Uigd viruso šalinimas (virusai)
Uigd viruso pašalinimas
Kas yra Uigd virusas?
Uigd failų virusas gali smarkiai paveikti įrenginį, todėl nedelskite ir kuo greičiau pašalinkite šią grėsmę
Ši infekcija užšifruoja failus ir palieka išpirkos žinutę, kurioje paaiškina, kas nutiko kompiuteriui.
Uigd ransomware yra virusas, kuris atakuoja Windows kompiuterius naudodamas įvairius įsiskverbimo metodus, dažniausiai susijusius su kenkėjiškų failų platinimu. Patekęs į vidų, jis naudoja sudėtingą šifravimo algoritmą, kad užrakintų visus dokumentus, archyvus, vaizdo įrašus, muziką ir kitus vartotojo failus. Antrasis infekcijos etapas yra .uigd plėtinio uždėjimas visiems užrakintiems failams. Po to ransomware pateikia išpirkos žinutę – _readme.txt tekstinį failą, kuriame pateikiamos instrukcijos, kaip aukos gali atkurti užšifruotus duomenis ir kita informacija, kuria nusikaltėliai nori pasidalinti su į jų pinkles pakliuvusiais vartotojais.
Šios kenkėjiškos programos kūrėjai remiasi gąsdinimo taktika ir klaidingais teiginiais apie galimus iššifravimo būdus, kad paskatintų žmones kuo greičiau susimokėti reikalaujamą išpirką. Mokėjimas turi būti pervestas Bitcoin kriptovaliuta, o kibernetiniai turto prievartautojai netgi siūlo 50% nuolaidą reikalaujamai išpirkai per pirmąsias 72 valandas, kad dar labiau paskatintų aukas kuo greičiau veikti pagal jų norus. Tačiau mes rekomenduojame neklausyti kibernetinių nusikaltėlių ir vietoj to tiesiog kuo greičiau atsikratyti viruso.
Pasak Uigd viruso autorių, aukos turi susisiekti su jais [email protected], [email protected] el. paštu ir pateikti savo asmeninš ID, nurodytą išpirkos pranešime. Kai tai bus padaryta, vartotojai turėtų gauti tolesnius nurodymus ir gali tęsti mokėjimą, po kurio turėtų būti gautas iššifravimo įrankis arba raktas. Tačiau tikėti nusikaltėlių pažadais tikrai neverta. Apskritai susisiekimas su viruso kūrėjais gali baigtis pinigų praradimu ir papildomų kibernetinių grėsmių atsisiuntimu į kompiuterį.
Uigd ransomware yra viruso tipas, kuris priskiriamas išpirkos reikalaujančioms programoms, nes užrakina failus ir reikalauja už jų iššifravimą susimokėti tam tikrą pinigų sumą. Šios grėsmės yra žinomos dėl prieigos prie vartotojų kompiuterių be leidimo ir visų juose esančių failų užšifravimo. Tiesa, šis virusas sukelia ir kitų problemų.
Detalesnė viruso apžvalga
Pavadinimas | Uigd ransomware |
---|---|
Tipas | Kriptovirusas, failus užrakinantis virusas |
Plėtinys | .uigd atsiranda kiekvieno užšifruoto failo pavadinimo pabaigoje |
Šeima | STOP virus/ Djvu ransomware |
Išpirkos žinutė | _readme.txt |
Išpirkos suma | 490 arba 980 $, kuriuos reikia sumokėti bitkoinais |
Kaip plinta | Kenkėjiški failai būna prikabinti prie el. laiškų arba įdėti į piratines žaidimų ar programų versijas |
Aptikimo pavadinima | Win32:CrypterX-gen [Trj], HEUR:Trojan.Win32.Strab.gen, Trojan.DownLoader44.46650 ir kiti |
Pašalinimas | Patikimai pašalinsite virusą, jei naudosite antivirusinę programą |
Sistemos taisymas | Jei norite sutvarkyti sistemą, pasikliaukite tokiu įrankiu kaip FortectIntego |
Kenkėjiška programa užšifruoja visus failus naudodama galingą šifravimo algoritmą ir prie kiekvieno iš jų prideda unikalų plėtinį. Pavyzdžiui, failas „picture.jpg“ paverčiamas į „picture.jpg.uigd“, todėl pakeisti duomenys tampa nebetinkami naudoti. Kai šifravimas būna baigtas, virusas numeta išpirkos pranešimą – kūrėjų žinutę, kuri paliekama darbalaukyje.
Šis pranešimas taip pat gali būti rodomas kitose kompiuterio vietose, pavyzdžiui, aplankuose, kuriuose yra tie užrakinti failai. Žinutėje užpuolikai rašo, kad yra pasirengę suteikti iššifravimo įrankį už tam tikrą pinigų sumą, kuri turi būti sumokėta bitkoinų kriptovaliuta. Tačiau pasitikėti nusikaltėliais, kurie tėra suinteresuoti gauti kuo daugiau pinigų, tikrai nėra verta ir geriausias sprendimas – juos ignoruoti.
Rekomenduojama tiesiog kuo greičiau pašalinti virusą.
Pašalinkite infekciją ir visus su ja susijusius failus
Šio tipo kenkėjiškos programos yra padarytos taip, jog užtikrintų sėkmingą užšifravimo procesą. Tam tikslui išjungiamos svarbios įrenginio funkcijos, kurios gali trukdyti virusui. Dėl pakeistų nustatymų ar pažeistų sisteminių failų Uigd ransomware yra sunkiau pašalinamas virusas, tačiau su tinkama programa tai vis tiek galima atlikti per keletą minučių.
Jūsų sistemą atakuojantys virusai gali būti rimti ir sugadinti svarbius duomenis ar programas. Galbūt manote, kad sumokėjus išpirką atsikratysite problemos, tačiau turėtumėte žinoti, kad nėra garantijos, jog tai tikrai pavyks. Geriausias pasirinkimas – tai pašalinti infekciją su patikima antivirusine programa.
Tokios programos kaip Malwarebytes arba SpyHunter 5Combo Cleaner gali lengvai pašalinti Uigd failų virusą, nes jos jau ne sykį padėjo su kitomis šio tipo grėsmėmis. Ransomware procedūros gali sukelti rimtų problemų, todėl kuo greičiau pašalinsite grėsmę, tuo greičiau galėsite pereiti prie failų atkūrimo. Atminkite, kad iššifravimas ir viruso pašalinimas yra dvi atskiros procedūros.
Ransomware gali atlikti ir kitus kenkėjiškus procesus.
Sutaisykite sistemą ir jos duomenis
Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.
Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.
- Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
- spustelėkite ReimageRepair.exe,
- jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
- paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
- jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
- kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
- dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
- jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
Išmėginkite galimą iššifravimo būdą
Ši grėsmė priklauso šeimai, vadinamai Djvu ransomware, kuri pirmą kartą pasirodė prieš kelerius metus. Šiais laikais grėsmių kūrėjai sugeba šiek tiek pakeisti kodą ir išleisti naujas versijas kas savaitę ar net tris kartus per savaitę, todėl vartotojams ir tyrėjams sunku atlikti analizę ir mėginti sukurti iššifravimo įrankius.
Anksčiau buvo įmanoma gan lengvai iššifruoti paveiktus failus, tačiau 2019 metais padėtis pasikeitė, nes buvo pradėtos leisti neiššifruojamos virusų versijos. Kibernetiniai nusikaltėliai patobulino savo išpirkos reikalaujančius virusus ir vietoj vadinamojo offline ID pradėjo naudoti online ID. O tai reiškia, kad kiekviena auka gauna atskirą, visiškai unikalų kodą.
Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandyti naudoti Emsisoft iššifravimo priemonę, skirtą Djvu/STOP. Svarbu paminėti, kad šis įrankis veiks ne visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, t. y. kai kenkėjiška programa nesugeba susisiekti su savo nuotoliniais serveriais.
Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.
- Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
- paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
- jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
- sutikite su License Terms paspausdami Yes,
- kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
- įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
- spustelėkite Decrypt.
Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:
- „Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
- „Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
- „This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.
Naujoji ransomware versija pasirodė po 400 kitų grėsmių, kurios buvo išleistos kas savaitę. Tai reiškia, kad tai viena iš daugelio versijų, kuri beveik nepasikeičia. Žinoma, tokie dalykai kaip išpirkos žinutės ir net kontaktiniai el. laiškai kartais keičiami, tačiau tai daroma retai. Uigd ransomware atsirado po kitų neiššifruojamų versijų, tokių kaip Gcyi, Sdjm, Vtym. Turite tiesiog pasikliauti tokiais naudingais įrankiais kaip SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes, FortectIntego ir pašalinti infekciją.
Rankinis Uigd viruso pašalinimas
Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą
Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.
Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.
Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:
- pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
- šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.
Įdiekite duomenų atkūrimo programą
- Atsisiųskite Data Recovery Pro.
- Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
- Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
- Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
- Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
- Paspauskite Next.
- Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
- Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
- Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
- Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Uigd prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.