AVG ir Avast sąjunga: kaip mes iš to išlošime?

Žinia apie vienų žymiausių antivirusinių programų AVG ir Avast susijungimą nustebino ir pradžiugino nemažą dalį kibernetiniu saugumu besidominčių vartotojų. Šių metų liepą, dvi kompiuterių apsaugos milžinės sudarė sutartį ir Avast įsigijo savo prieš tai buvusią konkurentę AVG už daugiau nei 1,3 milijardo dolerių. Naujosios jungtinės kompanijos vadovai tikina, jog ši sąjunga ne tik padidins pačios įmonės investicinius pajėgumus, tačiau neabejotinai padės siekti geresnių rezultatų ir kasdienėje kovoje su virusais. Viskas atrodytų puiku, tačiau su pokyčiais dažnai koja kojon žengia ir nauji iššūkiai.

Kai kurie vartotojai įsitikinę, jog pastebėjusi augančią antivirusinių programų paklausą, Avast atstovybė nusprendė imtis didesnių planų. Jau dabar kompanija gali pasigirti 400 milijonų vartotojų visame pasaulyje, tačiau pažvelgus į nemokamų antivirusinių programų rinką, vargiai rastume su kuo šis aukštos klasės žaidėjas galėtų konkuruoti. Sutapimas ar ne, tačiau pagrindinė grėsmė ir dėmesio verta varžovė Avast ir buvo AVG — informacinių technologijų bendrovė įkurta Čekijoje. Be kita ko, prie Avast užmojų siekti dominavimo rinkoje ženkliai prisidėjo ir išmaniųjų telefonų aplikacijos Avast Mobile išleidimas, kuris į Avast gretas pritraukė dar daugiau naujų vartotojų.

Will AVG and Avast merger benefit the virtual community?

Pasak Avast Software generalinio direktoriaus Vince Steckler, dviejų populiarių kompanijų bendradarbiavimas padės pasiekti dar daugiau vartotojų ir suteiks galimybė išsamiau analizuoti kompiuterių techninius duomenis. V. Steckler teigia jog tai tik atvers didesnes galimybes tobulinant į kibernetinį saugumą orientuotus produktus.

Šiek tiek informacijos vartotojams, kurie naudoja AVG savo kompiuteriuose. Nesijaudinkite! Jūs ir toliau galite drąsiai naudotis turimomis programomis. Tiesa, 2017 metų sausį laukia keletas svarbių atnaujinimų, kurie suteiks Avast ir AVG programinei įrangai daugiau naujų galimybių, tačiau jų pagrindas liks tas pats. Žinoma, pokyčiai gali turėti ir nemalonių pasekmių: kompanijoms jungiantis tikėtinas etatų mažinimas, o laikiną stabilumo trūkumą gali mėginti išnaudoti programišiai. Tačiau kol kas, verta tikėtis geriausio.

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Julija Splinters yra portalo Virusai.lt naujienų redaktorė. Baigusi anglų kalbos bakalauro studijas, ji nusprendė skirti daugiau laiko savo senam pomėgiui - Japonijos kultūrai - ir pradėjo Rytų Azijos studijas.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink