustatymus

Safari nuotrauka

Daugiau nei dešimtemtį macOS operacinės sistemos vartotojai randa Safari interneto naršyklę įdiegtą kompiuteriuose. Ar ji gali tapti saugiausia interneto naršykle 2024? Lyginant su anksčiau minėtais įrankiais, ji turi kur kas daugiau saugumo spragų, kurios gali būti panaudotos kenkėjiškais tikslais. Tačiau Safari vis tiek rūpinais vartotojų saugumu:

  • duomenų rinkimo reklaminiais tikslais blokavimas,
  • kenkėjiškų ir pavojingų tinklalapių blokavimas,
  • pranešimų apie pavojingus tinklalapius ar jų turinį pateikimas,
  • privataus naršymo funkcija.

Be to, Safari leidžia modifikuoti ir prisitaikyti pagal savo poreikius gausybę nustatymų, kurie leidžia paslėpti lokaciją, siųsti tinklalapiams prašymą nerinkti duomenų ir pan. Taip pat, norint užtikrinti visišką saugumą, jūs taip pat neturėtumėte pamiršti pasirinkti reikiamus nustatymus, tokius kaip Javos išjungimas, cookies blokavimas, ir t.t.

Epic Privacy Browser blokuoja Google paslaugas

Epic Privacy Browser nuotrauka

Epic Privacy Browser yra mažiau žinoma interneto naršyklė, kurią prristatė Hidden Reflex kompanija. Ji sukurta remiantis Chromium kodu, kurį naudoja ir Google Chrome interneto naršyklė. Tačiau pagrindinis šių naršyklių skirtumas tas, kad Epic naršyklė blokuoja Google paslaugas, todėl kompanija negali sekti vartotojų (nebent jūs prisijungsite prie Gmail elektroninio pašto ir tęsite naršymą internete).

Pagrindinė priežastis, kodėl Epic Privacy interneto naršyklė pateko į šį sąrašą – ji visada veikia privataus naršymo rėžimu, o “Do Not Track” funkcija yra aktyvuojama automatiškai. Po kiekvienos naršymo sesijos, slapukai, duomenų rinkimo įrankiai ir su naršymu susiję duomenys yra iš karto ištrinami. Papildomi naršyklės nustatymai taip pat leidžia paslėpti ir savo IP adresą.

Taip pat yra manoma, jog Epic naršyklė naudoja SSL ryšį, saugos visuomeninį Wi-Fi ryšį, ir turi savyje įrašyta reklamų blokavimą priemonę. Prie viso to, programa nerenka jokios informacijos apie vartotojus, tačiau yra domimąsi vartotojų IP adresais, norint užtikrinti, kad gaunami paieškos rezultatai yra geograpfiškai atitinkantys,

Vienas pagrindinių naršyklės trūkumų – ji neleidžia įdiegti plėtinių bei įskiepių. Kūrėjų teigimu, plėtiniai yra patys pavojingiausi komponentai, kurie gali kelti grėsmę privatumui. Tad Epic naršyklė palaiko tik kelis įskiepius, kuriais galima pasitikėti. Šis naršymo įrankis taip pat buvo pripažintas kaip ilgiausiai kraunama aplikacija.

Comodo Dragon naršyklė primena Chrome, tačiau leidžia Windows vartotojams naršyti saugiau

Comodo Dragon nuotrauka

Comodo Dragon taip pat sukurta Chromium pagrindu, tad ji turi visas Chrome naršyklės funkcijas, tačiau užtikrina kur kas didesnį saugumo ir privatumo lygį. Firefox naršyklės fanams siūloma išbandyti Comodo Ice Dragon naršyklės versiją, kuri savo funkcionalumu primena Mozilla Firefox.

Pagrindiniai interneto naršyklės privalumai:

  • automatinis saugių SSL sertifikatų atpažinimas,
  • slapukų ir kitų duomenis renkančių įrankių blokavimas.

Comodo Dragon taip pat palaiko įvairius naršyklės plėtinius, kurie leidžia praplėsti naršyklės funkcionalumą ir paversti ją patogesne. Tačiau pagrindinis programos trūkumas yra tas, jog ja naudotis gali tik senų Windows operacinės sistemos versijų naudotojai. Šis naršymo įrankis suderinamas tik su Windows 8, 7, Vista ir XP.

Tor naršyklė garantuoja anonimiškumą

Tor naršyklės nuotrauka

Tor interneto naršyklę pamėgo kibernetiniai nusikaltėliai, tačiau tai nereiškia, kad ši įrankis yra pavojingas. Iš tiesų, tai vienas saugiausių nemokamų naršymo įrankių, todėl privalėjome ją įtraukti į pačių saugiausių naršyklių sąrašą.

Savanorių koordinuojamo Tor projekto esmė – suteikti galimybę interneto vartotojams naršyti internete anonimiškai. Tad programa paslėpia IP adresą, lokaciją, su naršymu susijusią informaciją ir naudoja sudėtingą šifravimo sistemą, kuri neleidžia pašaliniams asmenims matyti, ką veikiate internete. Tačiau tai nėra VPN paslauga.

Ši interneto naršyklė yra švaresnė ir saugesnė Firefox versija. Ji naudoja HTTPS protokolą, leidžia lankytis blokuojamuose tinklalapiuose ir netgi įžengti į “tamsiąją interneto pusę”. Tačiau pastaraja galimybe pasinaudoti nepatartina.

Vienas pagrindinių Tor naršyklės trūkumų yra nepatogus ir kiek sudėtingas valdymas. Be to, valstybinės institucijos gali matyti, kad jūs naudojatės šiuo tinklu. Nors jiems ir nepavyks sužinoti, ką veikiate internete, ant jūsų kris įtartinas šešėlis.

Verdiktas: saugiausia interneto naršyklė 2024 metams

Saugiausios interneto naršyklės apžvalga atskleidė, kad nei vienas iš minėtų įrankių nėra tobulas. Vieni įrankiai siūlo maksimalią apsaugą nuo virusų, kiti – užtikrina privatumą ir leidžia anonimiškai naršyti internete. Tačiau šios programos gali būti ne itin patogios naudoti.

Mūsų nuomone, pačios saugiausios interneto naršyklės 2024 yra:

  1. Google Chrome,
  2. Tor,
  3. Microsoft Edge,
  4. Epic Privacy browser,
  5. Opera.

Jeigu ieškote saugiausio įrankio naršyti internete, turite atsižvelgti į savo prioritetus ir reikalavimus. Nuspręskite, kiek informacijos norite atskleisti naršyklės kūrėjams, kompanijai Google ar trečiosioms šalims; įvertinkite ar norite matyti reklamas internete ir kitus panašius aspektus. Visos mūsų apžvelgtos naršyklės užtikrina apsaugą nuo kibernetinių nusikaltėlių, tad jums beliko išsirinkti patogiausią ir jūsų privatumo reikalavimus atitinkantį įrankį.

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Alice Woods yra Virusai.lt portalo naujienų redaktorė, kuri ne vienerius metus dalinasi savo žiniomis ir tyrimų rezultatais su tinklalapio lankytojais. Jos tyrinėjimų lauke - patys įvairiausi kibernetiniai pavojai, pavyzdžiui, duomenis užkoduojantys virusai ar apgaulingi techninės pagalbos pranešimai.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink