Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

Startpage.com viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Sau 2021

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Naršyklės įskiepiai

Trumpa Startpage.com viruso apžvalga

Startpage.com virus

Startpage.com virusas nėra toks pavojingas kaip „ransomware“ ar panašaus tipo virusai. Tai reklamos pajamas generuojanti programa, kuri yra pristatoma kaip patikima paieškos svetainė. Vis dėlto, jūs neturėtumėte ja pasitikėti ir naudoti ją vietoje Google ar kito patikimo paieškos puslapio. Priešingu atveju, jūs galite atsidurti abejotino patikimumo svetainėse.

Atsižvelgiant į viruso gebėjimą integruoti ir pateikti reklaminį turinį bei modifikuoti užgrobiamų interneto naršyklių nustatymus, jis buvo priskirtas naršyklių užgrobėjų (angl. browser hijackers[1]) kategorijai. Per kelis pastaruosius metus, potencialiai pavojingos programos (angl. potentially unwanted programs[2]) itin išpopuliarėjo, o tai galima paaiškinti tik tuo, kad šių programų pagalba lengva generuoti pajamas. Programų kūrėjai gali lengvai įtikinti vartotojus, kad jų siūlomi įrankiai yra patikimi ir pasižymi reikalingomis funkcijomis.

Startpage teigia esanti programa, kuri vertina ir saugo vartotojų privatumą, apsaugo nuo nepageidaujamų reklamų ir pagerina naršymo internete kokybę. Startpage paieškos sistema taip pat siūlo naudotis elektroninio pašto sistema ir siūlo užsiregistruoti StartMail.com sistemoje. Deja, visi šaunūs pažadai prasilenkia su realybe ir kokybės iš šių produktų neverta tikėtis.

Vietoje to, kad praturtintų ir palengvintų naršymą internete, šis tinklalapis pateikia gausybę reklamų ir siekia koreguoti naršymo įpročius, inicijuoja peradresavimus (angl. redirects) į pačius įvairiausius tinklalapius. Jis taip pat gali pakeisti jūsų numatytąjį pradžios puslapį savo arba partnerių domenu.

Neabejojame, kad tokia veikla nedžiugina nei vieno, tad patariame pašalinti Startpage.com naršyklės užgrobėją iš kompiuterio. Pats paprasčiausias būdas tai padaryti – pasinaudoti antivirusine programa ReimageIntego, kuri padės automatiškai atsikratyti nepageidaujamomis programomis.

Nepaisant to, kad programa praktiškai nieko nesiskiria nuo įprastos paieškos sistemos, iš tiesų ji slepia gausybę reklaminio turinio ir gebėjimą koreguoti paieškos rezultatus. Ši technika yra naudojama norint pareklamuoti partnerių interneto svetaines ir taip padidinti svetainės lankomumo rodiklius ar paskatinti pardavimus. Deja, niekas negali garantuoti, kad šie tinklalapiai yra saugūs ir juose nesutiksite pavojingų virusų.

Tad jeigu jau susidūrėte su įtartinais nukreipimais ir reklamomis, turite nedelsdami pasirūpinti savo kompiuterio saugumu. Patariame antivirusinės programos pagalba atlikti sistemos skenavimą, kadangi taip galėsite būti tikri, jog iš jūsų kompiuterio pašalintos visos nepageidaujamos ar kenkėjiškos programos[3].

Aiškiausias ženklas, kad kompiuteryje įsisuko naršyklės užgrobėjas yra pakeistas naršyklės pradžios puslapis. Vos tik tai pamatę, turite pašalinti Startpage.com iš kompiuterio bei atkurti Internet Explorer, Mozilla Firefox ir Google Chrome interneto naršyklių nustatymus. Jokiu būdu neignoruokite naršyklės užgrobėjo inicijuotų pakeitimų, kadangi galite būti suklaidinti ir atsidurti pavojingose interneto vietose[4].

Startpage.com virusStartpage.com virusas

Kaip šis naršyklės užgrobėjas pakeičia naršyklės numatytąjį pradžios puslapį?

Startpage.com paieškos sistema yra reklamuojama ir platinama taip pat kaip ir daugelis kitų nepatikimų paieškos sistemų. Daugeliu atveju jos yra pridedamos kaip papildomi komponentai prie įvairių programų, kurias galima parsisiųsti iš interneto. Tokia sklaidos strategija yra žinoma kaip „bundling“[5].

Dažniausiai su šia problema susiduria žmonės, kurie įdiegia naujas programas neatidžiai ir neskirdami tam deramo dėmesio. Nepakanka vien tik paspausti „Next“ mygtuką neperskaičius visos pateikiamos informacijos. Visai nesvarbu, kiek laiko turite ir galite skirti naujų programų įdiegimui, visada turite naujas programas įdiegti naudojant išplėstinius (Custom/Advanced) įdiegimo parametrus, kurie leidžia išskleisti programinės įrangos paketą ir išvysti visas jums siūlomas papildomas aplikacijas.

Jeigu matote pasiūlymą pakeisti numatytuosius naršyklės nustatymus, jokiu būdu su tuo nesutikite ir nužymėkite tokius pasiūlymus bei papildomas programas. Jeigu padarėte klaidą ir Startpage.com virusas pateko į jūsų kompiuterį, nieko nedelsdami keliaukite į paskutinę straipsnio dalį ir pradėkite šios programos pašalinimą. Jeigu leisite virusui pasilikti kompiuteryje, jums teks susidurti su erzinančios reklamomis, nepageidaujamais apsilankymais keistuose tinklalapiuose ir pan.

Startpage.com pašalinimas

Jeigu Startpage.com virusas pasiglemžė jūsų interneto naršykles ir pradėjo nepageidaujamas veiklas, turite kuo greičiau atsikratyti šia paieškos sistema ir sugrįžti prie gerai žinomu ir patikimų Google, Yahoo, Bing ar kt.

Startpage.com pašalinimas gali būti atliekamas rankiniu būdu, kurio detalias instrukcijas rasite straipsnio pabaigoje. Jeigu norite būti tikri, kad visi su naršyklės užgrobėju susiję komponentai yra tikrai ištrinti, patariame pasirinkti automatinį viruso pašalinimą. Tam, kad galėtumėte efektyviai pašalinti Startpage.com virusą, turite investuoti į patikimą antivirusinę programą.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Startpage.com viruso pašalinimas:

Ištrinkite Startpage.com iš Windows sistemų

Startpage.com laikoma įprasta paieškos sistema, tačiau jos pavojingi pasekėjai taip pat stengiasi įrodyti savo patikimumą. Originalus Startpage.com tinklalapis yra lengvai pašalinamas paprasčiausiai ištrinant jį iš paieškos sistemų sąrašo. Jeigu to negalite padaryti, tuomet jūsų kompiuteryje atsirado Startpage virusas. Šiuo atveju, turite atidžiai sekti instrukcijomis ir pašalinti jį iš kompiuterio.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Startpage.com ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Startpage.com ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Startpage.com iš Mac OS X sistemos

Mažai tikėtina, kad Startpage.com virusui pavyko įsibrauti į Mac OS X ir pakeist Safari nustatymus, tačiau jeigu taip nutiko, pasinaudokite žemiau esančiomis instrukcijomis ir panaikinkite šį virusą.

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Startpage.com bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Startpage.com iš Internet Explorer (IE)

Startpage.com virusas galėjo ne tik pakeisti Internet Explorer naršyklės nustatymus, bet ir įdiegti įtartinų plėtinių, todėl turite juos pašalinti bei atkurti naršyklės nustatymus taip, kaip parodyta instrukcijose.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Startpage.com ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Startpage.com šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Startpage.com virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Startpage.com iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Startpage.com iš Mozilla Firefox (FF)

Startpage.com naršyklės užgrobėjas galėjo modifikuoti Mozilla Firefox naršyklės nustatymus bei įdiegti nepageidaujamų plėtinių. Tad turite sekti žemiau pateiktomis instrukcijomis, pašalinti visus įtartinus plėtinius, o vėliau atkurti naršyklės parametrus.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Startpage.com ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Startpage.com šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Startpage.com iš Google Chrome

Sekdami žemiau pateiktomis instrukcijomis galėsite atsikratyti visais nepageidaujamas pakeitimais, kuriuos galėjo inicijuoti Startpage.com virusas.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Startpage.com ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Startpage.com pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Startpage.com iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Startpage.com bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Startpage.com pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Startpage.com registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-startpage-com-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Startpage.com virus