Startpage.com viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Rgp 2017

Startpage.com viruso pašalinimas

Kas yra Startpage.com virusas?

Trumpa Startpage.com viruso apžvalga

Startpage.com virus

Startpage.com virusas nėra toks pavojingas kaip „ransomware“ ar panašaus tipo virusai. Tai reklamos pajamas generuojanti programa, kuri yra pristatoma kaip patikima paieškos svetainė. Vis dėlto, jūs neturėtumėte ja pasitikėti ir naudoti ją vietoje Google ar kito patikimo paieškos puslapio. Priešingu atveju, jūs galite atsidurti abejotino patikimumo svetainėse.

Atsižvelgiant į viruso gebėjimą integruoti ir pateikti reklaminį turinį bei modifikuoti užgrobiamų interneto naršyklių nustatymus, jis buvo priskirtas naršyklių užgrobėjų (angl. browser hijackers[1]) kategorijai. Per kelis pastaruosius metus, potencialiai pavojingos programos (angl. potentially unwanted programs[2]) itin išpopuliarėjo, o tai galima paaiškinti tik tuo, kad šių programų pagalba lengva generuoti pajamas. Programų kūrėjai gali lengvai įtikinti vartotojus, kad jų siūlomi įrankiai yra patikimi ir pasižymi reikalingomis funkcijomis.

Startpage teigia esanti programa, kuri vertina ir saugo vartotojų privatumą, apsaugo nuo nepageidaujamų reklamų ir pagerina naršymo internete kokybę. Startpage paieškos sistema taip pat siūlo naudotis elektroninio pašto sistema ir siūlo užsiregistruoti StartMail.com sistemoje. Deja, visi šaunūs pažadai prasilenkia su realybe ir kokybės iš šių produktų neverta tikėtis.

Vietoje to, kad praturtintų ir palengvintų naršymą internete, šis tinklalapis pateikia gausybę reklamų ir siekia koreguoti naršymo įpročius, inicijuoja peradresavimus (angl. redirects) į pačius įvairiausius tinklalapius. Jis taip pat gali pakeisti jūsų numatytąjį pradžios puslapį savo arba partnerių domenu.

Neabejojame, kad tokia veikla nedžiugina nei vieno, tad patariame pašalinti Startpage.com naršyklės užgrobėją iš kompiuterio. Pats paprasčiausias būdas tai padaryti – pasinaudoti antivirusine programa FortectIntego, kuri padės automatiškai atsikratyti nepageidaujamomis programomis.

Nepaisant to, kad programa praktiškai nieko nesiskiria nuo įprastos paieškos sistemos, iš tiesų ji slepia gausybę reklaminio turinio ir gebėjimą koreguoti paieškos rezultatus. Ši technika yra naudojama norint pareklamuoti partnerių interneto svetaines ir taip padidinti svetainės lankomumo rodiklius ar paskatinti pardavimus. Deja, niekas negali garantuoti, kad šie tinklalapiai yra saugūs ir juose nesutiksite pavojingų virusų.

Tad jeigu jau susidūrėte su įtartinais nukreipimais ir reklamomis, turite nedelsdami pasirūpinti savo kompiuterio saugumu. Patariame antivirusinės programos pagalba atlikti sistemos skenavimą, kadangi taip galėsite būti tikri, jog iš jūsų kompiuterio pašalintos visos nepageidaujamos ar kenkėjiškos programos[3].

Aiškiausias ženklas, kad kompiuteryje įsisuko naršyklės užgrobėjas yra pakeistas naršyklės pradžios puslapis. Vos tik tai pamatę, turite pašalinti Startpage.com iš kompiuterio bei atkurti Internet Explorer, Mozilla Firefox ir Google Chrome interneto naršyklių nustatymus. Jokiu būdu neignoruokite naršyklės užgrobėjo inicijuotų pakeitimų, kadangi galite būti suklaidinti ir atsidurti pavojingose interneto vietose[4].

