Vtym viruso šalinimas - Viruso pašalinimo instrukcijos

Vtym viruso pašalinimas

Kas yra Vtym virusas?

Vtym failų virusas užrakina asmeninius failus, kad galėtų iš aukos reikalauti išpirkos

Vtym ransomwareŠi infekcija gali smarkiai pažeisti sistemą ir užšifruoti visus asmeninius failus.

Vtym ransomware yra virusas, bandantis įtikinti aukas, kad vienintelė galimybė atkurti failus – tai klusniai sumokėti reikalaujamą išpirką. Šią kibernetinę grėsmę sukūrę nusikaltėliai siekia finansinės naudos, todėl išpirkos žinutėje _readme.txt aprašomi baimę keliantys nurodymai, skatinantys aukas skubėti kuo greičiau susimokėti reikalaujamą sumą. Tačiau protingiausia, ką galite padaryti, tai visiškai ignoruoti kibernetinių nusikaltėlių raginimus ir tiesiog pašalinti kenkėjišką programą. Jei visgi sugalvosite susisiekti su kūrėjais, rizikuojate patirti finansinių nuostolių ar net visam laikui sugadinti svarbius duomenis.

Vtym ransomware yra virusas, kuris atakuoja „Windows” kompiuterius naudodamas gudrius įsiskverbimo metodus. Deja, infekcija nebegali būti sustabdyta, kai ji pradeda savo procesą. Tiesa, dėl to labiausiai kalti patys vartotojai, nes neatsargiai atsisiunčia šlamštui priskiriamų el. laiškų priedus arba piratines programų ar žaidimų versijas, o jų viduje būna šis virusas.

Po duomenų užrakinimo pasitelkiant kariuomenės lygio šifravimo algoritmą, visiems užšifruotiems failams prie pavadinimo pridedamas .vtym plėtinys. Tekstiniame _readme.txt išpirkos pranešime pateikiamos instrukcijos, kaip auka gali atkurti duomenis, jei šie buvo užšifruoti. Nors teigiama, kad per pirmąsias paras susisiekę vartotojai vietoj 980 USD mokės per pus mažesnę sumą, tačiau tikrai neverta skubėti ir apskritai nepatariama bendradarbiauti su kibernetiniais nusikaltėliais, nes toks žingsnis gali sukelti finansinius nuostolius ir/ar papildomų virusų atsisiuntimą į sistemą.

Vietoj to, kad paklustumėte užpuolikams ar bandytumėte su jais susisiekti [email protected], [email protected], [email protected] el. paštais, geriau pašalinkite virusą ir ignoruokite kibernetinių nusikaltėlių bandymą jus įbauginti. Nėra jokių garantijų, kad jie tikrai atkurs failus ir nesugalvos vietoj žadėto iššifravimo įrankio atsiųsti jums kitą infekciją.

Pavadinimas Vtym failų virusas
Tipas Ransomware, kriptovirusas, failus užrakinantis virusas
Šeima STOP virus/ Djvu ransomware
Failų plėtinys .vtym
Išpirkos žinutė _readme.txt
Kaip plinta Užkrėsti failai platinami per piratines programų ar žaidimų versijas, kurias vartotojai atsisiunčia iš įvairių nesaugių vietų, taip pat per šlamštui priskiriamų el. laiškų priedus ir pan.
Kontaktai [email protected], [email protected], [email protected]
Pašalinimas Infekciją lengvai pašalinsite su patikima antivirusine programa
Failų atkūrimas Iš esmės, naujausios versijos yra neiššifruojamos, tačiau pasitaiko išimčių
Sistemos taisymas Ransomware gali pakenkti kompiuterio sistemai, tad jei norite sutvarkyti žalą, turėtumėte išmėginti FortectIntego

Vtym ransomware yra kompiuterinė infekcija, kuri užšifruoja visus asmeninius failus, pakeičiant pradinį jų kodą ir taip užrakinant duomenis. Kenkėjiška programa taip pat palieka bauginantį pranešimą, kuriame reikalaujama sumokėti pinigus per pirmąsias 72 valandas, kitaip reikalaujama suma padvigubėja. Kadangi šis agresyvus kibernetinių grėsmių tipas siūlo nuolaidas, žmonės linkę skubėti ir greitai paklusti nusikaltėlių nurodymams. Tačiau svarbu pažymėti, kad įsilaužėliai gali neduoti jokio iššifravimo įrankio. Mes, kaip ir kiti ekspertai, rekomenduojame su jais išvis nebendrauti.

Kas jau žinoma apie šią išpirkos reikalaujančią programą?

Vtym ransomware yra kriptovirusas, priklausantis kenkėjiškų programų šeimai, žinomai kaip Djvu virusas arba STOP ransomware, kuri buvo pirmoji grėsmė, o iš jos vėliau atsirado Djvu. Ši konkreti šeima tapo žinoma dar 2019 metais ir nuo to laiko daug kas pasikeitė. Tačiau, deja, ne tyrėjų ar virusų aukų naudai.

Šis virusas užšifruoja visus svarbius „Windows“ kompiuteryje esančius failus ir apriboja prieigą prie jų, sukeldamas rimtų problemų vartotojams, kurie desperatiškai bando atkurti savo duomenis arba įsitikinti, kad jie nėra prarasti amžiams. Už šią ataką atsakingi kibernetiniai nusikaltėliai aiškina, jog vienintelis aukų pasirinkimas – tai sumokėti reikalaujamą išpirką. Tačiau nereikėtų svarstyti failų atkūrimo būdų, kol grėsmė vis dar aktyvi ir nėra ištrinta iš kompiuterio.

