Alma Locker viruso šalinimas (Išsamus aprašymas)

Alma Locker viruso pašalinimas

Kas yra Alma Locker virusas?

Pagrindiniai faktai apie Alma Locker virusą

Kol interneto vartotojai kenčia nuo CryptXXX ir Cerber 2.0 ransomware tipo virusų, jų kūrėjai taip pat nesnaudžia. Naujausias jų kūrinys – Alma Locker virusas, dažniausiai plintantis naudojant kompiuterio saugumo spragą, kuri angliškai vadinasi „RIG exploit kit“. Virusas taip pat naudoja Tor valdymo serverius, o, patekęs į kompiuterį, failus užkoduoja pasitelkdamas AES-128 kodavimo algoritmą. Užgrobtuose failuose virusas įterpia unikalų penkių ženklų plėtinį, kuris paslepia juose esantį turinį. Didžiausia problema, su kuria susiduria ransomware tipo virusų aukos, yra prarastų failų atkūrimas. Hakerių paliktame išpirkos pranešime yra tvirtinama, kad sumokėjus tam tikrą pinigų sumą, aukos galės susigrąžinti savo duomenis. Lyginant su kitomis ransomware virusų išpirkomis, Alma Locker virusas reikalauja salyginai nedidelės sumos – vos 1 bitkoino (apie 514,10 euro), tačiau ją sumokėti reikia per penkias dienas. Laiku nesumokėjus šios sumos, hakeriai žada sunaikinti unikalų aukos duomenų atkodavimo raktą ir amžiams užblokuoti šiuos duomenis. Ar verta jais pasitikėti ir sumokėti išpirką? Tikrai ne. Daugeliu atvejų, sukčiai yra nelinkę grąžinti užgrobtų failų, tačiau išpirką mielai pasilieka sau. Be to, kompiuterių ekspertai jau pristatė nemokamą failų atkodavimo įrankį, tad nėra jokio reikalo remti šiuos nusikaltėlius ir skatinti juos. Jeigu šis virusas jau įsibrovė į jūsų kompiuterį, pirmiausiai turėtumėte sukti galvą ne apie failų atkūrimą, o Alma Locker viruso pašalinimą. Tam naudoti galite FortectIntego.

IT specialistai, išanalizavę šį virusą, pastebėjo kelias programavimo klaidas. Pasinaudoję šiomis klaidomis, jie sukūrė įrankį, leidžiantį atkoduoti prarastus žmonių failus. Taigi, jums nebereikia baimintis, jeigu Alma Locker virusas užgrobė beveik visus jūsų failus. Beje, pasirodo, jog jis nesugeba paveikti duomenų, kurie yra šiukšlaidėžėje (angl. Recycle Bin). Jam taip pat neįveikiami yra programiniai failai (angl. Program Files) ir Internet Explorer, Mozilla Firefox bei Google Chrome naršyklės. Taigi, šiose vietose esančių duomenų atkodavimu greičiausiai jums nereikės rūpintis.

Kaip plinta Alma Locker?

Įprastai ransomware tipo virusai plinta per melagingus elektroninius laiškus, kuriuose dažniausiai slepiasi užkrėstas priedas su instaliaciniu viruso failu. Vis dėlto, tai nėra taikoma Alma Locker virusui, kuris dažniausiai į kompiuterius įsibrauna pasinaudodamas RIG exploit kit saugumo spraga. Virusas gali patekti į kompiuterį, kai vartotojas naudojasi failų dalinimosi programomis (pvz., Torrents), žaidimų platformomis, ar lankosi nepatikimose svetainėse, kuriose spaudinėja melagingas reklamas. Virusas taip pat gali įdiegti ir pasitelkti į pagalbą kitas kenkėjiškas programas, todėl jūs privalote pasirūpinti savo kompiuterio saugumu. Norėdami apsisaugoti nuo šio ir kitų virusų, įsirašykite patikimą antivirusinę programą bei nepamirškite jos reguliariai atnaujnti. Taip pat laikykitės visų specialistų pateiktų rekomendacijų naršymo Internete metu ir neatidarinėkite neaiškių nuorodų ar melagingų elektroninių laiškų.

Kaip susidoroti su Alma Locker virusu ir jo pasėkmėmis?

Turime gerų žinių tiems, kurie išgyveno Alma Locker viruso ataką – jūs galite ne tik pašalinti šį virusą iš savo kompiuterio, bet ir nemokamai atkurti savo prarastus failus. Kaip ir atsikratant kitais ransowmare tipo virusais, Alma Locker viruso pašalinimas prasideda nuo paties viruso ištrynimo. Ištrinti virusą galite naudodamiesi atnaujinta antivirusine programa, tačiau nepamirškite jos prieš tai atnaujinti. Tam naudoti rekomenduojame FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programas. Kai bet kuri iš šių programų bus pabaigusi savo darbą, galite imtis prarastos informacijos atkūrimo. Saugumo kompanija PhishLabs, išanalizavusi viruso spragas, sukūrė nemokamą duomenų atkūrimo programą.

Jeigu Alma Locker blokuoja jūsų antivirusinę programą, pasinaudokite po straipsniu esančiomis instrukcijomis. Norėdami išvengti nemalonaus duomenų praradimo ir atkūrimo proceso ateityje, įpraskite nuolat išsaugoti atsargines jums svarbių failų kopijas ir išsaugoti jas išorinėse laikmenose, pavyzdžiui išoriniame kietajame diske.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Alma Locker viruso pašalinimas

Rankinis Alma Locker pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Alma Locker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Alma Locker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Alma Locker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Alma Locker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis