Sudėtingumo skalė:  
  (88/100)

WeChat viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Nemokamas vadovas

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Malware

Kibernetiniai sukčiai nusitaikė į „WeChat” vartotojus: siekia išgauti vertingos informacijos arba išvilioti pinigų

WeChat virusas

WeChat virusas – tai bendrinis terminas, apibendrinantis įvairias kenksmingas programas, kurias sukčiai platina per šią legalią tiesioginio susirašinėjimo programėlę. Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai mėgina potencialioms aukoms siuntinėti apgaulingas nuorodas ir tokiu būdu priversti žmones apsilankyti užkrėstuose arba apgaulinguose (fišingo) puslapiuose.

Dažniausiai sukčiai nukreipia žmones į šiuos puslapius siekdami išgauti asmeninės informacijos arba priversti auką parsisiųsti kenksmingų failų.

WeChat (sukurta Tencent, Ltd.) yra viena populiariausių tiesioginio susirašinėjimo programėlių pasaulyje. Ją kas mėnesį naudoja virš 889 milijonų aktyvių vartotojų. Didžiausia šios programėlės vartotojų dalis gyvena Kinijoje. Ši programa dar žinoma Weixin pavadinimu, o pirmą kartą ji buvo paleista 2011 metais.

Virusai ir apgavystės plintantys šia susirašinėjimo programėle negali būti siejami su oficialiu šios programos kūrėju. WeChat/Weixin, visai kaip ir Facebook, Whatsapp, Viber, Gmail arba eBay yra tiesiog populiarios bendravimo internete priemonės, leidžiančios sukčiams ieškoti potencialių aukų, apgauti jas ir priversti jas įsidiegti kenksmingas programas.

Yra vienas virusas, apie kurį norėtume pakalbėti plačiau. 2016 sausį Tencent sukūrė puslapį pavadinimu „The Story of Me and WeChat” (liet. Mano ir WeChat istorija), kuriame vartotojai galėjo pasižiūrėti savo veiklą naudojantis programėle, apžvelgti statistiką ir panašiai.

Deja, netrukus internete pasirodė gandai, jog puslapis yra užkrėstas. Socialiniuose tinkluose pasipylė pranešimai apie tai, jog apsilankius šiame programos kūrėjo puslapyje pradings vartotojo „Alipay” sąskaitoje esantys pinigai. Tencent patvirtino, jog šios žinutės buvo melagingos, o svetainėje apsilankyti yra visiškai saugu.

Kitą kibernetinę ataką populiarioji susirašinėjimo programėlė atlaikė 2015 rugsėjį. Kibernetiniai sukčiai sukūrė netikrą Xcode programavimo programos kopiją, dar žinomą XcodeGhost pavadinimu. Tikroji šios programos versija yra naudojama iOS programėlių kūrimui.

XcodeGhost leido sukčiams pasinaudoti sukurtomis programomis informacijos apie aukas rinkimui. Viena iš tokiu būdu sukurtų programų buvo WeChat. Tencent atskleidė, jog vienintelė paveikta programos versija buvo 6.2.5.

Apple programų parduotuvė „App Store” pašalino netikras programas ir ėmėsi priemonių įsitikinti, jog programų kūrėjai naudojasi tikra Xcode programos versija.

WeChat viruso pavyzdžiaiWeChat yra populiari susirašinėjimo programėlė, kurios pagalba sukčiai platina kenksmingas nuorodas. Apgaulės būdu sukčiai iš vartotojų siekia išgauti vertingos informacijos arba pinigų. Mūsų ekspertė rodo į apgaulingas žinutes, klaidingai informuojančias apie “The Story of Me and WeChat" puslapyje neva egzistuojantį virusą.

Patarimai, kaip apsaugoti savo paskyrą:

 • Tam, jog programėle naudotumėtės be jokių rūpesčių ir nesulauktumėte įtartinų žinučių, nepridėkite nepažįstamųjų į draugus;
 • Susiekite savo paskyrą su patikimu el. pašto adresu arba mobiliojo tel. numeriu. Tai padės jums greitai atkurti savo paskyrą telefono vagystės arba pametimo atveju;
 • Jei per šią susirašinėjimo programėlę gausite žinutę, prašančią pervesti pinigų, to nedarykite. Net jei žinutė atėjo iš jums pažįstamo žmogaus, verčiau paskambinkite jam mobiliuoju telefonu ir paklauskite, ar pinigų iš tiesų prašė jis/ji;
 • Niekuomet neatskleiskite privačių duomenų per tokias susirašinėjimo programas, o ypač – nepažįstamiems asmenims;
  Saugokite Weixin/WeChat slaptažodį;
 • Niekuomet nespauskite ant nuorodų, atkeliavusių iš nepažįstamų asmenų. Net jei pastarieji žada jums neįtikėtinas nuolaidas tam tikrose svetainėse, specialius pasiūlymus arba kitokį intriguojantį turinį, nesusigundykite paspausti ant tokių nuorodų. Tokiu būdu galite būti įvilioti į kenksmingas arba apgaulingas svetaines. Jei naudojatės internetine
 • WeChat versija, paspaudę ant kenksmingų nuorodų galite užkrėsti kompiuterį failus koduojančiais virusais arba trojanais!

WeChat virusų platinimo metodai

WeChat programėlės yra sukurtos bene visoms operacinėms sistemoms – Windows, Mac, iPhone bei Android. Šias programas siūlome parsisiųsti iš oficialaus programos puslapio – www.wechat.com. Nepasitikėkite jokiomis kitomis svetainėmis ir nebandykite siųstis programų iš jų – tokiu būdu patys to nesuvokdami galite parsisiųsti programų paketą su keliomis nepageidaujamomis programomis.

Deja, tačiau tikrosios WeChat programos naudojimas nepadės jums apsisaugoti nuo kibernetinių sukčių. Norėdami užtikrinti savo saugumą, privalote laikytis patarimų, kuriuos pateikėme anksčiau. Naudokite sudėtingus slaptažodžius, niekuomet jų niekam neatskleiskite, nepridėkite nepažįstamųjų į draugus ir niekuomet neatverkite nuorodų, kurias jums atsiuntė nežinomi asmenys.

Ištrinkite WeChat virusą

Jei įtariate, jog jūsų kompiuteris arba išmanusis telefonas buvo užkrėstas, privalote nedelsiant pašalinti WeChat virusą. Tam mes siūlome naudoti antišnipinėjimo arba antikenkėjiškas programas – pavyzdžiui, ReimageIntego. Jei esate Mac vartotojas, išmėginkite Malwarebytes.

Žemiau pateiktos instrukcijos yra sukurtos Windows OS naudotojams. Jos paaiškina, kaip teisingai ištrinti pavojingus virusus, paveikusius kompiuterį po kenksmingos nuorodos paspaudimo.

Tokiu atveju, jei WeChat virusas paveikė jūsų Android įrenginį, siūlome sekti instrukcijas, pateiktas šiame straipsnyje: Android virusas. Kaip pašalinti? (Nemokamos Instrukcijos).


Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis WeChat viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti WeChat naudojant Safe Mode with Networking

Weixin viruso pašalinimui pasirinkite patikimą antivirusinę programą. Pirmiausia perkraukite kompiuterį specialiu rėžimu (žr. pateiktas instrukcijas).

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: WeChat šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite WeChat pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti WeChat naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš WeChat pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog WeChat sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip WeChat prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-wechat-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie WeChat virus