.Shit viruso šalinimas (Nemokamas vadovas)

.Shit viruso pašalinimas

Kas yra .Shit virusas?

Pasirodė dar viena Locky versija – .Shit virusas

.Shit virusas yra nauja, šįmet vienu aktyviausių pripažinto viruso, Locky versija. Vienareikšmiškai naujasis virusas tapo rimtu konkurentu ODIN ir Zepto virusams, kurie jau spėjo pagarsėti kaip grėsmingos Locky versijos. Naujasis failus užkoduojantis virusas pradėjo savo atakas Prancūzijoje ir jau spėjo užgrobti tūkstančius kompiuteriuose buvusių failų bei pareikalauti solidžios išpirkos. Pastebima, kad virusas sparčiai plinta, todėl kompiuterio apsauga svarbu susirūpinti visiems Europoje gyvenantiems kompiuterių savininkams. Tiesa, vargu ar virusas apsiribos tik vienu žemynu. Manoma, kad ilgainiui .SHIT ransomware virusas nusitaikys ir į viso pasaulio kompiuterius. Viruso pavadinimas gali kelti šypseną, tačiau tai nėra pradedančiųjų programišių darbas. Savo daroma žala jis neatsilieka nuo Locky ir kitų ransomware tipo virusų. Panašu, kad kūrėjai perėmė ir pritaikė visas pavojingiausias ransomware virusų funkcijas. Failų užkodavimui naudojamas sudėtingas karinis AES CBC 256-bit šifravimo algoritmas, kurį naudojo Locky, ODIN ir kiti failus užkoduojantys virusai. Virusas pakeičia užkoduojamų duomenų pavadinimus ir prideda .SHIT failo plėtinį. Būtent nuo šio plėtinio ir kilo viruso pavadinimas. Nepaisant to, kad atkoduoti prarastų duomenų praktiškai neįmanoma, palikti viruso kompiuteryje taip pat nereiktų. Norėdami toliau saugiai naudotis savo kompiuteriu, turite pašalinti .Shit virusą. Tai padaryti galite naudodamiesi patikima antivirusine programa, pavyzdžiui, FortectIntego. Atsikratę virusu galėsite atkurti bent jau dalį prarastų duomenų.

.Shit virusas turi itin daug panašumų su Locky. Failų atkodavimui virusas taip pat siūlo naudoti Locky Decrypter duomenų atrakinimo įrankį bei palieka tris išpirkos raštelius: _WHAT_is.html, _[2_random_numbers]_WHAT_is.html and _WHAT_is.bmp. Panašias raštelių versijas palieka ir kiti ransomware virusai. Nepaisant to, kad išpirkos žinučių pavadinimai gali kisti, turinys apie duomenų užkodavimą ir atkodavimą išlieka toks pat. Skiriasi tik tokios detalės, kaip nuorodos į mokėjimo tinklalapį, identifikacijos numeris ir išpirkos dydis. .Shit virusas šiuo metu reikalauja 0,5 Bitcoin’ų (apie 300 eurų) už galimybę atkoduoti failus, tačiau net nesvarstykite to! Virusas dar yra visai naujas, todėl nėra žinoma ar viruso kūrėjai ketina sugrąžinti užšifruotus duomenis, ar gavę pinigus paprasčiausiai pranyks. Užuot mokėję išpirką, verčiau pašalinkite virusą iš kompiuterio. .Shit viruso pašalinimas netūrėtų būti atidėliojamas, jį svarbu pašalinti vos tik jam pasirodžius.

Shit virusas - nauja Locky ransomware versija

Pagrindinės viruso plėtros tendencijos

Lygiai taip pat kaip Locky ir jo versijos, .Shit virusas daugiausiai platinamas užkrėstais elektroniniais laiškais. Virusas dažniausiai pridedamas prie elektroninio laiško kaip JavaScript arba WS failas, kurį suklaidinti vartotojai parsisiunčia, manydami, kad tai svarbus dokumentas, sąskaita, apsipirkimo internete patvirtinimas ar kitas svarbus dokumentas. Vos atidarius šiuos dokumentus virusas patenka į kompiuterio sistemą ir pradeda šifruoti duomenis. Norėdami išvengti failus užkoduojančių virusų keliamų problemų, turite atnaujinti programinę įrangą tik iš patikimų šaltinių. Niekada neįdiekite programų, kurias siūlo įvairios reklamos ar nežinomi tinklalapiai, kuriuos netyčia aptinkate naršydami internete. Tikėtina, kad taip galite surasti .Shit ransomware ar kitą failus užkoduojantį virusą.

Patarimai, kaip pašalinti .Shit virusą

Jeigu nerimaujate, kad jums nepavyks savarankiškai pašalinti .Shit viruso iš kompiuterio, norime jus nuraminti, kad tai padaryti tikrai įmanoma. Viruso pašalinimui jums reikės stiprios ir patikimos antivirusinės programos. Jeigu tokios neturite, siūlome įdiegti FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jeigu antivirusinė programa yra įdiegta jūsų kompiuteryje, pirmiausia turite įsitikinti, ar virusas jos neblokuoja. Idealiu atveju, tiesiog leiskite antivirusinei programai nuskenuoti kompiuterį ir pašalinti Shit virusą. Jeigu virusas blokuoja antivirusinę programą, turite paleisti kompiuterį Safe Mode with Networking režimu ir tuomet galėsite paleisti arba įdiegti antivirusinę programą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .Shit viruso pašalinimas

Rankinis .Shit pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti .Shit naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .Shit pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .Shit sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .Shit. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei .Shit užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Failų atkūrimas naudojant Data Recovery Pro programą

Jeigu norite greitai bei patikimai atkurti užblokuotus duomenis, Data Recovery Pro programa yra vienas iš pasirinkimų. Sekite žemiau pateiktas instrukcijas tam, kad tinkamai pradėtumėte failų atkūrimo procesą.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .Shit viruso;
 • Atkurkite juos.

Ar Windows Previous Versions funkcija padės atšifruoti failus?

Tai – viena iš alternatyvų atgauti svarbius failus. Įsitikinkite, kad sistemos atkūrimo funkcija (System Restore) veikia. Kitu atveju, Windows Previous Versions nebus įgalinta ir prarasite papildomą galimybę atkurti duomenis. Žemiau pateiktas vedlys padės jums surasti tinkamą versiją failo atkūrimui. 

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Kuo naudinga ShadowExplorer programa?

Jei virusas nesunaikino atsarginių duomenų kopijų, paprastai saugomų operacinės sistemos duomenų bazėje, tai galėsite atgauti norimus failus. Programa, naudodama duomenų šablonus, sukuria jūsų pageidaujamų failų kopijas. 

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .Shit prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis