Sudėtingumo skalė:  
  (12/100)

Playbar.biz viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Spa 2017

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Pagrindinės priežastys, kodėl verta pašalinti „Playbar.biz“ 

„Playbar.biz“ nuotrauka

Uždarosios akcinės bendrovės „Advertising Group“ sukurtas „Playbar.biz“ tinklalapis atrodytų lyg įprasta paieškos svetainė. Nepaisant kaip patikimai ji atrodo, dėl atitinkamų aspektų, IT ekspertai ją priskiria prie naršyklės užgrobėjų kategorijos.

Verta atkreipti dėmesį, kad ši svetainė – nėra tipinis šios grupės pavyzdys: vargu, ar ji pakeis naršyklės nustatymus be jūsų sutikimo. Tačiau vartotojai dažnai suglumsta nesuprasdami, kokiu būdu http://playbar.biz/ buvo nustatyta kaip pagrindinė svetainė. Ši svetainė veikia ne tik „Chrome“ bet ir „Firefox“ naršyklėje. Kadangi ją remia žaidimų svetainių administratoriai, naršant teminiai reklaminiai skelbimai pradeda blaškyti dėmesį.

Yra ir keletas kitų šios svetainės atitikmenų – „play-bar.net“ ir „play-bar-search.com“. Nors jų dizainai skiriasi – jie veikia tuo pačiu principu. Jei esate nuolat perregistruojami į šią svetainę, pasinaudokite Reimage ar Malwarebytes programos pagalba, tam, kad sėkmingai ištrintumėte „Playbar.biz“ slapukus bei programinius kodus iš naršyklės. Tai galite padaryti ir paprastuoju būdu. Žemiau rasite išsamias instrukcijas. Jei vis dar abejojate, šie esminiai punktai paspartins jus priimti sprendimą:

 • „playbar.biz“ svetainė renka informaciją apie jūsų naršymo įpročius, įskaitant ir IP adresą, paieškos terminus, informaciją apie dažnai lankytinas svetaines;
 • tinklalapis perregistruoja vartotojus per kelis įtartinus tinklapius — „play-bar-search.com“ ir „goto.searchclub.pro site“ ir „SaferBrowser“ naršyklės užgrobėjo „Yahoo“ versiją;
 • pateikiami nesaugių svetainių paieškos rezultatai;
 • papildomos įrankių juostos;

Jei ketinate pasirinkti naują paieškos svetainę, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus. Patikimi paieškos tinklalapiai nėra pavadinti raidžių fraze, nepilnomis frazėmis, ar tokiu gan akivaizdžiu pavadinimai kaip „Playbar“ ar „Search fast“.
Taip pat įvertinkite ir svetainės dizainą – jei jis perkrautas reklaminiais pranešimais ar nuorodomis į internetinių parduotuvių, ar žaidimų svetaines, verta sunerimti. Pastaroji savybė ypač būdinga naršyklės užgrobėjams. Toks rinkodaros triukas gali pakenkti įprastiems vartotojoms.

Tikėtina, kad spustelėjus nuorodą, gali būti perregistruoti į nesaugias svetaines. Jos gali turėti viruso programinis kodą ar pastaruoju metu vis populiarėjantys krypto-valiutų kasėjai. Pastarieji naudoja jūsų kompiuterio energijos išteklius.
Būtent dėl tokios veiklos, įrenginio sparta bei veikla sulėtėja.

Dėl šios veiklos įprastai greitai atsveriančios programos gali normaliai nebefunkcionuoti. Pastebėjus „playbar.biz“ perregistravimą į kitas svetaines, svarbu kuo greičiau pašalinti šį paieškos tinklalapį. Nelaukite kol papildomai iššokantys skirtukai pilnai užsikraus, išjunkite juos.

Šalinant šį naršyklės užgrobėją svarbu pašalinti ir su juos susijusius internetinius naršyklės failus, tokius kaip slapukus bei sekimo programinius kodus. Nenustebkite, kad kartu su „Playbar“ svetaine naršyklėje atsiras naujos įrankių juostos ar plėtiniai.

Retai kada jie praverčia. Atsižvelgiant į dabartines virusų tendencijas, tokie priedai gali užkrėsti jūsų įrenginį jau minėtais krypto-valiutų kasėjais ar sudėtingesniais virusais. Dėl šių priežasčių svarbu kuo greičiau pašalinti „Playbar.biz“ iš naršyklės. „Playbar.biz“ svetainės pavyzdys
„Playbar.biz“ virusas nėra tikras virusas, tačau jis gali paveikti naršymo kokybę.

Naršyklės užgrobėjų platinimo būdai

Kadangi ši paieškos svetainė turi gan nemažą rėmėjų ratą, tikėtina, kad spustelėjus ant tam tikros nuorodos, reklaminio pranešimo ar vaizdo įrašo, galite būti perregistruotas į ją. Taip pat verta atidžiai sekti naujų programų įrašymo vedlį. Vartotojai dažnai suklysta praleisdami tam tikrus įrašymo etapus bei pasirinkdami „Įprastinį“ įrašymo būdą.

