Sudėtingumo skalė:  
  (67/100)

WhatsApp viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Malware

WhatsApp virusas – terminas, apibūdinantis eilę skirtingų virusų ir apgavysčių

WhatsApp virus

WhatsApp virusas yra pavojinga programa, kurios tikslas – apgauti WhatsApp vartotojus. Norime pabrėžti, kad pati WhatsApp aplikacija nėra virusas ir negali sukelti jokios grėsmės vartotojams. Tačiau kibernetiniai nusikaltėliai naudojasi jos vardu ar tam tikromis platformos ypatybėmis, kad platintų pavojingus trojanus ar išgautų privačią informaciją. Įprastai virusas įdiegiamas kaip papildomas komponentas į kompiuterį ar išmanųjį įrenginį, taigi vien tik pašalinti WhatsApp aplikacijos nepakanka, jei siekiate atsikratyti viruso.

Pavadinimas WhatsApp virusas
Tipas Apgavystė, trojanas
Pagrindiniai plitimo būdai Naudoja netikrus pranešimus, užkrėstas nuorodas, kitus virusus
Pagrindinės rizikos Siekia perimti asmeninę informaciją, nukreipti aukas į užkrėstas svetaines, užkrėsti sistemą kitais virusais
Pašalinimo būdas Praskenuokite savo telefoną ar planšetę antivirusinės programos pagalba, perinstaliuokite Whatsapp programėlę 

WhatsApp yra populiari susirašinėjimo programa, kuria gali naudotis iPhone, Android, BlackBerry, Windows ir kitų operacinių sistemų vartotojai. Šiuo metu aplikacija naudojasi daugiau nei 1,2 bilijonų vartotojų. Tad nenuostabu, kad tokia plati auditorija žavi sukčius ir virusų kūrėjus, kurie ieško naujų būdų vykdyti savo nusikaltimus.

Šių metų pradžioje Tobias Boalter, Kalifornijos universiteto tyrėjas, pastebėjo WhatsApp aplikacijos saugumo spragą. Programa turėjo neautorizuotą papildomą prieigą (angl. backdoor) prie aplikacijos. Ši saugumo spraga leido kibernetiniams nusikaltėliams nevaržomai skaityti visas siunčiamas žinutes.

Nepaisant to, kad ši problema buvo greitai išspręsta, manoma, jog ateityje nusikaltėliai gali rasti naujų būdų kaip pasiekti šios aplikacijos naudotojus. Saugumo specialistai jau spėjo atrasti keletą gudrybių ir virusų, kuriais siekiama padaryti žalos aplikacijos vartotojams.

WhatsApp viruso iliustracijaWhatsApp virusas turi keletą versijų, kurios siekia užgrobti įrenginį ir rinkti asmeninę vartotojų informaciją.

WhatsApp viruso versijos

WhatsApp GhostCtrl virusas

GhostCtrl is trojanas (angl. Trojan horse), kuris plinta prisidengdamas įvairių aplikacijų vardais, įskaitant ir WhatsApp. Vos tik vartotojas įdiegia netikrą WhatsApp aplikaciją, jis suteikia kibernetiniams nusikaltėliams prieigą prie įrenginio ir jo informacijos.

Nusikaltėliai gali rinkti bet kokią informaciją apie vartotoją, pavyzdžiui, skambučių istoriją, žinutes, kontaktų sąrašą, telefono GPS lokaciją ar naršymo istoriją. Maža to, GhostCtrl virusas gali įjungti/išjungti mikrofoną ir kamerą, o tai leidžia šnipinėti vartotoją tiek realiame, tiek virtualiame pasaulyje.

Netikra WhatsApp aplikacija niekuo nesiskiria nuo tikros. Tad jas atskirti gali būti itin sunku. Dėl šios priežasties svarbu reikiamas aplikacijas įdiegti tik iš patikimų šaltinių.

WhatsApp voice message virusas

Jeigu gavote elektroninį laišką, kuriame teigiama, kad WhatsApp aplikacijoje jūsų laukia garsinė žinutė, greičiausiai jūs patekote į sukčių akiratį. Šių laiškų antraštė įprastai informuoja apie praleistą garso skambutį – “Missed voicemail.”

Elektroniniame laiške taip pat nurodomas skambučio laikas ir pateikiama nuoroda į garso įrašą. Tačiau vos tik paspausite ją, būsite nukreipti į tinklalapį, kuriame jūsų bus prašoma įdiegti pavojingą programą, pavyzdžiui Browser 6.5.

