Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

WildFire Locker viruso šalinimas (Papildytas vadovas) - Rgs 2016 atnaujinimas

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

WildFire Locker ransomware viruso keliami pavojai

Pavojingas WildFire Locker virusas pradėjo plisti dar balandžio viduryje ir daugiausiai taikėsi į Olandijos gyventojus. Nuo pavasario vidurio virusas buvo nuolatos tobulinamas ir atnaujinamas, o daugelis šį virusą gali pažinti kaip GNL ar Zyklon virusus. WildFire viruso kūrėjai išbandė daug skirtingų technikų, leidžiančių skleisti virusą. Šiuo metu virusas keliauja Kelihos botnet pagalba. Virusas generuoja didelį spamo kiekį, o šiuose laiškuose prisegamas Word failas, kuriame prašoma įgalinti macro komandas. Tačiau vartotojai turi būti budrūs ir nepakibti ant programišių kabliuko. Būtent tokiu būdu virusas patenka į kompiuterį. Aktyvuotas virusas suteikia aukoms unikalų ID numerį ir slaptažodį, o šios ypatybės nebuvo ankstesnėse viruso versijose. Vėliau WildFire Locker virusas pradeda skenuoti kompiuterį ir užkoduoti failus. Failų kodavimui naudojamas sudėtingas AES-256 CBC algoritmas. Į užkoduotus failus įterpiamas .wflx plėtinys ir paliekamos kelios HOW_TO_UNLOCK_FILES_README_[VICTIM’S ID].txt. išpirkos raštelio versijos.

Išpirkos raštelio pradžioje pateikiama informacija, kad WildFire Locker virusas užkodavo visus kompiuteryje buvusius failus. Tuomet pateikiama informacija apie kodavimo būdą ir kaip auka gali susigrąžinti prarastus duomenis. Hakeriai bando įtikinti, kad vienintelis failų atkodavimo būdas – sumokėti išpirką, kuri siekia 299 eurus arba dolerius. Tačiau aukos turi paskubėti, nes ilgainiui išpirkos kaina išaugs iki 999 eurų/dolerių. Programišiai taip pat pateikia nuorodą į apmokėjimo tinklalapį, kuriame vartotojai gali sužinoti kaip įsigyti Bitcoinus, kadangi išpirka turi būti sumokėta būtent šia valiuta. WildFire Locker ransomware viruso kūrėjai leidžia vartotojams atkurti du pasirinktus failus už dyką, kad įtikintų, jog failų atkūrimo įrankis iš tiesų veikia. Tačiau turime perspėti, kad sumokėta išpirka yra parama tolimesniems kibernetinių sukčių darbas. Be to, gavę pinigus, viruso kūrėjai gali dingti kaip į vandenį ir negrąžinti užgrobtų failų.

WildFire Locker virus

Įdomu tai, kad apmokėjimo tinklalapyje vartotojams suteikiama galimybė susisiekti su hakeriais, jeigu jie susiduria su tam tikromis problemomis. Programišiai žada atsakyti į klausimus per 24 valandas, tačiau jų šaltų širdžių tikrai nesušildys prašymai sumažinti išpirkos kainą. Taigi, neverta su jais diskutuoti. Jeigu svarstote apie išpirkos sumokėjimą, atsikratykite šių minčių. Neseniai „No More Ransom“ projektas sukūrė du WildFire atkodavimo įrankius. Taigi, metas pašalinti WildFire Locker virusą ir imtis failų atkūrimo! Virusų tyrėjai pateikė informaciją, kad per 31 dieną virusui pavyko įsisibrauti į 5309 kompiuterius. Nepaisant to, kad tik 236 aukos sumokėjo išpirką, programišiams pavyko susižerti 79 000 JAV dolerių. Belieka tikėtis, kad naujasis įrankis neleis hakeriams išvilioti dar daugiau pinigų.

Kaip išvengti ransomware tipo virusų?

Ransomware tipo virusai plinta užkrėstomis reklamomis bei elektroniniais laiškais, kartu su kitomis programomis ir įvairiais atsiųstais failais iš interneto. Vartotojams, kurie nori apsisaugoti nuo virusų atakų, patariama įdiegti ir reguliariai atnaujinti antivirusinę programą. Taip pat svarbu atnaujinti visas kompiuteryje įdiegtas programas vos tik atsiranda jų atnaujintimai arba įgalinti automatinį programų atnaujinimą. Kitas svarbus žingsnis – neatidarinėti įtartinų elektroninių laiškų ir ypač juose prisegtų priedų. Be to, vartotojai turi reguliariai daryti atsargines duomenų kopijas ir jas saugoti išorinėse laikmenose. Tuomet net ir įsibrovus virusui, nesvarstysite galimybės mokėti išpirkos, nes turėsite visus svarbiausius duomenis.

Kaip pašalinti WildFire Locker virusą?

Norėdami atsikratyti virusu, turėtumėte nuskenuoti kompiuterį profesionalia antivirusine programa. Įprastai tokie pavojingi virusai yra sukurti taip, kad blokuotų antivirusinių programų darbą. Tačiau su ankstesnėmis viruso versijomis padėjo susidoroti Reimage Reimage Cleaner Intego ir SpyHunter 5Combo Cleaner. Jeigu vis tiek susiduriate su viruso pašalinimo problemomis, vadovaukitės mūsų pateiktomis instrukcijomis, kurias rasite straipsnio pabaigoje. Kai atsikratysite WildFire Locker virusu, tuomet galite imtis failų atkodavimo. Atkurti failus galite pasinaudoję atsarginėmis kopijomis (jeigu tokias turite) arba vienu iš dviejų WildFire Locker atkodavimo įrankių.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis WildFire Locker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti WildFire Locker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: WildFire Locker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite WildFire Locker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti WildFire Locker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš WildFire Locker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog WildFire Locker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip WildFire Locker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-wildfire-locker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie WildFire Locker ransomware virus