Safari redirect viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Nemokamos instrukcijos

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Rankinis Safari redirect pašalinimas

Kas yra Safari redirect?

Safari peradresavimo virusas pasitelkia jūsų kompiuterio saugumo spragomis

Safari peradresavimo virusas

Safari peradresavimo virusas gali rimtai sutrikdyti kasdieninius naršymo internete seansus. Šią interneto naršyklę paveikiantys virusai gali sukelti automatinius nukreipimus į įtartinus interneto puslapius, kuriuose galite susidurti su apgaulingais perspėjimais, raginančiais įsirašyti neva jūsų kompiuterį apsaugoti galinčias programas, arba reklamomis, įkyriai siūlančiomis įsigyti tam tikrą produktą ar paslaugą.

Deja, šis virusas gali paveikti net ir Mac kompiuterius, o tai paneigia plačiai paplitusį įsitikinimą, jog ši operacinė sistema yra atspari kompiuteriniams virusams.

Deja, Safari peradresavimo virusas lengvai pasinaudos neapsaugotos kompiuterio sistemos privalumais tam, jog patektų į Safari naršyklę ir imtų erzinti jos vartotojus. Tokios kategorijos virusai yra labai panašūs į šiuos, kitas naršykles puolančius virusus:

Safari peradresavimo virusas gali pasirodyti jūsų kompiuteryje programos, naršyklės plėtinio arba neaptinkamu pavidalu – tiesiog pakeisti jūsų kompiuterio nustatymus ir taip sukelti galvos skausmą keliančius nukreipimus į blogos reputacijos svetaines. Tokiais atvejais virusą pašalinti savarankiškai yra itin sudėtinga.

Jei jums nepavyksta aptikti nukreipimus Safari naršyklėse sukeliančio viruso, siūlome pasinaudoti kenkėjiškas programas šalinančios įrangos pagalba. Patikrinkite savo kompiuterį su ReimageIntego arba Malwarebytes ir netrukus aptiksite problemos sukėlėją.

Safari peradresavimo viruso keliamos problemosSafari peradresavimo virusas gali priversti jus apsilankyti pavojinguose interneto puslapiuose arba be jūsų sutikimo nuolat atverti partnerių puslapius, taip didinant šių puslapių reitingą.

Safari peradresavimo viruso veikla

Į kompiuterį patekus tokios kategorijos virusui, jo egzistavimą galima nustatyti pagal tam tikrus požymius. Štai keletas jų:

 • Netikėti nukreipimai į internetines parduotuves, nelegaliai filmus žiūrėti siūlančius puslapius ir kitas svetaines, neturinčias SSL protokolų;
 • Nukreipimai į svetaines, skirtas tik suaugusiems;
 • Nuolat pasirodančios reklamos, siūlančios įsidiegti įtartinus naršyklės plėtinius;
 • Įkyrūs ekrane pasirodantys pranešimai, reikalaujantys įdiegti naršyklės naujinius ar kitokius su naršykle susijusius paketus;
 • Nukreipimai į sukčių puslapius, siūlančius skambinti kompiuterių ekspertams – apsimetėliams;
 • Kitokių reklamų pasirodymas.

Anksčiau ar vėliau suprasite, jog kompiuteryje egzistuoja kenkėjiška programa. Techninę pagalbą siūlantys sukčių puslapiai bei ekrane pasirodantys pasiūlymai įsidiegti netikrus programų atnaujinimus – požymiai, išduodantys dažniausiai pasitaikančių Safari peradresavimo viruso versijų buvimą.

Jei abejojate dėl ekrane pasirodžiusios informacijos patikimumo, paprasčiausiai pažvelkite į internetinės svetainės, siunčiančios jums pranešimą, nuorodą. Jei nuoroda atrodo nepatikima, o pats pranešimas atrodo neprofesionaliai – laikykitės atokiau.

Dar vienas Safari peradresavimo virusui būdingas požymis – nukreipti vartotoją į svetaines, siūlančias įsidiegti netikrą Adobe Flash Player ar kitokios programos naujinį. Daugelis tokių puslapių elgiasi itin agresyviai – juose paslėpti JavaScript kodai gali trukdyti jums palikti puslapį. Greičiausias sprendimas – užverti tokį puslapį arba net visą naršyklę ir paleisti ją iš naujo.

