Padirbti Groupon pasiūlymai yra naudojami platinti virusus
Dėmesio! Interneto apsaugos ekspertai įspėja visus Groupon ir kitų grupinių pirkimų gerbėjus apie naujausią kibernetinę ataką. Jei jūs taip pat esate vienas iš tų, kurie domisi grupiniais pirkimais ir nuolaidomis, atkreipkite dėmesį, kad Internetiniai sukčiai pradėjo platinti netikrus elektroninius laiškus, kurie yra pripildyti klaidinančių pasiūlymų ir kenkėjiškų nuorodų ar ZIP failų. Jie yra naudojami parsiųsti Trojos arklį ar kitą virusą į kompiuterį. Nors iš pradžių tokių kenkėjiškų laiškų siuntėjai platino elektroninius laiškus, kurie turėjo prikabintą ZIP failą (pavadintas kaip gift.coupon.exe), dabar buvo pastebėta, kad jie pradėjo platinti klaidinančius elektroninius laiškus, kuriuose yra tik kenkėjiškos nuorodos. Paspaudus ant tokios nuorodos, jūs galite lengvai infekuoti savo kompiuterį trojos arkliu ar kita infekcija.
Pagal Internetinės apsaugos firmos Kaspersky Lab atstovus, šie metodai, kai žmonės yra užsikrečiami per klaidinančius elektroninius laiškus ir jų priedus, dabar yra ypč populiarūs. Be to, yra tikima, kad jų populiarumas ir toliau augs. Jie apskaičiavo, kad kenkėjiški laiškai (taip vadinamas spam’as) su Groupon pasiūlymais, šiuo metu yra labiausiai paplitę ir sudaro 3,9 % visų el. laiškų, kai bendras šlamštas sudaro 71,5 % visų elektroninių laiškų. Pagal naujausius mokslinius tyrimus, Internetiniai nusikaltėliai siekia sukurti oficialiai atrodančius pranešimus, kurie jau neturi viruso, pridėto kaip failas. Jie tiesiog turi klaidinančią nuorodą vietoje to. Prisiminkite, teisėti kuponai dažniausiai neturi jokių priedų.
Siekiant išvengti tokių infekcijų, jūs visada turėtumėte patikrinti siuntėjo vardą ir vengti atidarinėti laiškus, kurie buvo siųsti neoficialaus šaltinio. Be to, nuorodą galite patikrinti tiesiog užvedęs ant jos pelę ir peržiūrėjęs URL. Galiausiai, jei jūs esate vienas iš tų, kurie pakliuvo į šiuos spąstus, jūs turėtumėte praskenuoti kompiuterį su anti-malware programa ir pašalinti kenkėjiškus failus iš sistemos.