Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

Tavanero.info viruso šalinimas - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Kodėl Tavanero.info peradresavimai yra pavojingi?

Tavanero.info virus

Tavanero.info virusas yra niekšiškas kompiuterinis užkratas, kuris naudojasi vartotojais ir generuoja pajamas iš reklamos (angl. pay-per-click). Kaip jis tai padaro? Vos tik patekęs į kompiuterį jis pakeičia naršyklių nustatymus taip, kad Tavanero.info tinklalapis pasirodytų vartotojui net nesuvedus jo adreso. Jis nustato Tavanero.info kaip numatytąjį naršyklės pradžios puslapį ir naujos kortelės adresą bei numatytąją paieškos sistemą.

Naršyklės modifikavimas, įvairių įterpinių ir „sausainų“ (angl. tracking cookies) įdiegimas yra tik dalis viso naršyklės užgrobėjo darbo. Jis taip pat koreguoja Windows nuorodas ir prideda tavanero(.)info/tavanero/tavanero.php plėtinį į Google Chrome, Mozilla Firefox ir kitų populiarių interneto naršyklių „Target Field“ laukelį. Užgrobėjas modifikuoja naršyklių nuorodas (angl. shortcuts) esančias tiek darbalaukyje, tiek Start juostoje.

Tad kiekvieną kartą, kai vartotojas atidaro interneto naršyklę, pasirodo šis nepatikimas tinklalapis. Norėdami sustabdyti nepageidaujamus peradresavimus (angl. redirects), turite pašalinti Tavanero.info virusą iš kompiuterio naudodami antivirusinę programą ReimageIntego. Rekomenduojame atsikratyti virusu automatiškai, tačiau tai galite padaryti ir rankiniu būdu. Nepamirškite, kad rankinis viruso pašalinimas reikalauja tam tikrų kompiuterinių žinių, tad jeigu nesate patyręs vartotojas, šis metodas jums gali būti sudėtingas.

Tavanero.info virusTavanero.info virusas

Tavanero.info virusas verčia naudotis įtartina paieškos sistema, kuri iš pažiūros gali atrodyti kaip įprasta ir niekuo neišsiskirianti paieškos sistema. Tačiau eilutė „Google Custom Search“ parodo, kad tai ne originali, o modifikuota Google paieška. Tai reiškia, kad dalis paieškoje pateiktų rezultatų bus reklaminis partnerių turinys, o šiais rezultatais tikrai neverta pasitikėti.

Prieš spausdami ant kiekvienos tarp paieškos rezultatų pateiktos nuorodos gerai pagalvokite, kadangi galite atsidurti galimai pavojinguose tinklalapiuose. Blogiausia, kas gali įvykti – jūs galite patekti į el. svetainę, kurioje gausu reklaminio turinio, nepatikimų programų, virusų ir pan. Turite vengti tokių tinklalapių, jeigu norite apsaugoti savo kompiuterį. Tavanero.info pašalinimas turėtų būti atliktas vos tik jam pasirodžius jūsų interneto naršyklės lange.

Plėtros būdai, kurie leidžia virusui nepastabėtam patekti į kompiuterius

Tavanero.info naršyklės užgrobėjas gali patekti į kompiuterį, kai vartotojas įdiegia nemokamą, iš interneto parsisiųstą programą ir šiam procesui neskiria deramo dėmesio. Nepamirškite, visai nesvarbu, kokią programą jūs ruošiatės įdiegti, turite neskubėti. Paleidę programos įdiegimo vedlį, būtinai perskaitykite visą pateiktą informaciją, įskaitant Privatumo Politiką ir Licencinę Sutartį.

Tuomet pasirinkite tinkamus įdiegimo nustatymus. Vietoje jau pažymėtų rekomenduojamų, pasirinkite išplėstinius („Advanced“, „Custom“) nustatymus. Tuomet nužymėkite visus sutikimus įdiegti jums siūlomas papildomas programas, paieškos įrankius, plėtinius ir pan., ir tęskite įdiegimo procesą. Nepamirškite šių žingsnių, kai kitą kartą parsisiųsite nemokamą programą.

Tavanero.info pašalinimas

Patariame pašalinti Tavanero.info virusą automatiniu būdu, pasinaudojant patikima ir profesionalia antivirusine programa. Šis naršyklės užgrobėjas yra šiek tiek sudėtingesnis nei kiti šiai kategorijai priskiriami virusai, todėl neužtenka tik pašalinti įvairių aplikacijų, plėtinių ir programų iš kompiuterio bei interneto naršyklių. Jūs galite ir toliau susidurti su nepageidaujamais nukreipimais į Tavanero.info net ir tada, kai išvalysite interneto naršyklių nuorodas. Taip nutinka todėl, kad jis modifikuoja registro įrašus (angl. registry keys) ir prideda šiuos plėtinius, kurie paleidžia tinklalapį vos tik vartotojas atidaro Google Chrome naršyklę:

HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\HomepageLocation;
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\RestoreOnStartupURLs\1.

Rankinis Tavanero.info pašalinimas taip pat yra įmanomas. Straipsnio pabaigoje pateikėme instrukcijas, kurias sekdami galėsite atsikratyti šiuo virusu bei išvalyti kiekvienos interneto naršyklės nuorodas, esančias Start juostoje ir darbalaukyje.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Tavanero.info viruso pašalinimas:

Ištrinkite Tavanero.info iš Windows sistemų

Atidžiai peržiūrėkite žemiau pateiktas instrukcijas ir nepamirškite, kad turite ieškoti failų, programų ir pakeitimų, kurie gali būti susiję su Tavanero arba Tavanero.info

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Tavanero.info ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Tavanero.info ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Tavanero.info iš Mac OS X sistemos

Greičiausiai jums nepavyks rasti jokių aplikacijų, kurios galėtų būti susijusius su Tavanero.info, tačiau turite tuo įsitikinti ir atkurti naršyklės nustatymus.

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Tavanero.info bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Tavanero.info iš Internet Explorer (IE)

Naudodamiesi žemiau pateiktomis instrukcijomis, išvalykite visus Tavanero.info komponentus iš naršyklės. Tuomet dešiniu pelės klavišu paspauskite IE nuorodą (angl. „shortcut“), atidarykite Properties skiltį ir eikite į Shortcut kortelę. Tuomet ištrinkite Tavanero.info URL iš Target laukelio. Išsaugokite šiuos pakeitimus paspausdami Apply ir OK.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Tavanero.info ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Tavanero.info šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Tavanero.info virusą iš Microsoft Edge

Sekite ir atlikite visus žemiau pateiktus žingsnius, o tuomet dešiniu pelės klavišu paspauskite Microsoft Edge nuorodą (angl. „shortcut“), atidarykite Properties skiltį ir eikite į Shortcut kortelę. Tuomet ištrinkite Tavanero.info URL iš Target laukelio. Išsaugokite šiuos pakeitimus paspausdami Apply ir OK.

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Tavanero.info iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Tavanero.info iš Mozilla Firefox (FF)

Pašalinkite Tavanero virusą sekdami žemiau pateiktomis instrukcijomis, o tuomet dešiniu pelės klavišu paspauskite Firefox nuorodą (angl. „shortcut“), atidarykite Properties skiltį ir eikite į Shortcut kortelę. Tuomet ištrinkite Tavanero.info URL iš Target laukelio. Išsaugokite šiuos pakeitimus paspausdami Apply ir OK.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Tavanero.info ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Tavanero.info šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Tavanero.info iš Google Chrome

Sekite ir atlikite visus žemiau pateiktus žingsnius, o tuomet:

1. Dešiniu pelės klavišu paspauskite Chrome nuorodą (angl. „shortcut“), atidarykite Properties skiltį ir eikite į Shortcut kortelę.

2. Tuomet ištrinkite Tavanero.info URL iš Target laukelio. Išsaugokite šiuos pakeitimus paspausdami Apply ir OK.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Tavanero.info ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Tavanero.info pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Tavanero.info iš Safari

Ištrinkite visus plėtinius ir kitus komponentus, kurie gali būti susiję su Tavanero, o tuomet atlikite šiuos žingsnius ir visiškai išvalykite Safari naršyklę:

1. Dešiniu pelės klavišu paspauskite Safari nuorodą (angl. „shortcut“), atidarykite Properties skiltį ir eikite į Shortcut kortelę.

2. Tuomet ištrinkite Tavanero.info URL iš Target laukelio. Išsaugokite šiuos pakeitimus paspausdami Apply ir OK.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Tavanero.info bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Tavanero.info pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Tavanero.info registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-tavanero-info-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Tavanero.info virus