Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

Aes256 viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Recovery Instructions Included

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Saugumo specialistai praneša: Aes256 virusas taikosi į jūsų kompiuteryje saugomus duomenis

Aes256 virusas yra pavojinga programa, kuri naudoja AES-256[1] šifravimo sistemą užkoduoti žmonių kompiuteriuose esančius duomenis ir taip paskatinti juos sumokėti nemenką pinigų sumą. Nukentėjusiųjų duomenimis, viruso kūrėjai reikalauja 10 Bitkoinų[2]. Tokį metodą naudoja ir tokie failus užkoduojantys virusai kaip Deadly virusas, naujosios Cryptowall ir Cryptolocker versijos bei kiti šiai kategorijai priskiriami virusai. Sužinoti, kad jūsų kompiuteris tapo užkrėstas galite perskaitę darbalaukyje paliktą išpirkos raštelį pavadintą „!!Read This_Important!!!.txt“. Užkrėsti duomenys taip pat turi .aes256 failo plėtinį, kuris įterpiamas vos tik virusas baigia duomenų užkodavimą. Išpirkos raštelyje teigiama, kad vienintelis būdas susigrąžinti visas nuotraukas, muzikos įrašus ir kitus svarbius duomenis – susisiekti viruso kūrėjus elektroniniu paštu aes-ni@protonmail.com, aes-ni@tuta.io arba BitMsg pagalba ir įsigyti jų siūlomą duomenų atkūrimo įrankį. Tačiau nėra jokių garantijų, kad Aes256 duomenų atkūrimo įrankis bus efektyvus. Remiantis FTB saugumo specialistų tyrimais, failus užkoduojančių virusų kūrėjai siekia tik išvilioti pinigus, o duomenų atkūrimas yra tik jų sąžinės reikalas. Tad patikėję kibernetinių sukčių pažadais ir grasinimais galite netekti ne tik svarbių failų, bet ir pinigų. Dėl šios priežasties turite visa tai ignoruoti ir susikoncentruoti ties Aes256 pašalinimu. Šio failus užkoduojančio viruso pašalinimui rekomenduojame naudoti antivirusinę programą Reimage Reimage Cleaner Intego ir pasinaudoti straipsnio pabaigoje pateiktomis duomenų atkūrimo instrukcijomis.

Pirmieji pranešimai apie Aes256 ransomware virusą pasirodė 2016 metų gruodžio viduryje. Susipažinti su anglų kalba pateikto išpirkos raštelio turiniu galite žemiau:

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< YOUR FILES ARE ENCRYPTED! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
SORRY! All personal files on your computer are encrypted.
File contents are encrypted with random key (AES-256; ECB mode).
Random key is encrypted with RSA public key (2048 bit).
We STRONGLY RECOMMEND you NOT to use any „decryption tools“.
These tools can damage your data, making recover IMPOSSIBLE.
If you want to decrypt your files, you have to get RSA private key.
In order to get private key, write here:
@protonmail.com
@tuta.io
Also you can write to BitMsg (https://…) address
if you did not receive any answer on e-mail:
[…]
You will receive instructions of what to do next.
You MUST refer this ID in your message:

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< YOUR FILES ARE ENCRYPTED! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Jeigu jums pasisekė nesusidurti su šiuo failus užkoduojančiu virusu, patariame pagalvoti apie duomenų apsaugojimo būdus. Padarykite visų svarbių duomenų atsargines kopijas[3] ir išsaugokite juos išorinėse laikmenose. Taip pat svarbu, kad rezervinės kopijos nebūtų prijungtos prie kompiuterio po to, kai Aes256 virusas įsibrovė į kompiuterį, kadangi jis gali užkoduoti ir šiuos duomenis. Patariame aktyvuoti System Restore funkciją savo kompiuterį, kadangi tuomet po viruso atakos galėsite atkurti pačius svarbiausius duomenis Windows Previous Versions funkcijos dėka. Tačiau nepamirškite, kad Aes256 pašalinimas yra pati svarbiausia užduotis. Tik pašalinę virusą galite pradėti rūpintis duomenų atkūrimu.

Aes256 virusas užkoduoja kompiuteryje esančius failus

Kaip šis failus užkoduojantis virusas užgrobia kompiuterius?

Aes256 virusas plinta klaidinančiais elektroniniais laiškais, kuriuose teigiama, kad žmonės turi patikrinti kredito kortelių istoriją ir pan. Vos tik paspaudžiate tokio laiško priedą, pavojingas Trojos arklys[4] įsibrauna į kompiuterį ir įdiegia failus užkoduojantį virusą. Tad norėdami apsisaugoti nuo tokių kompiuterinių virusų, turite atidžiai ir kritiškai vertinti kiekvieną gaunamą elektroninį laišką. Patikrinkite informaciją apie siuntėją, žinutės turinį ir įsitikinkite, kad nėra klaidų, netrūksta informacijos ir pan. Taip pat patariame vengti tinklalapių, kurie priskiriami pavojingiems, t.y., pornografinio turinio tinklalapiai, nelegalūs failų dalinimosi puslapiai ir pan. Virusas taip pat plinta pavojingų reklamų pagalba (angl. malvertising[5]), tad venkite aklai spausti visas matomas reklamas.

Kaip pašalinti Aes256 virusą iš kompiuterio?

Susidūrus su Aes256 ransomware virusu, turite kuo greičiau pašalinti visus su juo susijusius failus iš kompiuterio sistemos. Virusas gali užkoduoti duomenis esančius visame kompiuterių tinkle, „debesyje“ (angl. cloud) ir kitose vietose, todėl patariame neatidėlioti viruso panaikinimo procedūros. Tad norėdami išvengti didesnių nuostolių, siūlome įdiegti Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner, kurios padės pašalinti Aes256 virusą. Tačiau prieš pradėdami sistemos skenavimą nepamirškite atnaujinti minėtų antivirusinių programų ir tik tuomet nuskenuoti kompiuterio sistemą. Deja, Aes256 pašalinimas nepadės atkurti užšifruotų duomenų. Tam jums reikės pasinaudoti kitais būdais, kuriuos aprašėme žemiau.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Aes256 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Aes256 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Aes256 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Aes256 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Aes256 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Aes256 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Aes256 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Aes256. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jeigu Aes256 ransomware virusas užgrobė jūsų duomenis, jokiu būdu nemokėkite išpirkos. Verčiau pasinaudokite mūsų pasiūlymais ir pamėginti atkurti duomenis saugiau. Žinoma, geriausias pasirinkimas – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis.

Jei Aes256 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Use Data Recovery Pro – alternatyvus duomenų atkūrimo įrankis

Ši gerai žinoma programa yra vienas geriausių pasirinkimų tiems, kurie neturi atsarginių duomenų kopijų. Data Recovery Pro gali atkurti itin platų spektrą pažeistų, užkoduotų ar netyčia ištrintų duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Aes256 viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite Use ShadowExplorer įrankiu ir jo pagalba atkurkite prarastus duomenis

Vis dar nežinoma, ar Aes256 virusas gali ištrinti Shadow Volume Copies. Jeigu jis to nepadaro, tuomet galite pasinaudoti ShadowExplorer įrankiu ir atkurti duomenis sekant šiuos žingsnius:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Aes256 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-aes256-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Aes256 ransomware virus