Aes256 viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)
Aes256 viruso pašalinimas
Kas yra Aes256 virusas?
Saugumo specialistai praneša: Aes256 virusas taikosi į jūsų kompiuteryje saugomus duomenis
Aes256 virusas yra pavojinga programa, kuri naudoja AES-256[1] šifravimo sistemą užkoduoti žmonių kompiuteriuose esančius duomenis ir taip paskatinti juos sumokėti nemenką pinigų sumą. Nukentėjusiųjų duomenimis, viruso kūrėjai reikalauja 10 Bitkoinų[2]. Tokį metodą naudoja ir tokie failus užkoduojantys virusai kaip Deadly virusas, naujosios Cryptowall ir Cryptolocker versijos bei kiti šiai kategorijai priskiriami virusai. Sužinoti, kad jūsų kompiuteris tapo užkrėstas galite perskaitę darbalaukyje paliktą išpirkos raštelį pavadintą „!!Read This_Important!!!.txt“. Užkrėsti duomenys taip pat turi .aes256 failo plėtinį, kuris įterpiamas vos tik virusas baigia duomenų užkodavimą. Išpirkos raštelyje teigiama, kad vienintelis būdas susigrąžinti visas nuotraukas, muzikos įrašus ir kitus svarbius duomenis – susisiekti viruso kūrėjus elektroniniu paštu [email protected], [email protected] arba BitMsg pagalba ir įsigyti jų siūlomą duomenų atkūrimo įrankį. Tačiau nėra jokių garantijų, kad Aes256 duomenų atkūrimo įrankis bus efektyvus. Remiantis FTB saugumo specialistų tyrimais, failus užkoduojančių virusų kūrėjai siekia tik išvilioti pinigus, o duomenų atkūrimas yra tik jų sąžinės reikalas. Tad patikėję kibernetinių sukčių pažadais ir grasinimais galite netekti ne tik svarbių failų, bet ir pinigų. Dėl šios priežasties turite visa tai ignoruoti ir susikoncentruoti ties Aes256 pašalinimu. Šio failus užkoduojančio viruso pašalinimui rekomenduojame naudoti antivirusinę programą FortectIntego ir pasinaudoti straipsnio pabaigoje pateiktomis duomenų atkūrimo instrukcijomis.
Pirmieji pranešimai apie Aes256 ransomware virusą pasirodė 2016 metų gruodžio viduryje. Susipažinti su anglų kalba pateikto išpirkos raštelio turiniu galite žemiau:
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< YOUR FILES ARE ENCRYPTED! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
SORRY! All personal files on your computer are encrypted.
File contents are encrypted with random key (AES-256; ECB mode).
Random key is encrypted with RSA public key (2048 bit).
We STRONGLY RECOMMEND you NOT to use any „decryption tools“.
These tools can damage your data, making recover IMPOSSIBLE.
If you want to decrypt your files, you have to get RSA private key.
In order to get private key, write here:
@protonmail.com
@tuta.io
Also you can write to BitMsg (https://…) address
if you did not receive any answer on e-mail:
[…]
You will receive instructions of what to do next.
You MUST refer this ID in your message:<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< YOUR FILES ARE ENCRYPTED! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Jeigu jums pasisekė nesusidurti su šiuo failus užkoduojančiu virusu, patariame pagalvoti apie duomenų apsaugojimo būdus. Padarykite visų svarbių duomenų atsargines kopijas[3] ir išsaugokite juos išorinėse laikmenose. Taip pat svarbu, kad rezervinės kopijos nebūtų prijungtos prie kompiuterio po to, kai Aes256 virusas įsibrovė į kompiuterį, kadangi jis gali užkoduoti ir šiuos duomenis. Patariame aktyvuoti System Restore funkciją savo kompiuterį, kadangi tuomet po viruso atakos galėsite atkurti pačius svarbiausius duomenis Windows Previous Versions funkcijos dėka. Tačiau nepamirškite, kad Aes256 pašalinimas yra pati svarbiausia užduotis. Tik pašalinę virusą galite pradėti rūpintis duomenų atkūrimu.
