Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Krypte viruso šalinimas (Atnaujintos instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Krypte ransomware – nauja Razy viruso versija

Ransomware tipui priskiriamas Krypte virusas yra vokiška Razy viruso versija. Naudodamas AES failų šifravimo sistemą, virusas paverčia kompiuteryje esančius duomenis beverčiais. Jis pakeičia duomenų struktūrą ir įterpia .fear failo plėtinį, todėl vartotojai praranda prieigą prie savo asmeninių duomenų. Sėkmingai užkodavęs visus kompiuteryje buvusius failus, virusas pateikia vokiečių kalba parašytą raštelį ir praneša kompiuterio savininkui apie užgrobtus duomenis. Tačiau virusų tyrėjai pataria nepasiduoti panikai ir nesuskubti vykdyti hakerių reikalavimo sumokėti išpirką. Visų pirma turite pašalinti Krypte virusą iš kompiuterio, o tik tuomet mąstyti apie failų atkodavimo galimybes. Turime perspėti, kad sukčiai siekia išvilioti kuo daugiau pinigų, todėl gavę mokėjimą jie greičiausiai pamirš pažadą padėti atkoduoti dokumentus.

Lygiai taip pat kaip Razy 5.0 virusas, Krypte ransomware virusas reikalauja sumokėti 15-20 eurų išpirką naudojantis PaySafeCard sistema. Hakeriai perspėja, kad išpirka turi būti sumokėta per 72 valandas. Vėliau atkodavimo raktas bus sunaikintas, t.y., visi užkoduoti failai bus prarasti amžiams. Be to, vartotojai taip pat perspėjami net nebandyti naudoti antivirusinės programos ir pašalinti Krypte iš kompiuterio. Sukčių teigimu, tik sumokėjus išpirką įmanoma atgauti užgrobtus duomenis, tačiau nepatariame jų klausyti. Viruso pašalinimas turėtų būti kiekvieno nukentėjusiojo prioritetine užduotimi. Virusu atsikratyti patariame naudojantis patikima antivirusine programa tokia kaip ReimageIntego.

Krypte viruso pateiktas išpirkos raštelis

Viruso įsibrovimo būdai

Viruso vykdomasis failas įprastai pasiekia potencialias aukas elektroniniu paštu. Prie elektroninio laiško sukčiai prideda užkrėstą dokumentą, kuris atrodo visiškai saugus ir patikimas. Laiške nurodomos logiškos ir svarbios priežastys, kodėl asmuo turėtų atidaryti prisegtą dokumentą. Hakeriai iš tiesų sugeba puikiai įtikinti ir pergudrauti žmones, kadangi jie įprastai dokumentą pavadina sąskaita, išklotine, CV ar kitais svarbių dokumentų pavadinimais. Taigi, norėdami išvengti Krypte ransomware atakos, turėtumėte vengti elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi ar nenurodyti asmenys. Šiuose laiškuose pridėtų failų atidarymo pasėkmės gali būti katastrofiškos.

Jeigu naršote potencialiai pavojinguose tinklalapiuose ir paspaudžiate akį traukiančią reklamą, Krypte virusas taip pat gali įsibrauti į kompiuterį. Labai dažnai užkratai slepiasi po reklamomis, kurios pateikia tokius pasiūlymus, kurie atrodo per geri, kad būtų tikri. Hakerių taikomi užkrėstų reklamų (angl. malware-laden ads) talpinimo metodai ištobulėjo tiek, kad jiems nebereikia užkrobti tinklalapių, kad galėtų pateikti užkrėstas reklamas. Taigi, pavojingos reklamos gali tykoti netgi oficialiuose ir patikimuose tinklalapiuose. Todėl patariame įdiegti stiprią antivirusinę programą, kuri galėtų sustabdyti virusų atakas.

Kaip pašalinti Krypte virusą iš kompiuterio?

Failus užkoduojantys virusai yra grėsmingi ne tik todėl, kad užgrobia kompiuteryje esančius failus, bet ir todėl, kad gali įdiegti papildomas kenkėjiškas programas, galinčias vogti privačius vartotojo duomenis. Tai viena priežasčių, kodėl kibernetinio saugumo specialistai nepataria mėginti pašalinti ransomware viruso ir visų jo komponentų rankiniu būdu. Pašalinti Krypte virusą galite naudodamiesi antivirusine programa, pavyzdžiui, ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jeigu virusas neleidžia įdiegti arba naudotis antivirusine programa, pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktomis instrukcijomis, kaip išspręsti šią problemą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Krypte viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Krypte naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Krypte šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Krypte pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Krypte naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Krypte pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Krypte sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Krypte prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-krypte-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Krypte ransomware virus