Startpage.com virus

Kaip šis naršyklės užgrobėjas pakeičia naršyklės numatytąjį pradžios puslapį?

Startpage.com paieškos sistema yra reklamuojama ir platinama taip pat kaip ir daugelis kitų nepatikimų paieškos sistemų. Daugeliu atveju jos yra pridedamos kaip papildomi komponentai prie įvairių programų, kurias galima parsisiųsti iš interneto. Tokia sklaidos strategija yra žinoma kaip „bundling“[5].

Dažniausiai su šia problema susiduria žmonės, kurie įdiegia naujas programas neatidžiai ir neskirdami tam deramo dėmesio. Nepakanka vien tik paspausti „Next“ mygtuką neperskaičius visos pateikiamos informacijos. Visai nesvarbu, kiek laiko turite ir galite skirti naujų programų įdiegimui, visada turite naujas programas įdiegti naudojant išplėstinius (Custom/Advanced) įdiegimo parametrus, kurie leidžia išskleisti programinės įrangos paketą ir išvysti visas jums siūlomas papildomas aplikacijas.

Jeigu matote pasiūlymą pakeisti numatytuosius naršyklės nustatymus, jokiu būdu su tuo nesutikite ir nužymėkite tokius pasiūlymus bei papildomas programas. Jeigu padarėte klaidą ir Startpage.com virusas pateko į jūsų kompiuterį, nieko nedelsdami keliaukite į paskutinę straipsnio dalį ir pradėkite šios programos pašalinimą. Jeigu leisite virusui pasilikti kompiuteryje, jums teks susidurti su erzinančios reklamomis, nepageidaujamais apsilankymais keistuose tinklalapiuose ir pan.

Startpage.com pašalinimas

Jeigu Startpage.com virusas pasiglemžė jūsų interneto naršykles ir pradėjo nepageidaujamas veiklas, turite kuo greičiau atsikratyti šia paieškos sistema ir sugrįžti prie gerai žinomu ir patikimų Google, Yahoo, Bing ar kt.

Startpage.com pašalinimas gali būti atliekamas rankiniu būdu, kurio detalias instrukcijas rasite straipsnio pabaigoje. Jeigu norite būti tikri, kad visi su naršyklės užgrobėju susiję komponentai yra tikrai ištrinti, patariame pasirinkti automatinį viruso pašalinimą. Tam, kad galėtumėte efektyviai pašalinti Startpage.com virusą, turite investuoti į patikimą antivirusinę programą.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Startpage.com viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Startpage.com laikoma įprasta paieškos sistema, tačiau jos pavojingi pasekėjai taip pat stengiasi įrodyti savo patikimumą. Originalus Startpage.com tinklalapis yra lengvai pašalinamas paprasčiausiai ištrinant jį iš paieškos sistemų sąrašo. Jeigu to negalite padaryti, tuomet jūsų kompiuteryje atsirado Startpage virusas. Šiuo atveju, turite atidžiai sekti instrukcijomis ir pašalinti jį iš kompiuterio.

Norėdami pašalinti Startpage.com virusas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Startpage.com virusas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

Mažai tikėtina, kad Startpage.com virusui pavyko įsibrauti į Mac OS X ir pakeist Safari nustatymus, tačiau jeigu taip nutiko, pasinaudokite žemiau esančiomis instrukcijomis ir panaikinkite šį virusą.

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Startpage.com naršyklės užgrobėjas galėjo modifikuoti Mozilla Firefox naršyklės nustatymus bei įdiegti nepageidaujamų plėtinių. Tad turite sekti žemiau pateiktomis instrukcijomis, pašalinti visus įtartinus plėtinius, o vėliau atkurti naršyklės parametrus.

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Startpage.com virusas, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Startpage.com virusas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Startpage.com virusas.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Sekdami žemiau pateiktomis instrukcijomis galėsite atsikratyti visais nepageidaujamas pakeitimais, kuriuos galėjo inicijuoti Startpage.com virusas.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Startpage.com virusas, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Startpage.com registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis