EBay viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Rgp 2017 atnaujinimas
eBay viruso pašalinimas
Kas yra eBay virusas?
eBay virusas taikosi į internetinius pirkėjus
eBay virusas (dar žinomas kaip eBay iššokančiųjų reklamų virusas) yra kenksminga kompiuterio programa, kuri įprastai puola šios internetinės svetainės mylėtojus. Programišiai naudoja įvairias strategijas siekdami apgaulės būdu priversti kompiuterių vartotojus įsirašyti kenksmingas programas to nė neįtariant. Vis dėlto nuolaidų ieškančius pirkėjus sukčiai dažniausiai apgauna pasitelkę socialinės inžinerijos principus.
eBay virusai gali būti skirstomi taip:
- eBay trojanai (naudojami privačios informacijos nutekinimui);
- Reklaminės programos, tiekiančios iššokančiąsias reklamas su pasiūlymais apsilankyti eBay puslapyje. Panašios reklamos jūsų ekrane gali pasirodyti ir naršant šioje internetinio apsipirkimo svetainėje.
- Apgaulingi elektroniniai laiškai, slepiantys failus užkoduojančius ar kitokius kenksmingus virusus.
Sukčių susidomėjimas šios internetinės parduotuvės lankytojais nėra atsitiktinis. Tai – viena populiariausių parduotuvių. Paskutiniais duomenimis, eBay.com turi virš 171 milijono aktyvių lankytojų. Nors eBay reklamas rodančios programos nėra ypatingai pavojingos, norime aptarti virusus, galinčius jus užkrėsti tiesiog naršant šioje internetinėje apsipirkimo svetainėje.
Tokie virusai yra ženkliai pavojingesni, todėl derėtų pasistengti, jog jie nepatektų į jūsų išmanųjį įrenginį. Taip nutikus, virusas lengvai įsimins visus jūsų slaptažodžius, prisijungimo vardus, banko kortelės duomenis, o vėliau juos panaudos nelegaliems tikslams. Žemiau pateikiame sąrašą virusų, susijusių su populiariąja internetine svetaine.
eBay viruso versijos
eBay “You are lucky” virusas.
Tai – vienas pavojingiausių ir pačioje eBay svetainėje rastų virusų formų. Sukčiai šiame puslapyje sukurdavo fiktyvias parduotuves, o nuorodas į jas aukoms siuntinėdavo per Facebook, Viber, Whatsapp, bei kitas populiarias virtualaus bendravimo programėles. Sukčių siunčiama žinutė kviesdavo aukas peržvelgti parduotuvėje siūlomas prekes.
Apsilankius tokioje parduotuvėje, iš pradžių niekas nesukeldavo įtarimo. Tačiau vos tik vartotojas pabandydavo peržvelgti prekės aprašymą, ekrane iššokdavo “You are lucky” žinutė. Šiame apgaulingame pranešime buvo teigiama, jog vartotojui pasisekė ir jis gali gauti 25% procentų nuolaidą visoje eBay svetainėje, jei tik įsirašys “eBay Discount App” programėlę į savo telefoną.
Sukčiai pasinaudojo JSF**k technika, leidžiančia sukurti kodą, kuris paleidžia nusikaltėlio serveryje esantį JavaScript kodą. Jis gali būti koreguojamas nuotoliniu būdu. Šis metodas ir leido sukčiams atverti kenksmingą programėlę įsirašyti siūlančias žinutes tiesiog oficialiame eBay puslapyje.
Virusas gali sėkmingai užkrėsti tiek iOS, tiek Android operacinių sistemų vartotojus. Vienintelis skirtumas – Android vartotojams prieš įsirašant programėlę reikia atskleisti prisijungimo prie internetinės parduotuvės duomenis.
Jei jūs buvote apgauti ir įsirašėte šį virusą, nedelsiant jį pašalinkite. Jei to nepadarysite, sukčiai ir toliau sėkmingai rinks informaciją apie jus.
eBay reklaminės programos
Šiandien rinkoje yra daugybė reklaminių programų, tiekiančių eBay reklamas. Jos naudoja vartotojo interneto ryšį tam, jog prisijungtų prie reklamų tinklų, parsiųstų reklamas ir jas rodytų aukos kompiuterio ekrane. Tokios reklamos dažniausiai pasirodo iššokančiųjų langų arba reklamjuosčių pavidalu. Reklaminės programos nepriklauso virusų kategorijai, tačiau Virusai.lt komanda jas klasifikuoja kaip šnipinėjimo programas.
Reklaminių programų veikimo principas yra paprastas – patekusios į aukos kompiuterį, jos į naršyklę įdiegia slapukus arba net naršyklės plėtinius, o jų pagalba seka vartotojo elgseną internete. Tokiu būdu išsiaiškinama daugelis vartotojo interesus atskleidžiančių detalių – ko jis ieško internete, kokiuose puslapiuose lankosi, kokioje šalyje gyvena, ir t.t.
Nors tokia informacija nėra laikoma asmenį identifikuojančia, tokių detalių gali pasitaikyti vartotojo paieškos užklausose. Visa apie vartotoją surinkta informacija vėliau pasiekia reklaminės programos kūrėją bei įvairius reklamų tinklus, kurie tiekia vartotojo interesus atitinkančias reklamas.
To pasekmė – ekrane ima rodytis reklamos, siūlančios įvairius eBay parduodamus produktus. Dažniausiai šios reklamos atsiranda tuomet, kai vartotojas lankosi kokioje nors internetinėje parduotuvėje. Dažniausiai ekrane pasirodančios reklamos yra pažymėtos “SimilarDeals” arba “Similar Products” antraštėmis. Jos siūlo peržvelgti kitų internetinių parduotuvių siūlomas identiškas arba panašias prekes. Deja, paspaudus ant šių reklamų galite būti nukreipti į pavojingus puslapius, visiškai nesusijusius su reklamos turiniu.
Atminkite, jog agresyvios ir reguliariai ekrane pasirodančios iššokančiosios reklamos nėra patikimi šaltiniai nuolaidų ieškotojams. Jei jus ėmė varginti tokios reklamos, patikrinkite savo kompiuterį su antivirusine programa. Jei naudojate Windows operacinę sistemą, siūlome pasitikėti [d1. Jei naudojate Mac, siūlome Malwarebytes.
Fišingo atakos
Saugokitės fišingo atakų, kurios siekia apgauti eBay vartotojus. Sukčiai gali apsimesti internetinės parduotuvės darbuotojais ir pasiūlyti jums atkurti savo slaptažodį. Atminkite, jog apgaulingame laiške įtepti eBay logotipai dar neįrodo siuntėjo patikimumo.
Paspaudus tokiame laiške įterptą nuorodą, būsite nukreipti į netikrą prisijungimo prie internetinės parduotuvės puslapį. Čia jūsų bus paprašyta “atkurti” savo slaptažodį – įvesti prisijungimo vardą, senąjį ir naująjį slaptažodžius. Savaime suprantama, šie duomenys nukeliaus ne į internetinės parduotuvės serverius, o neužkoduoti pasieks kibernetinius sukčius. Pastarieji nieko nelaukę panaudos jūsų tikrąjį slaptažodį ir užgrobs jūsų paskyrą.
Nukentėję vartotojai taip pat pranešė apie apgaulingus elektroninius laiškus, kuriuos siuntė internetinės parduotuvės darbuotojais apsimetę sukčiai. Atvėrus prie laiško prisegtus failus, nukentėję vartotojai nieko nenuvokdami užkrėtė savo kompiuterius “ransomware” kategorijos virusais. Tokie virusai užkoduoja aukos failus sudėtingu algoritmu, o už jų atkūrimą reikalauja išpirkos Bitkoinų valiuta. Atkreipkite dėmesį, jog sukčiai dažniausiai virusą atsiunčia .ZIP, .JS, .RAR arba Word dokumento formatu.
Jei norite išmokti atpažinti apgaulingus ir virusu užkrėstus el. laiškus, siūlome perskaityti šiuos patarimus.
eBayWall virusas.
eBayWall virusas – tai failus šifruojanti kompiuterinė programa. Šio viruso veikimo principas niekuo neišsiskiria, tačiau to paties negalima pasakyti apie viruso reikalaujamą išpirką. Viruso kūrėjai nesiekia reketuoti nukentėjusių kompiuterio vartotojų – išpirkos raštelyje (ebay-msg.html) viruso kūrėjai išreiškia nusivylimą eBay požiūriu į kibernetinį saugumą. Viruso autorius kreipiasi į eBay vadovybę, pateikia jų metinių atlyginimų lentelę, bei pareiškia, jog šie nepakankamai investavo į saugumą.
eBayWall virusas išpirkos reikalauja iš internetinės prekybos giganto, tačiau ne iš nukentėjusių vartotojų. Jis prašo net 8791905 JAV dolerių išpirkos. Deja, šansų, jog internetinė parduotuvė klausys reketuotojų nurodymų, yra mažai. Virusai.lt komanda .ebay failo plėtinio failų atkūrimui siūlo naudoti alternatyvius duomenų atstatymo būdus – failų kopijas arba specialias programas.
eBay virusai - tai įvairios kenksmingos programos, skirtos eBay svetainės lankytojams arba su šia internetine parduotuve susiję virusai.
Išvenkite kenksmingų programų atakų
Kaip ir minėjome, eBay virusas dažniausiai pasirodo apgaulingo el. laiško pavidalu, kuriame galima rasti apgaulingą nuorodą arba prisegtą failą. Paspaudus ant apgaulingos nuorodos, vartotojas bus nukreiptas į specialiai sukurtą apgaulingą puslapį, reikalaujantį įvesti tam tikrą asmenį identifikuojančią informaciją (pavyzdžiui, vardą, pavardę, prisijungimo duomenis ar net banko kortelės duomenis).
Kitos eBay virusų kategorijos atstovės – reklaminės programos plinta kur kas paprastesniu būdu. Jas galima įsidiegti kartu su daugeliu nemokamų programų, kurias galite parsisiųsti iš interneto. Įdiegiant nemokamas programas svarbu pasirinkti “Custom” arba “Advanced” įdiegimo nustatymus ir atsisakyti siūlomų papildomų programų – tik taip išvengsite nepageidaujamų reklaminių programų patekimo į jūsų kompiuterį.
Kaip ir minėjome, populiarioji internetinio apsipirkimo svetainė keletą kartų buvo sugadinta programišių ir tiekė apgaulingus pranešimus nieko neįtariantiems vartotojams. Dėl šios priežasties siūlome išlikti budriems, ir sulaukus neįtikėtinai gero pasiūlymų neskubėti vykdyti pateiktų nurodymų. Labai tikėtina, jog kažkas bando jus apgauti!
Pašalinkite eBay virusą ir apsaugokite kompiuterį
Privalote ištrinti eBay virusą – kuo greičiau, tuo geriau. Tai – itin pavojingas virusas, galintis vogti asmeninę informaciją bei užkrėsti jūsų kompiuterį kitais virusais.
Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas, perkraukite jį saugiuoju rėžimu, įdiekite specialią virusų šalinimo programą ir atlikite pilną sistemos skenavimą. Programai aptikus kenksmingus failus, juos pašalinkite.
Žemiau rasite išsamų eBay viruso šalinimo gidą. Nepamirškite naudoti patikimą virusų šalinimo programą – tokią, kuri gebėtų aptikti visiškai visus sistemoje esančius kenksmingus failus. Nepasikliaukite abejotinomis kompiuterio apsaugos programomis, kurios ištrins tik dalį kenkėjiškų programų – taip jūsų kompiuteris išliks pažeidžiamas ir juo naudotis bus nesaugu.
Rankinis eBay viruso pašalinimas
Rankinis eBay pašalinimas saugiajame režime
Pirmiausiai turite paruošti kompiuterį eBay viruso pašalinimui. Siūlome perkrauti kompiuterį saugiuoju rėžimu ir tuomet ištrinti virusą su pasirinkta antivirusine programa.
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti eBay naudojant System Restore
Šį metodą išbandykite tik tuo atveju, jei viruso pašalinti nepavyko pirmuoju būdu.
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš eBay pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip eBay prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.