IPhone viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Nemokamos instrukcijos

iPhone viruso pašalinimas

Kas yra iPhone virusas?

iPhone virusas puola šios operacinės sistemos vartotojus

iPhone virus

iPhone virusas yra specifinis terminas, apimantis net kelis šią operacinę sistemą galinčius užkrėsti virusų variantus. Daugelis vartotojų yra įsitikinę, jog „Apple” kompanijos kuriama operacinė sistema (iOS) yra atspari bet kokiam virusui. Vis dėlto, hakeriai nestovi vietoje, todėl nieko nuostabaus, kad ir šios sistemos vartotojai susidūrė su pavojingomis programomis.

Žinoma, šių virusų procentinė dalis, lyginant su kitomis operacinėms sistemoms, yra ženkliai mažesnė. Windows jau seniai garsėja įvairiausių tipų virusais, tuo tarpu Android pasruosius kelis metus taip pat pradėjo jau nenusileisti. Bendras šią operacinę sistemą siekiančio užgrobti viruso pavadinimas yra Android virusas.

Dėl šios priežasties apžvelgsime visus šiuo metu elektroninėje erdvėje plintančius „iOS” ir „macOS” operacinėms sistemoms skirtus virusus, bei pateiksime detalias jų pašalinimo instrukcijas.

Jei pastebėjote, kad jūsų telefonas ar kompiuteris pradėjo sekančias veiklas, nieko nelaukite ir patikrinkite sistemą su patikima antivirusine programa, nes tai yra vieno ar kito viruso simptomai:

 • sulėtėjo
 • rodo keistas reklamas
 • pradėjo peradresuoti jus į abejonių keliančias svetaines

Sistemos patikrinimui mes rekomenduojame naudoti FortectIntego. Ši programa ne tiks aptiks sistemos klaidas ir informuos apie užkrėstus failus, bet ir padės automatiniu būdu pašalinti užkrėstus viruso failus.

iPhone virus

Nepageidaujamos programos siekia pakenkti „Apple” produktams

Akivaizdu, jog potencialiai nepageidaujamų programų (angl. potentially unwanted programs) kūrėjai, siekdami pakenkti „iOS” ir „macOS” vartotojams, įkvėpimo semiasi iš gerai žinomų virusų.

Dalis „macOS” vartotojų jau susidūrė su įtartinu pranešimu Safari naršyklėje. Jis įspėja apie kompiuterį užkrėtusį virusą, kuris galimai gali nutekinti aukos asmeninę informaciją. Žinoma, toks pranešimas yra nieko vertas ir siekia vieno – priversti savo auką paskambinti neegzistuojančiu telefono numeriu ir taip išvilioti iš jos šiek tiek pinigų.

Kaip ir didžioji dauguma melagingų pranešimų, šis virusas taip pat gali bandy pasisavinti jūsų asmeninę informaciją, todėl jokiu būdu nepasitikėkite siūlymais suvesti savo duomenis į neaiškiems asmenims priklausančias formas. Norime jus įspėti, jog „Apple” produktai nėra užprogramuoti rodyti tokius pranešimus ar ranginti savo vartotojus skambinti vienu ar kitu numeriu. Jūs gaite pasitikėti tik oficialia apple.com svetaine.

Kita populiari Iphone viruso versija sukelia automatiškai pasirodančias reklamas (angl. pop-ups). Jei kaskart, paleidę Safari naršyklę, matote naujame lange atsivėrusią reklamą, jūsų kompiuteris yra užkrėstas. Tokiu atveju rekomenduojame nedelsiant įsigyti apsaugos programą ir pašalinti užkrėstus failus.

„Apple” vartotojai turėtų atkrepti dėmesį ir į egzistuojančius „naršyklių užgrobėjus”, angliškai vadinamus browser hijackers. Tokie virusai teigia esantys įprastos naršyklės, siekiančios pagerinti vartotojų paieškos rezultatus. Vis dėlto, pagrindinis jų tikslas yra rinkti specifinę informaciją, kuri yra susijusi su pačiu vartotoju.

