Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

AES-NI viruso šalinimas (Vas 2017 atnaujinimas) - Bonus: Decryption Steps

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Kuo pavojingas AES-NI virusas?

AES-NI užkratas priklauso AES256 programų-vagių grupei. Šis naujai atrastas virusas nenusileidžia kitiems žinomiems šios kategorijos užkratams. Nors iš pažiūros AES-NI gali neatrodyti kaip itin sudėtinga programa-vagis, svarbu teisingai įvertinti jos pavojingumą. Naudodamas AES-256 duomenų šifruotės metodą, virusui pavyksta užkoduoti bet kokio formato dokumentą. Deja, jis geba užkoduoti keliasdešimt vaizdo, audio failų bei dokumentų vienu metu. Kita vertus, jei virusas pateko į jūsų operacinę sistemą, neverta panikuoti, bet veikiau susitelkti į jo pašalinimą. Tai galite padaryti su Reimage Reimage Cleaner programos pagalba. Ji praverčia šalinant ir kitokio pobūdžio virtualiuosius užkratus.

Vienas iš šio viruso pagrindinių bruožų – AES bei RSA šifruotės derinys. Yra keletas variantų AES kodavimo tipų. Labiausiai paplitę iš jų – 128 bei 256-bitų variacijos. Naudodami atitinkamą tipą, virusas užkoduoja failus, atlikęs keliis šifravimo ciklų. Tai jam padeda sukurti unikalų keliolikos skaitmenų ir ženklų kodą. Šifravimo metu prie visų failų yra pridedamas .aesni256 failo plėtinys. Suprantama, kad tam, kad atkoduotumėte informaciją, užšifruotą tokiu būdu, reikalingas jį atitinkantis unikalus kodas. Kompiuteriniai nusikaltėliai dažnai skubina paveiktus vartotojus sumokėti išpirką būtent argumentuodami šios ypatybės neįveikiamumu. Baigus koduoti duomenis, ekrane pasirodo pranešimas, pateikiantis tolesnes instrukcijas. Jose pateikiamas sukčių e. pašto adresas aes-ni@protonmail.com ir aes-ni@tuta.io. Viruso reikalaujama išpirka priklauso nuo to, kas yra užsikrėtęs – individualus vartotojas ar įmonė. Nors reikalaujama išpirka gali atrodyti ne itin didelė, nerekomenduotina atlikti banko pavedimą. Nėra garantijų, kad viruso kūrėjai grąžins visus bei nepažeistus failus. CryptoWall atvejis, kai jo kūrėjai susižėrė kelis šimtų milijonų eurų iš išpirkų, patvirtina šią hipotezę.

AES-NI viruso pavyzdys
AES-NI pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio foną į išpirkos pranešimą. Kaskart įjungus įrenginį, primenama vartotojams apie užblokuotus duomenis.

Viruso plitimo ypatumai ir prevencija

AES NI užkratas plinta tais pačiais būdais kaip ir kiti šios kategorijos virusai. Didžiausias užkratų kiekis buvo aptiktas reklaminiuose laiškuose. Pasirodžius tokiems virusams kaip Locky, Cerber, įvairiose naujienų svetainėse bei forumuose buvo aptarinėjama jų taktika pasinaudoti netikrų mokesčių pranešimų bei sąskaitų-faktūrų priedanga. Deja, ganėtinai nemažas skaičius vartotojų dar neatidžiai peržiūrinėja reklaminius laiškus, kas leidžia virusams sėkmingai užkrėsti įrenginius ir užkoduoti duomenis. Atkreipkite dėmesį, kad virusas gali užkrėsti per laišką, kuris yra tariamai siųstas iš žinomos telekomunikacijų bendrovės kaip antai Telia ar Tele2. Užkrėstuose laiškuose dažnai esti gramatinės bei spausdinimo klaidos. Atkreipkite dėmesį į siuntėjo e. paštą bei pateikiamus rekvizitus. Taip pat pravartu užtikrinti sistemos apsaugą ir nuo kompiuterinių trojanų. Tai dar viena priežastis pasirūpinti atitinkama kompiuterine apsaugos programa.

Ar įmanoma visiškai pašalinti AES-NI virusą?

Kai pastebite, kad jūsų sistemoje atsirado nematyti failai bei nors vienas jūsų failas turi .aesni256 plėtinį, nedelskite pradėti AES NI šalinimą. Reimage Reimage Cleaner ar Malwarebytes padės jums veiksmingai pašalinti virusą. Atkreipkite dėmesį, kad nei vieną iš šių programų neatkoduoja duomenų. Pasinaudokite atsarginėmis kopijomis ar įsidiekite duomenų atkodavimo programą. Kelis pasiūlymus rasite žemiau po pateiktomis instrukcijomis. Pereikite prie duomenų atkūrimo instrukcijų tik visiškai pašalinę AES-NI virusą. Kitą kartą pasirūpinkite atsarginėmis kopijomis arba saugokite svarbių failų kopijas keliose vietose, pavyzdžiui, USB laikmenoje, interneto duomenų bazėje, ir kt.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage Cleaner Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Reimage Cleaner, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Reimage Cleaner turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Reimage Cleaner pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Reimage Cleaner programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage Cleaner, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis AES-NI viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti AES-NI naudojant Safe Mode with Networking

Gali būti, kad virusas užblokuos jūsų antivirusinę ar virusų šalinimo programą. Tokiu būdu jums reikia įeiti į Saugos rėžimą ir įjungti programą iš naujo.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: AES-NI šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite AES-NI pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti AES-NI naudojant System Restore

Jei aukščiau pateiktas būdas nepadeda, atkurkite operacinę sistemą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš AES-NI pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog AES-NI sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti AES-NI. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei AES-NI užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Įsidiekite Data Recovery Pro norėdami atkoduoti AES-NI viruso paveiktus failus

Šis būdas gali būti veiksmingas, jei neturite atsarginių kopijų. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus AES-NI viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite „Windows Previous Versions“ funkcija 

Jie „Sistemos atkūrimo“ (System Restore) funkcija buvo prieš tai įgalinta, jums gali pavykti atgauti duomenis vykdant šiuos žingsnius. 

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

ShadowExplorer programos privalumas

Retai programos-vagys ištrina atsargines sistemos kopijas. Nėra duomenų apie šio viruso ypatybę šalinti šias kopijas. Suskubkite pasinaudoti šia programa.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Šiuo metu dar nėra sukurta oficiali AES-NI viruso atkodavimo programinė įranga

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip AES-NI prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-aes-ni-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie AES-NI ransomware virus