.zzzzz viruso šalinimas (Papildytas vadovas)

.zzzzz viruso pašalinimas

Kas yra .zzzzz failo plėtinio virusas?

Bloga žinia: Locky virusas slepiasi po .zzzzz failo plėtiniu

.zzzzz failo plėtinio virusas yra dar viena garsiojo Locky viruso [1] versija. Viruso kūrėjai neužleidžia savo pozicijų ir toliau laikosi pavojingiausio kibernetinio pavojaus titulo. Įdomu tai, kad pastebima įnirtinga kova tarp Locky ir Cerber kūrėjų. Pastarieji jau spėjo išleisti šeštą viruso versiją Cerber 4.1.6. Tuo tarpu Locky kūrėjus verta įvertinti dėl subtilaus humoro jausmo. Naujosios viruso versijos iš pradžių buvo vadinamos mitologinių personažų vardais (Odin, Thor), o vėliau pereita prie tokių pavadinimų kaip .shit, .aesir, o dabar – .zzzzz. Šio viruso pavadinimas kilo dėl tokio įterpiamo failo plėtinio į visus užkoduojamus duomenis. Išvydę šį failo plėtinį turėtumėte nepulti į paniką. Verčiau susikoncentruokite ties .zzzzz failo plėtinio viruso pašalinimu, kurį atlikti galite su FortectIntego pagalba.

Locky virusas pirmąsias atakas surengė į medicinos institucijų ir kitų didelių organizacijų duomenų bazes, todėl paprasti kompiuterių savininkai galėjo nesukti galvos dėl kibernetinio saugumo. Tačiau reikėjo tik šiek tiek laiko, kol virusų kūrėjai nusitaikė ir į paprastus kompiuterių naudotojus. Pastarųjų dienų naujienos, kad virusas pradėjo plisti .svg nuotraukos formatu socialiniame tinkle „Facebook“ [2] pasklido greitai. .zzzzz failo plėtinio virusas stipriai niekuo nesiskiria nuo ankstesnės. Vienintelis pokytis yra naujas failų plėtinys. Dabar virusas pakeičia dokumentų, nuotraukų, vaizdo bei garso įrašų pavadinimus į: [8_atsitiktiniai_ženklai]-[4_ atsitiktiniai_ženklai]-[4_ atsitiktiniai_ženklai]-[4_ atsitiktiniai_ženklai]-[12_ atsitiktiniai_ženklų].zzzzz. Po duomenų užkodavimo virusas pateikia tris skirtingus failus, kuriuose informacija apie duomenų atkūrimo galimybes: INSTRUCTION.html, _6-INSTRUCTION.html, and -INSTRUCTION.bmp files.

$|$+$**
|+__.-
!!! IMPORTANT INFORMATION !!!
All of your files are encrypted with RSA-2048 and AES-128 ciphers.
More information about RSA and AES can be found here:
hxxp://en.wikipedia.org/wiki/RSA (cryptosystem)
hxxp://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Encryption Standard
Decrypting of your files is only possible with the private key and decrypt program, which is on our secret server.
To receive your private key follow one of the links:
If all of this addresses are not available, follow these steps:
1. Download and install Tor Browser: hxxp://www.torproject.org/download/download-easy.html
2. After a successful installation, run the browser and wait for initialization.
3. Type in the address bar:
4. Follow the instructions on the site.
_$+=$.$-*$$$
+*-++|| *==_*-a-
__+$|+++-$-.+

Šiuo metu išpirkos raštelyje reikalauja apie 740 JAV dolerių už galimybę atkurti duomenis su Locky Decryptor įrankiu. Ši kaina gali kisti atsižvelgiant į tai, ar virusas pasikėsina į individualų kompiuterį ar tam tikros institucijos kompiuterių tinklą. Virusas iš tiesų gali padaryti daug žalos ir sukelti paniką, tačiau turite vis tiek pašalinti .zzzzz failo plėtinio virusą kuo greičiau. Duomenų atkūrimas su programišių siūlomu įrankiu gali baigtis dar didesniu praradimu [3]. Nėra jokių garantijų, kad įrankis tikrai atkoduos visus reikiamus failus, o jeigu jis tai ir padarys, negalite būti tikri, ar kartu su atkurtais duomenimis neįdiegsite kitų pavojingų failų, kurie leis inicijuoti dar vieną kompiuterio užgrobimą ateityje.

Kaip virusas patenka į kompiuterį?

.zzzzz failo plėtinio virusas platinamas .zip archyvo pagalba, kuris siunčiamas elektroniniu paštu. Šiuo metu yra atskleistos dvi kampanijos, kuriomis stengiamasi suklaidinti interneto vartotojus. Pirmoji kampanija stengiasi įtikinti, kad prisegtame faile yra informacija apie tam tikrą užsakymą, o antroji – kad šiame kompiuteryje pastebėta nelegali veikla, susijusi su informacijos siuntimu. Turite būti itin budrūs gavę panašų elektroninį laišką. Net jeigu gaunate laišką iš žinomos kompanijos, atidžiai paieškokite gramatinių ar rašybos klaidų, tai gali būti užuominos, kad Locky virusas stengiasi įsibrauti į jūsų kompiuterį. Taip pat įdiekite ir reguliariai atnaujinkite antivirusinę programą, venkite duomenų apsikeitimo programų ir tinklalapių bei nesilankykite potencialiai pavojingose svetainėse [4].

Kaip pašalinti .zzzzz failo plėtinio virusą?

.zzzzz failo plėtinio virusas yra iš ties sudėtingas ir daugialypis, todėl neturėtumėte mėginti jo pašalinti rankiniu būdu. Vietoje to, įdiekite ir atnaujinkite antivirusinę programą, pavyzdžiui, FortectIntego arba Malwarebytes, kurios yra pajėgios surasti trojanus ir virusus. Tam, kad susigrąžintumėte prarastus duomenis, jums nepakaks tik pašalinti .zzzzz failo plėtinio viruso iš kompiuterio, todėl atsikratę virusu, pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktomis duomenų atkūrimo rekomendacijomis. Geriausias būdas tai padaryti – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis, tačiau jeigu jų neturite, galite išmėginti alternatyvius metodus. Patariame daryti atsargines duomenų kopijas ir saugoti jas išorinėse laikmenose, kadangi failus užkoduojančių virusų atakų ateityje tik daugės [5].

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .zzzzz viruso pašalinimas

Rankinis .zzzzz pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti .zzzzz naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .zzzzz pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .zzzzz sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .zzzzz. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei .zzzzz užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar Data Recovery Pro gali padėti?


Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, tuomet šis įrankis gali būti vienintelis jūsų išsigelbėjimas. Data Recovery Pro programa sukurta tam, kad atkurtų pažeistus ar prarastus failus, todėl ji gali padėti susigrąžinti ir viruso užgrobtus duomenis.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .zzzzz viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions feature


Jeigu prieš viruso ataką jūsų kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija, tuomet sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis, kurios padės atkurti individualius failus:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Kaip atkurti duomenis su ShadowExplorer?


Pagrindinis šios programos teikiamas privalumas yra sugebėjimas pasiekti Shadow Volume Copies ir padaryti prarastų failų kopijas, tačiau šis metodas yra tinkamas tik tokiu atveju, jeigu .zzzzz virusas jų neištrynė.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .zzzzz prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis