Sudėtingumo skalė:  
  (90/100)

EBay viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Rgp 2017 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Malware

eBay virusas taikosi į internetinius pirkėjus

eBay virusų įvairovė

eBay virusas (dar žinomas kaip eBay iššokančiųjų reklamų virusas) yra kenksminga kompiuterio programa, kuri įprastai puola šios internetinės svetainės mylėtojus. Programišiai naudoja įvairias strategijas siekdami apgaulės būdu priversti kompiuterių vartotojus įsirašyti kenksmingas programas to nė neįtariant. Vis dėlto nuolaidų ieškančius pirkėjus sukčiai dažniausiai apgauna pasitelkę socialinės inžinerijos principus.

eBay virusai gali būti skirstomi taip:

 1. eBay trojanai (naudojami privačios informacijos nutekinimui);
 2. Reklaminės programos, tiekiančios iššokančiąsias reklamas su pasiūlymais apsilankyti eBay puslapyje. Panašios reklamos jūsų ekrane gali pasirodyti ir naršant šioje internetinio apsipirkimo svetainėje.
 3. Apgaulingi elektroniniai laiškai, slepiantys failus užkoduojančius ar kitokius kenksmingus virusus.

Sukčių susidomėjimas šios internetinės parduotuvės lankytojais nėra atsitiktinis. Tai – viena populiariausių parduotuvių. Paskutiniais duomenimis, eBay.com turi virš 171 milijono aktyvių lankytojų. Nors eBay reklamas rodančios programos nėra ypatingai pavojingos, norime aptarti virusus, galinčius jus užkrėsti tiesiog naršant šioje internetinėje apsipirkimo svetainėje.

Tokie virusai yra ženkliai pavojingesni, todėl derėtų pasistengti, jog jie nepatektų į jūsų išmanųjį įrenginį. Taip nutikus, virusas lengvai įsimins visus jūsų slaptažodžius, prisijungimo vardus, banko kortelės duomenis, o vėliau juos panaudos nelegaliems tikslams. Žemiau pateikiame sąrašą virusų, susijusių su populiariąja internetine svetaine.

eBay viruso versijos

eBay “You are lucky” virusas.

Tai – vienas pavojingiausių ir pačioje eBay svetainėje rastų virusų formų. Sukčiai šiame puslapyje sukurdavo fiktyvias parduotuves, o nuorodas į jas aukoms siuntinėdavo per Facebook, Viber, Whatsapp, bei kitas populiarias virtualaus bendravimo programėles. Sukčių siunčiama žinutė kviesdavo aukas peržvelgti parduotuvėje siūlomas prekes.

Apsilankius tokioje parduotuvėje, iš pradžių niekas nesukeldavo įtarimo. Tačiau vos tik vartotojas pabandydavo peržvelgti prekės aprašymą, ekrane iššokdavo “You are lucky” žinutė. Šiame apgaulingame pranešime buvo teigiama, jog vartotojui pasisekė ir jis gali gauti 25% procentų nuolaidą visoje eBay svetainėje, jei tik įsirašys “eBay Discount App” programėlę į savo telefoną.

Sukčiai pasinaudojo JSF**k technika, leidžiančia sukurti kodą, kuris paleidžia nusikaltėlio serveryje esantį JavaScript kodą. Jis gali būti koreguojamas nuotoliniu būdu. Šis metodas ir leido sukčiams atverti kenksmingą programėlę įsirašyti siūlančias žinutes tiesiog oficialiame eBay puslapyje.

Virusas gali sėkmingai užkrėsti tiek iOS, tiek Android operacinių sistemų vartotojus. Vienintelis skirtumas – Android vartotojams prieš įsirašant programėlę reikia atskleisti prisijungimo prie internetinės parduotuvės duomenis.

Jei jūs buvote apgauti ir įsirašėte šį virusą, nedelsiant jį pašalinkite. Jei to nepadarysite, sukčiai ir toliau sėkmingai rinks informaciją apie jus.

eBay reklaminės programos

Šiandien rinkoje yra daugybė reklaminių programų, tiekiančių eBay reklamas. Jos naudoja vartotojo interneto ryšį tam, jog prisijungtų prie reklamų tinklų, parsiųstų reklamas ir jas rodytų aukos kompiuterio ekrane. Tokios reklamos dažniausiai pasirodo iššokančiųjų langų arba reklamjuosčių pavidalu. Reklaminės programos nepriklauso virusų kategorijai, tačiau Virusai.lt komanda jas klasifikuoja kaip šnipinėjimo programas.

Reklaminių programų veikimo principas yra paprastas – patekusios į aukos kompiuterį, jos į naršyklę įdiegia slapukus arba net naršyklės plėtinius, o jų pagalba seka vartotojo elgseną internete. Tokiu būdu išsiaiškinama daugelis vartotojo interesus atskleidžiančių detalių – ko jis ieško internete, kokiuose puslapiuose lankosi, kokioje šalyje gyvena, ir t.t.

Nors tokia informacija nėra laikoma asmenį identifikuojančia, tokių detalių gali pasitaikyti vartotojo paieškos užklausose. Visa apie vartotoją surinkta informacija vėliau pasiekia reklaminės programos kūrėją bei įvairius reklamų tinklus, kurie tiekia vartotojo interesus atitinkančias reklamas.

To pasekmė – ekrane ima rodytis reklamos, siūlančios įvairius eBay parduodamus produktus. Dažniausiai šios reklamos atsiranda tuomet, kai vartotojas lankosi kokioje nors internetinėje parduotuvėje. Dažniausiai ekrane pasirodančios reklamos yra pažymėtos “SimilarDeals” arba “Similar Products” antraštėmis. Jos siūlo peržvelgti kitų internetinių parduotuvių siūlomas identiškas arba panašias prekes. Deja, paspaudus ant šių reklamų galite būti nukreipti į pavojingus puslapius, visiškai nesusijusius su reklamos turiniu.

Atminkite, jog agresyvios ir reguliariai ekrane pasirodančios iššokančiosios reklamos nėra patikimi šaltiniai nuolaidų ieškotojams. Jei jus ėmė varginti tokios reklamos, patikrinkite savo kompiuterį su antivirusine programa. Jei naudojate Windows operacinę sistemą, siūlome pasitikėti [d1. Jei naudojate Mac, siūlome Malwarebytes.

Fišingo atakos

Saugokitės fišingo atakų, kurios siekia apgauti eBay vartotojus. Sukčiai gali apsimesti internetinės parduotuvės darbuotojais ir pasiūlyti jums atkurti savo slaptažodį. Atminkite, jog apgaulingame laiške įtepti eBay logotipai dar neįrodo siuntėjo patikimumo.

Paspaudus tokiame laiške įterptą nuorodą, būsite nukreipti į netikrą prisijungimo prie internetinės parduotuvės puslapį. Čia jūsų bus paprašyta “atkurti” savo slaptažodį – įvesti prisijungimo vardą, senąjį ir naująjį slaptažodžius. Savaime suprantama, šie duomenys nukeliaus ne į internetinės parduotuvės serverius, o neužkoduoti pasieks kibernetinius sukčius. Pastarieji nieko nelaukę panaudos jūsų tikrąjį slaptažodį ir užgrobs jūsų paskyrą.

Nukentėję vartotojai taip pat pranešė apie apgaulingus elektroninius laiškus, kuriuos siuntė internetinės parduotuvės darbuotojais apsimetę sukčiai. Atvėrus prie laiško prisegtus failus, nukentėję vartotojai nieko nenuvokdami užkrėtė savo kompiuterius “ransomware” kategorijos virusais. Tokie virusai užkoduoja aukos failus sudėtingu algoritmu, o už jų atkūrimą reikalauja išpirkos Bitkoinų valiuta. Atkreipkite dėmesį, jog sukčiai dažniausiai virusą atsiunčia .ZIP, .JS, .RAR arba Word dokumento formatu.

Jei norite išmokti atpažinti apgaulingus ir virusu užkrėstus el. laiškus, siūlome perskaityti šiuos patarimus.

eBayWall virusas.

eBayWall virusas – tai failus šifruojanti kompiuterinė programa. Šio viruso veikimo principas niekuo neišsiskiria, tačiau to paties negalima pasakyti apie viruso reikalaujamą išpirką. Viruso kūrėjai nesiekia reketuoti nukentėjusių kompiuterio vartotojų – išpirkos raštelyje (ebay-msg.html) viruso kūrėjai išreiškia nusivylimą eBay požiūriu į kibernetinį saugumą. Viruso autorius kreipiasi į eBay vadovybę, pateikia jų metinių atlyginimų lentelę, bei pareiškia, jog šie nepakankamai investavo į saugumą.

eBayWall virusas išpirkos reikalauja iš internetinės prekybos giganto, tačiau ne iš nukentėjusių vartotojų. Jis prašo net 8791905 JAV dolerių išpirkos. Deja, šansų, jog internetinė parduotuvė klausys reketuotojų nurodymų, yra mažai. Virusai.lt komanda .ebay failo plėtinio failų atkūrimui siūlo naudoti alternatyvius duomenų atstatymo būdus – failų kopijas arba specialias programas.

eBay virusaseBay virusai - tai įvairios kenksmingos programos, skirtos eBay svetainės lankytojams arba su šia internetine parduotuve susiję virusai.

Išvenkite kenksmingų programų atakų

Kaip ir minėjome, eBay virusas dažniausiai pasirodo apgaulingo el. laiško pavidalu, kuriame galima rasti apgaulingą nuorodą arba prisegtą failą. Paspaudus ant apgaulingos nuorodos, vartotojas bus nukreiptas į specialiai sukurtą apgaulingą puslapį, reikalaujantį įvesti tam tikrą asmenį identifikuojančią informaciją (pavyzdžiui, vardą, pavardę, prisijungimo duomenis ar net banko kortelės duomenis).

Kitos eBay virusų kategorijos atstovės – reklaminės programos plinta kur kas paprastesniu būdu. Jas galima įsidiegti kartu su daugeliu nemokamų programų, kurias galite parsisiųsti iš interneto. Įdiegiant nemokamas programas svarbu pasirinkti “Custom” arba “Advanced” įdiegimo nustatymus ir atsisakyti siūlomų papildomų programų – tik taip išvengsite nepageidaujamų reklaminių programų patekimo į jūsų kompiuterį.

Kaip ir minėjome, populiarioji internetinio apsipirkimo svetainė keletą kartų buvo sugadinta programišių ir tiekė apgaulingus pranešimus nieko neįtariantiems vartotojams. Dėl šios priežasties siūlome išlikti budriems, ir sulaukus neįtikėtinai gero pasiūlymų neskubėti vykdyti pateiktų nurodymų. Labai tikėtina, jog kažkas bando jus apgauti!

Pašalinkite eBay virusą ir apsaugokite kompiuterį

Privalote ištrinti eBay virusą – kuo greičiau, tuo geriau. Tai – itin pavojingas virusas, galintis vogti asmeninę informaciją bei užkrėsti jūsų kompiuterį kitais virusais.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas, perkraukite jį saugiuoju rėžimu, įdiekite specialią virusų šalinimo programą ir atlikite pilną sistemos skenavimą. Programai aptikus kenksmingus failus, juos pašalinkite.

Žemiau rasite išsamų eBay viruso šalinimo gidą. Nepamirškite naudoti patikimą virusų šalinimo programą – tokią, kuri gebėtų aptikti visiškai visus sistemoje esančius kenksmingus failus. Nepasikliaukite abejotinomis kompiuterio apsaugos programomis, kurios ištrins tik dalį kenkėjiškų programų – taip jūsų kompiuteris išliks pažeidžiamas ir juo naudotis bus nesaugu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis eBay viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti eBay naudojant Safe Mode with Networking

Pirmiausiai turite paruošti kompiuterį eBay viruso pašalinimui. Siūlome perkrauti kompiuterį saugiuoju rėžimu ir tuomet ištrinti virusą su pasirinkta antivirusine programa.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: eBay šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite eBay pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti eBay naudojant System Restore

Šį metodą išbandykite tik tuo atveju, jei viruso pašalinti nepavyko pirmuoju būdu.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš eBay pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog eBay sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip eBay prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-ebay-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie eBay virus