WeChat viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Nemokamas vadovas
WeChat viruso pašalinimas
Kas yra WeChat virusas?
Kibernetiniai sukčiai nusitaikė į „WeChat” vartotojus: siekia išgauti vertingos informacijos arba išvilioti pinigų
WeChat virusas – tai bendrinis terminas, apibendrinantis įvairias kenksmingas programas, kurias sukčiai platina per šią legalią tiesioginio susirašinėjimo programėlę. Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai mėgina potencialioms aukoms siuntinėti apgaulingas nuorodas ir tokiu būdu priversti žmones apsilankyti užkrėstuose arba apgaulinguose (fišingo) puslapiuose.
Dažniausiai sukčiai nukreipia žmones į šiuos puslapius siekdami išgauti asmeninės informacijos arba priversti auką parsisiųsti kenksmingų failų.
WeChat (sukurta Tencent, Ltd.) yra viena populiariausių tiesioginio susirašinėjimo programėlių pasaulyje. Ją kas mėnesį naudoja virš 889 milijonų aktyvių vartotojų. Didžiausia šios programėlės vartotojų dalis gyvena Kinijoje. Ši programa dar žinoma Weixin pavadinimu, o pirmą kartą ji buvo paleista 2011 metais.
Virusai ir apgavystės plintantys šia susirašinėjimo programėle negali būti siejami su oficialiu šios programos kūrėju. WeChat/Weixin, visai kaip ir Facebook, Whatsapp, Viber, Gmail arba eBay yra tiesiog populiarios bendravimo internete priemonės, leidžiančios sukčiams ieškoti potencialių aukų, apgauti jas ir priversti jas įsidiegti kenksmingas programas.
Yra vienas virusas, apie kurį norėtume pakalbėti plačiau. 2016 sausį Tencent sukūrė puslapį pavadinimu „The Story of Me and WeChat” (liet. Mano ir WeChat istorija), kuriame vartotojai galėjo pasižiūrėti savo veiklą naudojantis programėle, apžvelgti statistiką ir panašiai.
Deja, netrukus internete pasirodė gandai, jog puslapis yra užkrėstas. Socialiniuose tinkluose pasipylė pranešimai apie tai, jog apsilankius šiame programos kūrėjo puslapyje pradings vartotojo „Alipay” sąskaitoje esantys pinigai. Tencent patvirtino, jog šios žinutės buvo melagingos, o svetainėje apsilankyti yra visiškai saugu.
Kitą kibernetinę ataką populiarioji susirašinėjimo programėlė atlaikė 2015 rugsėjį. Kibernetiniai sukčiai sukūrė netikrą Xcode programavimo programos kopiją, dar žinomą XcodeGhost pavadinimu. Tikroji šios programos versija yra naudojama iOS programėlių kūrimui.
XcodeGhost leido sukčiams pasinaudoti sukurtomis programomis informacijos apie aukas rinkimui. Viena iš tokiu būdu sukurtų programų buvo WeChat. Tencent atskleidė, jog vienintelė paveikta programos versija buvo 6.2.5.
Apple programų parduotuvė „App Store” pašalino netikras programas ir ėmėsi priemonių įsitikinti, jog programų kūrėjai naudojasi tikra Xcode programos versija.
WeChat yra populiari susirašinėjimo programėlė, kurios pagalba sukčiai platina kenksmingas nuorodas. Apgaulės būdu sukčiai iš vartotojų siekia išgauti vertingos informacijos arba pinigų. Mūsų ekspertė rodo į apgaulingas žinutes, klaidingai informuojančias apie “The Story of Me and WeChat" puslapyje neva egzistuojantį virusą.
Patarimai, kaip apsaugoti savo paskyrą:
- Tam, jog programėle naudotumėtės be jokių rūpesčių ir nesulauktumėte įtartinų žinučių, nepridėkite nepažįstamųjų į draugus;
- Susiekite savo paskyrą su patikimu el. pašto adresu arba mobiliojo tel. numeriu. Tai padės jums greitai atkurti savo paskyrą telefono vagystės arba pametimo atveju;
- Jei per šią susirašinėjimo programėlę gausite žinutę, prašančią pervesti pinigų, to nedarykite. Net jei žinutė atėjo iš jums pažįstamo žmogaus, verčiau paskambinkite jam mobiliuoju telefonu ir paklauskite, ar pinigų iš tiesų prašė jis/ji;
- Niekuomet neatskleiskite privačių duomenų per tokias susirašinėjimo programas, o ypač – nepažįstamiems asmenims;
Saugokite Weixin/WeChat slaptažodį; - Niekuomet nespauskite ant nuorodų, atkeliavusių iš nepažįstamų asmenų. Net jei pastarieji žada jums neįtikėtinas nuolaidas tam tikrose svetainėse, specialius pasiūlymus arba kitokį intriguojantį turinį, nesusigundykite paspausti ant tokių nuorodų. Tokiu būdu galite būti įvilioti į kenksmingas arba apgaulingas svetaines. Jei naudojatės internetine
- WeChat versija, paspaudę ant kenksmingų nuorodų galite užkrėsti kompiuterį failus koduojančiais virusais arba trojanais!
WeChat virusų platinimo metodai
WeChat programėlės yra sukurtos bene visoms operacinėms sistemoms – Windows, Mac, iPhone bei Android. Šias programas siūlome parsisiųsti iš oficialaus programos puslapio – www.wechat.com. Nepasitikėkite jokiomis kitomis svetainėmis ir nebandykite siųstis programų iš jų – tokiu būdu patys to nesuvokdami galite parsisiųsti programų paketą su keliomis nepageidaujamomis programomis.
Deja, tačiau tikrosios WeChat programos naudojimas nepadės jums apsisaugoti nuo kibernetinių sukčių. Norėdami užtikrinti savo saugumą, privalote laikytis patarimų, kuriuos pateikėme anksčiau. Naudokite sudėtingus slaptažodžius, niekuomet jų niekam neatskleiskite, nepridėkite nepažįstamųjų į draugus ir niekuomet neatverkite nuorodų, kurias jums atsiuntė nežinomi asmenys.
Ištrinkite WeChat virusą
Jei įtariate, jog jūsų kompiuteris arba išmanusis telefonas buvo užkrėstas, privalote nedelsiant pašalinti WeChat virusą. Tam mes siūlome naudoti antišnipinėjimo arba antikenkėjiškas programas – pavyzdžiui, FortectIntego. Jei esate Mac vartotojas, išmėginkite Malwarebytes.
Žemiau pateiktos instrukcijos yra sukurtos Windows OS naudotojams. Jos paaiškina, kaip teisingai ištrinti pavojingus virusus, paveikusius kompiuterį po kenksmingos nuorodos paspaudimo.
Tokiu atveju, jei WeChat virusas paveikė jūsų Android įrenginį, siūlome sekti instrukcijas, pateiktas šiame straipsnyje: Android virusas. Kaip pašalinti? (Nemokamos Instrukcijos).
Rankinis WeChat viruso pašalinimas
Rankinis WeChat pašalinimas saugiajame režime
Weixin viruso pašalinimui pasirinkite patikimą antivirusinę programą. Pirmiausia perkraukite kompiuterį specialiu rėžimu (žr. pateiktas instrukcijas).
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti WeChat naudojant System Restore
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš WeChat pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip WeChat prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu
Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.
Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.