Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.zzzzz viruso šalinimas (Papildytas vadovas)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Bloga žinia: Locky virusas slepiasi po .zzzzz failo plėtiniu

.zzzzz failo plėtinio virusas yra dar viena garsiojo Locky viruso [1] versija. Viruso kūrėjai neužleidžia savo pozicijų ir toliau laikosi pavojingiausio kibernetinio pavojaus titulo. Įdomu tai, kad pastebima įnirtinga kova tarp Locky ir Cerber kūrėjų. Pastarieji jau spėjo išleisti šeštą viruso versiją Cerber 4.1.6. Tuo tarpu Locky kūrėjus verta įvertinti dėl subtilaus humoro jausmo. Naujosios viruso versijos iš pradžių buvo vadinamos mitologinių personažų vardais (Odin, Thor), o vėliau pereita prie tokių pavadinimų kaip .shit, .aesir, o dabar – .zzzzz. Šio viruso pavadinimas kilo dėl tokio įterpiamo failo plėtinio į visus užkoduojamus duomenis. Išvydę šį failo plėtinį turėtumėte nepulti į paniką. Verčiau susikoncentruokite ties .zzzzz failo plėtinio viruso pašalinimu, kurį atlikti galite su Reimage Reimage Cleaner Intego pagalba.

Locky virusas pirmąsias atakas surengė į medicinos institucijų ir kitų didelių organizacijų duomenų bazes, todėl paprasti kompiuterių savininkai galėjo nesukti galvos dėl kibernetinio saugumo. Tačiau reikėjo tik šiek tiek laiko, kol virusų kūrėjai nusitaikė ir į paprastus kompiuterių naudotojus. Pastarųjų dienų naujienos, kad virusas pradėjo plisti .svg nuotraukos formatu socialiniame tinkle „Facebook“ [2] pasklido greitai. .zzzzz failo plėtinio virusas stipriai niekuo nesiskiria nuo ankstesnės. Vienintelis pokytis yra naujas failų plėtinys. Dabar virusas pakeičia dokumentų, nuotraukų, vaizdo bei garso įrašų pavadinimus į: [8_atsitiktiniai_ženklai]-[4_ atsitiktiniai_ženklai]-[4_ atsitiktiniai_ženklai]-[4_ atsitiktiniai_ženklai]-[12_ atsitiktiniai_ženklų].zzzzz. Po duomenų užkodavimo virusas pateikia tris skirtingus failus, kuriuose informacija apie duomenų atkūrimo galimybes: INSTRUCTION.html, _6-INSTRUCTION.html, and -INSTRUCTION.bmp files.

$|$+$**
|+__.-
!!! IMPORTANT INFORMATION !!!
All of your files are encrypted with RSA-2048 and AES-128 ciphers.
More information about RSA and AES can be found here:
hxxp://en.wikipedia.org/wiki/RSA (cryptosystem)
hxxp://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Encryption Standard
Decrypting of your files is only possible with the private key and decrypt program, which is on our secret server.
To receive your private key follow one of the links:
If all of this addresses are not available, follow these steps:
1. Download and install Tor Browser: hxxp://www.torproject.org/download/download-easy.html
2. After a successful installation, run the browser and wait for initialization.
3. Type in the address bar:
4. Follow the instructions on the site.
_$+=$.$-*$$$
+*-++|| *==_*-a-
__+$|+++-$-.+

Šiuo metu išpirkos raštelyje reikalauja apie 740 JAV dolerių už galimybę atkurti duomenis su Locky Decryptor įrankiu. Ši kaina gali kisti atsižvelgiant į tai, ar virusas pasikėsina į individualų kompiuterį ar tam tikros institucijos kompiuterių tinklą. Virusas iš tiesų gali padaryti daug žalos ir sukelti paniką, tačiau turite vis tiek pašalinti .zzzzz failo plėtinio virusą kuo greičiau. Duomenų atkūrimas su programišių siūlomu įrankiu gali baigtis dar didesniu praradimu [3]. Nėra jokių garantijų, kad įrankis tikrai atkoduos visus reikiamus failus, o jeigu jis tai ir padarys, negalite būti tikri, ar kartu su atkurtais duomenimis neįdiegsite kitų pavojingų failų, kurie leis inicijuoti dar vieną kompiuterio užgrobimą ateityje.

.zzzzz failo plėtinio virusas yra naujoji Locky versija

Kaip virusas patenka į kompiuterį?

.zzzzz failo plėtinio virusas platinamas .zip archyvo pagalba, kuris siunčiamas elektroniniu paštu. Šiuo metu yra atskleistos dvi kampanijos, kuriomis stengiamasi suklaidinti interneto vartotojus. Pirmoji kampanija stengiasi įtikinti, kad prisegtame faile yra informacija apie tam tikrą užsakymą, o antroji – kad šiame kompiuteryje pastebėta nelegali veikla, susijusi su informacijos siuntimu. Turite būti itin budrūs gavę panašų elektroninį laišką. Net jeigu gaunate laišką iš žinomos kompanijos, atidžiai paieškokite gramatinių ar rašybos klaidų, tai gali būti užuominos, kad Locky virusas stengiasi įsibrauti į jūsų kompiuterį. Taip pat įdiekite ir reguliariai atnaujinkite antivirusinę programą, venkite duomenų apsikeitimo programų ir tinklalapių bei nesilankykite potencialiai pavojingose svetainėse [4].

Kaip pašalinti .zzzzz failo plėtinio virusą?

.zzzzz failo plėtinio virusas yra iš ties sudėtingas ir daugialypis, todėl neturėtumėte mėginti jo pašalinti rankiniu būdu. Vietoje to, įdiekite ir atnaujinkite antivirusinę programą, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego arba Malwarebytes, kurios yra pajėgios surasti trojanus ir virusus. Tam, kad susigrąžintumėte prarastus duomenis, jums nepakaks tik pašalinti .zzzzz failo plėtinio viruso iš kompiuterio, todėl atsikratę virusu, pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktomis duomenų atkūrimo rekomendacijomis. Geriausias būdas tai padaryti – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis, tačiau jeigu jų neturite, galite išmėginti alternatyvius metodus. Patariame daryti atsargines duomenų kopijas ir saugoti jas išorinėse laikmenose, kadangi failus užkoduojančių virusų atakų ateityje tik daugės [5].

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .zzzzz viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .zzzzz naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .zzzzz šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .zzzzz pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .zzzzz naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .zzzzz pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .zzzzz sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .zzzzz. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei .zzzzz užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar Data Recovery Pro gali padėti?


Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, tuomet šis įrankis gali būti vienintelis jūsų išsigelbėjimas. Data Recovery Pro programa sukurta tam, kad atkurtų pažeistus ar prarastus failus, todėl ji gali padėti susigrąžinti ir viruso užgrobtus duomenis.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .zzzzz viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions feature


Jeigu prieš viruso ataką jūsų kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija, tuomet sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis, kurios padės atkurti individualius failus:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Kaip atkurti duomenis su ShadowExplorer?


Pagrindinis šios programos teikiamas privalumas yra sugebėjimas pasiekti Shadow Volume Copies ir padaryti prarastų failų kopijas, tačiau šis metodas yra tinkamas tik tokiu atveju, jeigu .zzzzz virusas jų neištrynė.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .zzzzz prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-zzzzz-file-extension-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie .zzzzz file extension virus