Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

UmbreCrypt viruso šalinimas (Paprastos pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Ką turėtumėte žinoti apie UmbreCrypt virusą?

Jei jūsų kompiuteris buvo užpultas UmbreCrypt viruso, nepanikuokite. Nors tai – labai pavojingas kompiuterinis virusas, yra galimybė atitaisyti jo padarytą žalą. UmbreCrypt veikia panašiai, kaip ir visos kitos “ransomware” kategorijos programos, kurios, patekusios į aukos kompiuterį, užšifruoja asmeninius failus ir reikalauja sumokėti išpirką mainais už failų iššifravimo kodą. Šis virusas panašus į Locky, CryptoWall, ar CTB Locker virusus. Tačiau, nuo paminėtų virusų UmbreCrypt skiriasi tuo, jog šio viruso paveiktus failus galima atkurti nesumokėjus išpirkos. Tačiau pirmiausia reikėtų teisingai pašalinti šį virusą.

Kuomet UmbreCrypt patenka į kompiuterį, jis aktyvuoja kenkėjiškus procesus, kurie skenuoja kompiuterio sistemą ir ieško video, audio, tekstinių duomenų, archyvų ir kitokių asmeninių vartotojo failų. Šis virusas gali paveikti failus, kurie turi tokius plėtinius: .dim, .diy, .dna, .dov, .dpb, .dsb, .fbc, .fbf, .fbk, .fbu, .fbw, .fh , .fhf, .flka, .flkb, .fpsx, .ftmb, .ful, .fwbackup, .fza, .fzb, .gb1, .gb2, .gbp, .ghs, .ibk, .icbu, .icf, .inprogress, .ipd, .iv2i, .jbk, .jdc, .kb2, .lcb, .llx, .mbf, .mbk, .mbw, .mdinfo bei daugybę kitų. Tuomet UmbreCrypt užkoduoja šiuos failus AES algoritmo pagalba, o tai reiškia, jog failus galima atkoduoti tokiu pačiu kodu, kokiu failai buvo užšifruoti. Dauguma “ransomware” kategorijos programų užkoduoja patį iššifravimo kodą RSA kriptografijos būdu, o tai reiškia viena – iššsiaiškinti iššifravimo kodą bei savarankiškai atkurti failus kompiuterio vartotojui praktiškai yra neįmanoma. Kuomet failai užkoduojami, šis virusas palieka žinutę – .txt arba .html failą su instrukcijomis, kaip susisiekti su viruso kūrėjais. Įspėjama, jog su nusikaltėliais auka turi susisiekti per tris dienas. Tuomet kibernetiniai sukčiai atskleidžia, kokio dydžio sumą nukentėjęs vartotojas turės sumokėti.

UmbreCrypt virus

Nors situacija atrodo beviltiška, vis dėlto išpirkos mokėti nerekomenduojame. Šio viruso kūrėjai gali tiesiog pasiimti jūsų pinigus ir palikti jus be jokio iššifravimo kodo. Džiugi žinia ta, jog profesionalūs programuotojai jau sukūrė būdą prarastiems failams atgauti. Spauskite čia, jog parsisiųstumėte specialią iššifravimo programą UmbreCrypt paveiktiems failams atgauti. Tačiau prieš bandydami atkurti failus jūs privalote visiškai pašalinti šį virusą iš savo kompiuterio. Tam mes siūlome naudoti profesionalią antivirusinę programą – Reimage.

Kaip UmbreCrypt pateko į jūsų kompiuterį?

Atkurti failus, paveiktus UmbreCrypt – ilgas bei varginantis procesas, todėl nesvarbu, ar jūs tiesiog norite išmokti apsisaugoti nuo tokių virusų, ar jau tapote UmbreCrypt ar panašaus viruso auka, ši informacija jums padės išvengti “ransomware” virusų atakų.

UmbreCrypt virusas priklauso HydraCrypt virusų grupei, o šie virusai platinami nesaugiuose internetiniuose puslapiuose bei siunčiami kompiuterių vartotojams el.paštu. Užtenka vos paspausti ant užkrėsto reklaminio banerio ar iššokančiosios reklamos arba atverti kenksmingą elektroninio laiško priedą, ir jūs suteiksite galimybę UmbreCrypt virusui patekti į jūsų kompiuterį. Tad venkite lankytis nesaugiose internetinėse svetainėse bei niekuomet nesisiųskite bei neatverkite “Spam” arba “Junk” kategorijos el. laiškų priedų. Be to, tam, jog sustiprintumėte kompiuterio apsaugą, siūlome įdiegti patikimą antivirusinę programą.

Kaip pašalinti UmbreCrypt virusą?

Žmonės, nukentėję nuo tokio tipo viruso dažnai skundžiasi, jog jį pašalinti patiems yra itin sunku. Tai sunku, tačiau įmanoma – tiesiog reikia skirti daug laiko bei tai daryti kruopščiai ir atidžiai. Siūlome vadovautis po straipsniu pateiktomis UmbreCrypt šalinimo instrukcijomis. Be abejo, tam, jog pašalintumėte šį virusą, reikia šiek tiek patirties. Jei manote, jog patiems pašalinti šį virusą bus per sunku arba jei nenorite rizikuoti ir tai padaryti netinkamai, siūlome tiesiog įsirašyti ir paleisti Reimage ar kitą antivirusinę programą bei pašalinti UmbreCrypt automatiniu būdu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis UmbreCrypt viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti UmbreCrypt naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: UmbreCrypt šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite UmbreCrypt pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti UmbreCrypt naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš UmbreCrypt pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog UmbreCrypt sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip UmbreCrypt prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-umbrecrypt-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis