Delfi kriptovaliutų apgavystė. Kas tai ir kam ji yra naudojama
Delfi scam pašalinimas
Kas yra Delfi kriptovaliutų apgavystė?
Delfi kriptovaliutų apgavystė: Delfi vardu besinaudojantys internetiniai sukčiai vilioja iš nieko neįtariančių asmenų pinigus
Delfi kriptovaliutų afera - sukčių kompanija, antraštėse naudojanti populiarius žmones. Dėmesiui pritraukti, apgavystė naudoja Delfi ir kitus pavadinimus.
Delfi kriptovaliutų apgavystė – naujausias internetinių sukčių sugalvotas būdas pasipelnyti iš naivių žmonių. Tam jie pasitelkė žinomus vardus, tokius kaip Andrius Tapinas, Nerijus Numavičius, Arūnas Valinskas ir Agnė Jagelavičiūtė. Dėmesio patraukimui buvo pasitelktas vieno iš populiariausių žinių portalų pavadinimas – Delfi.lt.
Šią Delfi apgavystę, kuri skelbia apie naujus pasipelnymo ir investavimo būdus, platinantys sukčiai dėmesį pritraukia Facebook reklamomis. Asmenys, kurie „pasimovė“ ant skambių antraščių kabliuko, toliau yra peradresuojami į kenkėjiškas interneto svetaines. Vienas nukreipimas po kito ir vartotojui yra pasiūloma susikurti anketą specialioje svetainėje ir pradėti kaupti bei investuoti pinigus, dažniausiai – kriptovaliutą. Tokios registracijos gali ne tik išvilioti iš jūsų pinigus, bet ir įrašyti į jūsų kompiuterį sekimui naudojamus virusus.
Pavadinimas | Delfi kriptovaliutų apgavystė |
---|---|
Viruso tipas | Melaginga reklama, apgavystė (angl. scam)[1] |
Veikimo principas | Kad pritrauktų dėmesį, naudojasi žinomais vardais; nukreipia į kenkėjiškus portalus; skatina investuoti žadėdami didžiules pajamas |
Rizikos |
|
PlAtikimas | Socialiniai tinklai (Facebook, Instagram, kiti), reklamos Internetinėse svetainėse |
Pašalinimo būdas |
|
Susiję puslapiai |
|
Klastinga afera prasideda nuo efektyvių, dėmesį pritraukiančių reklamų socialiniuose tinkluose, kuriose figuruoja žinomi vardai ir pavardės, televizijos kanalai ir žinių svetainės. Tapino, Valinsko ar Numavičiaus pavardės skelbiamos prie tokių antraščių kaip „atrado naują būdą investuoti“, „atskleidė pelningą paslaptį“, „investicija stebina ekspertus ir gąsdina bankus“, ir „didieji bankai netekę žado“.
Delfi poralo pavadinimą apgavikai naudoja kaip priemonę, skirtą patvirtinti naujienos realumą. Deja, taip pat dažnai minimi ir populiarių laidų pavadinimai, jų vedėjų pavardės ir panaši informacija, kadangi kai kurios apgavystės formos naudoja schemą, kuri remiasi intriga, jog konkretus asmuo atskleidė savo praturtėjimo paslaptį būtent televizijos pokalbių laidoje. Tokie straipsniai, pranešantys apie televijos laidų turinį, Lietuvos žiniasklaidoje pasitaiko dažnai, tad į akis pats apgavystės formatas nekrenta.
Vis dėlto, Delfi afera skiriasi nuo kitų tokio pobūdžio straipsnių tuo, kad čia atskleidžiamos konkrečios platformos ir portalai, investicijų projektai, kurių pagalba kiekvienas susidomėjęs gali investuoti į kriptovaliutas ir praturtėti.
Kriptovaliutų investavimo apgavikiška kampanija tęsiasi kai vartotojas atsiduria portale, į kurį nukreipia kenkėjiškos reklamos ir fiktyvūs Delfi straipsniai, plintantys socialinėse medijose. Tokios žinutės veda į užsienio naujienų portalus arba tiesiai į kriptovaliutų svetaines, tokias kaip ethereum-codes.co. Jose auka yra skatinama užsiregistruoti ir investuoti savo lėšas, kad galėtų uždirbti dešimtis tūkstančių per savaitę.
15min tyrimas parodė, jog viena iš tokių apgavysčių yra susijusi su „Next Trade Ltd“.[2] Vartotojui užsiregistravus į investavimo platformą, įvesta informacija tampa šios kompanijos nuosavybe ir gali būti naudojama reklaminiams tikslams. Dar viena susijusi kompanija – „Aspen Holding“, jau yra žinoma Lietuvos bankui ir yra įtraukta į juoduosius sąrašus.[3]
Tokios investavimo aferos net įdarbina paprastus žmones, kurie dirba konrečiai Forex platformai ir padeda siūlyti investavimo galimybes žmonėms visame pasaulyje. Internete rasti net keli tokio darbo pasiūlymai, laukiantys paraiškų iš įvairių pasaulio valstybių piliečių. Juos platina rinkodaros kompanijos ar kitokios kriptovaliutų investicijomis užsiimančios platformos. Pasiūlymai vilioja sumomis, kurias darbuotojas gauna už vieną į portalą atviliotą investuotoją. Už pirmą kartą investuojantį asmenį galima sulaukti net ir 500 dolerių atlygio.
Delfi kriptovaliutų apgavystė - afera, kuri nelegaliai naudoja žinomus veidus ir vardus. Tokie portalai ir platformos, kuriuose sukčiai siūlo investuoti pinigus, gali niekada negrąžinti jums jūsų investuotų lėšų.
Registruojantis, prašoma asmeninės informacijos, tame tarpe ir telefono numerio. Atskleidus tokius duomenis, Delfi kriptovaliutų apgavystės aukos gali sulaukti ir neaiškių skambučių iš nusikaltėlių. Išanalizavus vieną iš tokių kampanijų, buvo atskleista, kad, vos tik auka nurodo savo kontaktinę informaciją, sukčiai bando susisiekti su aukomis ir toliau įtikinėja juos investuoti.
Kriptovaliutų investavimo afera užsiimantys nusikaltėliai paskambinę iš Jungtinės Karalystės (+44 20 3966 7246) teigė, kad siūlo galimybę užsidirbti dar daugiau ir suteikia pagalbą pervedant lėšas. Asmuo kitame telefono gale kalba ne lietuviškai ir ne angliškai, bet rusiškai, o paprašius kalbėti anglų kalba skambintojas dingsta.
Vėliau skambutis iš lietuviško laidinio numerio (+370 (5) 214 1423) tęsiasi anglų kalba ir vėl tęsiami pažadai apie investicijas ir galimus turtus tačiau mainais prašoma pervesti bent 250 dolerių, kad investicija būtų užtikrinta. Tokie telefoniniai pokalbiai tęsiasi daugiau nei kelias dienas, nes sukčiai yra suinteresuoti jus įtikinti, kad galimybės užsidirbti taip paprastai pasitaiko ypač retai.
Delfi kriptovaliutų virusui priklausantys telefono numeriai negali būti susieti su jokiais asmenimis, nes jais naudojasi virtualus operatorius, pasitelkiantis peradresavimo paslaugas. Kita identifikacinė informacija susijusiu su šia sukčių afera:
- mokėjimai vykdomi per Bulgariją;
- pagrindinė kompanija registruota Vanuatu;
- rinkodaros pasiūlymai teikiami iš Izraelyje registuotos įmonės.
Kriptovaliutų investavimo afera nėra susijusi su garsiais žmonėmis ar tokiais investuotojais kaip Nerijus Numavičius, Arūnas Valinskas ar Agnė Jagelavičiūtė. Patys asmenys, kurių veidai, vardai ir pavardės naudojami šioje aferoje jau ne kartą paskelbė viešus pareiškimus, kad jokio ryšio su tokiomis investicijomis nėra. Žurnalisto Andriaus Tapino pareiškimas savo socialinėje paskyroje skamba taip:
Aš neprekiauju kriptovaliutomis, televizijoje nepasakoju, kaip greitai praturtėjau ir negąsdinu didžiųjų bankų. Tai yra sukčiai – nusikaltėliai, kurie nori išvilioti iš jūsų pinigus. Tai, ką jūs matote naujienų portaluose, „Youtube“ ar „Facebook“ yra nusikalstama veikla, apie ją reikėtų pranešti. Nežinau, kaip galima tuo patikėti, bet labai prašau, dabar jau turbūt labai labai prašau – įjunkit smegenis ir netikėkit.
Tokią sukčių aferą galite sutikti įvairiuose portaluose, Facebook ar kituose socialiniuose tinkluose. Svarbiausia yra vengti bet kokio naršymo įtartinose svetainėse, paspaudimų ant neaiškių reklamų ir registravimosi melagingose anketose, nes toks elgesys gali sukelti rimtų pasekmių. Pašalinkite Delfi kriptovaliutų pasiūlymus uždarydami iššokančius langus.
Delfi kriptovaliutų investavimo apgavystė - apgavystė, skatinanti žmones investuoti į įtartinas operacijas. Kenkėjiškos raklamos vilioja žinomomis pavardėmis.
Kriptovaliutų investavimo virusų veikimo ir plitimo principas – partnerysčių marketingas
Delfi afera taikosi į konkrečias amžiaus grupes arba auditorijas, parinktas pagal jau turimą informaciją apie vartotojus. nemaža dalis tokių melagingų pranešimų turi ir konkrečius dėmesį gaudančius teiginius, kurie teigia, kad tai yra pasiūlymas visoms moterims, mamoms arba žmonėms gimusiems 1961-1984 metais. Tai tik apgavystės modelis, kuris sulaukia daugiau teigiamų rezultatų.
Tokios socialinių tinklų, naujienų portalų žinutės ir reklamos yra būdas kenkėjiškoms aferoms plisti. Kaip ir nesaugus internetinis turinys, kuris automatiškai įrašo ir peleidžia adware tipo programas ar kitokius kompiuterinius virusus. Saugokitės tokių marketingo kampanijų ir venkite lankytis portaluose, dėl kurių tikrumo nesate tikri. Toks turinys gali baigtis rimtomis bėdomis tiek su įrenginiu tiek su jūsų tapatybe ar privatumu.
Pašalinkite Delfi kriptovaliutų apgavystes ir patikrinkite sistemą, kad įsitikintumęte, jog ji nebuvo užkrėsta
Nepaisant visų su žymiais žmonėmis susijusių faktų, jūsų asmeninė informacija gali atsidurti rimtame pavojuje. Nesvarbu kaip įtikinamai sukčiai siūlo jums užsidirbti lengvų pajamų, greičiausiai jų tik neteksite, ypač jeigu prieš jus bus panaudotos suasmenintos apgavystės. Beje, į jūsų kompiuterį sukčiai gali bandyti įrašyti pavojingų programų, kurių pagalba jie taip pat gali bandyti rinkti jūsų asmeninė informaciją, infomaciją, susijusią su jūsų paties įrenginiu ar veikla internete. Dėl šios priežasties rekomenduojame kuo greičiau pašalinti kenkėjišką programą iš įrenginio.
Kad įsitikintumėte, jog jūsų kompiuteryje nėra virusų, mes rekomenduojame naudotis automatiniais įrankiais, skirtais šalinti virusus ir kenkėjiškas programas. FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, ar Malwarebytes gali puikiai atlikti šį darbą už jus ir ištrinti su Delfi kriptovaliutų afera susijusias programas.
Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.
Rankinis Delfi scam pašalinimas
Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows
Norėdami pašalinti Delfi kriptovaliutų apgavystė iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:
- Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
- Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
- Sąraše raskite įrašus, susijusius su Delfi kriptovaliutų apgavystė ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
- Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
- Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:
- Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
- Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
- Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
- Viršuje spauskite Uninstall/Change.
- Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
- Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.
Ištrinkite iš „Mac“
„Mac“:
- Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
- Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
- Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:
- Pasirinkite Go > Go to Folder.
- Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
- Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
- Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge
Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:
- Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
- Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
- Apačioje spauskite Uninstall.
Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:
- Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
- Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
- Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:
- Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
- Tuomet raskite On startup skyrių.
- Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.
Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:
- Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
- Pasirinkite Details.
- Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.
- Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
- Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
- Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
- Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
- Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:
Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
Instrukcijos Chromium Edge naršyklei
Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):
- Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
- Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
Išvalykite duomenis:
- Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
- Pasirinkite Privacy and services.
- Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
- Time range skiltyje pasirinkite All time.
- Spauskite Clear now.
Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):
- Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
- Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
- Pasirinkite Restore settings to their default values.
- Patvirtinkite pasirinkimą.
Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox
Pašalinkite pavojingus plėtinius:
- Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
- Pasirinkite Add-ons.
- Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Delfi kriptovaliutų apgavystė, ir spauskite Remove.
Atstatykite pagrindinį puslapį:
- Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
- Pasirinkite Options.
- Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.
Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:
- Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
- Eikite į Privacy & Security skyrių.
- Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
- Spustelėkite Clear Data…
- Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox
Jei atlikus visus žingsnius Delfi kriptovaliutų apgavystė vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:
- Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
- Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
- Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
- Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Delfi kriptovaliutų apgavystė.
Iš naujo nustatykite Google Chrome
Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:
- Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
- Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.
Išvalykite Chrome duomenis:
- Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
- Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
- Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
- Paspauskite Clear data.
Pakeiskite pagrindinį puslapį:
- Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
- Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
- Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.
Iš naujo nustatykite Google Chrome:
Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:
- Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
- Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
- Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
- Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
- Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.
Iš naujo nustatykite Safari
Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:
- Spustelėkite Safari > Preferences…
- Naujame lange pasirinkite Extensions.
- Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Delfi kriptovaliutų apgavystė, ir spauskite Uninstall.
Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:
- Spauskite Safari > Clear History…
- Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
- Patvirtinkite paspausdami Clear History.
Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:
- Spustelėkite Safari > Preferences…
- Eikite į Advanced skirtuką.
- Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
- Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Delfi scam registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte
Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.
Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.
Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.
- ^ Scam reikšmė. 2-spyware. Virusų naujienos ir pašalinimo instrukcijos.
- ^ Ernestas Naprys. Sukčiai už naivuolį, patikėjusį A.Tapino, A.Valinsko ar V.Šapokos klastote, gauna 650 dolerių. 15min. Vienas didžiausių naujienų portalų Lietuvoje.
- ^ Įspėja: prisidengdami A. Tapino pavarde sukčiai nusitaikė į gyventojų santaupas. Diena. Naujienų portalas.