Gcyi viruso šalinimas (virusai)

Gcyi viruso pašalinimas

Kas yra Gcyi virusas?

Gcyi ransomware yra infekcija, kuri užšifruoja failus ir reikalauja už juos sumokėti išpirką

Gcyi ransomwareŠi grėsmė užrakina visus asmeninius failus.

Gcyi failų virusas yra kenkėjiška programa, kuri ne tik užrakina failus, bet ir pridaro kitų problemų kompiuteryje, o už duomenų iššifravimą reikalauja sumokėti nemenką sumą pinigų. Tai yra sudėtinga kibernetinė grėsmė, kurios nevalia ignoruoti. Failus užrakinantis virusas dažniausiai patenka į sistemą nepastebimai, tačiau pradėjęs savo darbą padaro didelę žalą. O tokią grėsmę ir toliau paliekant kompiuteryje, rizikuojama, jog šiam bus dar labiau pakenkta arba bus užšifruoti bet kokie nauji duomenys, kuriuos bandysite išsaugoti sistemoje jau po įvykusio pirminio užšifravimo.

Kai išpirkos reikalaujanti programa patenka į sistemą, ji užšifruoja visas asmenines nuotraukas, vaizdo įrašus, dokumentus, archyvus ir kitus failus naudodama sudėtingą šifravimo algoritmą. Dėl naudojamo metodo virusas geba pakeisti pradinį failo kodą ir padaryti tokį failą visiškai neatidaromą. Proceso metu prie kiekvieno užšifruoto failo pavadinimo taip pat pridedamas unikalus .gcyi plėtinys.

Kibernetinių nusikaltėlių teigimu, jei nukentėję asmenys nori pasiekti paveiktus duomenis, jie turi vadovautis instrukcijomis, pateiktomis _readme.txt išpirkos žinutėje. Auka skatinama susimokėti, nes tvirtinama, jog viruso kūrėjai yra vieninteliai, kurie gali padėti ir tik jie gali duoti reikalingą iššifravimo raktą. Gcyi failų viruso kūrėjai pateikia el. paštus ([email protected] arba helprestoremanager@airmail), kad auka su jais užmegztų ryšį, o vėliau, žinoma, sėkmingai sumokėtų išpirką. Tačiau iš tiesų nerekomenduojama rašyti nusikaltėliams ir pasitikėti jų pažadais. Toks aklas tikėjimas viruso kūrėjais gali baigtis papildomų kenkėjiškų programų atsisiuntimu, turto prievartavimu ir panašiomis problemomis.

Pavadinimas Gcyi virusas
Tipas Ransomware, failus užrakinantis virusas, kriptovirusas
Šeima STOP ransomware/ Djvu failų virusas
Failų plėtinys .gcyi
Kaip plinta Užkrėsti failai platinami per piratines programų ar žaidimų versijas, kurias vartotojai atsisiunčia iš įvairių nesaugių vietų, taip pat per šlamštui priskiriamų el. laiškų priedus ir pan.
Išpirkos pranešimas _readme.txt
Kontaktai [email protected], [email protected]
Pašalinimas Jei norite pilnai pašalinti tokią grėsmę, jums prireiks patikimos antivirusinės programos
Sistemos taisymas Ransomware gali pakenkti kompiuterio sistemai, tad jei norite sutvarkyti žalą, turėtumėte išmėginti FortectIntego

Detalesnė informacija apie išpirkos reikalaujančias programas

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog tokia grėsmė tik užrakina failus, tačiau iš tikrųjų ji gali padaryti dar daugiau problemų. Infekcija patenka į sistemą greitai, apgaulingai ir be jokio įspėjimo, tad auka suvokia, kad kompiuteris yra užkrėstas pavojingu virusu tik tada, kai jam buvo padaryta didelė žala. O tokie kriptovirusai kaip Gcyi ransomware plinta visame pasaulyje, nes kibernetiniai nusikaltėliai išleidžia įvairius užkrėstus failus ir gudriai juos platina, prisidengdami piratinėmis programomis, žaidimais ir kitais failais, kuriuos noriai siunčiasi dalis interneto vartotojų.

Kai virusas sėkmingai užšifruoja kompiuteryje esančius failus, jame paliekama išpirkos žinutė, kurioje paaiškinama kas nutiko ir reikalaujama sumokėti išpirką. Kibernetiniai nusikaltėliai aiškina, jog tai vienintelis būdas atgauti užkoduotus failus. Tačiau šio viruso kūrėjais neverta pasitikėti, nes jie yra suinteresuoti tik išvilioti iš aukų pinigus. Tad gali būti, jog galiausiai liktumėte be iššifruotų failų, prarastumėte pinigus, o vietoj žadėto rakto gautumėte papildomą virusą.

Pilnas Gcyi failų viruso išpirkos pranešimas atrodo taip:

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
hxxps://we.tl/t-XG8CpMbJwj
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail „Spam“ or „Junk“ folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:

Pirmiausia būtina pašalinti infekciją ir tik tada galima mėginti atkurti failus

Kriptovaliutų prievartavimas egzistuoja jau gana seniai, tad tokie virusai kaip šis skirti ne tik užrakinti kompiuterius, bet ir melu išgauti iš aukų pinigus. Tačiau neverta panikuoti, nes šį virusą galima pašalinti paleidus patikimą saugos programą. Tad nedelskite ir kuo greičiau atsikratykite pavojingos infekcijos.

Tiesa, svarbu įsidėmėti, jog Gcyi ransomware pašalinimas ir failų atkūrimas yra skirtingi procesai. Šis virusas užrakina dažniausiai naudojamus asmeninius failus, t. y., nuotraukas, dokumentus ir t. t. Kadangi tokie duomenys yra itin svarbūs žmonėms, jų netekimas gali būti itin skaudus. Tačiau vis tiek nereikėtų pasikliauti viruso kūrėjais. Vietoj to, kad mokėtumėte išpirką, tiesiog pašalinkite virusą ir išmėginkite kitus failų atkūrimo būdus.

Gcyi failų virusasVirusas užrakina failus ir reikalauja sumokėti išpirką.

Kuo ilgiau laikysite tokį virusą sistemoje, tuo daugiau problemų jis galės padaryti. Tad svarbu veikti nedelsiant ir kuo greičiau atsikratyti grėsmės, nes kitu atveju patirsite ne tik failų užrakinimą, bet ir kitas problemas. Gcyi virusas priklauso vienam iš pavojingiausių infekcijų tipų, nes užšifruoja failus, palieka grasinančias žinutes, padaro žalą sistemai, o susisiekus su nusikaltėliais rizikuojama prarasti pinigus ir atsisiųsti papildomų virusų.

Svarbu kuo greičiau pašalinti Gcyi ransomware, vos tik suvokiate, jog jūsų kompiuteris buvo užkrėstas pavojingu virusu. Tokiu atveju reikėtų pasikliauti SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes ar panašia saugos programa, kuri geba aptikti ir tinkamai pašalinti kibernetines grėsmes. Tik po to galėsite pereiti prie sistemos tvarkymo ir mėginimo atkurti failus.

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Saugumo specialistai nuolatos sulaukia naujienų apie ransomware atakas. Tokie virusai yra itin pavojingi, kadangi užšifruoja failus ir gali pažeisti sistemą. Tad svarbu kuo greičiau imtis visų būtiniausių veiksmų, jog infekcija padarytų kuo mažiau žalos. Nors tiesioginis failų atrakinimas nėra įmanomas, mes taip pat pateikiame alternatyvius sprendimus, kurie galbūt bus naudingi jūsų atveju. Tačiau atminkite, jog prieš imantis bet kokių kitų žingsnių pirmiausiai turite pašalinti infekciją.

.gcyi failų iššifravimo galimybė

Pastaraisiais mėnesiais matėme daug naujų virusų. Ypač aktyviai naujas versijas išleidžia Djvu ransomware šeima. Gcyi failų virusas taip pat priklauso šiai šeimai, o jo pagrindinės funkcijos yra lygiai tokios pačios, kaip prieš tai buvusių versijų: užšifruoti failus ir reikalauti sumokėti išpirką.

Seniau buvo įmanoma gan lengvai iššifruoti paveiktus failus, tačiau 2019 metais padėtis pasikeitė, nes buvo pradėtos leisti neiššifruojamos virusų versijos. Kibernetiniai nusikaltėliai patobulino savo virusus vietoj vadinamojo offline ID pradėdami naudoti online ID. O tai reiškia, kad kiekviena auka gauna atskirą, visiškai unikalų kodą.

Tiesa, gali pasitaikyti išimčių. Jei dėl kokių nors priežasčių įvyksta klaida ir Gcyi failų virusas negali užmegzti ryšio su serveriu, tuomet yra suteikiamas offline ID. O tai reiškia, kad dar yra vilties iššifruoti duomenis su seniau sukurtu įrankiu.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandyti naudoti Emsisoft iššifravimo priemonę, skirtą Djvu/STOP. Svarbu paminėti, kad šis įrankis veiks ne visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, t. y. kai kenkėjiška programa nesugeba susisiekti su savo nuotoliniais serveriais.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Gcyi ransomware yra vienas žalingiausių virusų. Jis gali smarkiai pakenkti jūsų įrenginiui, todėl turėtumėte nedelsiant pašalinti šį virusą, antraip galite visam laikui prarasti ar sugadinti svarbius duomenis. Nebandykite iššifruoti failų ar tvarkyti sistemos prieš tai nepašalinę kibernetinės grėsmės, nes taip galite pridaryti tik dar daugiau žalos. Pirmiausia būtina atsikratyti infekcijos, o tik tada galima imtis kitų žingsnių.

Patikima antivirusinė programa gali tinkamai apsaugoti kompiuterį nuo kenkėjiškų programų ir pašalinti ransomware. Mes rekomenduojame pasikliauti SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes, kad rastumėte ir atsikratytumėte šia problema. Tiesa, viruso padaryta žala sistemai vis tiek išliks, tad jei norite pilnai sutvarkyti kompiuterį ir vėl džiaugtis tinkamai veikiančiu įrenginiu, pasinaudokite FortectIntego įrankiu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Gcyi viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Gcyi šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Gcyi virusas failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Gcyi pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Gcyi prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis