SmartShopSave šalinimas (Lengvos pašalinimo instrukcijos)
SmartShopSave.com paieškos sistema. Kodėl ji pakeitė numatytąjį pradinį puslapį, kurį ilgai naudojau?
Pasak kompiuterių saugumo ekspertų, SmartShopSave priklauso “browser hijacker” virusų kategorijai bei turi tam tikrų bruožų, būdingų ‘adware’ tipo programoms. Be to, šis naršyklės plėtinys priklauso potentialiai nepageidaujamų programų (angl. “Potentially unwanted program” arba “PUP”) kategorijai. Jis yra paremtas reklamomis, o tai reiškia kad jį remia trečiųjų šalių įmonės. Taigi, savaime aišku, kad vienas iš šios programos tikslų yra reklamuoti minėtas organizacijas ir padidinti joms priklausančių svetainių reitingus. Kad būtų aiškiau, paaiškinsime, kaip programa veikia. Dažniausiai ji įsirašo į naršykles nepastebėta, o iškart po to pakeičia numatytąjį pradinį puslapį į SmartShopSave.com. Nors ši paieškos sistema atrodo niekuo neišsiskirianti iš kitų, iš tiesų ji yra pakeista ir rodo nepatikimus paieškos rezultatus. Pastarieji gali būti pilni nuorodų, vedančių į nepatikimas svetaines. Taigi, jeigu neseniai aptikote SmartShopSave virusą savo kompiuteryje, galite pastebėti SmartShopSave inicijuojamus naršyklės peradresavimus. Jeigu taip nutiktų, kad šio viruso dėka atsidurtumėte nepažįstamoje svetainėje, ignoruokite pasiūlymus, tokius kaip įsirašyti nemokamas programas ar atnaujinti programinę įrangą. Tokių pasiūlymų priėmimas gali privesti prie kito viruso įsirašymo.
Kaip jau žinoma, SmartShopSave virusas gali kaupti informaciją apie žmonių veiklą internete. Jis gali sekti jūsų naršymo istoriją, atisiuntimus, paieškų terminus, ir pan. Išanalizavus surinktą informaciją, šio viruso rėmėjai, kurie rodo reklamas, gali lengvai nuspręsti kokios informacijos jūs ieškote, ko pasekoje galite pradėti gauti žymiai įdomesnius pasiūlymus. Taigi, nesvarbu kurią naršyklę naudojate (Google Chrome, Mozilla Firefox ar Internet Explorer), vienaip ar kitaip naršydami internete matysite daugybė reklamų, tokių kaip iššokantys langai, reklamjuostės ar tekstinės nuorodos. Deja, bet tokie akį traukiantys pranešimai yra naudojami lygiai tokiam pačiam tikslui kaip ir SmartShopSave paieškos rezultatai, t.y. naršyklės peradresavimui į nepatikimas trečiųjų šalių svetaines. Taigi, jeigu nenorite sužinoti, kuo tokie nukreipimai gali baigtis, patartume įsirašyti patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, ReimageIntego. Tai profesionalus įrankis, patikrinsiantis jūsų kompiuterio sistemą, surasiantis visus kenksmingus failus ir, žinoma, virus juos pašalinsiantis.
Kokie metodai naudojami SmartShopSave viruso platinimui?
Tikriausiai svarstote kaip SmartShopSave virusas gali patekti į jūsų kompiuterį. Taigi, informuojame, kad jis plinta internetu kaip nemokamų programų priedas. Šis platinimo metodas yra žinomas kaip susiejimas (angl. „bundling“). Jis leidžia prisegti potencialiai nepageidaujamas programas prie legalių programų ir platinti jas kaip vieną sudėtinį komponentą. Taigi, turite suprasti, kad vienas iš svarbiausių dalykų, leidžiančių išvengti nepageidaujamų programų įsirašymo, yra atidumas diegiant nemokamas programas. Niekada neskubėkite ir visą laiką NEspaudinėkite „next“ ar „agree“ mygtukų. Būkite protingi ir atkreipkite dėmesį į visus nustatymus, pateiktus diegimo metu. Venkite „standard“, „basic“ bei „default“ įrašymo parinkčių, nes jos tik atrodo saugios. Iš tiesų minėtos parinktys dažniausiai slepia pasiūlymus įsirašyti papildomus komponentus, todėl, pasirinkę vieną iš jų, galite sutikti įsirašyti potentialiai nepageidaujamas programas to net nesuprasdami. Dėl šios priežasties, visada rinkitės „advanced“ arba „custom“ programos įrašymo būdą ir atsisakykite visų papildomų programų.
Ką reikėtų daryti, jeigu šis virusas patektų į kompiuterio sistemą?
Kaip jau tikriausiai supratote, vargu ar ši programa gali būti naudinga, todėl vietoj jos naudokite patikimą paiškos sistemą bei pabandykite susirasti nuolaidas visiems gerai žinomose svetainėse. Be to, mūsų patarimas – nedelsiant pašalinti SmartShopSave virusą. Tą jūs galite padaryti naudodami SpyHunter arba sekti instrukcijas, kurias galite rasti apačioj, tačiau įsitikinkite, kad atlikote visus nurodytus veiksmus tinkama seka.
Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.
Rankinis SmartShopSave pašalinimas:
Ištrinkite SmartShopSave iš Windows sistemų
-
Spustelėkite Start → Control Panel → Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs).
-
Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program.
-
Išinstaliuokite SmartShopSave ir su šia programa susijusias programas
Suraskite SmartShopSave ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas. -
Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus.
Ištrinkite SmartShopSave iš Mac OS X sistemos
-
Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications.
-
Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite SmartShopSave bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash.
Ištrinkite SmartShopSave iš Microsoft Edge
Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)
- Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
- Spustelėkite Settings.
-
Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data.
-
Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear.
-
Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager.
- Processes lange suraskite Microsoft Edge.
-
Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius.
-
Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite
Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)
Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.
- Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
- Raskite kompiuteryje šį aplanką:
C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
-
Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete.
- Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
-
Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite
- Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
ir spauskite Enter.Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti SmartShopSave iš Microsoft Edge naršyklės.
Ištrinkite SmartShopSave iš Mozilla Firefox (FF)
-
Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons → Extensions. -
Čia suraskite SmartShopSave ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus.
-
Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. -
Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite SmartShopSave šalinimą.
Ištrinkite SmartShopSave iš Google Chrome
-
Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools → Extensions. -
Dabar pasirinkite SmartShopSave ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte.
-
Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings → Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje.
-
Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą
-
Atstatykite Google Chrome nustatymus
Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings. -
Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo.
-
Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite SmartShopSave pašalinimą.
Ištrinkite SmartShopSave iš Safari
-
Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. -
Čia pasirinkite Extensions ir suraskite SmartShopSave bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką.
-
Atstatykite Safari nustatymus
Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... -
Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite SmartShopSave pašalinimą.
Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti SmartShopSave registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.