Jei buvote nukreipti į puslapius, įkyriai kartojančius, jog jūsų kompiuteris buvo užkrėstas ir jums būtina skubi “ekspertų” pagalba, nusiraminkite. Jūsų naršyklė negali jums pranešti apie kompiuteryje esančius virusus – tai gali padaryti tik jūsų kompiuteryje esanti saugos programa. Atminkite, jog sukčiai dažnai pasitelkia gerai žinomų virusų vardus ir jais gąsdina vartotoją siekiant priversti jį susisiekti su sukčiais.

Safari peradresavimo virusas gali nukreipti jus į su itin pavojingais virusais susijusius puslapius, kuriuose paslėptas tam tikras kodas (angl. vadinamas exploit kit). Patekus į tokį puslapį, vartotojo kompiuteryje esančios programinės įrangos spragos gali būti panaudotos viruso įrašymui į sistemą. Nuo to apsisaugoti galite nuolat atnaujindami turimas programas bei naudodami antivirusinę programą.

Naršyklę užkrečiantys virusai neretai pasitelkia įvairias technologijas rinkti informaciją apie vartotoją. Naršyklės slapukai gali padėti sužinoti jūsų kompiuterio vietą, šalį, IP adresą, jūsų naršymo istoriją, paieškos užklausas ir net asmenį identifikuojančias detales.

Kalbant apie išmaniuosius telefonus, privalome paminėti, jog mobilioji Safari versija taip pat nėra apsaugota nuo virusų. Daugelis straipsnyje apibūdintų problemų gali kankinti ir neatsargius mobiliųjų įrenginių vartotojus.

Apsisaugokite nuo naršyklės peradresavimo virusų

Išvengti naršyklės peradresavimo virusų nėra sunku. Visų pirma turėtumėte vengti lankytis įtartinose bei nelegaliose svetainėse – jose gausu paslėptų kodų, galinčių nepastebėtai paveikti jūsų naršyklę arba kompiuterį. Būkite itin atsargūs naršydami failų dalinimosi puslapiuose, nemokamą filmų peržiūrą siūlančiose svetainėse bei N-18 portaluose.

Jei naršydami įtartinoje svetainėje buvote nukreipti arba jei jūsų ekrane atsirado naujas Safari langas su pasiūlymu įsidiegti tam tikrą naršyklės plėtinį arba išmėginti naują žaidimą, nedelsiant užverkite tokį puslapį. Jokiu būdu nespauskite jame esančių mygtukų – tai gali baigtis visai kitaip, nei jūs įsivaizdavote. Nekaltas paspaudimas gali leisti kenksmingam virusui patekti į jūsų kompiuterį.

Safari peradresavimo virusą galite įsidiegti ir kartu su kitomis nemokamomis programomis. Tam, jog išvengtumėte šio viruso atakos, rinkitės Advanced arba Custom programų diegimo nustatymus ir atsisakykite visų papildomų programėlių.

Pašalinkite Safari peradresavimo virusą

Tam, jog visiškai pašalintumėte Safari peradresavimo virusą, siūlome pasitelkti tiek rankinį viruso šalinimo būdą, tiek ir automatinę virusų išdiegimo programą. Visų pirma perskaitykite po straipsniu pateiktas instrukcijas – jos leis suvokti, kaip ir kur ieškoti viruso komponentų.

Mūsų pateiktos instrukcijos padės jums atkurti Safari nustatymus ir išdiegti nepageidaujamas programas savarankiškai. Kaip ir minėjome, pilnai pašalinti Safari peradresavimo virusą galite ir naudodami antivirusinę programą.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Safari redirect viruso pašalinimas

Ištrinkite Safari redirect iš Windows sistemų

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Safari redirect ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Safari redirect ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Safari redirect iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Safari redirect bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Safari redirect virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Safari redirect iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Safari redirect iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Safari redirect ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Safari redirect šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Safari redirect iš Google Chrome

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Safari redirect ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Safari redirect pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Safari redirect iš Safari

Sekite mūsų pateiktas instrukcijas ir pašalinkite Safari peradresavimo virusą. Jei jūsų naršyklė nereaguoja į paspaudimus, turite priverstinai ją išjungti. Jei esate Windows vartotojas, tai galite padaryti per Windows Task Manager (CTRL + ALT + DEL) > Processes, pasirinkdami Safari procesą bei paspausdami End Process.

Mac vartotojai turėtų paspausti viršuje esančioje įrankių juostoje esantį Apple logotipą ir pasirinkti Force Quit. Pasirinkite Safari bei paspauskite Force Quit. 

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Safari redirect bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Safari redirect pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Safari redirect registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis