Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Razy 5.0 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Razy 5.0 ransomware – dar vienas pinigus viliojantis virusas

Razy 5.0 virusas yra nauja Razy ransomware viruso versija, kuri plinta užkrėsto Adobe dokumento pagalba. Aukai atidarius šį failą virusas praneša apie dokumento klaidą (angl. „Error on PDF file!“), o tuo tarpu pradeda failų kodavimą. Kiekvieno užkoduoto failo pavadinimas pakeičiamas, įterpiant .razy failo plėtinį, kuris leidžia identifikuoti virusą. Pabaigęs failų kodavimą virusas pateikia žinutę, kurioje praneša aukai, kad visi kompiuteryje esantys failai yra užkoduoti. Hakeriai informuoja, kad nuotraukos, vaizdo įrašai ir kiti dokumentai nėra ištrinti, todėl vartotojai juos gali atgauti sumokėję vos 10 eurų išpirką per PaySafeCard sistemą. Teigiama, kad nuo viruso nukentėję asmenys, kurie sumokėjo išpirką, gaus failų atkūrimo raktą. Tačiau sukčiai perspėja, kad bet kokia kita veikla, pavyzdžiui, mėginimas pašalinti Razy 5.0 virusą iš kompiuterio, gali būti failų ištrynimo priežastimi.

Iš tiesų keista, kad virusas prašo tokios mažos išpirkos. Lyginant su kitomis ransomware virusų reikalaujamomis pinigų sumomis, galima teigti, kad Razy 5.0 ransomware viruso kūrėjai nėra gobšūs. Tačiau tai nepadaro jų geresniais, o viruso ne tokiu pavojingu. Jeigu virusas užgrobė jūsų dokumentus, nepraraskite vilties. Tikėtina, kad virusų tyrėjai greitu metu perpras šio viruso kodą ir sukurs failų atkodavimo įrankį. Dabar turite pašalinti Razy 5.0, nepaisydami programišių grasinimo ištrinti kompiuteryje esančius failus. Rekomenduojame tai padaryti į pagabą pasitelkiant vieną iš šių programų Reimage arba Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner. Nemėginkite atsikratyti virusu rankiniu būdu, kadangi galite padaryti dar daugiau žalos kompiuteriui, ištrindami ne tuos failus. Verčiau pasitikėkite profesionaliais įrankiais ir atsikratykite virusu išvengdami klaidų.

Razy 5.0 ransomware viruso išpirkos žinutės pavyzdys

Kaip Razy 5.0 virusas užkrečia kompiuterius?

Jau minėjome, kad virusas užkrečia kompiuterius saugiai atrodančio, tačiau užkrėsto, PDF failo dėka. Dokumentas platinimas elektroniniu paštu ir pristatomas kaip itin svarbus, todėl vartotojai raginami kuo skubiau jį atidaryti. Tačiau turite budrūs ir neskubėti daryti to, ko prašoma. Šiuo metu pastebimas ransomware virusų atakų augimas, o vienas populiariausių įsibrovimo būdų – būtent per užkrėstus, elektroniniu paštu platinamus failus. Deja, daug kompiuterių naudotojų užkimba ant sukčių kabliuko ir nieko neįtardami leidžia virusui patekti į kompiuterio sistemą. Vartotojai, atidarę Adobe Acrobat dokumentą išvysta pranešimą apie failo klaidą (angl. „Error on PDF file!“), o virusas imasi failų kodavimo. Viso to galite išvengti, jeigu naudosite stiprią antivirusinę programą. Tad jeigu dar nesusidūrėte su šiuo pavojingu virusu, pasirūpinkite savo kompiuterio saugumu kuo greičiau.

Kaip ištrinti ransomware virusą iš kompiuterio ir atkurti failus?

Jeigu nukentėjote nuo Razy 5.0 ransomware viruso, turite apsispręsti, ar norite sumokėti išpirką, ar ne. Žinoma, mes visada patariame nemokėti išpirkos, net ir tokiais atvejais, kai reikalaujama pinigų suma yra itin menka palyginus su užkoduotų failų verte. Šiuo metu yra tik vienas alternatyvus failų atkūrimo būdas – panaudoti atsargines kopijas. Jeigu reguliariai saugote savo dokumentų kopijas išorinėse laikmenose, tuomet jums tikrai nereikia sielotis dėl prarastų failų. Tačiau pirmiau turite pašalinti Razy 5.0 virusą iš kompiuterio. Pasitelkę į pagalbą Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes nuskenuokite kompiuterio sistemą. Jeigu virusas blokuoja antivirusinę programą, pasitelkite mūsų pateiktomis instrukcijomis, kaip tokiu atveju atsikratyti virusu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Razy 5.0 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Razy 5.0 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Razy 5.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Razy 5.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Razy 5.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Razy 5.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Razy 5.0 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Razy 5.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-razy-5-0-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Razy 5.0 ransomware virus