Kenkėjiškos programos ir Windows 11: nekantriausi vartotojai susiduria su pavojais

Net neišleista „Windows 11“ operacinė sistema jau kelia kibernetines grėsmes

Cracked versions of Windows 11 infect thousands with malware

Visame pasaulyje, patys ištikimiausi „Windows“ gerbėjai ir vartotojai nekantriai laukia naujos „Windows 11“ operacinės sistemos versijos paleidimo. Tačiau, atrodo, kad kibernetinės grėsmės ir pavojai vis dar temdo nekantraus laukimo nuotaikas. Kol „Windows Insider“ programos nariai išbando naująjį „Microsoft“ kūrinį saugiai, tie, kurie daugiau laukti nebesugeba, ieško nelegalių šaltinių ir puslapių, iš kurių galėtų parsisiųsti naująją programą.

Patys nekantriausi vartotojai nebegali laukti tiek ilgai, ieško „Windows 11“ versijos nelegaliuose puslapiuose, tačiau kartu, žaidžia ir rizikingą žaidimą. Ekspertai pastebi, kad netikra „Windows 11“ jau kurį laiką sklando interneto platybėse, o parsisiųsta į asmeninį įrenginį, gali įdiegti ir kenkėjiškas programas[1]. Kibernetinio saugumo kompanija „Kaspersky“ perspėja vartotojus būti atsargiais, ypač su tariamais „Windows 11“ instaliavimo įrankiais.

Būtent instaliavimo proceso įrankiai, parsisiųsti į įrenginį, leidžia įdiegti ne tik „Windows 11“ programą, kaip norėtų vartotojas, bet ir pašalines, visiškai nesusijusias programas, kurios gali būti ypač pavojingos įrenginiui. Ekspertai pastebi, jog parsisiunčiant netikrą „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kenkėjiškos programos yra instaliuojamos jos vietoje, o tai, kelia rimtus kibernetinius iššūkius, galinčius paveikti asmeninių duomenų apsaugą.

„Windows 11″ jau sulaukė kritikos ir kiek ankščiau, kai programą išbandantys vartotojai pranešė apie smulkias problemas ir sistemos trūkumus. Naująją sistemą išbandantys „Windows Insider“ programos nariai, vienu metu net negalėjo parsisiųsti bei įdiegti sistemos į savo įrenginius[2]. Tiesa, dalis problemų vėliau buvo sutvarkytos, pasitelkiant papildomų įdieginių pagalbą, vis tik, akivaizdu, kad saugumo aspektas, vis dar nėra 100% apgalvotas.

Netikra „Windows 11″ programa slepia didelį pavojų mūsų įrenginiams

Ekspertai teigia, kad pagrindinė problema šioje istorijoje yra būtent instaliavimo proceso įrankiai. Nors jie turėtų pradėti „Windows 11″ įdiegimo procesą, iš tiesų, raginama atsisiųsti vis daugiau failų, o vėliau, vartotojai yra priverčiami sutikti su licensijos sutarties nuostatomis. Bet situacija tuo nesibaigia, mat būtent sutikus su licensijos nuostatomis, vartotojas pastebės ir pranešimą, teigiantį, kad papildoma, nieko nekainuojanti programa taip pat bus įdiegta į kompiuterį.

Būtent tada ir prasideda tikrosios bėdos. Kenkėjiškos programos mūsų įrenginiuose gali pavogti mūsų slaptažodžius, asmeninę informaciją, sekti mūsų duomenis. Tai rimtas kibernetinis pavojus, mat kibernetiniai nusikaltėliai naudojasi jomis siekdami sekti mūsų įrenginius ir išgauti asmeninę arba slaptą itin informaciją. Prie kenkėjiškų programų priskiriami ir įvairūs virusai, taip pat programos, vadinamos Trojos arkliais, įvairūs šnipinėjimo įdieginiai[3].

Budrumas ir oficialių puslapių naudojimas gali išgelbėti jūsų įrenginį bei duomenis

Tokia kenkėjiškų programų plitimo tendencija gali neraminti ir tikrai nepradžiuginti tų, kurie naują „Windows 11“ versiją planavo parsisiųsti tiesiog iš interneto platybių. Vis tik, šiuo atveju galima ir pasimokyti, jog visiškai pasikliauti galima tik oficialiais puslapiais bei saitais[4]. Na, o tie, kurie vis tik nekantrauja kuo greičiau išbandyti „Windows 11“, gali pasidomėti ir visiems prieinama „Windows Insider“ grupės naryste.

„Windows Insider“ programos nariu tampama tiesiog užsiregistravus bei įdiegus ją bet kuriame „Windows 10“ kompiuteryje. Tiesa, tam reikia ir TPM 2.0 saugos procesorius, kitaip nepavyks net įdiegti, o vėliau ir atnaujinti „Windows 11“ [5]. Na, o tie, kurie programos nariais yra „Dev“ kanale, gali išvengti visų papildomų programinių reikalavimų ir produktą išbandyti jau dabar.

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Ugnius Kiguolis yra profesionalus virusų tyrėjas ir tinklalapio Virusai.lt įkūrėjas bei vyriausiasis redaktorius. Ugnius sukūrė Virusai.lt portalą 2004 metais, norėdamas informuoti visuomenę apie kibernetinius nusikaltimus.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink