Sudėtingumo skalė:  
  (54/100)

IPhone viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Nemokamos instrukcijos

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Malware

iPhone virusas puola šios operacinės sistemos vartotojus

iPhone virus

iPhone virusas yra specifinis terminas, apimantis net kelis šią operacinę sistemą galinčius užkrėsti virusų variantus. Daugelis vartotojų yra įsitikinę, jog „Apple” kompanijos kuriama operacinė sistema (iOS) yra atspari bet kokiam virusui. Vis dėlto, hakeriai nestovi vietoje, todėl nieko nuostabaus, kad ir šios sistemos vartotojai susidūrė su pavojingomis programomis. 

Žinoma, šių virusų procentinė dalis, lyginant su kitomis operacinėms sistemoms, yra ženkliai mažesnė. Windows jau seniai garsėja įvairiausių tipų virusais, tuo tarpu Android pasruosius kelis metus taip pat pradėjo jau nenusileisti. Bendras šią operacinę sistemą siekiančio užgrobti viruso pavadinimas yra Android virusas.

Dėl šios priežasties apžvelgsime visus šiuo metu elektroninėje erdvėje plintančius „iOS” ir „macOS” operacinėms sistemoms skirtus virusus, bei pateiksime detalias jų pašalinimo instrukcijas.

Jei pastebėjote, kad jūsų telefonas ar kompiuteris pradėjo sekančias veiklas, nieko nelaukite ir patikrinkite sistemą su patikima antivirusine programa, nes tai yra vieno ar kito viruso simptomai:

 • sulėtėjo
 • rodo keistas reklamas
 • pradėjo peradresuoti jus į abejonių keliančias svetaines

Sistemos patikrinimui mes rekomenduojame naudoti ReimageIntego. Ši programa ne tiks aptiks sistemos klaidas ir informuos apie užkrėstus failus, bet ir padės automatiniu būdu pašalinti užkrėstus viruso failus.

Klausimai apie iPhone virus

iPhone virusiPhone virusas

Nepageidaujamos programos siekia pakenkti „Apple” produktams

Akivaizdu, jog potencialiai nepageidaujamų programų (angl. potentially unwanted programs) kūrėjai, siekdami pakenkti „iOS” ir „macOS” vartotojams, įkvėpimo semiasi iš gerai žinomų virusų.

Dalis „macOS” vartotojų jau susidūrė su įtartinu pranešimu Safari naršyklėje. Jis įspėja apie kompiuterį užkrėtusį virusą, kuris galimai gali nutekinti aukos asmeninę informaciją. Žinoma, toks pranešimas yra nieko vertas ir siekia vieno – priversti savo auką paskambinti neegzistuojančiu telefono numeriu ir taip išvilioti iš jos šiek tiek pinigų.

Kaip ir didžioji dauguma melagingų pranešimų, šis virusas taip pat gali bandy pasisavinti jūsų asmeninę informaciją, todėl jokiu būdu nepasitikėkite siūlymais suvesti savo duomenis į neaiškiems asmenims priklausančias formas. Norime jus įspėti, jog „Apple” produktai nėra užprogramuoti rodyti tokius pranešimus ar ranginti savo vartotojus skambinti vienu ar kitu numeriu. Jūs gaite pasitikėti tik oficialia apple.com svetaine.

Kita populiari Iphone viruso versija sukelia automatiškai pasirodančias reklamas (angl. pop-ups). Jei kaskart, paleidę Safari naršyklę, matote naujame lange atsivėrusią reklamą, jūsų kompiuteris yra užkrėstas. Tokiu atveju rekomenduojame nedelsiant įsigyti apsaugos programą ir pašalinti užkrėstus failus.

„Apple” vartotojai turėtų atkrepti dėmesį ir į egzistuojančius „naršyklių užgrobėjus”, angliškai vadinamus browser hijackers. Tokie virusai teigia esantys įprastos naršyklės, siekiančios pagerinti vartotojų paieškos rezultatus. Vis dėlto, pagrindinis jų tikslas yra rinkti specifinę informaciją, kuri yra susijusi su pačiu vartotoju.

Vis dėlto, dažniausiai žmonės pajaučia, jog turi reikalų su virusu kai bando jį pašalinti. Tokie virusai paprastai plinta kartu su eile skirtingų komponentų, kuriuos patogiausia ištrinti automatiniu būdu.

