Sudėtingumo skalė:  
  (91/100)

“The ArialText font was not found” reklamų šalinimas (Nemokamas vadovas) - Viruso pašalinimo instrukcijos

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Malware

“The ArialText font was not found” pranešimai apgaudinėja Internet Explorer vartotojus — slapta užkrečia kompiuterius išpirkos virusu

“The ArialText font was not found” yra pavojingi, internete sutinkami reklaminiai pranešimai, kurie skatina vartotojus į kompiuterius atsisiųsti kenksmingas programas, pavyzdžiui Trojan'us, išpirkos virusus (angl. „ransomware“) ar panašius kenkėjus. Tokie sistemos parazitai gali sekti aukas ar užkrėsti kompiuterius kitomis nepageidaujamomis programomis. “The ArialText font was not found” yra RoughTed virusų platinimo kampanijos dalis ir veikia panašiai kaip “The HoeflerText font wasn’t found” virusas. Melagingos žinutės dažniausiai pasirodo naršant nepatikimuose internetiniuose puslapiuose. Netikėtai iššokusiame lange pavadintame “Message from webpage” rodomas pranešimas “Microsoft Font Pack not installed!”. Jei auka užkimba ant programišių kabliuko ir spusteli OK mygtuką, ekrane išnyra jau minėtas “The ArialText font was not found” pranešimas, kuriuo vartotojas įspėjamas, jog norimas puslapis naudoja “ArialText” šriftą, kurio naršyklė neatpažįsta, todėl puslapis negali būti tinkamai užkrautas. Bandoma vartotojus įtikinti, jog šią problemą galima ištaisyti atnaujinus “Microsoft Font Pack” šriftų katalogą. Suklastotame pranešime pateikiama informacija apie dabartinę ir naujausią šio katalogo versiją, bei jo gamintoją. Nors iš pirmo žvilgsnio gudria apgaule patikėti galima lengvai, vis dėlto, atidesni vartotojai netruks pastebėti žinutės tekste paliktų rašybos klaidų. Tai yra svarbus signalas įspėjantis, jog “The ArialText font was not found” reklamos iš tiesų yra apgaulės dalis. Tokias reklamas reikėtų užblokuoti kaip įmanoma greičiau.

“The ArialText font was not found” ads

Deja, tačiau vis dar atsiranda vartotojų, kurie patiki, jog šriftų atnaujinimas būtinas. Žmones dažnai suklaidina pranešimuose esantis Microsoft logotipas. Paspaudus “Update” mygtuką, atidaromas naujas naršyklės langas ir automatiškai atsiunčiamas virusu užkrėstas ArialFondLight.zip archyvas su jame esančiu JavaScript dokumentu ArialFont.js. Išskleidus ir atidarius šį failą, sobberinfo[.]com serveriui išsiunčiama GET užklausą ir kompiuteryje atsiranda du nauji failai — 36d4.exe (išsaugomas kompiuterio darbalaukyje) ir mMSBuild.exe (išsaugomas C:\ diske esančiame MSBuild kataloge). Šie failai priklauso liūdnai pagarsėjusiam Cerber išpirkos virusui, tad juos aktyvavus, kaip mat pradedamas sistemos skenavimas ir duomenų šifravimas. Turint galvoje galimas tokios atakos pasekmės, svarbu imtis veiksmų vos pastebėjus pirmuosius raginimus atsisiųsti ArialText ar Microsoft Font Pack. Tokius puslapius privalote palikti nedelsdami ir nuskenuoti kompiuterį Reimage ar panašia antivirusine programa.

“The ArialText font was not found” ads

Jei jau spėjote netyčia įsirašyti vieną iš “The ArialText font was not found” platinamų virusų, ir dabar jūsų reikalauja sumokėti išpirką už duomenų atrakinimą, neskubėkite to daryti. Pirmiausia patikrinkite, ar neturite išsisaugoję atsarginių duomenų kopijų. Jei neturite, tiesiog pašalinkite “The ArialText font was not found” iš kompiuterio. Atminkite, jog išpirkos virusai — tai labai pavojingos ir sudėtingos programos, todėl su jomis reikėtų elgtis labai atsargiai ir profesionaliai. Neleiskite programišiams neteisėtai pelnytis jūsų sąskaita.

Programišiai vadovaujasi socialinės inžinerijos principais, kad įtikintų vartotojus savanoriškai atsisiųsti virusą į kompiuterius

MalwareBreakDown viename savo straipsnių atskleidė, jog pirmosios šios apgaulingos kampanijos užuomazgos buvo pastebėtos rojadirecta[.]me puslapyje. Ši svetainė peradresuoja vartotojus į įvairius nepatikimus puslapius, kuriuose gausu kibernetinių spąstų. Vienas pavyzdžių — iššokančios reklamos, kurios atrodo kaip sistemos pranešimai, bet slepia viruso užkratą. Kol kas, pažeidžiamiausi yra Internet Explorer vartotojai, tačiau virusai evoliucionuoja labai greitai, tad greitu metu galima tikėtis “The ArialText font was not found” pranešimų adaptacijų Mozilla Firefox ir Google Chrome naršyklėse. Jei norite apsisaugoti, venkite įtartinų internetinių puslapiu, nespauskite ant nežinia kur vedančių nuorodų ir pasirūpinkite sistemos apsauga įsigydami ar reguliariai atnaujindami jau turimą antivirusinę programą. Taip pat, jei dar neturite išsisaugoję atsarginės duomenų kopijos, padarykite tai nedelsiant!

“The ArialText font was not found” viruso šalinimo principai

“ArialText font was not found” virusą turėtumėte ištrinti iš kompiuterio kaip įmanoma greičiau. Tai padaryti galite automatiškai arba patys. Pirmasis metodas padės atsikratyti nepageidaujama progama greitai ir efektyviai. Tačiau, jei neturite galimybių atlikti automatinės viruso paieškos, taip pat galite panaikinti “ArialText font was not found” pranešimus rankiniu būdu. Detalesnes instrukcijas kaip tai padaryti rasite žemiau esančiose instrukcijose.

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis “The ArialText font was not found” reklamų pašalinimas:

Kaip ištrinti “The ArialText font was not found” naudojant Safe Mode with Networking

Jei jums atrodo, jog jūsų naršyklė veikia neįprastai ir jūs nenoromis atsiduriate nežinomuose puslapiuose, jūs užsikrėtėte virusu ir privalote jį pašalinti iš kompiuterio kaip įmanoma greičiau. Norėdami atsikratyti “The ArialText font was not found” reklamų sekite šiuos žingsnius:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: “The ArialText font was not found” šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite “The ArialText font was not found” pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti “The ArialText font was not found” naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš “The ArialText font was not found” pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog “The ArialText font was not found” sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip “The ArialText font was not found” prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-the-arialtext-font-was-not-found-ads.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie “The ArialText font was not found” ads