Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Alma Locker viruso šalinimas (Išsamus aprašymas)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Pagrindiniai faktai apie Alma Locker virusą

Kol interneto vartotojai kenčia nuo CryptXXX ir Cerber 2.0 ransomware tipo virusų, jų kūrėjai taip pat nesnaudžia. Naujausias jų kūrinys – Alma Locker virusas, dažniausiai plintantis naudojant kompiuterio saugumo spragą, kuri angliškai vadinasi „RIG exploit kit“. Virusas taip pat naudoja Tor valdymo serverius, o, patekęs į kompiuterį, failus užkoduoja pasitelkdamas AES-128 kodavimo algoritmą. Užgrobtuose failuose virusas įterpia unikalų penkių ženklų plėtinį, kuris paslepia juose esantį turinį. Didžiausia problema, su kuria susiduria ransomware tipo virusų aukos, yra prarastų failų atkūrimas. Hakerių paliktame išpirkos pranešime yra tvirtinama, kad sumokėjus tam tikrą pinigų sumą, aukos galės susigrąžinti savo duomenis. Lyginant su kitomis ransomware virusų išpirkomis, Alma Locker virusas reikalauja salyginai nedidelės sumos – vos 1 bitkoino (apie 514,10 euro), tačiau ją sumokėti reikia per penkias dienas. Laiku nesumokėjus šios sumos, hakeriai žada sunaikinti unikalų aukos duomenų atkodavimo raktą ir amžiams užblokuoti šiuos duomenis. Ar verta jais pasitikėti ir sumokėti išpirką? Tikrai ne. Daugeliu atvejų, sukčiai yra nelinkę grąžinti užgrobtų failų, tačiau išpirką mielai pasilieka sau. Be to, kompiuterių ekspertai jau pristatė nemokamą failų atkodavimo įrankį, tad nėra jokio reikalo remti šiuos nusikaltėlius ir skatinti juos. Jeigu šis virusas jau įsibrovė į jūsų kompiuterį, pirmiausiai turėtumėte sukti galvą ne apie failų atkūrimą, o Alma Locker viruso pašalinimą. Tam naudoti galite ReimageIntego.

IT specialistai, išanalizavę šį virusą, pastebėjo kelias programavimo klaidas. Pasinaudoję šiomis klaidomis, jie sukūrė įrankį, leidžiantį atkoduoti prarastus žmonių failus. Taigi, jums nebereikia baimintis, jeigu Alma Locker virusas užgrobė beveik visus jūsų failus. Beje, pasirodo, jog jis nesugeba paveikti duomenų, kurie yra šiukšlaidėžėje (angl. Recycle Bin). Jam taip pat neįveikiami yra programiniai failai (angl. Program Files) ir Internet Explorer, Mozilla Firefox bei Google Chrome naršyklės. Taigi, šiose vietose esančių duomenų atkodavimu greičiausiai jums nereikės rūpintis.

AlmaLocker viruso pavyzdys

Kaip plinta Alma Locker?

Įprastai ransomware tipo virusai plinta per melagingus elektroninius laiškus, kuriuose dažniausiai slepiasi užkrėstas priedas su instaliaciniu viruso failu. Vis dėlto, tai nėra taikoma Alma Locker virusui, kuris dažniausiai į kompiuterius įsibrauna pasinaudodamas RIG exploit kit saugumo spraga. Virusas gali patekti į kompiuterį, kai vartotojas naudojasi failų dalinimosi programomis (pvz., Torrents), žaidimų platformomis, ar lankosi nepatikimose svetainėse, kuriose spaudinėja melagingas reklamas. Virusas taip pat gali įdiegti ir pasitelkti į pagalbą kitas kenkėjiškas programas, todėl jūs privalote pasirūpinti savo kompiuterio saugumu. Norėdami apsisaugoti nuo šio ir kitų virusų, įsirašykite patikimą antivirusinę programą bei nepamirškite jos reguliariai atnaujnti. Taip pat laikykitės visų specialistų pateiktų rekomendacijų naršymo Internete metu ir neatidarinėkite neaiškių nuorodų ar melagingų elektroninių laiškų.

Kaip susidoroti su Alma Locker virusu ir jo pasėkmėmis?

Turime gerų žinių tiems, kurie išgyveno Alma Locker viruso ataką – jūs galite ne tik pašalinti šį virusą iš savo kompiuterio, bet ir nemokamai atkurti savo prarastus failus. Kaip ir atsikratant kitais ransowmare tipo virusais, Alma Locker viruso pašalinimas prasideda nuo paties viruso ištrynimo. Ištrinti virusą galite naudodamiesi atnaujinta antivirusine programa, tačiau nepamirškite jos prieš tai atnaujinti. Tam naudoti rekomenduojame ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programas. Kai bet kuri iš šių programų bus pabaigusi savo darbą, galite imtis prarastos informacijos atkūrimo. Saugumo kompanija PhishLabs, išanalizavusi viruso spragas, sukūrė nemokamą duomenų atkūrimo programą.

Jeigu Alma Locker blokuoja jūsų antivirusinę programą, pasinaudokite po straipsniu esančiomis instrukcijomis. Norėdami išvengti nemalonaus duomenų praradimo ir atkūrimo proceso ateityje, įpraskite nuolat išsaugoti atsargines jums svarbių failų kopijas ir išsaugoti jas išorinėse laikmenose, pavyzdžiui išoriniame kietajame diske.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Alma Locker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Alma Locker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Alma Locker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Alma Locker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Alma Locker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Alma Locker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Alma Locker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Alma Locker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-alma-locker-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Alma Locker ransomware virus