.Aes_ni_0day viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)
.Aes_ni_0day viruso pašalinimas
Kas yra .Aes_ni_0day failo plėtinio virusas?
.Aes_ni_0day virusas – naujoji AES-NI viruso versija
.Aes_ni_0day failo plėtinio virusas yra nauja failus užkoduojančio viruso AES-NI versija. Pasak jo kūrėjų, tai speciali viruso versija, kuri vadinama “NSA EXPLOIT EDITION”. Vis dėlto šis virusas mažai kuo skiriasi nuo originalo. Jis užkoduoja duomenų bazes, vaizdo ir garso įrašus, įvairius dokumentus, paveikslus, nuotraukas ir daugelį kitų populiarių failų. Duomenų šifravimui naudojama AES-256 kodavimo sistema, kuri yra papildomai užšifruojama viešu RSA-2048 šifravimo raktu. Viruso kūrėjai išpirkos raštelyje “!!! READ THIS – IMPORTANT !!!.txt“ praneša, kaip nukentėjusieji gali dešifruoti failus, turinčius .Aes_ni_0day plėtinį. Nukentėjusieji turi susisiekti su kibernetiniais nusikaltėliai nurodytu elektroninio pašto adresu ir laukti atsakymo su intrukcijomis, kaip įsigyti privatų RSA duomenų atkūrimo raktą. Susisiekti su sukčiais tikrai nepatariame. Jie reikalaus sumokėti nemažą išpirką elektronine valiuta – Bitkoinais, tačiau šis sandoris gali būti nesėkmingas. Nusikaltėliai gali neduoti prieigos prie duomenų atkūrimo įrankio, tačiau be sąžinės graužaties pasisavinti jūsų pinigus arba reikalauti pervesti jų dar daugiau. Nepaisant to, kad .Aes_ni_0day pašalinimas nepadės susigrąžinti prarastų duomenų, verčiau susikoncentruokite ties šia užduotimi. Failus užkoduojantys virusai yra ne kas kita, o šantažavimo įrankiai, kurie turi būti panaikinti iš kompiuterio kuo skubiau, pasitelkiant patikimą antivirusinę programa, pavyzdžiui, FortectIntego.
.Aes_ni_0day failo plėtinio virusas plinta ir įsibrauna į kompiuteriais taikydamas kelias strategijas. Visų pirma, į užkrėstame kompiuteryje esančias %System Drive%, %AppData% bei %Windows% direktorijas yra įdiegiami pavojingi failai ir kiti su virusu susiję komponentai. Tuomet atliekamos kelios modifikacijos Windows operacinės sistemos registre (angl. Windows Registry) tam, kad virusas buvo aktyvuojamas kiekvieną kartą, kai vartotojas įjungia kompiuterį. Virusas taip pat užkrečia .svchost.exe procesą ir ištrina šešėlines duomenų kopijas (angl. Shadow Volume Copies). Maža to, šis failus užkoduojantis virusas pasižymi viena unikalia savybe. Patekęs į kompiuterį, virusas nustato kompiuterio lokaciją. Jeigu kompiuterio savininkas gyvena buvusiosiose Sovietų Sąjungos bloko šalyse, virusas save automatiškai ištrina. Tad šio viruso paplitimo Lietuvoje nereikėtų tikėtis. Tačiau gyvenantiems užsienio šalyse svarbu nepamiršti, kad svarbiausia pašalinti .Aes_ni_0day virusą iš kompiuterio ir tik vėliau ieškoti efektyvių bei saugių duomenų atkūrimo būdų.
.Aes_ni_0day failo plėtinio virusas plinta užkrėstais elektroniniais laiškais, o patekęs į kompiuterį užkoduoja jame saugomus duomenis ir reikalauja sumokėti išpirką.
Failus užkoduojančio viruso sklaidos būdai
.Aes_ni_0day virusas gali įsibrauti į kompiuterius pasitelkdamas užkrėstus elektroninių laiškų priedus, saugumo spragų ieškančius įrankius (angl. exploit kits), netikrus programinės įrangos įdiegimo paketus ir t.t. Kaip ir daugelis failus užkoduojančių virusų, šis taip pat daugiausiai platinamas elektroniniais laiškais. Kibernetiniai nusikaltėliai apgalvojo šimtus skirtingų variantų ir išsiuntė gausybę elektroninių laiškų, kuriuose nurodomos pačios įvairiausios priežastys, kodėl vartotojas turi atidaryti prisegtą dokumentą. Pavojingas failas gali atrodyti lyg niekuo neišsiskiriantis Microsoft Office ar PDF dokumentas, tačiau iš tiesų tai tik gerai užmaskuotas VBS script, JavaScript ar kitas viruso aktyvavimo failas. .Aes_ni_0day failo virusas taip pat gali pasinaudoti saugumo spragų ieškančiais įrankiais ir patekti į kompiuterį pasinaudodamas operacinės sistemos ar programinės įrangos trūkumais. Tad reguliarus atnaujinimų įdiegimas gali užkirsti kelią failus užkoduojančiam virusui. Taip pat savarbu atsakingai rinktis šaltinius, iš kurių atsisiunčiamos programos ar jų atnaujinimai. Venkite failų dalinimosi programų ir tinklalapių, kadangi juose dažnai platinami pavojingi virusai.
Saugus būdas atsikratyti .Aes_ni_0day failo plėtinio virusu
Norėdami saugiai pašalinti .Aes_ni_0day virusą iš kompiuterio, turite pasinaudoti patikima antivirusine programa. Anksčiau aptarėme, kad virusas gali užkrėsti svarbius Windows sistemos procesus ir modifikuoti Windows registrą, todėl pašalinti virusą rankiniu būdu nepadarant daugiau žalos yra praktiškai neįmanoma. Tik profesionali antivirusinė programa gali surasti ir pašalinti visus viruso elementus. Mūsų nuomone, .Aes_ni_0day pašalinimas turėtų būti atliekamas naudojant FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes antivirusinę programą. Prieš įdiegiant ir atnaujinant pasirinktą programą, jums gali tekti perkrauti kompiuterį Į Safe Mode with Networking rėžimą. Straipsnio pabaigoje rasite instrukcijas kaip tai padaryti ir mūsų siūlomus alternatyvius duomenų atkūrimo būdus.
Rankinis .Aes_ni_0day viruso pašalinimas
Rankinis .Aes_ni_0day pašalinimas saugiajame režime
Pirmas viruso pašalinimo žingsnis reikalauja perkrauti kompiuterį Safe Mode with Networking rėžimu. Tuomet įdiekite ir atnaujinkite antivirusinę programą bei atlikite sistemos skenavimą.
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti .Aes_ni_0day naudojant System Restore
System Restore metodas taip pat leidžia deaktyvuoti .Aes_ni_0day virusą ir inicijuoti automatinį jo pašalinimą.
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .Aes_ni_0day pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Svarbu. Kaip atkurti duomenis?
Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .Aes_ni_0day. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.Pašalinę virusą galite imtis duomenų atkūrimo. Kol kas vienintelis efektyvus būdas susigrąžinti užkoduotus dokumentus bei nuotraukas – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis. Jeigu jų neturite, išmėginkite mūsų siūlomus alternatyvius metodus.
Jei .Aes_ni_0day užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:
Data Recovery Pro – automatinis duomenų atkūrimo įrankis
Data Recovery Pro programa yra skirta atkurti netyčia ištrintus, pažeistus ir užkoduotus duomenis. Negalime pažadėti, kad jai pavyks iššifruoti visus užkoduotus failus, tačiau susigrąžinti dalį jų tikrai pavyks.
- Parsisiųsti Data Recovery Pro;
- Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
- Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .Aes_ni_0day viruso;
- Atkurkite juos.
Windows Previous Versions funkcija leidžia atkurti anksčiau išsaugotas duomenų kopijas
Jeigu „System Restore“ funkcija buvo aktyvuota jūsų kompiuteryje prieš .Aes_ni_0day failo plėtinio viruso ataką, tuomet sekdami žemiau pateiktais žingsniais galite sugrįžti laiku atgal ir atkurti anksčiau išsaugotas duomenų versijas.
- Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
- Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
- “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .Aes_ni_0day prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.