Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Gingerbread virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Iš Rusijos kilęs Gingerbread virusas užkoduoja duomenis ir prašo padėti sumokėti nuomą

Gingerbread virusas skiriasi nuo kitų failus užkoduojančių virusų tuo, kad jis pateikia unikalų išpirkos raštelį. Įprastai virusų kūrėjai grasinti ištrinti ar paviešinti asmeninius nukentėjusiojo failo, jeigu šis nesumokės reikalaujamos išpirkos. Tačiau šįkart viruso kūrėjai pasakoja istorija apie meduolį (angl. gingerbread), kuris išėjo iš senelės ir senelio namų ir nebegali sumokėti nuomos. Raštelyje teigiama, kad hakeriai nusprendė užkoduoti failus todėl, kad paskatintų žmones padėti ir paremtų finansiškai. Gingerbread viruso kūrėjai pažvelgė į viruso pavadinimą kūrybiškai, tačiau taip pat nereikia nuvertinti jų programavimo žinių. Nepaisant to, kad virusą nėra toks sudėtingas kaip Locky, jis vis tiek gali padaryti nemenką žalą. Tačiau nereikia panikuoti ir suskubti įgyvendinti sukčių reikalavimų. Pirmiausia turite pašalinti Gingerbread iš kompiuterio, o tik po to galite mąstyti apie duomenų atkūrimą. Viruso pašalinimui naudokite antivirusinę programą Reimage. Straipsnio pabaigoje rasite išsamų paaiškinimą kaip turi būti atliekamas Gingerbread pašalinimas bei alternatyvius duomenų atkūrimo pasiūlymus.

Tuo tarpu, kol naujosios Cerber viruso versijos 4.1.0, 4.1.1 ir 4.1.4 bei Locky virusas vis dar terorizuoja virtualią bendruomenę, vertėtų saugotis ir kitų mažesnių kibernetinių pavojų. Gingerbread ransomware virusas pavadintas žymaus rusų animacinio personažo garbei. Nepaisant to, kad išpirkos raštelyje pasakojama gana vaikiška istorija, kibernetinių nusikaltėlių užmojai tikrai nėra vaikiški. Už galimybę susigrąžinti užkoduotus failus reikalaujama sumokėti išpirką. Išpirkos mokėjimas yra rizikingas, kadangi duomenų atkodavimas yra tik kibernetinių nusikaltėlių sąžinės reikalas. Tikėtina, kad susisiekę su nusikaltėliais išpirkos raštelyje nurodytu elektroniniu paštu, taip ir nesulauksite jokio atsako, o pervedę reikalaujamus pinigus taip ir liksite nieko nepešę. Gingerbread virusas užkoduoja failus naudodamas sudėtingus AES ir RSA algoritmus, todėl jų atkurti gali taip ir nepavykti. Vis dėl to IT specialistai analizuoja virusą ir stengiasi sukurti duomenų atkūrimo įrankį.

Gingerbread virusas užkoduoja failus ir reikalauja išpirkos

Viruso plėtros būdai

Gingerbread virusas galėjo įsibrauti tuomet, kai atidarėte vieną pavojingą elektroninį laišką. Virusas gali patekti į kompiuterį užkrėsto dokumento arba kompiuterio saugumo spragas aptinkančio (angl. exploit kit) pagalba. Failus užkoduojančių virusų kūrėjai sugeba įtikinti ir apgauti kompiuterių naudotojus, todėl kibernetinio saugumo specialistai ragina interneto vartotojus būti budriais. Nusikaltėliai gali prisistatyti netgi valstybinių institucijų, žinomų kompanijų ar organizacijų atstovais, todėl visada patikrinkite informaciją prieš atidarydami bet kokį elektroninio laiško priedą, kurį atsiunčia nežinomas siuntėjas. Gingerbread ransomware virusas taip pat gali slėptis reklamose, kurios siūlo stulbinančias dietas ar itin geras nuolaidas įvairiems įrenginiams ar programoms. Nesusigundykite tokiais pasiūlymais, kadangi vos paspaudę tokią reklamą galite įsileisti virusą. Norėdami išvengti viruso turite reguliariai atnaujinti naudojamą programinę įrangą ir įdiegti antivirusinę programą, kadangi jis gali įsibrauti pasinaudojęs kompiuterio saugumo spragomis.

Gingerbread viruso pašalinimas

Šiai kategorijai priklausantys virusai sukelia daug žalos ir finansinių nuostolių visame pasaulyje. Virusas yra išties sudėtingas, todėl jo pašalinti rankiniu būdų tikrai nederėtų. Pašalinti Gingerbread virusą jums padės antivirusinės programos Reimage arba Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, kurios ištrins visus viruso komponentus ir susijusius failus. Straipsnio pabaigoje taip pat rasite detalias instrukcijas, kurios leis lengvai atlikti viruso pašalinimą ir išspręsti visas kilusias problemas. Žemiau taip pat pateikėme ir alternatyvius duomenų atkūrimo metodus, kurie leis susigrąžinti bent jau dalį viruso užgrobtų dokumentų.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą Gingerbread virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
Gingerbread virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis Gingerbread viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Gingerbread naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Gingerbread šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Gingerbread pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Gingerbread naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Gingerbread pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Gingerbread sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Gingerbread. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Gingerbread užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Šis įrankis padės atkurti bent jau dalį viruso užgrobtų failų, kol bus sukurtas nemokamas duomenų atkūrimo įrankis.

 • Parsisiųskite Data Recovery Pro (https://virusai.lt/download/data-recovery-pro-setup.exe);
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Gingerbread viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions

Jeigu jūsų kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija prieš Gingerbread viruso ataką, skeite žemiau pateiktais žingsniais ir atkurkite pačius svarbiausius dokumentus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Duomenų atkūrimas su ShadowExplorer

Sekite žemiau pateiktais žingsniais ir atkurkite prarastus duomenis. Šis metodas yra tinkamas tik tokiu atveju, jeigu virusa neištrynė Volume Shadow Copies.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Gingerbread prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-gingerbread-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis