Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Razy viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Rgs 2016

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kokią žalą gali padaryti Razy virusas?

Ransomware virusų tipui priskiriamas Razy virusas sukurtas siekiant nelegaliai susižerti pinigus iš kompiuterių naudotojų. Viruso kūrėjai teigia, kad virusas buvo sukurtas edukaciniais tikslais, siekiant supažindinti vartotojus su failus užkoduojančių virusų keliamais pavojais. Deja, kiti hakeriai pavogė ir modifikavo viruso kodą, paversdami jį pavojingu ransomware virusu. Istorija skamba išties neįtikėtinai, tačiau tokių panašių virusų internete gausu, todėl turite būti budrūs ir imtis visų saugumo priemonių, reikalingų apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimų. Tiesa, išvengti viruso nėra taip paprasta, kadangi kūrėjai taiko itin gerai apgalvotas ir parengtas įsibrovimo strategijas. Kai užkratas patenka į kompiuterį, jo sustabdyti praktiškai neįmanoma. Šie virusai kuriami taip, kad jie visada užbaigtų suplanuotas užduotis. Įprastai aukos pastebi Razy virusą tik tada, kai jis pateikia pranešimą kompiuterio ekrane apie užkoduotus failus ir pasiūlo pasinaudoti razydecrypt.com failų atkodavimo įrankiu. Tačiau nevertėtų apsidžiaugti šia galimybe, kadangi daugeliu atveju prarandami ne tik failai, bet ir nemenka pinigų suma. Susidūrę su virusu turėtumėte pasikliauti tik savo jėgomis ir pašalinti Razy virusą iš kompiuterio. Tai padaryti galite pasinaudodami antivirusine programa Reimage Reimage Cleaner Intego.

Razy ransomware virusas užkoduoja kompiuteryje esančius failus sudėtingu AES algoritmu ir į kiekvieną failą įterpia .razy plėtinį. Todėl vartotojai praranda prieigą prie visų Office dokumentų, vaizdo įrašų, muzikos, nuotraukų ir kt. Tam tikrais atvejais virusas gali užblokuoti ir programas, tarp kurių yra ir antivirusinės programos. Taigi, atsikratyti virusu gali tapti sudėtinga. Jeigu susidursite su šia problema, pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktomis viruso pašalinimo instrukcijomis. Nuo viruso nukentėjusiems žmonėms svarbiausia atgauti užkoduotus failus, tačiau šiuo metu negalime pasidalinti jokiomis geromis žiniomis. Kol kas nėra sukurto jokio nemokamo ir patikimo įrankio, leidžiančio atkurti užgrobtus failus. Failų atkodavimui reikalingas privatus atkodavimo raktas, kurį galima įsigyti iš hakerių, tačiau to daryti nepatariame. Jūsų sumokėta išpirka taps parama tolimesniems kibernetinių sukčių darbams, o užkoduotų failų galite taip ir neatgauti. Taigi, jeigu nenorite prisidėti prie hakerių darbų, turite nedvejodami pašalinti Razy virusą.

Razy ransomware viruso pavyzdys

Ar įmanoma atkoduoti viruso užgrobtus failus?

Vienintelis būdas atkoduoti viruso užgrobtus failus – atkurti juos iš atsarginių kopijų. Jeigu atsarginių kopijų niekada nedarėte, viruso ataka turėtų tapti skaudžia pamoka, kodėl svarbu saugoti savo duomenis išorinėse laikmenose. Virusų tyrėjai ilgainiui gali sukurti failų atkodavimo įrankį ar atrasti kitus dokumentų atkodavimo metodus. Tuo tarpu galite bandyti atkurti failus naudodamiesi PhotoRec, R-Studio ar Kaspersky virus-fighting programomis, tačiau negalime garantuoti, kad jums tai pavyks padaryti sėkmingai. Taigi, patariame iš anksto pasirūpinti savo duomenų saugumu.

Razy viruso versijos

Razy 5.0 ransomware virusas. Ši viruso versija buvo pastebėta 2016 m. rugsėjo mėnesį. Virusas plinta su užkrėstu Adobe failu, kurį atidarius parodomas klaidos pranešimas („Error on PDF file!“). Tuo tarpu virusas pradeda koduoti kompiuteryje esančius dokumentus, nuotraukas, vaizdo įrašus ir kt. Už failų atkodavimą prašoma sumokėti 10 eurų, naudojantis PaySafeCard sistema. Tačiau vietoje išpirkos mokėjimo turite pašalinti Razy 5.0 ransomware iš kompiuterio. Kol kas nėra sukurto jokio saugaus įrankio, leidžiančio atkurti viruso užkoduotus failus, tačiau reikia tikėtis, kad virusų tyrėjams greitai pavyks tai padaryti.

Kaip saugiai pašalinti Razy ransomware virusą iš kompiuterio sistemos?

Kol kas nėra itin daug detalios informacijos apie Razy viruso ypatybes, tačiau panašu, kad jo pašalinimas neturėtų skirtis nuo kitų failus užkoduojančių virusų panaikinimo. Kibernetinio saugumo specialistai nerekomenduoja pašalinti Razy viruso rankiniu būdu ir rinktis automatinį panaikinimo būdą. Šis metodas ne tik leidžia efektyviai atsikratyti virusu, bet ir apsaugoti kompiuterį nuo virusų ateityje. Automatinis Razy pašalinimas atliekamas skenuojant kompiuterį antivirusine programa. Jeigu kompiuteryje neturite įdiegtos programos, siūlome rinktis Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jeigu virusas užblokuos antivirusinę programą, tuomet pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktomis instrukcijomis. Tai vienintelis atvejis, kai vartotojams galima šalinti virusą rankiniu būdu. Tačiau atsikratę virusu nepamirškite nuskenuoti kompiuterio sistemos antivirusine programa dar kartą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Razy viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Razy naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Razy šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Razy pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Razy naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Razy pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Razy sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Razy prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-razy-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Razy ransomware virus