Pegasus šnipinėjimo programa – pavojingiausias Iphone įrenginiams skirtas virusas

Pegasus šnipinėjimo programa yra vienas geriausiai žinomų Apple virusų, kuris plinta per telefonus. Pirmą kartą ši programa buvo pastebėta 2016-ųjų rugpjūtį. Manoma, jog šio viruso pradininkė yra Israelyje įsikūrusi kompanija NSO group, kuri yra pagarsėjusi šnipinėjimo programų kūrimu.

Pirmiausia šis virusas itin kruopščiai pasirenka savo aukas ir išsiunčia joms trumpąsias SMS žinutes. Jose paprastai yra slepiama užkrėsta nuoroda, kuri instaliuoja šnipinėjimo programą vos tik vartotojas ant jos paspaudžia. Taip pat ji atlieka pakeitimus telefone, kurie leidžia vėliau įrašyti nelegalias aplikacijas ir rinkti apie vartotojus specifinę informaciją.

Kai Pegasus virusas pradeda veikti, vartotojo failai, SMS žinutės ir netgi skambučių įrašai tampa visiškai prieinami jo kūrėjams. Ši pavojinga programa taip pat gali pati savo pašalinti iš iPhone įrenginio. Tai ji padaro per 60 dienų, vos tik negali prisijungti prie jai komandas diktuojančio serverio.

Pegasus šnipinėjimo programa yra sudėtingas virusas, kurios pašalinimas gali būti itin sudėtingas. Vis dėlto, mūsų komanda rekomenduoja išbandyti šias viruso pašalinimo instrukcijas. 

Ransomware tipo virusai jau gali užkrėsti ir „Apple” vartotojus

Kibernetinėje erdvėje jau pasirodė ir macOS sustemą galintys užkrėsti ransomware tipo virusai. Šie virusai dažniausiai plinta melagingų el. laiškų pagalba, juose pasislėpdami kaip .zip tipo priedai. Nors tik dalis tokių virusų buvo suprogramuoti sėkmingai, jie vistiek sugebėjo užšifruoti vartotojų dokumentus, nuotraukas ir kitus failus.

Patarimai kaip išvengti iPhone viruso

 1. Neatidarinėkite reklamų, kurios paprastai yra susijusios su azartiniais lošimais, pornografija ar internetinėmis pažinčių svetainėmis.
 2. Reguliariai atnaujinkite savo operacinę sistemą.
 3. Neįrašinėkite aplikacijų iš nepatikimų platintojų.
 4. Venkite naršyti svetainėse, kurių turinys jums kelia abejonių.

Viruso pašalinimas iš iPhone telefono

Jei pastebėjote, jog jūsų Apple kompiuteris ar telefonas pradėjo neįprastai elgtis ar suletėjo jo darbo greitis, tuojau pat jį nuresetinkite. Tai galite padaryti nuėję į „Settings” ir suradę „General” funkciją. Kai tai padarysite, pasirinke „Erase All Content” funkciją.

Taip pat, jei jus kankina nuolat pasirodančios reklamos (angl. pop-ups) Safari naršyklėje, rekomenduojame jas pašalinti šiuo būdu:

 • Paleiskite užkėstą naršyklę ir pasirinkite „Settings” funkciją;
 • Čia pasirinkite „Clear history and website data”.

Mūsu komanda taip pat rekomenduoja patikrinti kompiuterį su ReimageIntego programa, kuri atidžiai patikrins sistemą ir praneš jums apie aptiktus pavojingus failus. Ji taip pat padės jums sėkmingai pašalinti kenkėjiškų programų failus ir apsaugos jūsų kompiuterį ar telefoną nuo kitų virusų.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis iPhone viruso pašalinimas:

Ištrinkite iPhone iš Windows sistemų

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite iPhone ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite iPhone ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite iPhone iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite iPhone bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite iPhone virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti iPhone iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite iPhone iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite iPhone ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite iPhone šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite iPhone iš Google Chrome

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite iPhone ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite iPhone pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite iPhone iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite iPhone bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite iPhone pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti iPhone registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-iphone-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie iPhone virus