JAV, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Danija ir Australija pirmauja Android viruso atakų skaičiumi

Šiuo metu kompiuterių savininkai baiminasi, kad ODIN virusas įsibraus ir užkoduos visus jų asmeninius duomenis. Tuo tarpu Android įrenginių naudotojus atakuoja specialiai mobiliesiems telefonams ir planešetėm sukurtas failus koduojantis virusas. Remiantis Statista.com duomenimis, 2016 m. Android įrenginių paplitimas siekė 87%, o iOS naudotojai sudarė vos 12,9%. Tad nekyla jokių abejonių, kodėl virusų kūrėjai taikosi būtent į šios operacinės sistemos naudotojus. Nepaisant to, kad Android įrenginiai parduodami visame pasaulyje, tam tikrų šalių gyventojai turi didesnę tikimybę susidurti su mobiliąja ransomware viruso versija.

Neseniai antivirusinių programų gamintojas Bitdefender pateikė statistinius duomenis, kuriuose matoma, kad Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Danijos ir Australijos gyventojai yra didžiausios rizikos zonoje. Pirmąjį šių metų pusmetį beveik 50% visų ransomware atakų kilo Danijoje, o ketvirtadalis – Vokietijoje. Australijai teko 21,54% visų atakų, o Jungtinės Amerikos Valstijos ir Jungtinė Karalystė pasidalino 16% ransomware atakų. Deja, daugelis šių atvejų buvo neištirti ir nusikaltėliai liko nesučiupti. Augantis nepažabojamų virusų skaičius verčia plačiau kalbėti apie mobiliuosius įrenginius žalojančius virusus ir apsisaugojimo nuo jų galimybes.

Simplocker virusas buvo vienas pirmųjų failus užkoduojančių virusų, skirtų Android operacinei sistemai. Užkratas plito kaip netikra mobiliesiems telefonams skirta antivirusinė programa „Android Defender“. Parsisiuntę šią programą vartotojai greitai pastebėjo, kad telefone ir SD kortelėje buvę duomenys yra užrakinti. Laikui bėgant buvo sukurti tokie virusai kaip Cyber Police ransomware, kuriam nereikėjo papildomo įdiegimo – virusas galėjo lengvai įsibrauti į mobilųjį telefoną vartotojui paspaudus užkrėstą reklamą. Šiuolaikiniai ransomware virusai neapsiriboja tik įrenginyje esančių failų kodavimu. Jie įsibrauna į telefoną pakeisdami įrenginio slaptažodį (angl. passcode) ir, užrakinę ekraną, pateikia išpirkos žinutę. Deja, Bitdefender tyrimas parodė, kad pusė nuo ransomware virusų nukentėjusių žmonių ruošiasi arba jau sumokėjo reikalaujamą išpirką vietoje to, kad pašalintų užkratą iš mobiliojo įrenginio. Atsižvelgiant į tai, kad užkrėstų įrenginių savininkai pasiryžę sumokėti iki 500 JAV dolerių už prarastus duomenis, programišių motyvacija kurti panašius virusus tikrai nesumažės.

Virusų tyrėjų teigimu, į mobiliuosius įrenginius nutaikytų ransomware virusų atakų augimas byloja apie naujos kibernetinių nusikaltimų eros pradžią. Tad mobiliųjų ir išmaniųjų įrenginių savininkams svarbu išmokti apsaugoti savo įrenginius: įdiegti patikimas antivirusines programas, vengti nepatikimų aplikacijų įdiegimo, prieš įdiegiant programas perskaityti leidimus ir peržiūrėti nustatymus bei reguliariai daryti atsargines duomenų kopijas.

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Linas Kiguolis yra ne tik vienas iš Virusai.lt tinklalapio naujienų redaktorių, bet ir tikras socialinių tinklų guru, kuris kasdien dalinasi pačia naujausia informacija apie kibernetinį saugumą įvairiose platformose. Jo išsilavinimas informacinių technologijų srityje leidžia ištirti net ir pačias tamsiausias kiberneti...

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink