Viber viruso šalinimas (Nemokamas vadovas) - Pašalinimo instrukcijos

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Malware

„Viber“ programa – virusas?

„Viber“ programėlės bei naršyklės priedo pavyzdžiai

„Viber virusas“ – tai vienas iš galimų aprašymų, kuriuos jums pateikia jūsų kompiuterinės apsaugos programa atlikus sistemos nuskaitymą. Nustatyta, kad neseniai „Windows Defender“ bei kitos trečiųjų šalių apsaugos programos programėlę priskyrė prie galimai nepageidaujamų ar net virusinių kompiuterio infekcijų. Verta paminėta, kad programa yra plačiau žinoma bei naudojama visame pasaulyje. Ji taip pat veikia „Android“, „iOS“, „Windows“ ir „Mac OS“ operacinėse sistemose.

Anot oficialios programinės įrangos svetainės, „Viber“ vienija daugiau nei 800 mln. vartotojų. Nors pradžioje programa buvo labiau orientuota į japonų vartotojus, nes ją sukūrė „Rakuten Inc“ kompanija, tačiau netrukus ši virtualaus bendravimo programa buvo pritaikyta platesnei, tarptautinei, bendruomenei.

„Viber“ teikia nemokamas susirašinėjimo, video pokalbių bei nebrangaus tarifo skambučių į kitas šalis paslaugas.
Nors programa greitai tapo populiari dėl jos esminių funkcija, tačiau keli pranešimai, kad programa yra traktuojama kaip virusas, verčia sunerimti. Be to, programa, pasirodo, jau nebe pirmą kartą nuskaitoma kaip užkratas. Ar derėtų pašalinti „Viber“? Rasite atsakymus šiame straipsnyje.

Daugiau nei 800 milijonų vartotojų visame pasaulyje

Jei jau ilgą laiką naudojatės šios programos privalumais, panašūs aukščiau minėti pranešimai gali atrodyti suklastoti. 2010-aisiais „Rakuten Inc“ kompanija įsigijo įžymiąją Niujorko partnerinės rinkodaros įmonę „Linkshare“.

Sekančiais metais „Rakuten Inc“ išleido programas, orientuotas į Indonezijos bei Brazilijos vartotojus. 2012-aisiais ji padidino „Pinterest“ investicijas. Įdomu, kad „Viber“ programa yra pripažinta oficiali „FC Barselona“ telekomunikacijų priemone. Tad kodėl programa pritraukė IT specialistų dėmesį?

Ankstesni pranešimai apie „Viber virusą“

2017-ųjų metų gegužę ‚Windows“ operacinės sistemos vartotojai pranešė pastebėję, kad „Windows Defender“ bei keletas trečiųjų šalių apsaugos programos nuskaitė „Viber“ kaip virusą. Įdomu, kad panašūs pranešimai buvo užfiksuoti ir praeitais metais. Tačiau tuometiniai pranešimai buvo veikiau sisteminės klaidos nei perspėjimai apie tikrąjį virtualųjį pavojų.

Vartotojai rado būdą kaip išspręsti problemą – iš naujo įdiegus programą, apsaugos programos nerodė perspėjančių pranešimų. Tačiau pastarųjų pranešimų priežastis – vis dar neaiški. Kita vertus, atvejai, kai plačiai žinomos programos tampa virtualiųjų virusų nešėjais arba jų pagalba yra platinamai užkratai, nėra reti. Skype bei WhatsApp virusų atvejai – puikūs pavyzdžiai.

Kalbant apie „Viber“ programą, ji taip pat turi neigiamų apsektų. Vienas jų – tinkamas vartotojų duomenų apsaugos nebuvimas. Ji renka šių tipų informaciją apie jos vartotojus:

 • Paskyros informacija
 • Socialinių tinklų duomenys
 • Veiklos informacija
 • Kitų šaltinių informacija
 • Papildomi duomenys

„Kitų šaltinių informacija“ bei „papildomi duomenys“ kelia nemažai klausimų vartotojams, ypač vertinantiems privatumą. Be to, kita šios programos tendencija taip pat kelia nerimą:

„Mes tik dalinamės jūsų asmeniniais duomenimis su verslo partneriais tik žemiau nurodytais atvejais(..)“

Tik nuo jūsų priklauso, ar jus tenkina toks jūsų asmeninių duomenų panaudojimas. Kitu atveju, galite pašalinti „Viber“ programą. ReimageIntego ar Malwarebytes padės tai padaryti greičiau. „Viber“ logotipasNeseniai pasirodę pranešimai apie "Viber virusą" dar turi būti tinkammai ištirti.

Patarimai, padėsiantys išvengti „netikrų“ programų

Mažai tikėtina, kad „Viber“ autoriai platins programą kaip priedą prie kitų programų. Todėl vargu, ar įsirašysite ją su mažiau populiaria nemokama programa. Ją galite lengvai rasti jos oficialioje svetainėje. Taip pat „Chrome“ internetinėje parduotuvėje galite rasti „Viber“ atitikmenį.

Nors pats platinimo būdas mažai kelia įtarimų, neatmeskite galimybės, kad kompiuteriniai įsilaužėliai gali pasinaudoti programos populiarumu siekdami savo kėslų. Pastarieji pranešimai apie įsilaužimus į naršyklės priedų autorių paskyras bei jų programų užgrobimus tik patvirtina tokias prognozes.

Atsisiųskite programą tik iš oficialios svetainės. Prieš įdiegdami, atkreipkite dėmesį į „Platintojo“ laukelį. Neįsirašinėkite programų, kurios yra platinamos „nežinomų“ platintojų.

„Viber“ šalinimo būdo pasirinkimas

Jei nusprendėte galutinai ištrinti „Viber“ iš operacinės sistemos, pašalinkite jos pagrindinę programą bei plėtinį.
Žemiau rasite šalinimo vedlį kaip ištrinti plėtinį bei susijusius failus. Pašalinkite „Viber“ slapukus bei susijusius trečiųjų šalių failų. Numatytųjų nustatymų atkūrimas – greitesnis būdas. Anti-šnipinėjimo programos taip pat praverčia šalinant panašius failus.

Jei naudojatės „Viber“ programos „Android“ versija, pašalinsite ją šiuo būdu:

 1. Įeikite į telefono „Nustatymus“.
 2. Spustelėkite „Programos“.
 3. Suraskite „Viber“.
 4. Galite rinktis iš „Priverstinis sustabdymas“ ar „Pašalinti atnaujinimus.“ Kitose „Android“ versijose galite rasti „Ištrinti“ pasirinkimą.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Viber viruso pašalinimas:

Ištrinkite Viber iš Windows sistemų

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Viber ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Viber ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Viber iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Viber bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Viber iš Internet Explorer (IE)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Viber ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Viber šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Viber virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Viber iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Viber iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Viber ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Viber šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Viber iš Google Chrome

Kai ištrinsite pagrindinę programą, nepamirškite pašalinti „Viber“ naršyklės priedo.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Viber ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Viber pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Viber iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Viber bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Viber pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Viber registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis