Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

Hades Locker viruso šalinimas (Atnaujintos instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Hades Locker virusas pranoko Wildfire ransomware ir stebina virusų tyrėjus

Wildfire ransomware kūrėjai nusprendė nebedaryti daugiau klaidų ir sukūrė naują, nepalaužiamą virusą – Hades Locker ransomware. Virusų tyrėjams pavyko pažaboti ankstesnį virusą, sunaikinant Wildfire valdymo serverius (angl. Command and Control). Šįkart hakeriai pasistengė ir sukūrė tvirtą bei sudėtingą virusą, kurio neįmanoma atkoduoti. Patekęs į kompiuterio sistemą virusas paleidžia http://ip-api.com/xml puslapį, kuris surenka informaciją apie aukos buvimo vietą: šalies kodą, regiono pavadinimą, miestą, pašto kodą, interneto tiekėjo informaciją, IP adresą ir netgi kompiuterio buvimo koordinates. Surinkta informacija siunčiama į programišių serverius ir tuomet sugeneruojamas unikalus AES kodavimo kodas, kuris naudojamas kompiuteryje esančių failų užšifravimui. Virusas įdeda specialų plėtinį į kiekvieną užkoduotą failą – .~HL ir penkis pirmus simbolius iš užkodavimo slaptažodžio. Svarbu paminėti, kad Hades Locker virusas gali užkoduoti daug skirtingų formatų ir palieka tik tuos, kurie reikalingi kompiuterio darbo užtikrinimui:

 • Recycle bin;
 • Windows;
 • Program Files;
 • Program files (x86);
 • System Volume Information.

Hades Locker viruso pavyzdys

Pabaigęs failų kodavimą virusas palieka išpirkos raštelį ten, kur yra užkoduotų failų. Tradiciškai raštelis pateikiamas trim skirtingais formatais:

 • README_RECOVER_FILES_[victim’s ID].html;
 • README_RECOVER_FILES_[victim’s ID].png;
 • README_RECOVER_FILES_[victim’s ID].txt.

Šis išpirkos raštelis niekuo nesiskiria nuo kitų ransomware virusų paliekamų raštelių – jame pateikiamos instrukcijos, kaip atkurti užgrobtus duomenis. Nuo viruso nukentėjęs asmuo turi parsisiųsti Tor naršyklę, naudodamasis ja pasiekti specialų tinklalapį ir sumokėti išpirką. Hades Locker kūrėjai nori 600 JAV dolerių arba 500 eurų, arba 400 Didžiosios Britanijos svarų, kurie turi būti pervesti Bitkoinų valiuta (hakerių norima suma sudaro apie 1 Bitkoiną). Apmokėjimo tinklalapis taip pat turi kelis papildomus puslapius. Decryption Tutorial puslapyje pateikiamos iliustracijos kaip atkoduoti failus su specialiu atkodavimo įrankiu. Test Decrypt puslapyje vartotojams turėtų būti suteikta galimybė atkoduoti vieną failą nemokamai, kad jie galėtų įsitikinti, jog įrankis iš tiesų veikia. Tačiau šiame puslapyje neįmanoma įkelti jokio failo, o tai sukelia įtarimų, kad duomenų atkodavimo įrankis neegzistuoja. Dažnai užduodamų klausimų (FAQ) puslapyje pateikiami atsakymai į populiarius nukentėjusiųjų klausimus. Įdomu tai, kad programišiai paaiškina, kodėl aukos turi pasitikėti hakeriais ir sumokėti išpirką. Anot nusikaltėlių, jeigu jie neturėtų failus atkoduojančio įrankio, ši informacija greitai pasklistų ir tuomet niekas nemokėtų išpirkos. O jeigu nerandate atsakymo į rūpimą klausimą, pagalbos puslapyje (Helpdesk) galite nusiųsti programišiams žinutę.

Hades Locker virusui užkodavus failus, nepatariame mokėti išpirkos. Pasistenkite atkurti visus failus iš atsarginių kopijų. Nepamirškite, kad pirmiau turite pašalinti Hades Locker virusą iš kompiuterio naudodamiesi Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar kita stipria antivirusine programa. Tik tuomet galite imtis duomenų atkūrimo!

Kaip šis virusas plinta?

Virusas yra dar visai naujas, todėl konkretūs jo plėtros būdai nežinomi. Tačiau kompiuterių naudotojams patariame imtis tam tikrų saugumo priemonių. Neatidarykite įtartinų elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai. Ransomware virusų atakos dažniausiai rengiamos naudojantis užkrėstais elektroniniais laiškais, prie kurių pridedamas užkrėstas failas arba nuoroda, kuriuos atidarius virusas pateks į kompiuterį. Taip pat venkite spausti įtartinas reklamas, ypač kurios matomos potencialiai pavojinguose tinklalapiuose ar yra susijusios su suaugusiems skirtu turiniu, žaidimų ar lažybų svetainėmis. Norėdami apsisaugoti nuo viruso taip pat turite neatsisiųsti programų ar atnaujinimų iš nepatikimų svetainių, nes čia dažniausiai slepiasi pavojingi užkratai. Kompiuterio saugumo sustiprinimui naudokite antivirusinę programą, kuri apsaugos nuo visų potencialių grėsmių.

Kaip pašalinti Hades Locker ransomware virusą?

Ransomware tipo virusus galima vadinti užsispyrusiais, kadangi jie nelinkę lengvai pasiduoti ir leistis pašalinami. Virusų šalinimas taip pat gali užtrukti šiek tiek ilgiau, kadangi jie neturi išinstaliavimo funkcijos. Tačiau su atnaujinta antivirusine programa galite pašalinti Hades Locker virusą gana greitai. Norėdami naudotis arba įdiegti antivirusinę programą turite paleisti kompiuterį Safe Mode with Networking rėžimu. Instrukcijas kaip tai padaryti rasite straipsnio pabaigoje. Hades Locker pašalinimas galimas su Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes ar kita patikima antivirusine programa.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Hades Locker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Hades Locker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Hades Locker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Hades Locker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Hades Locker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Hades Locker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Hades Locker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Hades Locker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-hades-locker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Hades Locker ransomware virus