AES-NI viruso šalinimas (Vas 2017 atnaujinimas)
AES-NI viruso pašalinimas
Kas yra AES-NI virusas?
Kuo pavojingas AES-NI virusas?
AES-NI užkratas priklauso AES256 programų-vagių grupei. Šis naujai atrastas virusas nenusileidžia kitiems žinomiems šios kategorijos užkratams. Nors iš pažiūros AES-NI gali neatrodyti kaip itin sudėtinga programa-vagis, svarbu teisingai įvertinti jos pavojingumą. Naudodamas AES-256 duomenų šifruotės metodą, virusui pavyksta užkoduoti bet kokio formato dokumentą. Deja, jis geba užkoduoti keliasdešimt vaizdo, audio failų bei dokumentų vienu metu. Kita vertus, jei virusas pateko į jūsų operacinę sistemą, neverta panikuoti, bet veikiau susitelkti į jo pašalinimą. Tai galite padaryti su FortectIntego programos pagalba. Ji praverčia šalinant ir kitokio pobūdžio virtualiuosius užkratus.
Vienas iš šio viruso pagrindinių bruožų – AES bei RSA šifruotės derinys. Yra keletas variantų AES kodavimo tipų. Labiausiai paplitę iš jų – 128 bei 256-bitų variacijos. Naudodami atitinkamą tipą, virusas užkoduoja failus, atlikęs keliis šifravimo ciklų. Tai jam padeda sukurti unikalų keliolikos skaitmenų ir ženklų kodą. Šifravimo metu prie visų failų yra pridedamas .aesni256 failo plėtinys. Suprantama, kad tam, kad atkoduotumėte informaciją, užšifruotą tokiu būdu, reikalingas jį atitinkantis unikalus kodas. Kompiuteriniai nusikaltėliai dažnai skubina paveiktus vartotojus sumokėti išpirką būtent argumentuodami šios ypatybės neįveikiamumu. Baigus koduoti duomenis, ekrane pasirodo pranešimas, pateikiantis tolesnes instrukcijas. Jose pateikiamas sukčių e. pašto adresas – [email protected] ir [email protected]. Viruso reikalaujama išpirka priklauso nuo to, kas yra užsikrėtęs – individualus vartotojas ar įmonė. Nors reikalaujama išpirka gali atrodyti ne itin didelė, nerekomenduotina atlikti banko pavedimą. Nėra garantijų, kad viruso kūrėjai grąžins visus bei nepažeistus failus. CryptoWall atvejis, kai jo kūrėjai susižėrė kelis šimtų milijonų eurų iš išpirkų, patvirtina šią hipotezę.
AES-NI pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio foną į išpirkos pranešimą. Kaskart įjungus įrenginį, primenama vartotojams apie užblokuotus duomenis.
Viruso plitimo ypatumai ir prevencija
AES NI užkratas plinta tais pačiais būdais kaip ir kiti šios kategorijos virusai. Didžiausias užkratų kiekis buvo aptiktas reklaminiuose laiškuose. Pasirodžius tokiems virusams kaip Locky, Cerber, įvairiose naujienų svetainėse bei forumuose buvo aptarinėjama jų taktika pasinaudoti netikrų mokesčių pranešimų bei sąskaitų-faktūrų priedanga. Deja, ganėtinai nemažas skaičius vartotojų dar neatidžiai peržiūrinėja reklaminius laiškus, kas leidžia virusams sėkmingai užkrėsti įrenginius ir užkoduoti duomenis. Atkreipkite dėmesį, kad virusas gali užkrėsti per laišką, kuris yra tariamai siųstas iš žinomos telekomunikacijų bendrovės kaip antai Telia ar Tele2. Užkrėstuose laiškuose dažnai esti gramatinės bei spausdinimo klaidos. Atkreipkite dėmesį į siuntėjo e. paštą bei pateikiamus rekvizitus. Taip pat pravartu užtikrinti sistemos apsaugą ir nuo kompiuterinių trojanų. Tai dar viena priežastis pasirūpinti atitinkama kompiuterine apsaugos programa.
Ar įmanoma visiškai pašalinti AES-NI virusą?
Kai pastebite, kad jūsų sistemoje atsirado nematyti failai bei nors vienas jūsų failas turi .aesni256 plėtinį, nedelskite pradėti AES NI šalinimą. FortectIntego ar Malwarebytes padės jums veiksmingai pašalinti virusą. Atkreipkite dėmesį, kad nei vieną iš šių programų neatkoduoja duomenų. Pasinaudokite atsarginėmis kopijomis ar įsidiekite duomenų atkodavimo programą. Kelis pasiūlymus rasite žemiau po pateiktomis instrukcijomis. Pereikite prie duomenų atkūrimo instrukcijų tik visiškai pašalinę AES-NI virusą. Kitą kartą pasirūpinkite atsarginėmis kopijomis arba saugokite svarbių failų kopijas keliose vietose, pavyzdžiui, USB laikmenoje, interneto duomenų bazėje, ir kt.
Rankinis AES-NI viruso pašalinimas
Rankinis AES-NI pašalinimas saugiajame režime
Gali būti, kad virusas užblokuos jūsų antivirusinę ar virusų šalinimo programą. Tokiu būdu jums reikia įeiti į Saugos rėžimą ir įjungti programą iš naujo.
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti AES-NI naudojant System Restore
Jei aukščiau pateiktas būdas nepadeda, atkurkite operacinę sistemą.
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš AES-NI pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Svarbu. Kaip atkurti duomenis?
Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti AES-NI. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.Jei AES-NI užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:
Įsidiekite Data Recovery Pro norėdami atkoduoti AES-NI viruso paveiktus failus
Šis būdas gali būti veiksmingas, jei neturite atsarginių kopijų.
- Parsisiųsti Data Recovery Pro;
- Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
- Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus AES-NI viruso;
- Atkurkite juos.
Pasinaudokite „Windows Previous Versions“ funkcija
Jie „Sistemos atkūrimo“ (System Restore) funkcija buvo prieš tai įgalinta, jums gali pavykti atgauti duomenis vykdant šiuos žingsnius.
- Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
- Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
- “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.
ShadowExplorer programos privalumas
Retai programos-vagys ištrina atsargines sistemos kopijas. Nėra duomenų apie šio viruso ypatybę šalinti šias kopijas. Suskubkite pasinaudoti šia programa.
- Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
- Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
- Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
- Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.
Šiuo metu dar nėra sukurta oficiali AES-NI viruso atkodavimo programinė įranga
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip AES-NI prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu
Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.
Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.