Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

KillerLocker virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Naujasis KillerLocker virusas taikosi į portugališkai kalbančius kompiuterių naudotojus

KillerLocker virusas priklauso vienai pavojingiausių virusų kategorijų – tai failus užkoduojantis virusas. Įsibrovęs į kompiuterį, jis užkoduoja visus ten esančius failus ir pateikia išpirkos žinutę portugalų kalba. Tad galima daryti prielaidą, kad virusas nusitaikė į portugališkai kalbančius kompiuterių savininkus. Manoma, kad virusas yra susijęs su anksčiau pasirodžiusiais Alma Locker, CTB-Locker or Wildfire virusais. Kiti virusų tyrėjai teigia, kad KillerLocker yra CryptoLocker viruso atmaina, kuriam pavyko išvilioti milžiniškas pinigų sumas iš nukentėjusiųjų. Tačiau neverta mokėti išpirkos. Pirmiausiai reikia pašalinti KillerLocker iš kompiuterio, o tuomet ieškoti alternatyvių duomenų atkūrimo būdų. Kol kas virusų tyrėjams nepavyko sukurti nemokamo failų atkodavimo įrankio, tačiau tokia aplikacija gali pasirodyti bet kuriuo metu. Ransomware virusų pašalinimui rekomenduojama rinktis tokias antivirusines programas, kaip Reimage arba Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner.

KillerLocker ransomware virusas dar yra visai naujas, todėl tyrėjams nepavyko visiškai perprasti jo ypatybių. Žinoma, kad failų kodavimui virusas naudoja įprastą AES-256 šifravimo algoritmą ir pasitelkia viešą (angl. public) ir privatų (angl. private) failų kodavimo raktus. Pirmasis reikalingas duomenų užkodavimui, o antrasis – atkodavimui. Sėkmingas failų iššifravimas praktiškai neįmanomas be privataus rakto, kuris saugomas slaptuose hakerių serveriuose. KillerLocker virusas taip pat į sugadintus failus įterpia .rip failo plėtinį. Tuomet vartotojai negali atidaryti ir naudotis savo dokumentais, nes kompiuteris negali perskaityti šio formato.

KillerLocker viruso atsiųsto išpirkos raštelio pavyzdys

Baigęs failų kodavimą virusas pateikia išpirkos raštelį, kuriame portugalų kalba paaiškinama, kaip vartotojas gali susigrąžinti užrakintus duomenis. Turinys niekuo nesiskiria nuo kitų ransomware virusų taikomų strategijų – nukentėjusiems nuo viruso reikia susimokėti išpirką per 48 valandas. Tiesa, raštelyje nepateikiamas mokėtinos sumos dydis, bet įprastai išpirka siekia 1 Bitkoiną (beveik 600 eurų). Kibernetinio saugumo specialistai nepataria pasikliauti sukčiais ir švaistyti sunkiai uždirbtų pinigų, kadangi ji negarantuoja, kad pavyks atgauti prarastus duomenis. Šiuo metu pastebima vis daugiau ransomware atakų, todėl patariama reguliariai daryti atsargines dokumentų kopijas ir saugoti jas išorinėse laikmenose. Tuomet susidūrus su failus koduojančiu virusu nereikės nerimauti dėl prarastų duomenų ir galėsite pašalinti KillerLocker be jokių dvejonių.

KillerLocker plitimo būdai

KillerLocker virusas įprastai plinta užkrėstais elektroniniais laiškais ir prie jų pridėtais failais bei nuorodomis. Neretai programišiai apsimeta oficialių institucijų ar žinomų kompanijų darbuotojais ir pergudrauja žmones. Užkrėstas failas gali būti pavadintas kaip deklaracija, finansinė ataskaita, sąskaita ar kito svarbaus dokumento pavadinimu. Vartotojai, kurie nežino, kad .doc ar .scr failai taip pat gali būti pavojingi, net nedvejodami atidaro prisegtą dokumentą ir taip leidžia virusui patekti į kompiuterį. Norėdami apsisaugoti nuo virusų turite vengti atidarinėti įtartinus laiškus bei jų priedus ir ypač tuos, kurie atsidūrė spam‘o skiltyje. Čia jie atsidūrė ne veltui. Be to, pavojingų elektroninių laiškų gavimo tikimybė sumažėja, jeigu kompiuteryje yra įdiegta stipri antivirusinė programa.

Kaip tinkamai pašalinti ransomware virusą?

Ransomware virusai yra vieni sudėtingiausių kompiuterinių infekcijų, todėl jokiu būdu negalima mėginti jų pašalinti rankiniu būdu. Pašalinti KillerLocker virusą galima naudojantis antivirusine programa. Mūsų specialistai rekomenduoja virusų šalinimui naudoti Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes, kadangi šios programos gali efektyviai panaikinti kenkėjiškas programas ir virusus. Prieš pradėdami viruso šalinimą, svarbu nepamiršti atnaujinti antivirusinės programos, kadangi tik taip galima užtikrinti, kad Killer Locker virusas su visais papildomais komponentais bus panaikintas. Jeigu susidūrėte su šiuo virusu ir jis neleidžia paleisti ar parsisiųsti antivirusinės programos, pasinaudokite žemiau pateiktomis instrukcijomis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis KillerLocker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti KillerLocker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: KillerLocker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite KillerLocker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti KillerLocker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš KillerLocker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog KillerLocker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip KillerLocker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-killerlocker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis