Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

TeslaCrypt 2.0 šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

‘Ransomware’ virusas. Kas tai?

‘Ransomware’ kategorijai priklausantys kompiuteriniai virusai yra labai pavojingi. Dažniausiai jie užkrečia kompiuterius per užkrėstus elektroninius laiškus. Jeigu kompiuterio vartotojas atidaro užkrėsto laiško priedą, virusas iškart įsirašo į sistemą ir užšifruoja asmeninius duomenis, įskaitant garso ir vaizdo medžiagą, nuotraukas bei tekstinius failus. Norint atgauti minėtus duomenis, ‘ransomware’ virusas reikalauja sumokėti išpirką, tačiau net sumokėjus tam tikrą sumą pinigų, nėra jokios garantijos, kad auka atgaus asmeninius duomenis.

Internete plinta nauja TeslaCrypt viruso versija

TeslaCrypt virusas, priklausantis itin pavojingai virusų grupei (‘ransomware’), išleido naują versiją, t. y. TeslaCrypt 2.0 (norintys sužinoti apie TeslaCrypt virusą turėtų perkaityti straipsnių – TeslaCrypt virusas). Naujoji versija nuo senosios skiriati tuo, kad prie užšifruotų duomenų ji prideda .VVV galūnę. Be to, kai failai yra užblokuojami, TeslaCrypt virusas įrašo .html failą, kuriame pateikiamos instrukcijos kaip atgauti prarastus duomenis. Panašu, kad šios instrukcijos yra nukopijuotos nuo CryptoWall viruso, kuris įprastai reikalauja sumokėti iki 500$ išpirką naudojant ‘bitcoin’ mokėjimo sistemą.

TeslaCrypt 2.0

TeslaCrypt 2.0 virusas naudoja AES-256-CBC algoritmą duomenų šifravimui, o tam, kad sukurtų unikalius dešifravimo raktus kiekvienam užkrėstam kompiuteriui, hakeriai pasitelkia ECHD algoritmą. Pasak kompiuterių saugumo ekspertų, labai sunku, praktiškai neįmanoma, atgauti užšifruotų duomenų nesumokėjus reikalaujamos išpirkos. Vis dėlto, norime pabrėžti, kad išpirkos mokėjimas taip pat negarantuoja, kad atgausite prarastus duomenis, nes, kaip žinia, internetiniai sukčiai, vogiantys asmeninius duomenis, nėra patys patikimiausi žmonės. Taigi, jeigu jūsų ekrane pasirodė TeslaCrypt 2.0 pranešimas ir jūs negalite atsidaryti asmeninių failų, nedelsiant pašalinkite TeslaCrypt 2.0 virusą tam, kad sustabdytumėte tolesnį failų šifravimą. Tai padaryti jums gali padėti Reimage Reimage Cleaner Intego antivirusinė programa.

Kaip TeslaCrypt 2.0 virusas galėjo užkrėsti mano kompiuterį?

‘Ransomware’ virusas dažniausiai pernešami Trojos arklių (angl. Trojan), kuriais infekuojami elektoninių laiškų priedai. Pastebėta, kad ši nauja TeslaCrypt versija dažnai užkrečia kompiuterius tų, kurie žaidžia internetinius žaidimus. Manoma, kad šis virusas taip pat gali būti platinamas per programinės įrangos paketus kartu su kompiuteriniais žaidimais. Būkite labai atsargūs, nes šis virusas gali visam laikui pažeisti jūsų asmeninius duomenis. Pateiksime keletą patarimų, padėsiančių išvengti TeslaCrypt 2.0 viruso įsirašymo:

 • Nenaršykite įtartinose svetainėse, kadangi jose neretai aptinkama erzinančių reklamų.
 • Nesisiųskite nepatikimos programinės įrangos, ypač iš nežinomų svetainių. Tikėtina, kad nežinomos programos įtartinose svetainėse gali būti naudojamos pavojingų programų platinimui.
 • Neatidarinėkite elektroninių laiškų ir jų priedų jeigu siuntėjas jums nėra žinomas, nes jie gali būti naudojami virusų platinimui.
 • Būkite atsargūs su programinės įrangos įrašymu. Sekite kiekvieną įrašymo žingsnį, perskaitykite galutinė licencinę vartotojo sutartį bei privatumo politiką, ir pasirinkite saugesnę diegimo parinktį („Custom“ arba „Advanced“). Šios parinktys leis patikrinti ar jūsų pasirinkta programa turi papildomų komponentų. Jeigu rastumėte bent vieną papildomą programą, būtinai jos atsisakykite.

Jeigu manote, kad TeslaCrypt 2.0 virusas jau užkrėtė jūsų kompiuterį ir būtent šiuo metu šifruoja duomenis, TeslaCrypt 2.0 šalinimo instrukcijas rasite kitame šio straipsnio puslapyje.

Kaip pašalinti šį ‘ransomware’ virusą?

Žinoma, šį virusą galite bandyti pašalinti patys, tačiau mes rekomenduojame automatinį TeslaCrypt 2.0 viruso šalinimą. Nepamirškite, kad šis virusas yra suprogramuotas profesionalų ir kelia itin didelią grėsmę, todėl jį pašalinti tikrai nebus lengva. Mes rekomenduojame naudoti SpyHunter antivirusinę programą ir nedelsiant šį virusą pašalinti, o failų iššifravimui galite naudoti R-Studio, Photorec arba Kaspersky programas. Instrukcijas, padėsiančias pašalinti šį virusą, galite rasti apačioje:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
TeslaCrypt 2.0 ekrano nuotrauka
TeslaCrypt 2.0 ekrano nuotrauka

Rankinis TeslaCrypt 2.0 pašalinimas:

Kaip ištrinti TeslaCrypt 2.0 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: TeslaCrypt 2.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite TeslaCrypt 2.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti TeslaCrypt 2.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš TeslaCrypt 2.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog TeslaCrypt 2.0 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip TeslaCrypt 2.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-teslacrypt-2-0.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie TeslaCrypt 2.0