Kaip šis failus užkoduojantis virusas užgrobia kompiuterius?
Aes256 virusas plinta klaidinančiais elektroniniais laiškais, kuriuose teigiama, kad žmonės turi patikrinti kredito kortelių istoriją ir pan. Vos tik paspaudžiate tokio laiško priedą, pavojingas Trojos arklys[4] įsibrauna į kompiuterį ir įdiegia failus užkoduojantį virusą. Tad norėdami apsisaugoti nuo tokių kompiuterinių virusų, turite atidžiai ir kritiškai vertinti kiekvieną gaunamą elektroninį laišką. Patikrinkite informaciją apie siuntėją, žinutės turinį ir įsitikinkite, kad nėra klaidų, netrūksta informacijos ir pan. Taip pat patariame vengti tinklalapių, kurie priskiriami pavojingiems, t.y., pornografinio turinio tinklalapiai, nelegalūs failų dalinimosi puslapiai ir pan. Virusas taip pat plinta pavojingų reklamų pagalba (angl. malvertising[5]), tad venkite aklai spausti visas matomas reklamas.
Kaip pašalinti Aes256 virusą iš kompiuterio?
Susidūrus su Aes256 ransomware virusu, turite kuo greičiau pašalinti visus su juo susijusius failus iš kompiuterio sistemos. Virusas gali užkoduoti duomenis esančius visame kompiuterių tinkle, „debesyje“ (angl. cloud) ir kitose vietose, todėl patariame neatidėlioti viruso panaikinimo procedūros. Tad norėdami išvengti didesnių nuostolių, siūlome įdiegti FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner, kurios padės pašalinti Aes256 virusą. Tačiau prieš pradėdami sistemos skenavimą nepamirškite atnaujinti minėtų antivirusinių programų ir tik tuomet nuskenuoti kompiuterio sistemą. Deja, Aes256 pašalinimas nepadės atkurti užšifruotų duomenų. Tam jums reikės pasinaudoti kitais būdais, kuriuos aprašėme žemiau.
Rankinis Aes256 viruso pašalinimas
Rankinis Aes256 pašalinimas saugiajame režime
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti Aes256 naudojant System Restore
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Aes256 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Svarbu. Kaip atkurti duomenis?
Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Aes256. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.Jeigu Aes256 ransomware virusas užgrobė jūsų duomenis, jokiu būdu nemokėkite išpirkos. Verčiau pasinaudokite mūsų pasiūlymais ir pamėginti atkurti duomenis saugiau. Žinoma, geriausias pasirinkimas – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis.
Jei Aes256 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:
Use Data Recovery Pro – alternatyvus duomenų atkūrimo įrankis
Ši gerai žinoma programa yra vienas geriausių pasirinkimų tiems, kurie neturi atsarginių duomenų kopijų. Data Recovery Pro gali atkurti itin platų spektrą pažeistų, užkoduotų ar netyčia ištrintų duomenų.
- Parsisiųsti Data Recovery Pro;
- Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
- Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Aes256 viruso;
- Atkurkite juos.
Pasinaudokite Use ShadowExplorer įrankiu ir jo pagalba atkurkite prarastus duomenis
Vis dar nežinoma, ar Aes256 virusas gali ištrinti Shadow Volume Copies. Jeigu jis to nepadaro, tuomet galite pasinaudoti ShadowExplorer įrankiu ir atkurti duomenis sekant šiuos žingsnius:
- Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
- Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
- Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
- Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Aes256 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.
- ^ What is Advanced Encryption Standard. Vikipedija. Laisvoji enciklopedija internete.
- ^ Pagrindiniai faktai: kas tie bitkoinai?. 15min.lt. Naujienų portalas.
- ^ Kam reikalingos rezervinės kopijos?. Kauno diena. Naujienų portalas Kauno miesto gyventojams.
- ^ Trojos arklys (programa). Vikipedija. Laisvoji enciklopedija internete.
- ^ Juliana de Groot. What is Malvertising? How to Identify and Protect Against Malvertising Attacks. Digital Guardian. The Blog about data loss prevention.