Norėdami laiku užkirsti kelią panašioms nereikalingoms programos bei įrankių juostoms patekti į jūsų kompiuterį, rinkitės „Specialųjį“ (angl. „Custom“ arba „Advanced“) įrašymo būdą. Atidžiai peržvelkite kiekvieną įrašymo vedlio etapą. Įsitikinę kad nepageidaujamos programos nebus kartu įrašytos, spustelėkite „Įdiegti“.

Paprastas „Playbar.biz“ šalinimo būdas

Galite nesunkiai pašalinti šią nepageidaujamą paieškos svetainę iš naršyklės. Galite rinktis įprastąjį ar šalinimo būdas. Žemiau pateiktos instrukcijos paaiškins, kaip atkurti numatytuosius naršyklės nustatymus ir tokiu būdu pašalinti visus susijusius slapukus bei kitus failus.

Taip pat galite rinktis ir greitesnį problemos sprendimo būdą – automatinį „Playbar.biz“ šalinimo būdą. Programa suras visus su naršyklės virusu susijusius failus ir juos pašalins greičiau. Taip pat ji pašalins ir naršyklės užgrobėjo failus esančius sisteminiuose failuose. Kita vertus galite pasinaudoti instrukcijomis bei šalinimo programa, kad užtikrintumėte visišką „Playbar.biz“ pašalinimą.

Jūs galite panaikinti viruso žalą automatiškai pasinaudojant viena iš šių programų: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Mes rekomenduojame šias programas, nes jos aptinka nepageidaujamas programas ir nepalieka su jais susijusių failų ir registro įrašų.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Playbar.biz viruso pašalinimas:

Ištrinkite Playbar.biz iš Windows sistemų

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Playbar.biz ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Playbar.biz ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'
 5. Ištrinkite Playbar.biz iš Windows nuorodų
  Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant Mozilla Firefox ikonėlės ir pasirinkite Properties. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant naršyklės ikonėlės ir pasirinkite 'Properties'
 6. Pasirinkite Shortcut kortelę ir patikrinkite Target laukelį. Ištrinkite pavojingą nuorodą, kuri yra susijusi su jūsų virusu. Pasirinkite 'Shortcut' ir pašalinkite 'http://isearch.babylon.com...' ar kitą įtartiną svetainę

Pakartokite šiuos žingsnius su kiekviena iš jūsų kompiuteryje esančių naršyklių, įskaitant Internet Explorer ir Google Chrome. Taip pat įsitikinkite, kad patikrinote visas jų saugojimo vietas, įskaitant darbalaukį, Start Menu ir užduočių juostą.

Ištrinkite Playbar.biz iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Playbar.biz bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Playbar.biz iš Internet Explorer (IE)

Jei pasirinksite įprastąjį „Playbar.biz“ šalinimo būdą, atidžiai vykdykite kiekvieną nurodytų instrukcijų žingsnį.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Playbar.biz ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Playbar.biz šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Playbar.biz virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Playbar.biz iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Playbar.biz iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Playbar.biz ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir pasirinkite Options General.
 4. Čia pašalinkite pavojingą nuorodą, kuri yra susijusi su jūsų virusu ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą arba tiesiog spustelėkite ant Restore to default.
 5. Spuspelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Eikite į 'General' ir ištrinkite pavojingas nuorodas ir 'Home Page' skilties arba spustelėkite ant 'Restore to Default'. Spauskite 'OK'.
 6. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 7. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Playbar.biz šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Playbar.biz iš Google Chrome

Ištrinkite visus priedus susijusius su „Playbar.biz“. Jei nežinote, kur ieškoti, įveskite „chrome://extensions“  paieškos laukelyje.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Playbar.biz ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage), jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 4. Čia, On startup parinktyje, suraskite Open a specific page or set of pages ir spustelėkite ant Set pages. Paspaudę ant meniu, pasirinkite 'Settings' ir 'Set pages'
 5. Pasirodžius naujam langui, ištrinkite su jūsų virusu susijusias nuorodas ir įveskite jūsų norimos svetainės adresą. Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 6. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 7. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 8. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 9. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 10. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Playbar.biz pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Playbar.biz iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Playbar.biz bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia, kaip jau buvo parodyta anksčiau, pasirinkite Preferences ir eikite į General.
 4. Čia patikrinkite Homepage laukelį. Jeigu jis buvo pakeistas, pašalinkite jums nepatinkantį svetainės adresą ir įveskite tą, kurį norite naudoti savo paieškoms Internete. Nepamirškite įtraukti "http://" prieš įrašydami savo pasirinktos svetainės adresą. Kai esate 'General', pašalinkite kenksmingą URL adresą ir įveskite savo pageidaujamą pradinį puslapį
 5. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 6. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Playbar.biz pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-playbar-biz-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Playbar.biz virus