Šie viruso kūrėjų reikalavimai būna paaiškinti išpirkos žinutėje, kuri atrodo taip:

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
hxxps://we.tl/t-XG8CpMbJwj
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail “Spam” or “Junk” folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:

Paklusnus išpirkos pervedimas Vtym viruso kūrėjams gali sukelti problemų kompiuteryje, įskaitant papildomas infekcijas vietoj žadėto iššifravimo įrankio. Turėtumėte kuo greičiau pašalinti infekciją ir tuomet mėginti išspręsti problemas, kurias sukėlė šios grėsmės veikla ir prarasti duomenys.

Norėdami pašalinti infekciją, pasikliaukite profesionaliomis saugos programomis

Vtym ransomware gali greitai užkrėsti įrenginius, nes vartotojai atsisiunčia piratines programų ar žaidimų versijas, net nenutuokdami, jog šios yra užkrėstos virusu. Infekcija taip pat sklinda per šlamštui priskiriamus el. laiškus, kadangi kai kurie vartotojai atsisiunčia prisegtus failus. Jei norite išvengti pakartotinio failų užšifravimo ar visiško jų sugadinimo, turėtumėte kuo greičiau pašalinti virusą.

Vtym failų virusasRansomware greitai užrakina duomenis, o tuomet reikalauja išpirkos.

Vtym failų virusas geba užrakinti svarbius jūsų failus, kad kuo greičiau sumokėtumėte reikalaujamą išpirką. Tačiau toks žingsnis yra nerekomenduojamas ir geriausia nedelsiant atsikratyti infekcijos. Priešingu atveju, rizikuojate, jog virusas ir toliau veiks kompiuteryje bei vykdydamas savo procesus gadins sistemą.

Pašalinti visas grėsmes, įskaitant ir šį itin rimtą virusą, gali padėti profesionalios saugos programos. Mes siūlome pasikliauti tokiais įrankiais kaip SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes. Tik po to, kaip bus baigtas Vtym ransomware pašalinimas ir įsitikinsite, jog kompiuteryje nebėra jokių virusų, galėsite pereiti prie sistemos taisymo ir mėginimo atkurti failus.

Sistemos valymas ir taisymas po Vtym failų viruso

Vtym ransomware yra rimta kenkėjiška programa, galinti smarkiai paveikti įrenginius, atlikdama papildomus procesus. Pavyzdžiui, infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbią sisteminius failus ir kitas dalis, ištrinti arba sugadinti DLL failus ir pan. Kai sisteminį failą sugadina kenkėjiška programa, antivirusinė programa negali nieko padaryti ir net pašalinus patį virusą sugadinti failai paliekami tokie, kokie yra. Dėl šios priežasties vartotojai gali susidurti su našumo, stabilumo ir kompiuterio naudojimo problemomis, kurios gali privesti iki būtinybės iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Užrakintų failų iššifravimo galimybės

Vtym failų virusas priklauso pavojingai grėsmių šeimai, kuriai pasirodžius pirmaisiais metais ją dar buvo galima iššifruoti. Nuo 2019 m. rugpjūčio mėnesio pradėtos kurti pažangesnės ransomware versijos. Dabar kiekvieną savaitę yra išleidžiamos vis naujos versijos, kurios nebėra iššifruojamos.

Taip nutiko dėl pažangių kodavimo metodų ir technikų, kurios buvo įdiegtos prieš keletą metų. Infekcija pasikliauja raktais, skirtais identifikuoti aukų įrenginius, ir dažniausiai šie nauji viruso variantai naudoja vadinamuosius online ID, kurie yra unikalūs kiekvienam įrenginiui, nepaisant grėsmės versijos. Tačiau tam, kad būtų sukurtas online ID, reikalingas tinkamas C&C serverio ryšys, kuris kartais būna neįmanomas.

Jei nepavyksta prisijungti prie serverio, Vtym ransomware naudoja vadinamuosius offline ID, kurie yra unikalūs virusui, o ne įrenginiui. Todėl visi kompiuteriai gali būti iššifruoti, kai ekspertai gauna vieną raktą arba kai kuri nors iš aukų sumoka už jį išpirką. Būtent tokiu būdu ir buvo iššifruojamos senesnės šios šeimos versijos. Kadangi kartais gali nepavykti užmegzti ryšio, galite patikrinti, ar jums pavyks pasinaudoti seniau sukurtu iššifravimo įrankiu.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandyti naudoti Emsisoft iššifravimo priemonę, skirtą Djvu/STOP. Svarbu paminėti, kad šis įrankis veiks ne visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, t. y. kai kenkėjiška programa nesugeba susisiekti su savo nuotoliniais serveriais.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Atminkite, kad iššifravimas ir viruso pašalinimas nėra tas pats. Infekcija ir failų užrakinimas yra du atskiri procesai, todėl prieš naudojant įrenginį taip, kaip esate įpratę, reikia pasirūpinti visais dalykais. Jei įrenginyje paleisite SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes, ši infekcija gali būti pašalinta ir visi susiję failai bus ištrinti kartu su Vtym failų virusu.

Tada galėsi galvoti apie failų taisymą ir duomenų atkūrimą. Tačiau nepamirškite apie tinkamą viruso pašalinimą ir dar kartą patikrinkite įrenginį prieš pridėdami papildomų failų į savo kompiuterį. FortectIntego taip pat padeda rasti viruso padarytą žalą ir išvalyti visus su tuo susijusius likučius. O tuomet galite patikrinti Vtym ransomware iššifravimo ir failų taisymo galimybes.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Vtym viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Vtym šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Vtym virusas failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Vtym pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Vtym prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis