Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Radamant viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Radamant viruso aprašymas:

Radamant (arba .RDM failo plėtinio virusas) yra naujausia TeslaCrypt, .VVV failo plėtinio viruso šeimos „išpirkos prašančių virusų“ (angl. ransomware) versija. Ji pasirodė kažkur 2015 metų gruodžio viduryje. Kaip ir praeitos panašios šio viruso versijos, plitimas pagrįstas spam’u. Remiantis kompiuterių saugumo ekspertais šiuo virusu užsikrėsti galima atidarius nesaugius el. pašto priedus, kokius kaip Microsoft Word arba PDF failus. Visi tokie laiškai teigia, kad jie turi būti atidaryti, nes jie prikišti finansinės, asmeninės ar panašios informacijos. Deja, bet tokių laiškų iš nepažįstamų el. pašto siuntėjų skaitymas priveda tik prie vieno rezultato- kompiuterio užkrėtimo. Tai Trojos arklys, kuris užkrečia sistemą Radamant išpirkos virusu ir išsaugo save %temp% aplanke, kaip .tmp failą. Vos tik ši grėsmė užkrečia kompiuterį, jis patikrina diską ir užšifruoja visus jums reikalingus failus. Jam tai įmanoma naudojantis pažangiosiu šifravimo algoritmu vadinamas AES-256. Lyg to būtų negana, jis keičia visus šifruotų failų plėtinius į .RDM ir pradeda rodyti didžiulį įspėjamąjį pranešimą, deklaruojantį, kad vienintelis būdas atgauti šiuos failus – sumokėti išpirką.

Jei jau susidūrėte su tuo – turime jus nuvilti. Turite didelių problemų. Pirmiausia, failai, kurie buvo užšifruoti Radamant viruso negali būti iššifruoti be specialaus dešifravimo rakto. Norėdami jį gauti, turite sumokėti beveik 300-tus eurų siekiančią išpirką. Šis mokėjimas turi būti atliktas BitCoinų forma per keletą dienų. Priešingu atveju, virusas raktą ištrins ir failai bus nebeatkuriami. Nepaisant to, Jūs galite būti apgauti ir prarasti ne tik savo failus bet ir pinigus. Ką galite padaryti šioje situacijoje? Pirmiausia, išjunkite kompiuterį iš interneto, kad išvengtumėte kitų svarbių duomenų užkodavimo. Be to, paleiskite pilną sistemos skenavimą su ReimageIntego ir ištrinkite kenksmingus failus, susijusius su Radamant virusu. Jei jūsų nuotraukos, verslo dokumentai ar meno failai jau buvo užkoduoti, jūs galite pabandyti atkurti jų atsargines kopijas. Jūs galite atlikti šią procedūrą su dvejais įrankiais, žinomais kaip Photorec ir R-Studio. Tačiau, jei jie nesugebėjo atkurti jums svarbių failų – tų failų neatkurs niekas, juos teks pamiršti.

The main warning messages of Radamant virus

Kaip aš užsikrėčiau Radamant virusu?

Radamant virusas šiuo metu yra ypatingai aktyvus todėl juo užsikrėsti yra didesnė tikimybė vien naršant internete. Dėl to mes labai rekomenduojame turėti patikimą antivirusinę programą ir ją laikyti atnaujintą. Taip pat, laikykitės kuo toliau nuo nelegalių svetainių, bandančių išdurti kompiuterių vartotojus rodydamos netikras reklamas. Žinoma, nepamirškite, jog el. pašto žinučių atidarinęjimas iš neaiškių ar keistų, klaidingai rašančių siuntėjų gali lemti jūsų kompiuterio užkrėtimą. Kaip jau minėjome anksčiau, pagrindinis metodas kuriuo plinta Radamant virusas – klaidingi el. pašto pranešimai apie jūsų financines operacijas ir kitus svarbius dokumentus. Jeigu šis virusas pateko į jūsų sistemą – jis pradės beveik nesustabdomą svarbiausių failų šifravimą ir lauks išpirkos sumokėjimo. Sulaukęs signalo, kad išpirka sumokėta, failus iššifruos. Tačiau nėra jokios garantijos kad viruso kūrėjai tokį signalą pasiųs. Todėl saugumo ekspertai NEREKOMENDUOJA mokėti išpirkos Radamant viruso kūrėjams. Daugiau informacijos apie šio viruso šalinimą galite rasti kitame straipsnio puslapyje.

Radamant apžvalga:

 • Plinta pasinaudojęs spam technika;
 • Skanuoja diską ieškodamas tam tikrų failų ir juos šifruoja;
 • iššifravimo raktą Radamant virusas atsiunčia po 0.5 bitcoin išpirkos sumokėjimo;
 • Veikia nematomai ir laukia kūrėjų komandų;
 • Komplikuoja savo ištrynimą slėpdamas failus.

Radamant šalinimas iš kompiuterio sistemos:

Jei reikia pašalinti Radamant virusą iš kompiuterio, jums reikia pasirinkti patikimą antivirusinę programą, ją atnaujinti ir paleisti pilną sistemos skenavimą. Tai turėtų pašalinti visus kenksmingus failus ir kitus šio viruso komponentus, kurie slepiasi jūsų kompiuteryje. Deja, bet beveik neįmanoma atsikratyti šio viruso rankiniu būdu, nes jis bando paslėpti savo failus giliai sistemos viduje. Saugumo ekspertai Radamantas virusui šalinti rekomenduoja naudoti tik automatinio pašalinimo įrankius.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Radamant viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Radamant naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Radamant šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Radamant pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Radamant naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Radamant pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Radamant sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Radamant prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-radamant-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Radamant ransomware