Tokių programų įdiegimas gali būti failus užkoduojančio ar kito viruso ataka. Tad turite būti itin atidūs ir neįdiegti programų iš nežinomų šaltinių.

WhatsApp Gold apgavystė

Ši viruso versija plinta kaip nauja WhatsApp aplikacijos funkcija. Sukčiai siunčia žinutes, ragindami vartotojus atnaujinti paskyras į WhatsApp Gold narystę. Tačiau tokia versija iš tiesų neegzistuoja.

Kai vartotojai papsaudžia žinutėje pateiktą nuorodą, jie atsiduria pavojinguose tinklalapiuose, kuriuose gali susidurti su rimtais kibernetinias pavojais. Šiose interneto svetainėse jūsų gali laukti virusai ar duomenis vagiančios programos.

WhatsApp virus

WhatsApp trial service apgavystė

Panašiai kaip ir aukščiau aptarta apgavystė, ši viruso versija siekia įtikinti vartotojus, kad jų metinė nemokama narystė baigėsi. Teigiama, kad vartotojai, kurie ir toliau nori naudotis WhatsApp aplikacija, turi pratęsti savo narsytę.

Kibernetiniai sukčiai nurodo apsilankyti vartotojų pagalbos centro tinklalapyje ir prisijungti naudojantis WhatsApp duomenimis. Tuomet prašoma įvesti bankinius duomenis ir įsigyti mėnesinę arba metinę narystę.

Visi šie pateikti duomenys patenka į nusikaltėlių rankas, todėl įsigyjimas neegiztuojančių paslaugų yra tik mažiausia problema, su kuria galite susidurti.

Viruso plitimo būdai

WhatsApp virusas daugeliu atveju taikosi į išmaniųjų įrenginių vartotojus. Užsikrėsti šiuo virusu įmanoma, kai:

 • paspaudžiate užkrėstą reklamą ar nuorodą naršydami internete,
 • įdiegiate pavojingą programą iš nežinomų šaltinių,
 • atidarote pavojingą nuorodą WhatsApp aplikacijoje,
 • paspaudžiate nuorodą užkrėstame elektroniniame laiške.

Tad norėdami apsiaugoti nuo šio viruso, turite laikytis atokiau nuo nežinomų interneto svetainių, kurios siūlo parsisiųsti programas, nespausti nežinomų ar įtartinų nuorodų ir pan. Nepamirškite, kad WhatsApp atstovai niekada nesusisiekia su vartotojais už aplikacijos ribų. Tad išvydę tokį laišką ar nuorodą, nepakliūkite į sukčių pinkles.

WhatsApp virus

WhatsApp viruso panaikinimas

Skirtingos viruso versijos gali pasižymėti unikaliomis savybėmis, kurios reikalauja skirtingų pašalinimo metodų. Tačiau daugeliu atveju, jūs galite pašalinti WhatsApp virusą pasinaudodami antivirusine programa. Vis dėlto, tam tikrais atvejais automatinio panaikinimo gali nepakakti.

WhatsApp pašalinimas taip pat gali reikalauti išdiegti pavojingą programą ir atkurti įrenginio gamyklinius parametrus. Jeigu susiduriate su tokiais sunkumais, patariame atkreipti dėmesį ir vadovautis Android viruso trynimo instrukcijomis.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
WhatsApp virusas ekrano nuotrauka
WhatsApp virusas ekrano nuotrauka

Rankinis WhatsApp viruso pašalinimas:

Ištrinkite WhatsApp iš Windows sistemų

Šios instrukcijos jums padės pašalinti viruso komponentus iš Windows.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite WhatsApp ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite WhatsApp ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite WhatsApp iš Mac OS X sistemos

Panaikinkite visus su WhatsApp virusu susijusius komponentus iš Mac operacinės sistemos, sekdami šiuos žingsnius:

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite WhatsApp bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite WhatsApp iš Internet Explorer (IE)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite WhatsApp ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte WhatsApp šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite WhatsApp virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti WhatsApp iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite WhatsApp iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite WhatsApp ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite WhatsApp šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite WhatsApp iš Google Chrome

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite WhatsApp ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite WhatsApp pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite WhatsApp iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite WhatsApp bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite WhatsApp pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti WhatsApp registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-whatsapp-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie WhatsApp virus