Vis dėlto, dažniausiai žmonės pajaučia, jog turi reikalų su virusu kai bando jį pašalinti. Tokie virusai paprastai plinta kartu su eile skirtingų komponentų, kuriuos patogiausia ištrinti automatiniu būdu.

Pegasus šnipinėjimo programa – pavojingiausias Iphone įrenginiams skirtas virusas

Pegasus šnipinėjimo programa yra vienas geriausiai žinomų Apple virusų, kuris plinta per telefonus. Pirmą kartą ši programa buvo pastebėta 2016-ųjų rugpjūtį. Manoma, jog šio viruso pradininkė yra Israelyje įsikūrusi kompanija NSO group, kuri yra pagarsėjusi šnipinėjimo programų kūrimu.

Pirmiausia šis virusas itin kruopščiai pasirenka savo aukas ir išsiunčia joms trumpąsias SMS žinutes. Jose paprastai yra slepiama užkrėsta nuoroda, kuri instaliuoja šnipinėjimo programą vos tik vartotojas ant jos paspaudžia. Taip pat ji atlieka pakeitimus telefone, kurie leidžia vėliau įrašyti nelegalias aplikacijas ir rinkti apie vartotojus specifinę informaciją.

Kai Pegasus virusas pradeda veikti, vartotojo failai, SMS žinutės ir netgi skambučių įrašai tampa visiškai prieinami jo kūrėjams. Ši pavojinga programa taip pat gali pati savo pašalinti iš iPhone įrenginio. Tai ji padaro per 60 dienų, vos tik negali prisijungti prie jai komandas diktuojančio serverio.

Pegasus šnipinėjimo programa yra sudėtingas virusas, kurios pašalinimas gali būti itin sudėtingas. Vis dėlto, mūsų komanda rekomenduoja išbandyti šias viruso pašalinimo instrukcijas.

Ransomware tipo virusai jau gali užkrėsti ir „Apple” vartotojus

Kibernetinėje erdvėje jau pasirodė ir macOS sustemą galintys užkrėsti ransomware tipo virusai. Šie virusai dažniausiai plinta melagingų el. laiškų pagalba, juose pasislėpdami kaip .zip tipo priedai. Nors tik dalis tokių virusų buvo suprogramuoti sėkmingai, jie vistiek sugebėjo užšifruoti vartotojų dokumentus, nuotraukas ir kitus failus.

Patarimai kaip išvengti iPhone viruso

 1. Neatidarinėkite reklamų, kurios paprastai yra susijusios su azartiniais lošimais, pornografija ar internetinėmis pažinčių svetainėmis.
 2. Reguliariai atnaujinkite savo operacinę sistemą.
 3. Neįrašinėkite aplikacijų iš nepatikimų platintojų.
 4. Venkite naršyti svetainėse, kurių turinys jums kelia abejonių.

Viruso pašalinimas iš iPhone telefono

Jei pastebėjote, jog jūsų Apple kompiuteris ar telefonas pradėjo neįprastai elgtis ar suletėjo jo darbo greitis, tuojau pat jį nuresetinkite. Tai galite padaryti nuėję į „Settings” ir suradę „General” funkciją. Kai tai padarysite, pasirinke „Erase All Content” funkciją.

Taip pat, jei jus kankina nuolat pasirodančios reklamos (angl. pop-ups) Safari naršyklėje, rekomenduojame jas pašalinti šiuo būdu:

 • Paleiskite užkėstą naršyklę ir pasirinkite „Settings” funkciją;
 • Čia pasirinkite „Clear history and website data”.

Mūsu komanda taip pat rekomenduoja patikrinti kompiuterį su FortectIntego programa, kuri atidžiai patikrins sistemą ir praneš jums apie aptiktus pavojingus failus. Ji taip pat padės jums sėkmingai pašalinti kenkėjiškų programų failus ir apsaugos jūsų kompiuterį ar telefoną nuo kitų virusų.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis iPhone viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Norėdami pašalinti iPhone virusas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su iPhone virusas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su iPhone virusas, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius iPhone virusas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti iPhone virusas.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su iPhone virusas, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti iPhone registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis