Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.Shit virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Pasirodė dar viena Locky versija – .Shit virusas

.Shit virusas yra nauja, šįmet vienu aktyviausių pripažinto viruso, Locky versija. Vienareikšmiškai naujasis virusas tapo rimtu konkurentu ODIN ir Zepto virusams, kurie jau spėjo pagarsėti kaip grėsmingos Locky versijos. Naujasis failus užkoduojantis virusas pradėjo savo atakas Prancūzijoje ir jau spėjo užgrobti tūkstančius kompiuteriuose buvusių failų bei pareikalauti solidžios išpirkos. Pastebima, kad virusas sparčiai plinta, todėl kompiuterio apsauga svarbu susirūpinti visiems Europoje gyvenantiems kompiuterių savininkams. Tiesa, vargu ar virusas apsiribos tik vienu žemynu. Manoma, kad ilgainiui .SHIT ransomware virusas nusitaikys ir į viso pasaulio kompiuterius. Viruso pavadinimas gali kelti šypseną, tačiau tai nėra pradedančiųjų programišių darbas. Savo daroma žala jis neatsilieka nuo Locky ir kitų ransomware tipo virusų. Panašu, kad kūrėjai perėmė ir pritaikė visas pavojingiausias ransomware virusų funkcijas. Failų užkodavimui naudojamas sudėtingas karinis AES CBC 256-bit šifravimo algoritmas, kurį naudojo Locky, ODIN ir kiti failus užkoduojantys virusai. Virusas pakeičia užkoduojamų duomenų pavadinimus ir prideda .SHIT failo plėtinį. Būtent nuo šio plėtinio ir kilo viruso pavadinimas. Nepaisant to, kad atkoduoti prarastų duomenų praktiškai neįmanoma, palikti viruso kompiuteryje taip pat nereiktų. Norėdami toliau saugiai naudotis savo kompiuteriu, turite pašalinti .Shit virusą. Tai padaryti galite naudodamiesi patikima antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage. Atsikratę virusu galėsite atkurti bent jau dalį prarastų duomenų.

.Shit virusas turi itin daug panašumų su Locky. Failų atkodavimui virusas taip pat siūlo naudoti Locky Decrypter duomenų atrakinimo įrankį bei palieka tris išpirkos raštelius: _WHAT_is.html, _[2_random_numbers]_WHAT_is.html and _WHAT_is.bmp. Panašias raštelių versijas palieka ir kiti ransomware virusai. Nepaisant to, kad išpirkos žinučių pavadinimai gali kisti, turinys apie duomenų užkodavimą ir atkodavimą išlieka toks pat. Skiriasi tik tokios detalės, kaip nuorodos į mokėjimo tinklalapį, identifikacijos numeris ir išpirkos dydis. .Shit virusas šiuo metu reikalauja 0,5 Bitcoin’ų (apie 300 eurų) už galimybę atkoduoti failus, tačiau net nesvarstykite to! Virusas dar yra visai naujas, todėl nėra žinoma ar viruso kūrėjai ketina sugrąžinti užšifruotus duomenis, ar gavę pinigus paprasčiausiai pranyks. Užuot mokėję išpirką, verčiau pašalinkite virusą iš kompiuterio. .Shit viruso pašalinimas netūrėtų būti atidėliojamas, jį svarbu pašalinti vos tik jam pasirodžius.

Shit virusas - nauja Locky ransomware versija

Pagrindinės viruso plėtros tendencijos

Lygiai taip pat kaip Locky ir jo versijos, .Shit virusas daugiausiai platinamas užkrėstais elektroniniais laiškais. Virusas dažniausiai pridedamas prie elektroninio laiško kaip JavaScript arba WS failas, kurį suklaidinti vartotojai parsisiunčia, manydami, kad tai svarbus dokumentas, sąskaita, apsipirkimo internete patvirtinimas ar kitas svarbus dokumentas. Vos atidarius šiuos dokumentus virusas patenka į kompiuterio sistemą ir pradeda šifruoti duomenis. Norėdami išvengti failus užkoduojančių virusų keliamų problemų, turite atnaujinti programinę įrangą tik iš patikimų šaltinių. Niekada neįdiekite programų, kurias siūlo įvairios reklamos ar nežinomi tinklalapiai, kuriuos netyčia aptinkate naršydami internete. Tikėtina, kad taip galite surasti .Shit ransomware ar kitą failus užkoduojantį virusą.

Patarimai, kaip pašalinti .Shit virusą

Jeigu nerimaujate, kad jums nepavyks savarankiškai pašalinti .Shit viruso iš kompiuterio, norime jus nuraminti, kad tai padaryti tikrai įmanoma. Viruso pašalinimui jums reikės stiprios ir patikimos antivirusinės programos. Jeigu tokios neturite, siūlome įdiegti Reimage, Malwarebytes Malwarebytes arba Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security. Jeigu antivirusinė programa yra įdiegta jūsų kompiuteryje, pirmiausia turite įsitikinti, ar virusas jos neblokuoja. Idealiu atveju, tiesiog leiskite antivirusinei programai nuskenuoti kompiuterį ir pašalinti Shit virusą. Jeigu virusas blokuoja antivirusinę programą, turite paleisti kompiuterį Safe Mode with Networking režimu ir tuomet galėsite paleisti arba įdiegti antivirusinę programą.

Pasiūlymas
Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje
Alternatyvios programos
Malwarebytes
Alternatyvios programos
Malwarebytes
.Shit virusas ekrano nuotrauka
.Shit virusas ekrano nuotrauka

Rankinis .Shit viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .Shit naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .Shit šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .Shit pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .Shit naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .Shit pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .Shit sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .Shit. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei .Shit užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Failų atkūrimas naudojant Data Recovery Pro programą

Jeigu norite greitai bei patikimai atkurti užblokuotus duomenis, Data Recovery Pro programa yra vienas iš pasirinkimų. Sekite žemiau pateiktas instrukcijas tam, kad tinkamai pradėtumėte failų atkūrimo procesą.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .Shit viruso;
 • Atkurkite juos.

Ar Windows Previous Versions funkcija padės atšifruoti failus?

Tai – viena iš alternatyvų atgauti svarbius failus. Įsitikinkite, kad sistemos atkūrimo funkcija (System Restore) veikia. Kitu atveju, Windows Previous Versions nebus įgalinta ir prarasite papildomą galimybę atkurti duomenis. Žemiau pateiktas vedlys padės jums surasti tinkamą versiją failo atkūrimui. 

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Kuo naudinga ShadowExplorer programa?

Jei virusas nesunaikino atsarginių duomenų kopijų, paprastai saugomų operacinės sistemos duomenų bazėje, tai galėsite atgauti norimus failus. Programa, naudodama duomenų šablonus, sukuria jūsų pageidaujamų failų kopijas. 

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .Shit prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes Malwarebytes arba Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-shit-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis